Програми для автоматизації процесів. Частина 2


СодержаніеnnCron 1.91

Офіційний сайт: www.nncron.ru
Розмір: 879 КБ
Ціна: безкоштовний
Призначення: планувальник завдань

nnCron

nnCron - вельми незвичайний планувальник завдань. На відміну від більшості розглянутих конкурентів, дана програма не має традиційного робочого вікна програми. Управління планувальником здійснюється з контекстного меню, що викликається за допомогою клацання правою кнопкою миші по значку програми в системному лотку.

Варто відразу зауважити, що традиційна для всіх планувальників здатність запускати програми в зазначений час - далеко не єдина функція nnCron.

Зупиняючись на запуск додатків за розкладом, варто відзначити можливість старту програм як сервісів. Ви можете налаштовувати запуск завдань від імені будь-якого користувача в системі.

nnCron може відстежувати і перезапускати прострочені завдання і нагадування, вимикати або комп'ютер увійде в режим. Зрозуміло, доступна і зворотна операція - ви можете розбудити систему з метою запуску будь-якої задачі.

Планувальник дозволяє гнучко управляти станом робочих вікон додатків. Ви можете приховувати, закривати, вбивати, згортати, розгортати і ховати в системний лоток вікна, задані в налаштуваннях планувальника. Крім того, допускається зміна розміру і місця розташування вікон, зміна їх режиму прозорості.

nnCron вміє додавати в системний лоток довільні значки додатків, а також видаляти їх звідти. Ви можете також виводити на екран і в log-файл будь-які повідомлення, в тому числі і запити на виконання вказаних в настройках дій.

Планувальник здатний працювати з буфером обміну, реєстром, а також емулювати введення даних з клавіатури і операції з мишкою.

Користувачі комутованого з'єднання можуть використовувати можливість автоматичного дозвону до провайдера, а також примусовий розрив телефонного з'єднання.

Але і це далеко не всі можливості планувальника. При великому бажанні можна змусити nnCron пищати через системний динамік із заданою тривалістю і частотою, відтворювати аудіо-файли, синхронізувати системний час, привласнювати процесам вказаний пріоритет, а також переривати їх роботу. Планувальником доступні опції відстеження файлів, вікон, процесів, рухів миші, часу простою комп'ютера, клавіатурні поєднань, появи диска в приводі, наявності хоста в мережі, зміни віддаленого ресурсу по HTTP-протоколу, кількості вільного місця на диску і завантаженості оперативної пам'яті.

Програма може автоматично запускатися після фатальних помилок. nnCron дозволяє використовувати в задачах мови VBScript і JScript, а також регулярні вирази. Планувальник може виконувати довільні програми на мові Форт (SP-Forth), розширювати свої можливості за рахунок додаткових модулів.

До складу дистрибутива nnCron включені дві утиліти, призначені виключно для програмістів.

WinSpy дозволяє дізнатися поточні координати миші, з'ясувати клас об'єкта, над яким знаходиться миша, отримати інформацію про координати основного і дочірнього вікна.

Console є засобом інтерактивного спілкування з nnCron для тих, хто знає мову Форт. За допомогою консолі ви також можете віддалено адмініструвати nnCron.

Програма розуміє cron-формат (UNIX) і управляється за допомогою текстових файлів. У подібному способі зберігання налаштувань розробники бачать тільки плюси.

Наприклад, завдання не пропадуть в разі вимушеної переустановлення системи. Втім, на подібне рішення можна подивитися і з іншого боку. Управління програмою за допомогою графічних засобів набагато простіше, ніж необхідність вивчення синтаксису текстових конфігураційних файлів. При цьому ніхто не забороняє розробникам записувати налаштування не в реєстр, а в ті ж самі текстові файли.

Широке використання в налаштуванні nnCron мови високого рівня Форт ще більше говорить про орієнтацію продукту на досвідчених користувачів. Програма не має Майстрів, Помічників та інших інструментів, що полегшують її освоєння, початкові установки. Російськомовна довідка та інша документація завантажуються окремо від основного програмного модуля.

До змісту OkPress 2.1

Офіційний сайт: www.azuredesktop.com
Розмір: 166 КБ
Ціна: безкоштовний
Призначення: автоматизація декількох сервісних функцій

OkPress

При роботі з діалоговими вікнами дуже часто доводиться підтверджувати свої дії шляхом натискання кнопки «ОК» або аналогічної їй за значенням. Якщо розглядати дану ситуацію з точки зору витрачених зусиль, то кожен раз, потрапляючи в неї, вам доводиться здійснювати відчутний рух мишею.

Кілька років тому на російський ринок потрапив в продаж компакт-диск з одного популярною програмою. Гумор і, одночасно, трагедія полягали в тому, що на диску була відсутня частина продукту - бібліотека малюнків. Під час установки, інсталятор звертався до кожного елементу бібліотеки, на що, зрозуміло, отримував відповідь у вигляді повідомлення про невіднайденій файлі. При цьому фокус за замовчуванням не була на кнопці «ОК». Було потрібно кілька десятків хвилин, щоб встановити цю програму. Під кінець установки сильно боліла рука, що стискає розпечену до красна від ерзанье миша. З програмою OkPress вся процедура зайняла б на порядок менше часу.

OkPress призначений для напівавтоматичного натискання кнопки «OK» у всіх типах діалогових вікон. Дія програми аналогічно натискання клавіші Space або Enter, з істотною відмінністю, що полягає в тому, що не обов'язково звертатися до клавіатури. Достатньо лише натиснути правою кнопкою миші (настройка за замовчуванням). При цьому курсор може знаходитися в будь-якому місці вікна, а не тільки над кнопкою.

Крім основного призначення, програма може автоматизувати декілька інших простих операцій.

Ви можете мінімізувати всі робочі вікна додатків, клацнувши по значку додатка, що знаходиться в системному лотку. Реакцію піктограми можна також налаштувати на перезавантаження системи і виключення комп'ютера. І, нарешті, ви можете автоматично перезапускати оболонку за допомогою OkPress. Ця функція може стати в нагоді, якщо ви часто міняєте користувача в системі.

Налаштування програми дозволяють вказувати призначення значка в системному лотку. Залежно від вашого вибору змінюється його дизайн. Говорячи простою мовою, досить поглянути на системний лоток, і відразу стане ясно, на яку операцію в даний момент налаштована програма.

Незалежно від налаштувань OkPress, ви можете вибирати будь-яку з автоматичних операцій з контекстного меню, що викликається за допомогою клацання правою кнопкою миші по значку в системному лотку.

OkPress є наочним прикладом якісної реалізації декількох простих функцій, пов'язаних з автоматизацією процесів.

До змісту PowrClik Suite 2.7.4

Офіційний сайт: http://genntt.webs.com.ua
Розмір: 318 КБ
Ціна: 21.90 $
Призначення: енергозбереження персонального комп'ютера

PowrClik Suite

Операційна система Windows має досить потужними засобами енергозбереження. Якщо ви довго не працюєте за робочою станцією, вона може автоматично переходити в режим очікування, який забезпечує, крім економії енергії, ще й зниження рівня шуму системного блоку. При переході в сплячий режим вміст оперативної пам'яті переноситься на жорсткий диск, і ви в майбутньому зможете продовжити роботу з того самого місця, на якому вирішили зупинитися. Програма PowrClik призначається для швидкого доступу до енергозберігаючих і відключає функцій робочої станції.

Вам досить клацнути мишею по значку програми в системному лотку і викликати потрібний режим енергозбереження. За допомогою вбудованого планувальника Windows можна створювати завдання, автоматизують будь-які функції PowrClik.

Крім переходу в енергозберігаючі режими, програма дозволяє активувати екранну заставку, вимикати монітор, блокувати систему, розривати з'єднання з Мережею, завершувати сесію користувача, перезавантажувати систему, вимикати комп'ютер, вводити заборону на заставку. Ви можете також забороняти або форсувати перехід в режим очікування, а також виключення комп'ютера.

Крім основного програмного модуля, до складу PowrClik Suite входить ще кілька дрібних утиліт.

PowrRun призначається для запуску будь-якої програми з правами адміністратора. Варто зауважити, що навіть якщо ви є адміністратором системи, це не означає доступу до всіх без винятку її ресурсів. За допомогою PowrRun можна побачити приховані гілки в системному реєстрі, деякі додаткові папки всередині розділів з файловою системою NTFS-томах і кілька інших бонусів.

Утиліта PowrSaver дозволяє розширити можливості управління живленням монітора. У Windows 95 допускалося його виключення з допомогою екранної заставки. У більш пізніх версіях операційної системи було вирішено відмовитися від даної функції. PowrSaver знову активує таку незвичайну можливість виключення монітора.

PowrClik Lite дозволяє здійснювати управління живленням через командний рядок. Комбінуючи пакетні файли (BAT) і стандартний планувальник завдань, ви теоретично можете добитися повної автоматизації енергозбереження.

За допомогою PowrClik Pro можна автоматично запускати додатки від імені будь-якого користувача. Утиліта містить таймер, який здатний виводити системи з режиму і сплячого режимів за розкладом.

Будь-яке завдання в рамках функціональних можливостей програмного продукту може бути виконана за таймером, на основі зовнішнього події або з використанням автоматизоване. За допомогою таймера можна встановлювати два типи часу - абсолютна і відносна. Другий тип часу призначений для виконання завдань в межах поточної доби.

Події можуть бути скомбіновані. У налаштуваннях програми необхідно вказати режим очікування. При одному варіанті завдання почне виконуватися відразу після настання будь-якого з введених подій. Інший варіант змушує чекати настання всіх подій зі списку. При цьому ви можете також встановлювати таймер. Іншими словами, умова виконання завдання може бути комбінованим і включати в себе кілька різнорідних критеріїв.

Ви можете здійснювати управління PowrClik за допомогою текстових команд. Для цього необхідно створити файл сценарію, в якому потрібно прописати правила натискання кнопок, вибір елементів форм, введення призначених для користувача параметрів і багато іншого. PowrClik підтримує сценарії VBScript і JScript.

Розробники чесно зізнаються, що до повноцінного планувальника їх програма не дотягує, так як в ній до цих пір не реалізовані деякі умови виконання завдань, наприклад, «кожен день», «кожну третю тиждень». Втім, програма і без того має масу цікавих, незвичайних можливостей. При цьому її інтерфейс дуже простий і не викликає великих труднощів на етапі освоєння.

До змісту Swift Keyboard 3.5

Офіційний сайт: www.hotsw.narod.ru
Розмір: 1 093 КБ
Ціна: безкоштовний
Призначення: менеджер клавіатурних сполучень

Swift Keyboard

Питання автоматизації можуть зачіпати не тільки планування завдань, а й більш прозаїчні дії. Наприклад, ми часто робимо рутинні, що повторюються день у день послідовності операцій мишею, які, при бажанні, можна поміняти на єдині клавіатурні поєднання.

Програма Swift Keyboard дозволяє створювати список гарячих клавіш, за допомогою яких можна виконувати цілий комплекс різноманітних завдань. Відразу після установки продукту значок програми поміщається в системний лоток. Звідти ви можете викликати модуль настройки програми.

Усередині робочого вікна програми відображається список призначених поєднань клавіш, а також основні інструменти управління ними. Кнопка Create (Створити) створює новий елемент в списку. Спочатку вам необхідно вибрати бажане поєднання, натиснувши певну комбінацію клавіш. Кожен елемент списку може мати текстовий коментар. Скромні розміри робочого вікна програми не дозволяють виводити його на головний екран, що не дуже зручно. Щоб здогадатися про призначення того чи іншого поєднання, необхідно спочатку відкрити його властивості, а потім клацнути мишею по значку з жовтим листом паперу. Подібне рішення помітно знижує зручність використання продукту, адже ви не можете одним поглядом оцінити, які з операцій вже запрограмовані на автоматичне виконання.

Після завершення всіх приготувань, можна приступити до головного - введення списку дій, які призначаються на клавіатурне поєднання. Дії можуть вибиратися зі списку: зміна шпалер, очищення останніх відкритих документів і кошики, приховування активного вікна в системний лоток, мінімізація всіх вікон, відкриття папки, завантаження і витяг лотка оптичного приводу, вставка тексту, виключення і перезавантаження комп'ютера, запуск зберігача екрану, управління гучністю, запуск файлів, перехід до URL, управління програвачем Winamp, організація розташування вікон каскадом, а також зліва направо і зверху вниз.

Кожне з дій має власні настройки, унікальну групу опцій. Наприклад, вибравши режим управління Winamp, ви відкриваєте великий список доступних операцій в програвачі. Інший приклад - для запуску файлу необхідно вказати шлях до нього і кілька додаткових параметрів.

З усього вищесказаного можна зробити помилковий висновок, що Swift Keyboard дозволяє запускати лише одну команду за допомогою унікального поєднання клавіш. Насправді, програма також дозволяє створювати клавіатурні скорочення, послідовно виконують будь-яку кількість інших елементів списку.

Крім основних дій, програма здатна визначати наявність диска в оптичному накопичувачі. Swift Keyboard має підтримку зміни тим оформлення, а також дозволяє змінювати мову інтерфейсу.

У налаштуваннях програми є одне не зовсім очевидне рішення. Перемикання між групами опцій здійснюється за допомогою маленької червоної стрілки, призначення якої не настільки очевидно.

У будь-якому випадку, Swift Keyboard - це дуже проста, компактна, лаконічна програма для автоматизації великої кількості рутинних операцій. А для нас з вами, російськомовних користувачів, вона ще й безкоштовна.

До змісту TvTimer 1.7

Офіційний сайт: www.wamsoft.com.ru
Розмір: 947 КБ
Ціна: безкоштовний
Призначення: простий планувальник трьох подій

TvTimer

Вивчення рідної мови дитиною завжди починається з алфавіту. Хлопцеві чаду показують одну букву за одною, і через якийсь час він самостійно вчиться складати розумні слова з не зовсім поки зрозумілих закорючек. Вивчення нового класу програмних продуктів теж варто починати з такого собі «алфавіту». Якщо ви ніколи не цікавилися автоматизацією процесів, а слово «планувальник» викликає у вас лише асоціації з радянською епохою, то перша встановлена ​​на жорсткий диск програма повинна бути максимально доступною, не викликаючи жодних труднощів у своєму освоєнні.

TvTimer - зручна примітивна програма, «алфавіт» планування трьох довільних подій. Після її старту на екрані з'являються додаткові помаранчеві годинник. Клацнувши по ним правою кнопкою миші, можна викликати настройки програми.

Допускається планування трьох подій, які можуть являти собою висновок нагадування або запуск програми. Управління властивостями нагадувань включає в себе введення дати події, а також тривалість виведення нагадування. Далі ви можете вибрати звук, налаштувати його гучність, а також ввести безпосередньо текст нагадування.

Налаштування запуску програм ще простіше. Ви вказуєте час події і шлях до виконуваного модулю. Все, більше налаштувань немає.

Не можна не згадати, втім, про деякі сервісних функціях TvTimer. Програма може змінювати своє оформлення за допомогою скінів, автоматично очищати кошик для сміття з виконання кількох умов. Крім того, TvTimer може видавати звукові сигнали на початку кожного нового години. Після завершення всіх налаштувань програма згортається в системний лоток і чекає свого зоряного часу - настання якої-небудь події зі своїх налаштувань.

Звичайно, TvTimer - дуже примітивний продукт. Жорстке обмеження на три події навряд чи зможе задовольнити всіх потенційних користувачів. З іншого боку, програма дуже нагадує буквар, підручник, своєрідний тур по основам планування подій в системі. Якщо основний матеріал статті викликає у вас утруднення, поставте спочатку TvTimer, потренуйтеся. Як тільки його можливостей виявиться недостатньо, для вас не складе великих труднощів перейти на більш складні, гнучкі програмні продукти.

До змісту WorkManager Pro 1.42

Офіційний сайт: http://wmpro.narod.ru
Розмір: 125 КБ
Ціна: безкоштовний
Призначення: автоматизація завдань

WorkManager Pro

Більшість програмних продуктів, встановлення в системе, тісно взаємодіють один з одним, и Використовують спільно. При цьом в работе користувача складаються деякі Постійно повторювані операции, пов'язані з послідовнім запуском груп програм. Например, для качана роботи в Мережі Прийнято запускаті браузер, поштовий клієнт, програму для спілкування в реальному часі, менеджер завантаження та інші подібні ПО. Якщо ви збираєтеся почати обробку фотографій, то зазвичай відразу запускаєте RAW-конвертор, графічний редактор, менеджер зображень і, можливо, будь-які додаткові утиліти.

WorkManager Pro дозволяє створювати окремі роботи, що групують запуск родинних додатків. Ви створюєте нову роботу. При цьому в лівій бічній панелі додається новий елемент списку. Незрозуміло, навіщо було необхідно реалізовувати в ньому деревоподібну структуру, якщо все одно всі призначені для користувача завдання видаються в лінійному вигляді. Друга безглуздість - відсутність можливості перейменування робіт. Ви можете тільки додавати і видаляти елементи.

Після того, як нова робота створена, необхідно заповнити список викликаних додатків. Ви додаєте до списку нові завдання. При цьому допускається введення її імені, а також вказівку шляху до виконуваного файлу. У ролі виконуваних файлів можуть виступати додатки Windows (EXE), велика кількість зареєстрованих типів документів (TXT, RTF, JPG і ін.), Адреси в інтернеті (наприклад, http://www.ixbt.com), консольні команди. Програма не дозволяє вказувати будь-які додаткові параметри запуску завдань.

Управління завданнями, як і в випадку з роботами, не блищить різноманітністю. Ви можете лише створювати і видаляти завдання. Елементи списку можна навіть відредагувати після створення.

Після завершення всіх приготувань, програму можна згорнути в системний лоток. Всупереч традиціям Windows, дана операція здійснюється не за допомогою окремого елемента управління, розташованого усередині заголовка робочого вікна, а за допомогою спеціальної кнопки на панелі інструментів.

При натисканні правої кнопки миші на значок в системному лотку відкривається меню зі списком робіт. Ви обираєте будь-який з його елементів, тим самим, викликаючи на виконання відразу кілька завдань.

Налаштування програми містять всього лише чотири опції, що дозволяють завантажувати програму разом зі стартом системи, запускати її відразу в системний лоток, підтверджувати вихід і згортати вікно за допомогою клавіші ESC.

Простота, доступність, інтуїтивність - позитивні якості програмних продуктів, але не можна доводити подібне спрощення до абсурду. WorkManager Pro дуже простий, але незручний через відсутність елементарних функцій управління завданнями.

до змісту xStarter 1.86

Офіційний сайт: www.xstarter.com
Розмір: 5207 КБ
Ціна: безкоштовний
Призначення: автоматизація виконання повсякденних завдань

xStarter

Під час створення будь-якого програмного продукту, націленого на непідготовленого користувача, перед розробниками постає завдання реалізації максимальної кількості корисних функцій в поєднанні забезпеченням простоти його освоєння. І якщо в якості бонусу дистрибутив виходить ще і компактним, то програма просто приречена на успіх.

Багато програм для автоматизації процесів мають істотний недолік - складність освоєння. Вам набридли рутинні операції, ви просто хочете автоматизувати деякі з них. Навіщо для цього вивчати мови високого рівня, самостійно складати хитромудрі сценарії? Звичайно, якщо ви - системний адміністратор великого підприємства, то подібні знання вже давно окупували сіра речовина мозку. Але більшість з користувачів персональних комп'ютерів мають інші робочі спеціальності, часто не пов'язані з високими технологіями. І навряд чи вони будуть братися за важкі фоліанти описів багатоярусних алгоритмів тільки заради того, щоб щось само запускалося на їх комп'ютері.

xStarter вигідно відрізняється від багатьох програм, що розглядаються в рамках автоматизації процесів тим, що, володіючи широкими можливостями, програма освоюється без будь-яких титанічних зусиль. Причиною тому є грамотно організована взаємодія з користувачем в поєднанні з великою кількістю прикладів завдань, на основі яких ви можете автоматизувати власні, унікальні операції.

Робоче вікно програми складається з бічної панелі, в якій зібрано безліч прикладів типових задач автоматизації, і основний області, що містить всю інформацію і налаштування поточного завдання. Завдання, запущені на виконання, мають зелену галочку біля основної піктограми. Всі доступні xStarter дії розділені на кілька груп. Кожен елемент списку має власний значок. Все це говорить про те, що розробники забезпечили максимальну наочність всіх операцій, спростивши візуальне сприйняття інформації, яка видається програмним продуктом. Достатньо лише побіжного погляду на список дій, щоб зрозуміти, про що йде мова в активній задачі.

Всі завдання можуть групуватися по довільним критеріям, в програмі реалізована справжня деревоподібна структура. Список властивостей завдань згрупований в чотирьох вкладках - розклад і інформація, дії, додатково, лог завдання.

Вибір розкладу здійснюється з трьох основних пунктів і одного додаткового (комплексного). Будь-яке завдання може виконуватися один раз, через якийсь час і періодично. Ви просто вписуєте необхідні значення часу, і настройка розкладу закінчена.

Під час налаштування дій, в першу чергу, необхідно створити новий елемент списку. При цьому відкривається нове вікно, де список доступних операцій представляється у вигляді дерева. Кожна група і кожен елемент списку мають свої унікальні значки, текстові описи. Налаштовуючи призначені для користувача дії, вам практично не потрібно напружуватися, вникати в тонкощі самих процесів. Наприклад, ви хочете регулярно відкривати якусь web-сторінку. Для цього досить вибрати групу «Інтернет», потім вибрати пункт «Відкрити web-сторінку». Ви вписуєте її адресу. Налаштування завершено. Інші приклади автоматизації не набагато складніше описаного вище.

Додаткові настройки дозволяють вручну вказувати пріоритет запускаються процесам, вказувати точні умови запуску. Ви можете також здійснювати запуск додатків від імені будь-якого з користувачів в системі, змінювати значення змінних оточення Windows.

І, нарешті, у вікні останньої вкладки виводиться звіт про виконану роботу. При бажанні можна відключити протоколювання всіх подій.

Які операції може автоматизувати xStarter? Повний список можливостей програми занадто великий, щоб сліпо цитувати офіційну інформацію. Але все ж варто відзначити частина завдань, доступних для автоматизації. В першу чергу, це будь-які виконання будь-яких файлових операцій. Гнучкі настройки резервного копіювання дозволяють стверджувати про непоганому забезпечення збереження даних. Програма може відстежувати зміни файлів і каталогів, виконувати їх синхронізацію, записувати і запускати макроси Windows.

xStarter дозволяє працювати з електронною поштою і файлами з використанням протоколів FTP та HTTP. І, нарешті, основа всіх планувальників - ви можете запускати будь-які програми за розкладом.

Програма безкоштовна для нас з вами, російськомовних користувачів.

до змісту

Навіщо для цього вивчати мови високого рівня, самостійно складати хитромудрі сценарії?
Які операції може автоматизувати xStarter?

Дополнительная информация

rss
Карта