Пряжене молоко: користь і шкода

 1. Пряжене молоко: особливості
 2. Пряжене молоко: користь
 3. Худне на замітку
 4. Для вагітних
 5. Від стресу і для імунітету

Широко відомо, що молочні продукти корисні для здоров'я і дорослих, і дітей, проте мало хто знає, яке сприятливий вплив робить на організм такий відомий продукт, як пряжене молоко. Широко відомо, що молочні продукти корисні для здоров'я і дорослих, і дітей, проте мало хто знає, яке сприятливий вплив робить на організм такий відомий продукт, як пряжене молоко

pixabay.com

Пряжене молоко - це продукт, який виробляється з цільного молока шляхом його кип'ятіння і подальшого тривалого томління на більш низьких температурах. Після цього готовий продукт охолоджується і повністю готовий до вживання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Весела зарядка для мозку: як виконувати незвичайні вправи

Пряжене молоко: особливості

 • За старих часів пряжене молоко готували в російській печі - його наливали в глиняний горщик, і ставили в піч на добу, після чого воно ставало ніжного кремового, світло-коричневого кольору, а смак ставав насиченим і ароматним, в міру солодкуватим.
 • Таке молоко зберігатися довше, ніж сире і навіть кип'ячене.
 • З топленого молока готують ряжанку, креми, соуси, а також додають в тісто для випічки, завдяки чому вона виходить особливо смачною.
 • Колір і смак топленого молока обумовлений утворенням меланоідов - речовин, які утворюються при взаємодії цукрів з продуктами розпаду білків при високих температурах.
 • Пряжене молоко набагато краще засвоюється організмом, ніж кип'ячене або парне.
 • У 100 грамах продукту міститься 2,9 грама білків, 4 грами жирів і 4,7 грама вуглеводів. Харчова цінність дорівнює 67 кілокалорій

pixabay.com

Пряжене молоко: користь

Таке молоко - справжнє джерело великої кількості найрізноманітніших речовин і елементів, а також органічних кислот, вітамінів, амінокислот, білків і жирів.

В топленому молоці містяться вітаміни А, С, В, РР, D, Е, а також бета-каротин. Серед мікроелементів - кальцій, фосфор, натрій, магній, калій і залізо.

Худне на замітку

Лікарі і дієтологи рекомендують вживати молоко в дієтичних цілях, а також для того щоб привести в порядок обмін речовин в організмі. Важливо вибирати молоко з жирністю не більше 5 відсотків, також тих, що худнуть не варто додавати в нього цукор і інші добавки.

Завдяки великому вмісту різних корисних речовин і елементів заповнює дефіцит, який утворюється під час схуднення. При вживанні топленого молока спостерігається активація обміну речовин, зменшення почуття голоду, а молочні жири добре переробляються і не позначаються на фігурі.

Для вагітних

Завдяки тому, що молоко в процесі приготування сильно нагрівають, волога з нього частково випаровується, і концентрації деяких речовин збільшуються. Зокрема, мова йде про вітаміни А і Е, а також про кальцій і залозі. Саме тому особливо корисно пряжене молоко вагітним жінкам.

Крім того, пряжене молоко під час вагітності може попередити розвиток рахіту у дитини, а організм матері захистити від дефіциту вітамінів і мінералів - і вберегти здоров'я кісток, зубів і волосся. Також входять до складу топленого молока вітаміни А і фосфор допомагають зберегти зір, вітаміни Е і С підтримують імунітет і гормональний фон - все це дуже важливо для здоров'я майбутнього малюка і мами.

Від стресу і для імунітету

Пряжене молоко благотворно впливає на центральну нервову систему завдяки вмісту в ньому фосфору і вітаміну А. Цей ароматний напій благотворно впливає на оновлення нервових клітин і сприяють нормальному формуванню, розвитку ЦНС.

Крім того, пряжене молоко корисно для зміцнення імунної системи - вітаміни, що входять до його складу є прекрасними антиоксидантами і здатні поліпшити імунітет.

Читайте також:
Який мед корисний для дитини
Топ-6 найкорисніших горіхів

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.