Програма Office Ready прийшла в Росію

ОФИСНОЕ ПО

Поряд з практично одночасним випуском Windows Vista і Office 2007, що свідчить про повне оновлення всієї клієнтської платформи, Microsoft (www.microsoft. Com / ru) продовжує вдосконалювати свою бізнес-модель роботи з партнерами, для чого в корпорації розроблена глобальна програма Office Ready, представляє собою новий механізм продажу пакета Microsoft Office 2007 домашнім користувачам і компаніям малого бізнесу. Її старт в Росії відбувся 8 лютого.

Office Ready передбачає продаж комп'ютерів з встановленим чином пакета Office 2007, який працює як повнофункціональна демоверсія протягом 60 днів з моменту активації. Потім користувачеві пропонується придбати повну ліцензію.

На ПК для малого бізнесу встановлюється гібридна версія Office 2007 "Професійний випуск" (Office Professional), яка може бути активована до рівня "Базовий випуск" (Office Basic) або рівня "Випуск для малого бізнесу" (Office Small Business). Образ пакета Office 2007 на ПК для домашніх користувачів буде встановлено разом з повністю ліцензованим Microsoft Works. Цей образ можна активувати до рівня "Випуск для дому та навчання" (Office Home and Student).

За оцінками Microsoft, з додатками Officе в нашій країні працює близько 15 млн. Користувачів, проте тільки 2 млн. З них роблять це легально. Як розповів керівник відділу по просуванню офісних продуктів Microsoft Сергій Одинець, корпорація бачить два напрямки збільшення своїх продажів: як за рахунок збільшення загального числа користувачів ПК, так і завдяки зниженню піратства. Дослідження, проведені корпорацією у 2005 році, показали, що серед домашніх користувачів і представників малого бізнесу більшість воліє купувати офісні продукти в роздрібних магазинах (62% і 45% відповідно), а на другому місці - придбання разом з новим ПК (16% і 19%). Крім того, за оцінками Microsoft на грудень минулого року, кожен п'ятий покупець домашнього комп'ютера хотів би придбати Microsoft Office 2007 разом з ПК. Спираючись на ці дослідження, а також з огляду на те, що, за припущеннями аналітиків, домашнім користувачам в нинішньому році буде продано близько 3 млн. ПК, корпорація розраховує, що нова схема співпраці стане одним з ключових факторів успішних продажів системи Office 2007 в Росії.

Вибір же в якості цільової аудиторії саме індивідуальних користувачів і підприємств малого бізнесу пояснюється тим, що вони швидше приймають рішення в порівнянні з великими структурами, яким потрібно виробити корпоративну стратегію, спланувати бюджет, провести тендери і т. Д.

Перші ПК з передвстановленим Office Ready в Росії очікуються в березні поточного року. За старою моделлю ліцензування Microsoft Office 2003 буде доступний збирачам ПК ще до липня.

сценарій покупки

Найчастіше покупець приходить в магазин, заздалегідь не знаючи, який варіант Office він збирається придбати. Але якщо він все ж знає, що йому потрібно, то ситуація спрощується: одночасно з покупкою відповідного йому комп'ютера він набуває відповідний ключ-ліцензію, виконує активацію і йде, несучи з собою новий ПК з робочим офісним пакетом. В інших же випадках він просто набуває ПК з встановленим гібридним чином Office Ready. Удома він активує ознайомчу версію і може починати роботу з усіма включеними в неї додатками. Потім в якийсь певний момент часу він усвідомлює, що саме йому потрібно, і тоді додатково набуває відповідний ключ-ліцензію і активує обрану постійну версію Office.

Потім в якийсь певний момент часу він усвідомлює, що саме йому потрібно, і тоді додатково набуває відповідний ключ-ліцензію і активує обрану постійну версію Office

Сергій Одинець: "Ми розраховуємо, що програма

Office Ready стане одним з ключових факторів успішних

продажів Office 2007 "

Тут слід пам'ятати про те, що ознайомча і постійна версії пакету можуть працювати паралельно один з одним. Так, якщо при покупці ПК для малого бізнесу відразу ж купується ліцензія на Office Basic, то все одно протягом двох місяців користувач зможе мати доступ до всіх програм випусків Professional і Small Business. Причому при роботі з ознайомчою версією він отримає відповідні нагадування за 30, 15 і 10 днів до закінчення її дії.

Ключ-ліцензію можна купити через Інтернет за допомогою кредитної карти або в будь-якому магазині, що торгує такими ліцензіями, - причому не обов'язково в тому, де був придбаний ПК.

Тут також необхідно згадати і про те, що у користувачів, що придбали ПК за програмою Office Ready, існує можливість протягом 90 днів після покупки комп'ютера отримати резервні носії офісного пакету, які можуть виявитися необхідними, наприклад, при відновленні системи на ПК. Для цього вони повинні зайти на Web-сторінку Microsoft за адресою: www.microsoft.com/office/backup - і ввести відомості про продукт Office і своє місце проживання. Система автоматично розрахує вартість записи дистрибутива на носій і його пересилання, а потім створить необхідну платіжну квитанцію. Користувачеві залишається лише її роздрукувати і оплатити, відправити копії платіжних документів поштою в центр виконання замовлень і чекати отримання диска. Причому якщо Office купується через Інтернет, то користувач має ще і можливість вибрати варіант отримання резервних носіїв з ключем продукту в момент покупки. Крім того, він може скачати дистрибутив через Інтернет.

Що дає програма покупцям і партнерам

Як заявив Сергій Одинець, нова бізнес-модель продажів Microsoft Office 2007 враховує інтереси всіх учасників процесу: покупців, зарубіжних постачальників комп'ютерів, дистриб'юторів, російських продавців, складальників ПК.

Що стосується покупців, то, за його словами, програма Office Ready має цілий ряд переваг як для домашніх користувачів, так і для малих компаній. Головне, що їм не доведеться витрачати час на установку продукту. До того ж у них в розпорядженні буде цілих два місяці на вивчення програми в робочому режимі, після чого вони можуть зробити усвідомлений вибір і заплатити за той випуск, який найбільшою мірою відповідає їхнім потребам. При цьому користувачів не позбавляють можливості продовжувати працювати з непридбання частиною пакету, але, правда, тільки в режимі перегляду і друку. Крім того, для активації повної версії продукту в Росії як і раніше можна вдатися до допомоги довідки за безкоштовним телефоном без підключення до Інтернету. І нарешті, користувачі отримають право переходу на більш повну версію - наприклад, з базового випуску на професійний. Але це можна буде здійснити лише через Інтернет: зайти на сайт, доплатити за цю операцію і отримати новий ключ активації.

Говорячи про переваги нової моделі продажів Office 2007 для збирачів ПО, Сергій Одинець зазначив, що тепер вони можуть попередньо встановити гібридний образ Office Ready на все що збираються ними ПК і більше не турбуватися про те, скільки разів Office віддасть перевагу користувач. Більш того, їм не треба вносити ліцензійний платіж Microsoft. Все, що їм потрібно, - це придбати два гібридних образу Office. Таким чином, збирачеві більше немає необхідності "прив'язувати" OEM-ліцензію на Office 2007 до кожного конкретного комп'ютера, а в разі відмови покупця від негайної покупки Office - деінсталювати продукт. Важливу роль тут також грає той факт, що технічну підтримку користувачам, які придбали Office 2007 за програмою Office Ready, буде надавати безпосередньо сама корпорація.

Крім того, як вважають в Microsoft, переваги нової програми поширюються і на продавців. Якщо раніше їм були потрібні дві однакові моделі ПК - з передвстановленим пакетом Office і без нього, то тепер достатньо мати кілька бездискових ліцензійних пакетів, які можуть бути продані з будь-яким ПК. Більш того, зростає ймовірність того, що користувач купить у продавця не тільки ПК, але і ПО, посприявши тим самим розширенню його бізнесу.

Версія для друку

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.

Дополнительная информация

rss
Карта