Психологічний розвиток дітей раннього віку

Психічне розвиток дитини раннього віку звучить досить лякаюче. Якщо з фізичним розвитком все дійсно просто - дитина нагодована, одягнений і весел, то ось з психічним здоров'ям не все так легко. Тому як психіка малюка багатогранна і має складну систему. Але про все детальніше.

Психічне розвиток дитини раннього віку

Раніше дитинство - це вік крихти від народження і до 3 років. У цей момент закладається основа для формування його особистості, всіх механізмів поведінки.

На початковому етапі становлення маленької людини ми можемо спостерігати, як дитина намагається встановлювати свої початкові зв'язку в стосунках. Як він вчитися першим комунікацій. Тут важливо звернути свою увагу на два моменти - біологічний розвиток, яке включає в себе не тільки фізичні дані: спадковість і унікальні зовнішні риси, але й психічні особливості: темперамент і характер.

Наступний важливий аспект - соціальний. Тут завжди мова йде про ближнього колі (мама, тато, сестри, брати, бабусі і дідусі), а також про тих людей, які мають вплив на дитину ззовні (няні, вихователі, вчителі і так далі). Це дуже важливий момент в ранньому віці, тому що дитина приходить в цей світ з невинної, чистою душею. І той, хто буде творцем на цьому незайманому аркуші, має велике значення. Тому, звертайте увагу на те, хто і як спілкується з вашим малюком. Адже малюк ще не розуміє і не знає, що таке добре, а що таке погано. Відкрита до всього нового і вбирає будь-яку інформацію як губка. Слідкуйте, щоб потік цей був тільки позитивним і правильним.

Важливим у розвитку дитини також є етичні та культурні цінності, релігійні уподобання його сім'ї. Передача досвіду, знань і залучення до традицій - це невід'ємна частина життя . Так само як манера говорити, вести себе, ставлення до оточуючих, інтелектуальний розвиток та багато іншого. І необхідно передавати новому поколінню все це з пелюшок.

Психічне розвиток дитини в ранньому дитинстві формується у спільній діяльності тріади: дитина, мати, батько. У цій так званій «зоні найближчого розвитку» і закладається психологічне здоров'я маленької особистість. Кроха вчиться опановувати під наглядом батьків такими діями як спостереження, розглядання, фокусує свій погляд на чомусь яскравому або звучить. Пізніше батьки чують, як дитина описує окремі предмети, розрізняє їх за формою і кольором, розповідають свої відчуття, коли до них торкаються.

Саме тут і спостерігається розвиток такого психічного процесу як мислення і уяву. Адже сприйняття, уяву і мислення тісно пов'язані між собою, що і формує дитячу мова. Тому, при спілкуванні з малюком, формулюйте завдання, що б вони була зрозумілі дитині. Наприклад: «Подивися, цей м'ячик круглий і зелений». Після дати дитині доторкнутися до нього. Потім покласти його до решти м'ячиків і дати виконати наступне завдання. «Знайди мені саме зелений м'ячик і дай мені в руки».

Дуже важливий момент цього завдання, полягає в тому, щоб дитина доторкнувся до нього, взяв його в руки. Таким чином, ми сприяємо розвитку наступного процесу - пам'яті. Адже психічний розвиток дитини раннього віку полягає в постійному ігровому праці . Тому найкращий спосіб домогтися гарних результатів - це організувати так діяльність дитини, щоб він зробив відповідні висновки на основі власного досвіду.

І наостанок, пам'ятайте, що найважливіше у вихованні малюка - це безумовне його прийняття. Любіть свою дитину не за те, що він гарний, розумний, здатний і так далі, а просто так, просто за те, що він є!

Автор: Дитячий клуб Champion Kids Google

Дополнительная информация

rss
Карта