Програми, що використовують Bluetooth Low Energy

  1. Notifyr
  2. Knock
  3. Authy
  4. Scribe
  5. Automatic

Уже котрий рік великі аналітики твердять про те, що Bluetooth вмирає як технологія. Думаю, що Bluetooth буде на коні ще довгий час. Хоча б до того моменту, коли з'явиться адекватна заміна, якої поки немає.

Однак якщо ви прагнете до максимальної життя батареї, то постійно користуватися Bluetooth - не найкраща ідея. Нехай і небагато, але він все ж витрачає ресурси акумулятора. Саме в цій ситуації допомагає протокол Bluetooth Low Power, який зводить витрати акумулятора до нуля.

Це не новий протокол, але в маси він почав входити лише зараз. Це відбувається тому, що для роботи протоколу потрібні не тільки додатки, але і підтримка виробників гаджетів. Ось перелік пристроїв, які вже підтримують Bluetooth Low Energy:

  • HTC One X + і більш нові моделі;
  • iPhone 4S, iPad Mini і більш нові моделі;
  • Google Nexus 7;
  • Nokia Lumia 820 і більше нові моделі;
  • Samsung Galaxy 10.1 і новіші моделі.

Також існує безліч більш специфічних гаджетів. З повним списком можна ознайомитися тут .

Для Android ця функція була введена зовсім недавно в версії 4.3, тому гідних додатків, що підтримують цей протокол, ще немає. З iOS же все набагато краще, і додатки, які ми вам покажемо, дійсно заслуговують на увагу.

Notifyr

Notifyr - це програма, яка дозволяє отримувати повідомлення з iPhone на ваш Mac. Пристрої з'єднуються по Bluetooth, і кожне нове push-повідомлення дублюється на екрані Mac. Завдяки використанню BLE (Bluetooth Low Energy) зайвої витрати заряду батареї не буде.

Клієнт для Mac

Knock

Дійсно магічне додаток. Дозволяє розблокувати Mac, постукавши по екрану iPhone. Деякі користувачі скаржаться на недостатню безпеку додатки, але мені здається, що це нісенітниця. Knock підтримує пристрої Mac 2011 і новіше.

Ціна: 459 рублів

Клієнт для Mac

Authy

Нарешті додаток, яке є не тільки користувачам Mac, але і власникам Android-пристроїв і комп'ютерів на Windows і Linux. Authy дозволяє сильно спростити двухфакторную аутентифікацію, яку використовує безліч популярних сервісів. Наприклад, Google, Amazon, Evernote і Dropbox.

Ціна: Безкоштовно

Розробник: Authy

Ціна: Безкоштовно

Scribe

Scribe дозволяє передавати інформацію між iOS- і OS X-пристроями. Використання BLE і Wi-Fi Direct робить передачу файлів практично миттєвої без зайвої витрати заряду батареї.

Ціна: Безкоштовно

Ціна: Безкоштовно

Automatic

Automatic

Automatic - це невеликий пристрій, який приєднується до систем вашого автомобіля і відображає всю необхідну інформацію про нього. Повідомлення про несправності, відстеження авто, щоб ніколи не втратити його на парковці (або в разі крадіжки), економія палива і екстрена зв'язок в разі аварії. Automatic може все це і всього за $ 100. Чимала сума, але згадайте, скільки грошей ви витрачаєте на машину і бензин, і ви зрозумієте, що це не так вже й багато.

З детальним оглядом Automatic можна ознайомитися тут .

Всі перераховані вище програми та девайси використовують Bluetooth Low Energy, що не позначається на тривалості роботи акумулятора. Але найголовніше - кожне з них дійсно круте. Починаючи від практично непотрібного Notifyr і закінчуючи Automatic, всі вони виконані на вищому рівні і варті того, щоб їх спробувати.