Путівник по проксі-серверів. Частина 2.


СодержаніеHandyCache 0.95

Офіційний сайт: http://handycache.ru
Розмір: 1048 КБ
Ціна: безкоштовний

Робоче вікно HandyCache

HandyCache - безкоштовний кешуючий HTTP проксі-сервер. Основне призначення програми полягає в організації загального кеша для декількох браузерів або на одній робочій станції, або всередині локальної мережі. Робота з поштовими клієнтами та іншими програмами, які використовують відмінні від HTTP протоколи, не підтримується.

У розділі налаштувань «Доступ» вписуються користувачі, які мають доступ до проксі-сервера. Як критерій унікальності може використовуватися IP-адреса робочої станції, а також поєднання імені та пароля. Будь-які тонкі настройки прав клієнтів відсутні.

Програма може працювати через зовнішній проксі. При введенні декількох адрес створюється меню вибору, яке викликається з значка в системному лотку Windows.

HandyCache дозволяє блокувати небажану інформацію за допомогою створення чорного списку. У ньому допускається застосування регулярних виразів. Для забезпечення грамотної фільтрації адрес, в програму доданий і білий список. Ви можете, наприклад, не завантажувати flash-ролики, що мають досить великий обсяг, а значить, помітно збільшують вхідний трафік.

Програма дозволяє підключати дві папки з кешем. Ви можете налаштовувати автоматичне видалення інформації з них, вказуючи тимчасові рамки. Для кожного домену можна вказувати власні правила зберігання даних. Крім того, допускається вказівка ​​доменів, при роботі з якими дані не будуть оновлюватися в кеші. Більшість операцій з кешем можна здійснювати за допомогою гарячих клавіш.

Використовуючи HandyCache, можна швидко ввімкнути або вимкнути завантаження графіки з Мережі. При перемиканні в автономний режим, браузери зможуть відображати тільки дані, що зберігаються в кеші. Крім того, ви можете, навпаки, відключити кеш і працювати безпосередньо з Мережею. Деякі сайти не зовсім коректно оновлюють дані при роботі через проксі, і швидке відключення кешу допомагає в цьому випадку отримати свіжу, актуальну інформацію.

Під час роботи програми можна бачити монітор з'єднань. Графік активності відображає завантаженість каналу. Ви можете також спостерігати за тим, хто з клієнтів в даний момент підключений до вас, що конкретно він завантажує. В налаштуваннях проксі не можна будь-яким чином регулювати ширину каналу для користувача. Кожен клієнт може використовувати канал на максимум.

Програма може вести статистику з'єднань і виводити по кожному користувачеві інформації про переданому трафіку. Якщо ви введете його ціну, то зможете підраховувати грошову суму, витрачену кожним клієнтом.

До змісту Jana Server 2.4.8.51

Офіційний сайт: www.janaserver.de
Розмір: 1496 КБ
Ціна: безкоштовний

Налаштування Jana Server через web-інтерфейс

Jana Server - проксі-сервер, що дозволяє користувачам локальної мережі мати доступ до інтернету через комутоване з'єднання, ISDN або ADSL. Програма повинна встановлюватися на робочу станцію, що має вихід в зовнішню мережу. Яких-небудь додаткових програм для забезпечення роботи проксі-сервера не потрібно.

Налаштування програми проводиться з браузера, через web-інтерфейс. За замовчуванням обліковий запис адміністратора не має пароля. Рекомендується відразу закрити несанкціонований доступ до налаштувань проксі-сервера.

Кожен з типів проксі має власну групу налаштувань. Допускається зміна портів за замовчуванням. Ви можете блокувати небажану інформацію з сайтів за допомогою чорного і білого списків.

При роботі з поштовим сервером можна налаштувати автоматичну перевірку пошти за розкладом, перенаправлення кореспонденції між обліковими записами, відправку прихованих копій і багато іншого.

Моніторинг мережевих з'єднань вимагає встановленої в системі віртуальної машини Java (www.java.com). Статистика роботи користувачів доступна тільки з log-файлу.

Jana Server не є роутером, не має вбудованого NAT. З цієї причини програми, що використовують підключення до мережі, не можуть з'єднуватися безпосередньо з інтернетом, так як порти не можуть бути відкриті. Це, в першу чергу, стосується ігор і роботи з аудіо і відео через інтернет.

До змісту MyProxy 7.70

Офіційний сайт: http://myproxy.com.ua
Розмір: 1044 КБ
Ціна: 15.00 $

налаштування MyProxy

MyProxy позиціонується не тільки як проксі-сервер, що забезпечує підключення локальної мережі до єдиного з'єднанню з інтернетом, а й як його потужний «прискорювач». Що ховається за подібними сміливими обіцянками?

Перше, що реалізовано в MyProxy, - можливість створення спільного кешу на локальному диску, що дозволяє не звертатися різним користувачам за однією і тією ж сторінкою в зовнішню мережу. У налаштуваннях програми можна вказувати типи даних, заносячи в сховище, максимальний розмір оброблюваного файлу. Допускається ігнорування команди No cache.

MyProxy дозволяє попередньо завантажувати документи з посилань, що зустрічаються на переданих документах. При цьому програма не грузить все підряд, забиваючи тим самим далеко не нескінченний по ширині канал. В налаштуваннях можна вказати написи, що зустрічаються в посиланнях, які є сигналом до випереджаючої завантаженні документів. Наприклад, ви відкриваєте гілку форуму з декількома сторінками в обговоренні. За замовчуванням програма налаштована на попередню завантаження сторінок, в описі посилань яких зустрічаються цифри. На форумах сторінки нумеруються. Користувач, відкривши один документ, через якийсь час зможе моментально переміщатися по сторінках читається їм гілки.

Зареєстрована версія може здійснювати стиснення даних при завантаженні. Налаштування дозволяють вказати правила виключення, тобто ввести типи файлів, які не потрібно обробляти архиватором.

MyProxy може блокувати спливаючі вікна, а також не завантажувати небажану графічну інформацію. Програма містить класичний чорний список адрес, з яких завантаження даних заборонена. Крім того, ви можете блокувати завантаження зображень, грунтуючись на їх лінійних розмірах. За всіма адресами все одно не встежиш. Стандартизація графіки за габаритами більш універсальна. Небажані картинки зазвичай мають стандартні розміри, ніж MyProxy і дозволяє скористатися.

Всі перераховані вище фактори дозволяють говорити про MyProxy, як про програму, що збільшує середню швидкість завантаження сторінок, а також заощаджує вхідний трафік.

MyProxy не тільки економить трафік, але дозволяє також вести його облік для клієнтів. Авторизація користувачів може відбуватися по імені і паролю, по IP і по MAC-адресу мережевої карти. Допускається обмеження на денний і місячний трафік, а також вказівку максимальної швидкості завантаження даних з зовнішньої мережі. Будь-яка групова політика відсутня.

Програма пропонує два способи обліку трафіку. Ви можете орієнтуватися на погодинну оплату з'єднання, а також на обсяг переданого трафіку. Статистика може зніматися як зі всіх даних, переданих з зовнішньої мережі, так і з будь-якої однієї мережевої карти. Ви можете вводити кілька варіантів тарифікації, в залежності від часу доби. Програма пропонує поняття денного, вечірнього, нічного тарифу, також окремий облік свят і вихідних днів. Ви вказуєте діапазон доби, після чого вводьте вартість години в інтернеті або прийнятого одного мегабайта даних. Ви можете самостійно ввести список національних свят. Це означає, що програму теоретично можна використовувати в будь-якій країні.

На багатьох тарифах ведеться окремий облік локального і регіонального трафіку. Найчастіше, завантаження даних з подібних ресурсів безкоштовна. Ви можете самостійно вказати список подібних сайтів, які не повинні входити в статистику.

У програму вбудований інструмент, який здійснює автоматичне підключення по комутованому з'єднанню в разі виникнення мережевої активності. Проксі-сервер може кешувати DNS-запити. З метою забезпечення анонімності перебування в Мережі, в програму включений інструмент автоматичного перебору зовнішніх проксі. Вам достатньо створити і підключити їх список. Основні події в MyProxy озвучуються за допомогою файлів у форматі WAV. Комп'ютер може видавати звуковий сигнал при блокуванні графічного елементу або flash-ролика, при блокуванні спливаючого вікна, при додзвоні і від'єднанні від провайдера.

Можливість ведення статистики користувачів дозволяє використовувати проксі-сервер в домашніх локальних мережах багатоквартирних будинків в тому випадку, якщо підключення до інтернету відбувається не за безлімітним тарифом.

До змісту NetProxy 4.03

Офіційний сайт: www.baycastle.co.uk
Розмір: 3475 КБ
Ціна: 24.00 $

Робоче вікно NetProxy

NetProxy - простий проксі-сервер, що забезпечує роботу великої кількості протоколів. Початкове налаштування програми здійснюється за допомогою Майстра. Ви вибираєте мережеві підключення, вказуєте необхідні сервери, після чого програма фактично готова до функціонування.

Ви можете відкрити доступ до проксі-сервера для всіх користувачів локальної мережі, а також налаштувати окремі групи і задати незалежні права для клієнтів. Втім, подібне розмежування стосується лише списку доступних серверів, а також розкладу використання з'єднання з інтернетом.

Програма дозволяє зберігати завантажувані з Мережі документи всередині локального кеша. В налаштуваннях можна вказувати його граничний розмір, а також кілька правил автоматичного очищення.

Фільтрація небажаного вмісту обмежується лише введенням адрес, завантаження інформації з яких неможлива. Програма веде лише загальну статистику використання з'єднання з інтернетом.

До складу NetProxy включений примітивний міжмережевий екран. В його налаштуваннях можна вказувати правила дозволу або заборони з'єднань з сервером зсередини локальної мережі, а також ззовні, з інтернету.

NetProxy містить інструмент додзвону до провайдера при використанні комутованого з'єднання.

Завдяки простоті, NetProxy зручно застосовувати в невеликих мережах, де не потрібно вести будь-якої жорсткої статистики або тарифікації роботи користувачів в інтернеті.

До змісту Proxy 4.14

Офіційний сайт: www.analogx.com
Розмір: 238 КБ
Ціна: безкоштовний

налаштування Proxy

Proxy - дивно простий, лаконічний програмний продукт. У ньому немає нічого зайвого. Ви встановлюєте програму, читаєте вміст файлу readme.txt, де дається список портів, використовуваних проксі-серверами HTTP, SOCKS, NNTP, POP3, SMTP і FTP. Після цього необхідно лише налаштувати відповідне програмне забезпечення на робочих станціях клієнтів. У браузері необхідно прописати IP-адресу сервера і порт HTTP-проксі, в програмі обміну миттєвими повідомленнями вказується SOCKS-проксі і так далі.

Proxy безкоштовний без будь-яких обмежень.

До змісту Proxy plus 3.0

Офіційний сайт: www.proxyplus.net
Розмір: 1532 КБ
Ціна: безкоштовний (з обмеженнями)

Налаштування Proxy plus через web-інтерфейс

Proxy plus може працювати як проксі-сервер, що забезпечує доступ до єдиного підключення до інтернету з локальної мережі, а також як поштовий сервер. Налагодження та управління програмою здійснюється з браузера, через web-інтерфейс. Програма може працювати як на широкосмуговому, так і на коммутируемом з'єднанні. У другому випадку допускається автоматичний дозвон в разі появи мережевої активності. Ви можете також дзвонити провайдеру вручну, через web-інтерфейс. Крім того, можна налаштувати програму на з'єднання із зовнішньою мережею за розкладом.

Proxy plus дозволяє створювати кілька типів кешу на локальному диску. Крім традиційного для подібних програм кеша HTTP, кешуванню можуть піддаватися і FTP-запити. Ви можете переглядати вміст локального кешу, а також здійснювати в ньому пошук даних.

Програма дозволяє створювати групи і окремі облікові записи для користувачів. Кожному клієнту може бути присвоєно локальний електронну адресу.

Фільтрація вмісту відбувається на основі чорного і білого списків. Так як програма є ще і поштовим сервером, то допускається аналіз вмісту електронних листів. Якщо в їх тексті зустрічаються заборонені слова, то передача даних блокується. Подібним чином зручно боротися зі спамом.

Програма містить простий міжмережевий екран, за допомогою якого можна закривати або відкривати певні порти, створювати особливі правила доступу. Адміністратор може бачити статистику використання та, власне, вносити всі зміни в налаштування проксі-сервера.

Безкоштовна версія програми має два обмеження. Ви можете створити лише три облікових записи користувачів. Об'єм кеша обмежений одним мегабайтом. Зняття ліміту кеша і можливість роботи п'яти користувачів обійдеться в 99.00 $. При збільшенні максимальної кількості підключаються користувачів ціна програми продовжує рости.

До змісту SpoonProxy 2.6

Офіційний сайт: www.pi-soft.com
Розмір: 769 КБ
Ціна: 19.95 $

Робоче вікно SpoonProxy

SpoonProxy - простий проксі-сервер, що дозволяє користувачам локальної мережі використовувати єдине підключення до інтернету. Завдяки вбудованому інструменту додзвону до провайдера, програму можна використовувати не тільки при постійному підключенні до Мережі, а й на коммутируемом з'єднанні.

Програма може допускати до сервера всіх користувачів локальної мережі, а також вимагати авторизацію. У другому випадку необхідно лише вказати ім'я та пароль. Крім того, програма дозволяє використовувати дані облікових записів NT.

Втім, це не означає, що до сервера може підключитися будь-який комп'ютер. Програма містить окремі інструменти фільтрації IP-адрес, з яких можливий доступ, як на отримання даних, так і на їх відправку. Крім того, ви можете відкривати або закривати окремі порти.

SpoonProxy не володіє будь-якими інструментами блокування небажаної інформації та не веде детальної статистики використання мережевого з'єднання по кожному користувачеві.

Ціна на програму може змінюватися в залежності від максимальної кількості обслуговуваних користувачів.

До змісту WebScout 2.12

Офіційний сайт: www.globalpatrol.net
Розмір: 1067 КБ
Ціна: 49.95 $

Робоче вікно WebScout

WebScout може використовуватися як HTTP і SOCKS проксі-сервер. Програма не тільки забезпечує підключення робочих станцій локальної мережі до єдиного з'єднанню з інтернетом, а й дозволяє гнучко фільтрувати інформацію, що надходить ззовні, а також жорстко розмежовувати права користувачів.

WebScout володіє вдало структурованим інтерфейсом, що не захаращені важкими для розуміння настройками. Всі опції програми зібрані в п'ять основних груп.

При введенні нових користувачів ви можете відразу вводити квоти на максимальний час перебування в Мережі, а також обмежувати обсяг інформації, що завантажується. Дані установки можуть застосовуватися до різних інтервалах часу - до дня, до тижня і до місяця. Крім того, в розділі Quotas можна відразу ввести аналогічні обмеження для всіх користувачів локальної мережі.

Обмеження доступу до небажаних сайтів проводиться за допомогою єдиного інструменту Access Rules. Допускається застосування правил до всіх користувачів, до окремих IP-адресами, а також до діапазону адрес. Крім того, можна включати і виключати користувачів зі списку застосування поточного правила.

Кожен фільтр може діяти протягом певного проміжку часу. Ви можете вказувати дні тижня, а також діапазон часу застосування правила. Фільтрація може здійснюватися на основі регулярних виразів, а також шляхом введення повних адрес небажаних web-сайтів.

На останньому етапі вам необхідно вказати, що робити з введеними раніше сайтами. Ви можете заборонити або, навпаки, дозволити до них доступ. Крім того, допускається введення максимальної швидкості завантаження даних з описаних в правилі ресурсів.

WebScout дозволяє замінювати небажаний вміст сторінок власними графічними та текстовими елементами. За допомогою інструменту Quota Usage Report можна створювати звіти про роботу кожного користувача. Доступ до налаштувань проксі-сервера може закриватися паролем.

До змісту WinProxy 1.5.3

Офіційний сайт: www.winproxy.net
Розмір: 261 КБ
Ціна: 99.00 $

Робоче вікно WinProxy

WinProxy є універсальним проксі-сервером, що забезпечує підключення користувачів локальної мережі до єдиного з'єднанню з інтернетом. Кешування документів, що надходять до користувача по протоколах HTTP і FTP, дозволяє прискорити роботу в Мережі, зменшити обсяг вхідного трафіку.

Програма може функціонувати при будь-якому типі підключення, в тому числі і через комутоване з'єднання. У подібному випадку проксі-сервер може встановлювати віддалену телефонний зв'язок через браузер в автоматичному режимі або вручну, на вимогу.

Введення облікових записів користувачів здійснюється з урахуванням групової політики. Втім, такий розподіл дуже умовно, так як при введенні нового користувача можна лише вказувати його ім'я і пароль. Група ще більш абстрактна по суті, так як, окрім унікального назви, не несе ніякого смислового навантаження.

Блокування небажаної інформації може здійснюватися з меню Access налаштувань Proxy. Ви вказуєте адреси сайтів, завантаження інформації з яких заборонена. Допускається застосування символу «*» для позначення входження всіх можливих адрес після вказівки домена.

Програма дозволяє зберігаті завантажені документи Всередині локального кеша. Ви можете задаваті обмеження на максимальний розмір Кешована файлів. При цьому передача даних користувачеві не забороняється.

WinProxy містить в складі міжмережевий екран, що забезпечує безпеку користувачів локальної мережі. Ви можете обмежувати також IP-адреси, з яких можливий доступ до проксі-сервера.

Налаштування сервера здійснюється з браузера через web-інтерфейс. Вікно статусу, яке викликається з системного лотка Windows, відображає тільки кількість поточних з'єднань із зовнішньою мережею.

до змісту зведена таблиця


до змісту Загальна зведена таблиця

до змісту

Що ховається за подібними сміливими обіцянками?