Пропали значки з робочого столу на Windows 10 - як їх повернути

  1. візуалізація іконок
  2. Створення нового елемента
  3. збій налаштувань
  4. Повністю пропав робочий стіл на Windows 10
  5. Невірна робота провідника
  6. Файл «explorer.exe»
  7. помилки реєстру
  8. Відкат системи до точки відновлення
  9. Відео по темі

Досить часто користувачі Windows 10 стикаються з такою проблемою, як пропажа значків на головному екрані комп'ютера

Досить часто користувачі Windows 10 стикаються з такою проблемою, як пропажа значків на головному екрані комп'ютера. Подібна ситуація зазвичай виникає в результаті чергового оновлення системи, системних збоїв і інших незрозумілих причин, наприклад, після перезавантаження ПК.

Представники компанії Майкрософт не змогли назвати точну причину виникнення проблеми і можуть лише порекомендувати кілька ефективних способів її рішення. Ми постараємося максимально докладно розглянути всі варіанти, і допоможемо вам повернути робочий стіл до свого попереднього стану.

візуалізація іконок

Якщо на вашому комп'ютері пропали значки з робочого столу після оновлення ОС Windows 10 або звичайного перезавантаження, то, швидше за все, збилися системні настройки. Їх і слід перевіряти в першу чергу і при необхідності змінити. Можливо, що візуалізація значків просто-напросто виключена в параметрах.

Щоб перевірити це необхідно:

Якщо галочка стоїть, то спробуйте прибрати її і знову поставити. Для того щоб робочий стіл змінився відповідно до налаштувань, поновіть його, використовуючи контекстне меню «Оновити» або клавішу F5.

Створення нового елемента

Якщо перший метод не допоміг, то відновити робочий стіл можна шляхом створення його нового елемента. Це допомагає в тих випадках, коли причиною є «глюк» системи.

Для цього робимо наступне:

У деяких ситуаціях цей досить простий алгоритм здатний швидко виправити неполадку. Якщо це не допомогло і ярлики і раніше не відображаються, то створений нами об'єкт потрібно видалити і перейти до наступного пункту.

збій налаштувань

Нове меню, яке з'явилося в Windows 10, має величезну кількість налаштувань, про багатьох з яких може не знати навіть досвідчений користувач. І однією з них є спеціальний «режим планшета» - повноекранний режим, швидше за все всі ваші файли з робочого столу зникли саме через нього, а замість них з'явилися плитки швидкого доступу. Зазвичай він включається автоматично, наприклад, після оновлення з більш старої Windows 7/8 на 10тку.

Відключити даний режим досить просто:

  1. За допомогою контекстного меню «Пуск», або клавіш «Win + L» викликаємо настройки системи.
  2. Відкриваємо розділ «Система».
  3. Переходимо у вкладку «Режим планшета».
  4. Перед вами з'явиться вікно налаштувань з двома перемикачами, які потрібно перевести спочатку в положення "On", і потім змінити на «Вимкнути».
  5. Закриваємо вікно і знову оновлюємо робочий стіл.

Після цього його стан повинен повернуться до колишнього і ваш ПК знову буде готовий до повноцінної роботи.

Повністю пропав робочий стіл на Windows 10

Також значки (іконки, ярлики) можуть зникнути з робочого столу в результаті різних системних збоїв, один з яких дає про себе знати після некоректного завершення роботи Windows 10. Зазвичай це трапляється після моргання світла, коли комп'ютер різко вимикається. Внаслідок чого можуть змінитися деякі системні настройки.

Все що потрібно, це змінити їх назад:

  1. Клацаємо по «Пуск», переходимо в «Панель інструментів», потім в «персоналізації».
  2. Відкриється вікно, переміщаємося у вкладку «Пуск», знаходимо опцію «Відкривати початковий екран в повноекранному режимі» і відключаємо її.

Таким чином, ви повернете робочий стіл до свого попереднього стану, з усіма зниклими іконками і ярликами.

Невірна робота провідника

Більшість людей, хто ще користується старенькою Windows XP, знайомі з даними способом і деякі з них напевно випробували його раніше. Якщо до цього «Провідник» постійно доводилося перезапускати через навалу вірусів, то сьогодні такий варіант розвитку подій є менш імовірним, проте все ж має право на існування.

Давайте вирішимо цю проблему і повернемо наш зниклий робочий стіл:

  1. Запускаємо «Диспетчер завдань» через контекстне меню «Пуск» або шляхом натискання «Ctrl + Shift + Esc».
  2. У верхньому вікні, переміщаємося у вкладку «Процеси» і знаходимо серед них «Провідник» або як він ще може називатися «Windows Explorer».
  3. Якщо ви знайшли його, то далі потрібно викликати контекстне меню, натиснувши по ньому правою мишкою і вибрати пункт «Запустити знову».
  4. Ще один варіант - виділити процес і натиснути по однойменній кнопці.
  5. Якщо вам не вдалося знайти «Провідник» в списку активних процесів, то потрібно натиснути «Файл» і клікнути «Нова задача / процес» або «Виконати».
  6. Далі потрібно ввести «explorer.exe» або «explorer» і відправити команду системі.
  7. Команда також може бути запущена у вкладці «Виконати», відкрити яку досить просто, натиснувши «Win + R».

Таким чином, ви зможете запустити «Провідник», який був виключений з якоїсь причини, і відновити на ноутбуці звичний класичний робочий стіл.

Файл «explorer.exe»

У разі появи повідомлення, що файл не був виявлений або інструмент недоступний, то саме час провести перевірку операційної системи на віруси і переконатися що файл, який відповідає за віконний інтерфейс Віндовс 10, не пошкоджений.

План дій наступний:

  1. Виконуємо перевірку ОЗУ і системного диска на наявність вірусів .
  2. Відкриваємо «Диспетчер завдань» або вікно «Виконати», виконуємо команду «sfc / scannow» і тиснемо «Enter». Чекаємо закінчення перевірки.
  3. Після цього перевіряємо стан файлу командою «sfc /scanfile=C:\Windows\explorer.exe». В даному випадку вказаний диск «С», якщо ваша ОС встановлена ​​на іншому диску, то вказуйте його.

Якщо це не допомогло відновити ярлики (значки, іконки) на робочому столі, в обов'язковому порядку спробуйте зробити наступне:

  • Насамперед слід перевірити за вказаною трохи вище шляху наявність файлу «explorer.exe». У разі, якщо його немає, необхідно провести відкат системи, до того моменту, коли все працювало.
  • Завантажте ОС в безпечному режимі, і перевірте, пішла дана проблема. Якщо вона відсутня, то джерело неполадки слід пошукати в встановлених програмах і службах, які запускаються разом з Віндовс.
  • Також можна спробувати замінити рідний файл «explorer.exe» аналогом, наприклад, скопіювати його у знайомого, який користується тією ж версією Windows 10 з тієї ж розрядністю. Перед заміною в обов'язковому порядку збережіть оригінал на всякий випадок.

Окрему увагу хотілося б приділити першому пункту, саме тому ми детально розберемо його трохи нижче.

помилки реєстру

Якщо ви дійшли до цього пункту, значить, попередні способи вам не допомогли, і це в свою чергу вказує на те, що ваш робочий стіл пропав через помилки в реєстрі. Для початку коротко, про те, що це таке. Реєстр - це свого роду база даних операційної системи Windows 10. У ньому зберігаються всі системні настройки, налаштування програм, додатків та обладнання, що підключається (принтери, сканери і т.д.). І навіть невеликі помилки можуть порушити коректну роботу ОС.

Тому його також слід перевірити:

  1. Викликаємо вікно «Виконати» комбінацією і відразу ж вводимо фразу «regedit».
  2. Відкриється редактор. Але перед тим як проводити будь-які маніпуляції з налаштуваннями, необхідно створити резервну копію. Натискаємо на пункт меню «Файл» - «Експорт», вказуємо будь-яке ім'я і зберігаємо, де зручно. Тепер у вас буде можливість відновити в разі чого повернутися до початкового значення, для цього його потрібно просто відкрити.
  3. Відкриваємо розділ «HKEY_LOCAL_MACHINE - SOFTWARE - Microsoft -WindowsNT - CurrentVersion - Winlogon».
  4. У головному вікні знаходимо пункт «Shell» і дивимося, щоб в якості його значення стояв файл «explorer.exe». Якщо зазначений інший параметр, то змінюємо його на потрібний.
  5. Звертаємо увагу і на параметр «Userinit». Його значення має бути наступним «C: \ Windows \ system32 \ userinit.exe». Де диск «C» це розділ з встановленою ОС.

Після зміни параметрів зазвичай з'являється чорний екран, який проходить через кілька секунд.

Додатково його слід перевірити за допомогою утиліти Reg Organizer. Вона знайде і виправить всі помилки.

Вона знайде і виправить всі помилки

Відкат системи до точки відновлення

Ще один способів повернути все значки та іконки назад на робочий стіл - відкотити всі зміни в системі, до того моменту, коли все значки і ярлики відображалися. Це ефективний спосіб, який напевно вирішить проблему навіть в тому випадку, якщо жоден з вищевказаних способів не приніс належного результату.

Для виконання цього завдання потрібно:

  1. Увійти в класичну «Панель управління» шляхом натискання «Win + X» або ж через Пуск.
  2. У рядку пошуку (знайти її можна в правому верхньому куті) необхідно ввести запит «Відновлення».
  3. У результатах пошуку буде відображено потрібний нам розділ, заходимо в нього.
  4. Запускаємо відновлення системи, натиснувши на відповідний пункт.
  5. Відкриється майстер «Відновлення». Щоб зробити відкат і повернути нормальний вигляд робочого столу потрібно просто натиснути «Далі» і слідувати інструкції на екрані.
  6. Важливим кроком є ​​вибір відповідної точки відновлення, до якої повинен бути зроблений відкат.
  7. Вибираємо точку з наявних в списку і натискаємо «Далі». Якщо ви не знаєте, що робити в цьому випадку і яку точку вибрати, то слід використовувати опцію «Пошук торкається програм». Для цього виділяємо точку і тиснемо цю кнопку.
  8. На екрані з'явиться вікно зі списком утиліт, які будуть порушені при відкат системи. У верхньому списку ви побачите додатки, які втечуть, а в нижньому - ті, які відновляться.
  9. Вибравши точку відновлення, тиснемо «Готово».

Після цього процес буде запущений і ОС Windows 10 зробить відкат до потрібної вам точки відновлення.

Виходячи з наявних даних, можна підсумувати, що повернути старий робочий стіл не складно, при цьому не потрібні спеціалізовані знання або навички в комп'ютерній сфері, так як ми максимально детально пояснили кожен із способів.

Відео по темі

Оцініть статтю:

Як повернути колишній стан робочого столу на Windows 10

5 (100%) 1 голос (ів)

Дополнительная информация

rss
Карта