Програми для автоматизації процесів. Частина 1


СодержаніеActive Task Manager 1.62

Офіційний сайт: www.orionsoftlab.com
Розмір: 814 КБ
Ціна: 15.00 $
Призначення: планувальник завдань

Active Task Manager

Багато дій нам доводиться здійснювати регулярно. Наші будні - зарядка, сніданок, душ, поїздка в офіс. У багатьох людей весь робочий день розписаний по хвилинах. Ви можете випадково забути про будь-що або навмисне пропустити деякі звичні дії.

Віртуальне життя комп'ютерних систем, на щастя, піддається автоматизації. Можна призначити якесь завдання на певний час, і воно обов'язково виконається. Шкода, що за допомогою будь-яких вищих сил не можна призначати автоматичну чистку зубів, гоління і інші, виснажливі процедури. Але те, що неможливо в реальному світі, вже давно реалізовано в комп'ютерах, в рамках спеціального класу програмного забезпечення, призначеного для автоматизації процесів.

Active Task Manager - це утиліта для автоматичного виконання різноманітних завдань, за допомогою якої ви можете спланувати роботу програм, що вимагають регулярного запуску. Суть роботи утиліти зводиться до відповіді на два одвічних питання - «що?» І «коли?».

Робоче вікно Active Task Manager складається з панелі завдань з невеликою кількістю елементів і щойно створену завдань. За замовчуванням програма налаштована на виконання регулярного резервного копіювання, перевірку цілісності диска, а також на постійне нагадування про необхідність реєстрації.

Як планованих завдань можуть виступати виконувані файли EXE, COM, а також пакетні модулі BAT. Крім того, програма може виводити різноманітні попередження, здійснювати резервне копіювання за допомогою Active Backup Expert , А також вимикати комп'ютер.

Регулярність виконання завдань може здаватися в вигляді інтервалів між послідовними запусками, шляхом зазначення точних моментів часу протягом доби, тижня чи місяця.

Створення нового завдання здійснюється за допомогою кнопки Add Task. При цьому відкривається досить простий, зрозумілий майстер. Спочатку вам необхідно ввести назву майбутньої завдання. Потім ви повинні вказати тип завдання - виконання програми, нагадування, резервне копіювання або виключення комп'ютера. Нагадування можуть являти собою як текстові повідомлення, так і звукові сигнали.

У разі вибору запуску завдання, від вас буде потрібно вибрати шлях до виконуваного модулю і вказати ключі запуску. Далі, ви задаєте періодичність виконання завдання. Праця завершена.

Для настройки нагадування вам пропонується ввести його текстове повідомлення, а також вказати звуковий файл. Вибір періодичності для всіх типів операцій ідентичний.

Резервне копіювання працює тільки при наявності в системі модуля Active Backup Expert, і ви можете лише вказати тип створення копії даних - повна копія або инкрементальное доповнення.

Під поняттям «вимикання комп'ютера» мається на увазі завершення поточного сеансу, повне виключення робочої станції, перезавантаження, а також приведення системи в такий стан, при якому можна безпечно відключити комп'ютер від мережі (електричної). Вимкнення ПК може бути здійснено традиційним способом, а також в режимі примусу (force).

Після завершення налаштування програми ви будете бачити лише маленький дзвіночок в системному лотку. Якщо ви наведете на нього курсор миші - то побачите стандартне спливаюче вікно (baloon) з інформацією про статус прийдешніх завдань.

Програма працює як стандартна служба Windows, яка, згідно з інформацією з офіційного сайту, займає лише 180КБ в оперативній пам'яті. Active Task Manager - проста, компактна утиліта для планування процесів, серйозно причепитися до якої за весь час тестування так і не вийшло. Всі заплановані вручну завдання виконалися саме так, як і описувалося в Довідці.

До змісту Almeza MultiSet 3.1

Офіційний сайт: www.almeza.com
Розмір: 2299 КБ
Ціна: 300 руб.
Призначення: автоматична установка програмного забезпечення

Almeza MultiSet

Якщо ви працюєте системним адміністратором на підприємстві та обслуговуєте великий парк обчислювальної техніки, то напевно вам знайома ситуація: закупівля партії комп'ютерів і необхідність установки різноманітного програмного забезпечення на кожен з них. Прямим наслідком подібних обставин стає виконання великої кількості повторюваних рутинних операцій - зміна носіїв в оптичних приводах, введення реєстраційних даних, постійне дотримання вказівок Майстрів установки.

Програма MultiSet дозволяє встановити всі необхідні програми в автоматичному режимі. Принцип її роботи зводиться до запам'ятовування дій користувача з подальшим автоматичним відтворенням всіх операцій. Крім того, ви можете створити універсальний диск для пакетної установки програм з будь-якого носія інформації.

За замовчуванням програма містить порожню базу програмного забезпечення, умовно розділену на три категорії - Internet, Multimedia і Utilities. У налаштуваннях програми можна додати свої елементи в список, відредагувати існуючі.

Під час створення нового сценарію вам пропонується вибрати виконуваний модуль програмного продукту, ввести його заголовок, а також скласти короткий опис. Після цього MultiSet переходить в режим запису дій користувача. Будь-які операції, будь то клацання кнопками миші за елементами інтерфейсу, введення даних з клавіатури - все запам'ятовується всередині сценарію установки.

Розробники попереджають, що користувачеві не варто поспішати в режимі запису операцій. Всі дії повинні виконуватися з невеликою затримкою. Втім, законні побоювання не підтвердилися. MultiSet відмінно запам'ятовує операції, виконані навіть за допомогою спритного жонглювання мишею і клавіатурою. Мінімально доступний для сприйняття програмою інтервал між двома призначеними для користувача операціями - 20мс в будь-якому випадку простою людиною (НЕ суперменом) не досягається.

Після завершення інсталяції продукту, MultiSet запам'ятовує всі ваші дії і формує пакет його автоматичної установки. Коли вам знову буде потрібно встановити додаток, достатньо буде вибрати його в списку і натиснути кнопку «Встановити».

Друга цікава можливість програми - створення універсального інсталяційного диска. MultiSet переносить на мобільний носій всі вибрані вами програмні продукти і створює меню автоматичного запуску, за допомогою якого можна здійснювати управління програмними пакетами. Ви можете встановлювати будь-які програми окремо, а також виконати масову установку всіх продуктів за допомогою однієї операції.

Якщо від вас вимагається встановити схожий набір ПО на велику кількість робочих станцій, то досить один раз створити диск, а потім спокійно виконувати підготовку комп'ютерів до роботи в автоматичному режимі.

До змісту AutoTask 2000 3.71

Офіційний сайт: www.cypressnet.com
Розмір: 3733 КБ
Ціна: 59.95 $
Призначення: багатофункціональний планувальник завдань

AutoTask 2000

Де б ви не використовували комп'ютер, вдома або на роботі, досить часто доводиться стикатися з повторюваними, одноманітними завданнями. Резервне копіювання, завантаження файлів, очищення сміття в системі, отримання і відправка електронної пошти - всі ці операції можуть виконуватися в автоматичному режимі.

AutoTask 2000 позиціонується як заміна стандартного планувальника Windows. Програма володіє гнучкими налаштуваннями, дозволяючи вказувати безліч нюансів, пов'язаних з виконанням різноманітних завдань.

Одне з головних відмінностей даної програми від багатьох конкурентів полягає в можливості завдання декількох команд всередині однієї задачі. Досить часто на практиці трапляються ситуації, коли для досягнення мети потрібно здійснити складну послідовність операцій. Працюючи в ручному режимі, без спеціалізованого програмного забезпечення, ви виконуєте перший етап, за ним другий, слідом третій і так далі, до тих пір, поки не буде досягнута кінцева мета. Використовуючи AutoTask 2000, ви можете один раз прописати всю послідовність дій всередині окремого завдання. Старт і зупинка програм, відправка значень натиснутих клавіш окремим робочим вікнам, передача команд DDE - це лише мала частина значного списку доступних опцій під час опису завдання. Логічні команди «пауза» і «почекати закінчення виконання програми» дозволяють здійснювати додатковий контроль над вашими завданнями.

AutoTask 2000 дозволяє запускати додатки, грунтуючись на виконанні певних умов. Як тільки задані в умові чинники набувають значення «істина», відбувається запуск програми. В якості умов, критеріїв може виступати наявність або відсутність будь-якого файлу, стан активності певної програми, наявність видимості робочого вікна програми і багато інших прикладів. Все вищесказане дозволяє говорити про наявність якогось логічного мови, вбудованого в ваші завдання.

AutoTask 2000 має гнучким інструментарієм планування подій. Зрозуміло, ви можете використовувати примітивні тимчасові характеристики запуску завдань - щодня, щотижня, щомісяця. Однак у програмі доступні і більш витончені способи планування. Наприклад, ви можете призначати виконання завдань кожні 5 хвилин, кожен третій робочий день тижня, кожен другий вівторок місяця, два рази на рік і так далі. Крім завдання тимчасових інтервалів, ви можете вказувати терміни виконання завдань. Наприклад, можна запланувати подію, яке буде виконуватися кожні 5 хвилин з 8:00 до 17:00. Ще один приклад - завдання, що виконується тільки у святкові дні.

Програма може запускатися як служба і працювати у фоновому режимі.

Велика кількість можливостей має і зворотну сторону - налаштування програми мають безліч опцій, меню, полів введення. Вам необхідно бути дуже уважним, добре вивчити продукт перед тим, як почати його практичне використання. Під час тестування програма показала не зовсім стабільну роботу, кілька разів вилетівши з помилкою. Для продуктів подібного класу це неприйнятно. Планувальник завдань повинен працювати безперервно, і у користувача не повинно закрадатися навіть малої частки сумніву в надійності програми.

До змісту CPUsage 1.2

Офіційний сайт: www.tfm.ro
Розмір: 483 КБ
Ціна: безкоштовний
Призначення: вимикання комп'ютера при низькому завантаженні процесора

CPUsage

Досить часто можна зустріти нещасні сім'ї, в яких на ніч комп'ютер залишається включеним через виконання будь-якого процесу, наприклад, перекодування фільму. Всі процедура займає кілька годин, після чого необхідність у включеному комп'ютері відпадає. Далеко не все програмне забезпечення має функцію автоматичного вимкнення робочої станції по завершенню всіх процедур. Як наслідок, система буде простоювати без діла багато часу, що вкрай неефективно.

CPUsage дозволяє автоматично вимикати комп'ютер в разі зменшення завантаження процесора нижче певного рівня. Програму можна використовувати практично для всіх тривалих процесів. Якщо завантаження процесора є величиною непостійною, то краще підстрахуватися і виставити дане значення свідомо нижче мінімальної можливої ​​величини.

Пауза, протягом якої завантаження процесора не повинна перевищувати певний користувачем значення, за замовчуванням дорівнює 600 секундам. Програма може виконувати дві дії - вимикати комп'ютер і перевантажувати систему. Активізація процесу відбувається після натискання кнопки Start.

Програма постійно знаходиться в системному лотку, показуючи у спливаючому вікні поточний рівень завантаження процесора. CPUsage може конфліктувати з деякими резидентними модулями, наприклад, з Shadow User. Крім того, комп'ютер не вимкнеться, якщо в системі присутні відкриті, але не збережені документи.

До змісту InstallBase 3.0.3

Офіційний сайт: http://alex-co.org
Розмір: тисяча триста двадцять шість КБ
Ціна: безкоштовний
Призначення: створення бази настановних пакетів

InstallBase

Напевно вам знайома ситуація, коли під час переустановлення системи доводиться довго перебирати оптичні диски на полицях у пошуках потрібного програмного забезпечення. Навіть якщо його вагома частина знаходиться на вінчестерах, постійно підключених до системного блоку, все одно процес масового встановлення ПО надовго затягується через маси зайвих, нудних операцій. А уявіть собі, яка частка системного адміністратора, який несе важкий хрест турбот про сотні робочих станцій, постійно оформляє закупівлі нових партій оргтехніки? «Сьогодні ви повинні підготувати до роботи всі 10 комп'ютерів» - командує строгий начальник, «завтра бухгалтерія повинна видавати річні звіти». І ніяких заперечень. Ви - важливий відповідальний співробітник, і ви зобов'язані виконати свою частину роботи.

InstallBase призначений для створення бази інсталяційних файлів з можливістю їх установки безпосередньо з робочого вікна програми. Завдяки подібній інтеграції, здійснюється швидкий доступ до установочних файлів різного програмного забезпечення. Ви можете задавати послідовність встановлюються пакетів за допомогою окремого сценарію, який дозволяє обробляти необмежену кількість файлів для одного інсталяційного пакета і спрощує масовий процес установки програмних продуктів.

InstallBase може полегшити роботу не тільки мережевим адміністраторам, в архіві яких є велика кількість дисків з програмним забезпеченням, але здатний також допомогти простим користувачам, які мають великі збори, колекцію софту. InstallBase працює автономно від інших програм. Його незалежність в тому, що створений одного разу файл програми з даними електронного архіву не вимагає ніяких додаткових інструментів, крім даної програми.

InstallBase дозволяє створювати проекти оптичних дисків, які містять інструменти автоматичного запуску будь-яких додатків з бази.

При першому запуску, InstallBase створює нову базу даних. У міру накопичення інформації, в її файл заносяться відомості про кожного програмному пакеті. Крім інсталяційних файлів, можливо вказівку файлів опису, реєстрації та доповнення. Якщо вам знадобиться встановити продукт, що вимагає реєстрації, то всі операції по введенню призначених для користувача даних візьме на себе InstallBase.

У тому випадку, якщо під час заповнення бази був використаний оптичний носій з необхідними інсталяційними файлами, то програма сама запропонує вставити диск, з якого потрібно встановити обрану програму. Користувачеві залишиться тільки вставляти необхідні диски в заданій послідовності.

Програма досить легко справляється з традиційними операціями послідовної установки продуктів. Однак більш глибокі настройки програми, пов'язані з описом сценаріїв установки, викликають певне розчарування. Замість того щоб просто записувати в макроси послідовність дій користувача (приклад - Almeza MultiSet ), Від користувача починають вимагати ручного введення тексту кожного сценарію. Список заздалегідь підготовлених шаблонних дій обмежений коротким списком і, звичайно, не може включити в себе, наприклад, введення серійного номера. InstallBase - корисна, але не зовсім логічно вивірена програма.

До змісту Macro Recorder 4.1

Офіційний сайт: www.aldostools.com
Розмір: 377 КБ
Ціна: 8.95 $
Призначення: запис і виконання послідовності команд

Macro Recorder

Macro Recorder - проста, компактна утиліта, призначена для запису і відтворення макросів. Якщо вам доводиться регулярно здійснювати за комп'ютером набір одноманітних дій, то інструмент, здатний запам'ятати всю послідовність, а пізніше відтворити її, виявиться корисним помічником у повсякденній роботі. Як приклади рутини можна згадати про запуск окремих додатків, наборі тексту, деяких шаблонних операціях в роботі з програмним забезпеченням. Macro Recorder дозволяє автоматизувати всі подібні дії.

За допомогою даної маленької програми ви можете записати будь-які натискання на клавіші і руху мишею. У потрібний момент програма повторить їх, незалежно від використовуваного в поточний момент програми.

Для початку процедури запису послідовності команд необхідно натиснути клавішу Scroll Lock. По закінченню запису макросу, досить зробити повторне натискання - робота закінчена.

Програма підтримує запис декількох макросів. Щоб ввести новий елемент, наберіть унікальне ім'я в рядку введення робочого вікна програми і зробіть процедуру введення послідовності команд.

Перемикання між макросами здійснюється за допомогою інструменту Marco List Manager. По кожному з елементів списку виводиться коротка службова інформація.

Ви можете також редагувати вже існуючі набори команд. Для цього необхідно натиснути кнопку Edit, тим самим, викликавши редактор макросів. Втім, для розуміння їх вихідних текстів, необхідні знання Visual Basic. Простому користувачеві, не знайомій з нелегким ремеслом програмування, краще навіть не забивати голову безглуздим, на перший погляд, нагромадженням слів, цифр і керуючих символів.

Запуск поточного макросу виконується за допомогою клавіші F12.

Програма містить кілька корисних інструментів, що не відносяться безпосередньо до автоматизації процесів. По-перше, ви можете перемикатися між вісьмома віртуальними робочими столами за допомогою клавіатурних сполучень Ctrl + [1 ... 8]. Чесно кажучи, було досить несподіваним побачити в маленькій, скромній програмі настільки серйозний модуль, пов'язаний з поліпшенням інтерфейсу операційної системи.

Другий додатковий інструмент - калькулятор. Він виконаний досить примітивно, у вигляді командного рядка, всередині якої ви можете вводити математичні вирази. Подібна концепція розробки калькуляторів вельми популярна в мобільних телефонах.

Налаштування програми дозволяють змінювати весь набір клавіатурних сполучень, встановлений за замовчуванням. Ви можете також створювати окремі ярлики на макроси з метою їх виклику без необхідності окремого відкриття робочого вікна основного додатка. І, нарешті, ви можете створювати список автоматичного виконання послідовностей команд при старті програми.

Незважаючи на мініатюрний розмір дистрибутива і примітивний інтерфейс, не обтяжений великою кількістю панелей і меню, Macro Recorder є вельми потужним інструментом для вирішення різноманітних завдань.

до змісту Macro Scheduler 8.1

Офіційний сайт: www.mjtnet.com
Розмір: 3218 КБ
Ціна: 59.95 $
Призначення: автоматизація різноманітних дій

Macro Scheduler

Macro Scheduler дозволяє створювати макроси для управління додатками Windows, автоматизувати повсякденні завдання, зв'язавши запуск сценаріїв з подіями, ярликами або гарячими клавішами. Програма дозволяє виконувати окремі набори операцій, а також цілі комплекси задач шляхом запуску однієї команди, наприклад, за допомогою клацання кнопки миші. Ви також можете запрограмувати систему так, щоб вона виконувала певні операції за розкладом, під час вашої відсутності.

Macro Scheduler володіє можливістю компіляції сценаріїв в самостійні виконувані файли, які можна запускати на будь-якому комп'ютері, що працює під управлінням Windows. Програма має вбудований відладчик, що допомагає в пошуку помилок при створенні складних сценаріїв.

MacroScript, мова сценаріїв Macro Scheduler, підтримує підпрограми і змінні типу «масив». Сценарії також можуть містити код VBScript, який поєднує в собі потужність і простоту використання движка Macro Scheduler з синтаксисом VBScript. Все це підвищує гнучкість роботи і відкриває можливість використання OLE / ActiveX з метою автоматизації.

Macro Scheduler дозволяє створювати сценарії і записувати макроси для автоматизації багатьох завдань. Ви можете використовувати більш 200 різноманітних команд і стандартних конструкцій програмування. Наприклад, є можливість посилати повідомлення про натисканні клавіш і операціях мишею відкрити іншу програму, очікувати відкриття і закриття вікон. Крім того, синтаксис дозволяє здійснювати передачу фокуса певного вікна, виконання операцій в інтернеті, запуск програм і виконання команд, читання, запис, копіювання, переміщення, видалення та виконання файлів, управління додатками через DDE.

Розробники стверджують, що для використання їхнього продукту необов'язково бути програмістом. Хочеться поставити цю тезу під сумнів. Програма, розрахована на непідготовленого користувача, який не буде містити таку велику кількість можливостей, націлених виключно на кваліфікованого фахівця, який має досвід і навички програмування. Продукти, розраховані на новачків, мають зручні Майстра, під керуванням яких, пройшовши кількох кроків, можна виконати практично будь-яку операцію, доступну за допомогою програмного продукту. Переваги Macro Scheduler криються саме в його мощі, гнучкості, в можливості творити, творити, використовуючи макроси. Людині, незнайомому з професією програмування, все це не потрібно - він вибере просту програму з красивим ергономічним інтерфейсом і буде правий.

Але повернемося до опису можливостей Macro Scheduler. Для зручності використання в програму додана можливість запису макросів. Всі записані вручну сценарії можна редагувати на рівних правах з модулями, що входять до складу дистрибутива. Записані макроси можуть бути скомпільовані в окремі програми Windows. У якості подібних прикладів можна відзначити регулярне обслуговування жорстких дисків, генерацію фінансових звітів, контроль над переміщенням файлів і отриманням електронної пошти.

Програма може мати масу можливостей, розбурхують уми користувачів, але якщо в ній є серйозні помилки, то захват, ейфорія моментально змінюються зневірою і розчаруванням. Macro Scheduler не підтримує кирилицю. Ви не можете використовувати російську мову в назвах макросів, їх описах, в коментарях. Дивно, але програма, маючи пакет русифікації (завантажується окремо від основного дистрибутива), має проблеми з кирилицею навіть у вікні About.

Однак ніщо не може відняти у Macro Schedule головного - це найпотужніший інструмент автоматизації процесів.

до змісту

Суть роботи утиліти зводиться до відповіді на два одвічних питання - «що?
» І «коли?
А уявіть собі, яка частка системного адміністратора, який несе важкий хрест турбот про сотні робочих станцій, постійно оформляє закупівлі нових партій оргтехніки?

Дополнительная информация

rss
Карта