Power bank на сонячних батареях

  1. Принцип дії і особливості роботи сонячних power bank
  2. Параметри, які слід враховувати при покупці power bank на сонячній батареї
  3. Ємність
  4. струм заряду
  5. Комплектація пристрою
  6. Варіанти зарядки Power Bank
  7. Зовнішній вигляд і якість виконання
  8. інше
  9. Приклади повер банк з сонячною батареєю
  10. Solar Laptop Charger 11200 мАг
  11. iconBIT FTB23000S
  12. вибрати непросто

Жителі мегаполісів сьогодні мають по кілька електронних гаджетів, які допомагають їм постійно бути на зв'язку і мати вихід у всесвітню мережу. Телефони, планшети, ноутбуки. У всіх цих пристроїв є неприємну властивість - розряджатися в самий невідповідний момент. Це спонукає власників таких пристроїв задуматися про покупку power bank. На прилавках магазинів пропонується великий вибір зовнішніх акумуляторів. Але є одне але". Адже і сам повер банк вимагає зарядки. А для цього потрібен доступ до електричної мережі. А чи можна обійтися без цього? Так, якщо використовувати power bank на сонячних батареях. Такі моделі підійдуть для тих з вас, хто часто їздить на природу, подорожує, вирушає в походи і т. П. Загалом, часто буває в ситуації, коли до розетки далеко. Зовнішній акумулятор на сонячних батареях може поповнювати заряд без доступу до розетки. Сьогодні ми поговоримо про те, як вибрати акумулятор на сонячних батареях для мобільних пристроїв.

Зміст статті

Принцип дії і особливості роботи сонячних power bank

Power bank на сонячних батареях в цілому практично нічим не відрізняються від стандартних зовнішніх накопичувачів енергії. За зовнішнім виглядом цеглинка, який має на корпусі індикацію і кілька роз'ємів. Комплектація багатьох подібних пристроїв включає в себе велику кількість перехідників і мережевий адаптер для зарядки самого повер банк. Але у сонячних power bank є ще панель з фотоелементами. Вони перетворюють енергію сонця в заряд акумуляторів. Для зарядки мобільних пристроїв є один або кілька портів USB.

Для зарядки мобільних пристроїв є один або кілька портів USB

Power bank на сонячних батареях


Решта оснащення сонячних акумуляторів може змінюватися в залежності від конкретної моделі. Деякі power bank можуть мати цифрові індикатори, що показують рівень заряду пристрою. Хтось оснащує свої моделі точками доступу, ліхтариками та іншими «смакотою».

Повер банк із сонячною батареєю, як і звичайний зовнішній акумулятор вимагає зарядки своїх акумуляторних елементів. У більшості випадків це літієві акумулятори. Зарядка від мережі може тривати кілька годин, а від сонячної панелі кілька днів. Для зарядки від мережі в комплекті повинен бути адаптер, а в самому пристрої силової роз'єм. Разом з power bank зазвичай поставляються перехідники для найпоширеніших мобільних пристроїв на базі iOS і Андроїд.

Як працює повер банк? Ви кладете пристрій на сонці так, щоб світло падало на фотоелементи. Сонячна енергія перетворюється в електричну і заряджає акумуляторну батарею. Через малу площу фотоелементів цей процес нешвидкий, і в разі великої місткості Power bank (20000 мАг і вище) може займати до декількох діб. Тому, якщо є можливість, краще зарядити пристрій від розетки. А від сонячної панелі заряджати його тільки в поході, на дачі і т. П. Після того як акумулятори заряджені, можна підключати мобільний пристрій і заряджати.

Power bank на сонячних батареях заряджає смартфон за кілька годин. Тут багато що залежить від того, який струм віддають порти пристрою. У будь-якому випадку процес нешвидкий, та й ємності акумулятор телефону витягне значно більше, ніж має номінал. Чому так, ми пояснимо трохи нижче.

Якщо цікаво, можете прочитати статтю про те, як штовхнути акумулятор телефону в домашніх умовах .

Параметри, які слід враховувати при покупці power bank на сонячній батареї

Power Bank слід вибирати його електричним характеристикам, вибору інтерфейсів, комплектації, які використовуються при виробництві матеріалами. Нижче представлені основні моменти, на які слід звернути увагу:

  • Ємність;
  • Що видається струм заряду;
  • інтерфейси;
  • Варіанти для зарядки самого повер банк;
  • Зовнішній вигляд і використовуються матеріали;
  • Додаткові можливості.


Ємність

Ємність power bank потрібно розглядати в зв'язці з напругою, яке він забезпечує при зарядці. Зараз пояснимо, чому це так. Розмірність ємності - це ампер-годину (Ач), міліампер-година (мАг). Крім самої величини ємності потрібно врахувати наступний факт. Напруга літієвих елементів становить 3,7 вольта. Щоб зарядити, наприклад, акумулятор телефону на виході power bank буде потрібно напруга близько 5 вольт. А це означає, що велика кількість енергії піде на роботу підвищує схеми.

А це означає, що велика кількість енергії піде на роботу підвищує схеми

Повер банк з сонячною батареєю

Тому правильніше звертати увагу на таку величину, як запасна енергія. Вона розраховується за формулою

1 ват-година = 1 ампер-годину * 1 вольт

Як можна зрозуміти, пристрої з ємністю 10000 мАг і вихідною напругою 12 вольт і 20 вольт буде сильно відрізнятися енергії, що запасається. Вона у них буде 120 і 200 ват-годин. Чим це загрожує на практиці? Припустимо, power bank 10000 мАг, а батарея телефону 2000 мАг. Це зовсім не означає, що ви зможете зарядити телефон 5 разів. Добре, якщо ви його зарядите цілком два рази. Пояснюється це втратами при забезпеченні необхідного напруги. Так, що правильніше орієнтуватися на значення ват-година АКБ вашого мобільного пристрою і повер банку на сонячних батареях.

Що стосується напруги, то для телефонів і більшості планшетів вистачає 5 вольт. Для ноутбуків 12─19 вольт в залежності від моделі.

струм заряду

Величина струму, що віддається power bank, також є важливою величиною. Від цього залежить час зарядки мобільного пристрою. На універсальних повер банк виробники часто роблять 2 або більше портів USB, що видають різну силу струму. Залежно від зарядних пристрої вибирається той чи інший порт. Для телефонів і плеєрів вистачає 1 А, для планшетів може знадобитися 2 А, а для ноутбуків бажано мати порт з віддачею по току від 2,5 А. Інакше процес зарядки сильно розтягнеться в часі.


Комплектація пристрою

Від того, наскільки широкий вибір перехідників, залежить спектр пристроїв для зарядки. Сонячні power bank, як правило, не обділені такими речами. По крайней мере, до популярних на ринку моделям перехідники кладуть обов'язково. Але перед тим як купити, буде не зайвим дізнатися, якщо перехідники для ваших мобільних девайсів. Комплектацію можна дізнатися в інтернет-магазині, на сайті виробника або просто дізнатися у продавця.

Варіанти зарядки Power Bank

Як вже говорилося вище, крім сонячної батареї повер банк обов'язково повинен мати можливість зарядки від мережі. Іноді це реалізують в вигляді порту USB, але це не дуже вдале рішення. Якщо у power bank НЕ буде мережевого роз'єму, його зарядка від сонячних батарей буде тривати дуже довго.


Зовнішній вигляд і якість виконання

Що стосується дизайну, то тут кожен сам собі господар. Матеріали для виготовлення power bank - це зазвичай пластик, рідше метал. Якщо ви часто берете пристрій з собою, то краще вибрати металевий корпус. Такі моделі довговічніше, але і дорожче. Акумулятори в пластиковому корпусі коштують значно дешевше. Деякі виробники пропонують захищені моделі, які не пропускають пил, бруд, воду. Їх добре брати з собою в похід.

інше

За інших рівних можна взяти power bank з якими-небудь додатковими можливостями. Деякі виробники намагаються так привернути увагу до своєї продукції. Вони оснащують powerbank з сонячною батареєю ліхтарем, бездротовою точкою доступу, концентратором USB і т. Д. Природно, що збільшує вартість пристрою. Так, що спочатку вибирайте функціонал і параметри, а потім вже всякі «фішки».

Приклади повер банк з сонячною батареєю

На закінчення подивимося кілька прикладів зовнішніх зарядок з сонячними батареями.

Solar Laptop Charger 11200 мАг

Ця модель power bank на сонячних батареях відноситься до універсальних. Її можна використовувати для зарядки як дрібних мобільних пристроїв, так і ноутбуків.

Її можна використовувати для зарядки як дрібних мобільних пристроїв, так і ноутбуків

Solar Laptop Charger 11200 мАг


Пристрій комплектується досить великою кількістю перехідників і має виходи для зарядки з різною напругою. Пристрій комплектується досить великою кількістю перехідників і має виходи для зарядки з різною напругою

інтерфейси пристрої

Вартість Solar Laptop Charger 11200 мАг на прилавках магазинів знаходиться в інтервалі 5─7 тисяч рублів.


iconBIT FTB23000S

Цей девайс має ємність в два рази більше попереднього ─ 23000 мАг. При вазі 650 грам габарити iconBIT FTB23000S складаю 222х126х21 міліметрів. Power bank виконаний з міцного пластику, поверхня приємна на дотик. Яскраві вставки з боків роблять дизайн оригінальним.

Яскраві вставки з боків роблять дизайн оригінальним

iconBIT FTB23000S

В кишені power bank носити не вийти. Краще використовувати для цього кейс, сумку або рюкзак. З лицьового боку знаходиться сонячна батарея. Чотири індикатора LED показують рівень зарядки пристрою. І також передбачені індикатори напруги на виході і активності сонячної батареї. Кнопка включення використовується за прямим призначенням, а також для включення ліхтарика.

Перемикач напруги на виході дозволяє встановити наступні значення: 12, 16, 19 вольт. Струм зарядки до 3 А, чого цілком вистачить для зарядки ноутбука. Є також порт USB з віддачею по току 2,1 А.

Нижче представлена ​​комплектація:

  • Перехідники для відеокамер і ноутбуків;
  • micro USB;
  • перехідники для зарядки різних мобільних телефонів Nokia;
  • необхідні інтерфейси для зарядки гаджетів Apple (iPhone 4, iPad, iPod, iPhone 5 і т. п.).


Цей power bank відноситься до класу дорогих моделей. Як заявляє виробник, ККД сонячної батареї вдалося довести до 17% завдяки використанню полісиліконовий фотоелементів. А також заявлено про наявність системи вибору оптимальної точки заряду (МРРТ), яка збільшує віддачу при слабкому освітленні.

Solarmonkey Adventurer

Як накопичувач енергії Solarmonkey Adventurer був взяти Li─Pol акумулятор. Коли power bank повністю заряджений, він автоматично відключається від зарядки.

До плюсів варто віднести високе значення ККД (за словами виробника), захищений корпус, компактність, маса.


вибрати непросто

Щоб не промахнутися при покупці power bank із сонячною батареєю, потрібно заздалегідь визначити всі параметри, які вам потрібні. Беріть пристрою потужністю в районі 3─4 вата і наявністю портів micro USB, USB. Цього вистачить для зарядки переважної більшості планшетів, смартфонів і т. П. Для зарядки акумуляторів ноутбуків вибирайте повер банк з вихідним напругою 19─20 вольт і струмом зарядки 3 ампера.

Габарити power bank на сонячних батареях вибираються в залежності від умов використання. Але не варто забувати, що вони безпосередньо залежать від ємності, розміру сонячної панелі і додаткових функцій.
Якщо стаття виявилася для вас корисною, розповсюдьте посилання на матеріал в соціальних мережах. Цим ви допоможете розвитку сайту. Голосуйте в опитуванні нижче і оцінюйте матеріал! Виправлення і доповнення до статті залишайте в коментарях.

А чи можна обійтися без цього?
Як працює повер банк?
Чим це загрожує на практиці?

Дополнительная информация

rss
Карта