Про новому браузері Mozilla і движку Servo

Відразу до суті: компанія Mozilla має намір в червні 2016 року випустити мультиплатформенний браузер на швидкісному движку нового покоління Servo . Про це в Google Groups розповів один з розробників і активістів проекту Пол Руже (Paul Rouget). Експериментальна "нічна збірка" оглядача буде працювати в середовищі Windows, Linux, OS X, Android і Firefox OS з графічним інтерфейсом, написаним на HTML, CSS і JavaScript.

Історія створення движка Servo

Вперше про нього заговорили в квітні 2013 року. цитуючи офіційний анонс , "Servo - спроба створити веб браузер з нуля на сучасному обладнанні, переосмисливши старі посилки. Це означає усунути самі причини проблем з безпекою при розробці платформи, яка зможе повністю використовувати продуктивність масових паралельних обчислень пристроїв найближчого майбутнього. Тому движок пишеться на мові Rust, новому захищеному мовою програмування ". За свідченням Вікіпедії, движок названий на честь вигаданого робота Tom Servo з комедійного серіалу" Mystery Science Theater 3000 "(США), а в його розробці з самого початку бере участь південнокорейська фірма Samsung і група добровольців.

Результати порівняльного тестування Servo і Gecko

Servo відрізняється здатністю ефективно распараллеливать операції і максимально задіяти ресурси багатоядерних процесорів в порівнянні з використовуваним в Firefox движком Gecko. На конференції LinuxCon Europe 2014 в Німеччині інженери Mozilla продемонстрували результати тестування Servo і Gecko при відкритті популярних сайтів (на скріншотах). Свежепредставленний движок виглядає краще і при рендерінгу (англ. Rendering - "візуалізація") в один потік, а після включення чотирьох паралельних потоків перевага просто приголомшливе. Так, з великої сторінкою Reddit.com герой огляду впорався майже в п'ять разів швидше, ніж Gecko.

Servo є багатокомпонентним (мультимодульних) браузерні движком, тобто кожен компонент (модуль) ізольований від іншого, що безпосередньо позначається на стабільності і безпеки програми, підвищує зручність налагодження.

Перспективи розвитку Servo

Зараз движок працює під 64-бітовим Linux, 64-бітної OS X, Android і Gonk (Firefox OS). Судячи з відкритим тікети на Github. com, є ряд багів з рендерингом актуальних веб-порталів, які розробник має намір виправити до моменту релізу "нічний збірки" оглядача Mozilla Servo.

У довгостроковій перспективі проект буде розвиватися за двома напрямками: створення стабільної версії автономного браузера на базі швидкісного движка і поетапна інтеграція Servo в Gecko.

Примітка: При написанні статті автор спирався на інформацію з сайтів M ozilla.org, G it H ub.com, G eektimes.ru, CN ews.ru і W ikipedia.org.

Дмитро Євдокимов www. TestSoft. su

Дополнительная информация

rss
Карта