"Ластівчине гніздо" віддали у власність Криму

"Ластівчине гніздо" відібрали у Ялти, foto.ua

"Ластівчине гніздо" віддали у власність Криму https://cdn.segodnya.ua/img/article/2410/89_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/2410/89_tn.jpg 2011-03- 16T16: 32: 13 + 02: 00 Україна Кримський парламент прийняв з комунальної власності Ялти пам'ятник архітектури національного значення Палац-замок "Ластівчине гніздо".

Як вказується в пояснювальній записці до проекту постанови, який представив Василь Джарти , Прийняття даного документа кримським парламентом необхідно для упорядкування обліку та ефективного використання об'єктів культурної спадщини і земель історико-культурного призначення в Криму.

"Зазначений об'єкт культурної спадщини є візитною карткою автономної республіки Крим , Шедевром архітектури і входить до скарбниці світових культурних цінностей ", - йдеться в пояснювальній записці Джарти.

При цьому, в документі зазначається: "Пам'ятник в даний час вкрай неефективно використовується орендарями - ТОВ" Ялта - Верона ", що прилягає до пам'ятника земельну ділянку захаращений різними легкими торговими спорудами, повністю відсутня організація туристичної інфраструктури для розкриття історико-культурного потенціалу пам'ятки національного значення".

У зв'язку з цим, Рада міністрів Криму з метою популяризації охорони і використання об'єктів культурної спадщини, в інтересах соціально-культурних цілей розвитку і доступності пам'яток Криму для туристичного обслуговування, вважає за необхідне передати пам'ятник архітектури національного значення Палац-замок "Ластівчине гніздо" з комунальної власності територіальної громади Ялти до складу майна, що належить автономії.

При цьому, рішенням сесії ялтинської міської ради від 23 лютого поточного року дано згоду на передачу пам'ятника.

Як зазначив в інтерв'ю журналістам перший заступник голови Ради міністрів Криму Павло Бурлаков, передбачається створити на базі палацу виставковий культурний центр з розміщенням там музейних експонатів.

"Цей палац" Ластівчине гніздо "є історичним культурним надбанням Криму, і, безумовно, він повинен функціонувати не як пункт громадського харчування, а це повинен бути виставковий культурний центр, який би відвідували туристи", - зазначив Бурлаков.

За його словами, а нині розробляється концепція перетворення "Ластівчине гніздо".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку