Позбутися від шкідливих звичок можна за 21 день

Шкідливі звички.

Фото: hellosoyeon

За три тижні можна навчитися виконувати якусь дію інтуїтивно, досить повторювати його 21 день поспіль. Потім ви зможете побачити результат своєї роботи.

якщо нова звичка дійсно "дає свої плоди", тоді продовжуйте в такому ж дусі і протягом 90 днів вона вкорениться остаточно. Для того щоб проявляти і контролювати силу волі було легше, можна фіксувати щоденне дію за допомогою трекера звичок - вести щоденник свого прогресу, повідомляє blog.rabota.ua.

Паперовий трекер звичок

Трекер звичок на папері може виглядати як таблиця або список з галочками - вибір за вами. Головне - вказати звичку, над якою ви працюєте і кінцеву точку, щоб можна було спостерігати, скільки ще часу залишається до заповітного 21-го дня.

Приклад паперового трекера. Фото: Clementine Creative

Пам'ятайте, що краще не впроваджувати одночасно більше трьох звичок: кожну треба вводити в щоденну рутину поступово, тоді ймовірність, що вийде швидше привчити себе до нового заняття, значно зростає.

Наприклад, можна накреслити табличку на місяць, зліва вказувати звичку, а іншу частину аркуша залишити для щоденних позначок. Якщо позначити виконану дію зеленим кружком, а пропуск - червоним, навіть при побіжному погляді на лист стане зрозуміло, молодець ви в цьому місяці або треба намагатися більше.

Електронний трекер звичок

Таку ж таблицю можна вести в Excel: зробити один шаблон, а потім використовувати його знову і знову. Крім такого очевидного варіанта, існують програми-трекери, які можуть вам сподобатися, якщо електронний спосіб зручніше.

Щоб знайти такі додатки в App Store і Google Play, вбийте словосполучення "habit tracker", "goal tracker" або "habit list". наприклад:

  • "Goal Tracker & Habit List", для: Android, безкоштовно
  • "Habitify - Daily Goals, Progress & Habit Tracker", для: iOS, безкоштовно, преміум-версія за 3,99 доларів

думка експерта

"Перші п'ять днів мотивувати себе впровадити корисну звичку немає необхідності. Якщо хочеться спробувати щось нове - завжди вистачає ентузіазму. Складніше після, коли ентузіазм пішов, а результатів ще немає. Ось тоді все тільки починається", - говорить Олена Бурдейна, тренер- консультант по ЗСЖ і зміни звичок.

Тут допомагає стратегія маленьких кроків. Я, наприклад, кажу собі: "Я тільки одягну кросівки і вийду", а потім: "Я пройдуся трохи", а потім: "Пробіжуся 5 хвилин і все", а потім вже думаєш: "Ну що я, через п'яти хвилин з дому виходила? " І продовжую бігти. Так само з іноземними мовами: "Я тільки відкрию, подивлюся, що там поставили", потім: "Спробую зробити перший рядок", потім: "Закінчу вже цю частину", а потім вже включаєшся і робиш.

Відкрию маленький, але дуже важливий секрет: мотивація приходить до того, хто вже діє. Хочеш бути мотивувати, почни діяти, зрушимо на крок, навіть якщо не хочеться, запусти процес. На жаль, іноді люди витрачають занадто багато часу на те, щоб знайти мотивацію, набагато більше, ніж потрібно часу, щоб зробити те, що потрібно зробити. Також важливо пам'ятати і знати свою мету, заради чого ти це все робиш.

Звички, які мені подобаються в собі: вивчення іноземних мов, біг, догляд за обличчям (вранці і ввечері), написання своїх довгострокових десяти цілей щоранку.

Щоб не зриватися і не лаяти себе за зриви, є алгоритм, який працює:

  • Перестати себе лаяти! Зрозумійте, б'ються всі люди. Це природний процес, особливо якщо у вашому житті почалася стрес-смуга, збільшилося навантаження на роботі чи вдома.
  • Скажіть собі: "Буває, не причина засмучуватися".
  • Продовжуйте робити те, що робили, ніби паузи не було. Просто продовжуйте рух.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Дополнительная информация

rss
Карта