Прощай безкоштовний OLX! Давайте розберемося, чи варта гра свічок?

Всім нам відома торгова площадка OLX, на якій можна було розміщувати скільки завгодно безкоштовних оголошень, з недавнього часу ввела ліміти на безкоштовні оголошення. У деяких рубриках безкоштовно можна розмістити тільки 1 оголошення, в деяких тільки 3, в інших 5 і так максимум в деяких рубриках досягає до 20 оголошень. Детальніше з лімітами Ви можете ознайомитися - тут

тут

В основному «постраждають» такі рубрики як - «ПОСЛУГИ», де встановлено ліміт у 1 безкоштовне оголошення, «Нерухомість» - 3 оголошення, «Транспорт» - 2 безкоштовних оголошення, де лише підрубрика «ЗАПЧАСТИНИ» досягає 20 безкоштовних оголошень. А так само багато інших рубрик.

Багато, хто там продає 1 -2 речі, скажуть - «Нормальні ліміти!», Але я спробую пояснити, як все йде насправді. Як приклад, навіть візьмемо підрубрику «Запчастини» з максимальною кількістю безкоштовних оголошень 20шт. Розглянемо з двох сторін, з боку продавця і з боку покупця.

З боку продавця - Уявіть, що Ви продавець і Ваш асортимент становить, наприклад, 400 позицій. З них 20 видів (дизайн) припустимо, це диски титанові, які в свою чергу діляться на розміри і на відповідність до різних марок авто, разом виходить близько 100 позицій. Здавалося б, розмісти 1 оголошення до кожного дизайну, а в описі вкажи розміри і на які марі авто є в наявності і все! Але не тут то було! Модератори OLX не пропускають оголошення, де вказані 2 і більше товару, розміру, моделі, кольору і найважливіше ціни! А ціни від діаметра, кольору адже теж різні і диски одного розміру можуть підходити на кілька моделей однієї марки, а можливо і зовсім на кілька марок авто. Іншими словами в 1 оголошенні 1 диск з його описом і Basta! Тут в приклад можна привести не тільки диски, але і взуття з різними розмірами і кольорами, аксесуари, одяг, годинник і т.д. Якщо ж Ви хочете розмістити більше оголошень, то ось нові тарифи - тут

Продавцю дисків, щоб викласти 200 додаткових позицій, по 1шт, як того вимагають модератори, доведеться викласти 22.100тг. в місяць, продавцеві одягу і взуття за 50 оголошень 8.100тг. щомісяця! А чи варта гра свічок для продавця?

З боку покупця - Почну з того, що коли не було лімітів, покупець в пошуку міг ввести запит, припустимо - «шнурки сині» або «Капот на Nissan Patrol Y62» і пошук видавав йому потрібне! Тепер же асортимент для покупця зменшиться в рази! Оскільки продавці стануть розміщувати максимально стислі оголошення і по 1 20шт. максимум. Те, що раніше легко можна було виявити на OLX і можливо дуже потрібно покупцеві, тепер буде припадати пилом на складах і полицях продавців, в очікуванні поки вони знайдуть один одного.

Іншими словами, втрачається та нитка покупця і продавця. І з часом потенційні покупці заходячи на ОЛХ, не знаходячи з разу в раз потрібних їм товарів, просто перестануть туди заходити, а продавці не бачачи продажів і дзвінків, просто перестануть розміщувати свої оголошення там. А тим більше платити за місячні пакети.

Я прекрасно розумію, що всі хочуть заробляти і OLX не виняток, але встановивши ліміти і платні місячні пакети для продавців, вони звужують асортимент для покупців. Це як на базарі підняти вартість оренди торгового місця, якщо продавець продає більше 3 видів яблук або взуття, окулярів або ще чого .... А якщо у продавців з ймовірністю 50/50 і так прибуток від розміщення оголошень допустимо ті ж 22.100тг., Чи стане він платити? Так нехай навіть 50.000тг. або 100.000тг. прибуток, 22.000тг не кожен захоче сплатити з туманною перспективою в наступному місяці.

Нічого не маю проти OLX і їх нової стратегії розвитку, подивимося, куди і до чого вона їх приведе.

А поки вони женуться за прибутком, сподіваюся з'явиться гідний конкурент з безкоштовним розміщенням оголошень і без лімітів.

Всім добра!

А чи варта гра свічок для продавця?
Чи стане він платити?