"ВКонтакте" звинуватив РКН в нерозумінні принципів роботи інтернету

Керуючий директор соцмережі Андрій Рогозів зазначив, що передача "ключів" неможлива за визначенням Керуючий директор соцмережі Андрій Рогозів зазначив, що передача ключів неможлива за визначенням   Фото: ТАСС, Сергій Коньков   Москва

Фото: ТАСС, Сергій Коньков

Москва. 27 квітня. INTERFAX.RU - Керуючий директор соціальної мережі "ВКонтакте" (належить Mail.ru Group) Андрій Рогозів звинуватив Роскомнадзор в нерозумінні принципів роботи сучасного інтернету, обмежуючи доступ до безлічі ресурсів в рамках спроби заблокувати месенджер Telegram, випливає з його заяви на сторінці в соцмережі.

"Вчора був заблокований один з наших IP-адрес, в результаті чого частина користувачів" ВКонтакте "тимчасово втратила доступу до соціальної мережі. Також через нестабільну роботу після блокувань РКН нам довелося відключити інтеграцію сервісу ReCaptcha, який" ВКонтакте "використовує для боротьби зі спамом, і підтримку технології AMP, що дозволяє миттєво відкривати зовнішні сторінки в наших мобільних додатках ", - зазначив він.

"Ми бачимо, як через нерозуміння принципів роботи сучасного інтернету обмежується доступ до безлічі ресурсів. Повністю або частково недоступні сервіси, якими користуються мільйони людей. Це обмежує або ускладнює роботу бізнесів, в першу чергу технологічних", - йдеться в заяві керуючого директора компанії .

За його словами, вимоги передачі ключів для дешифрування повідомлень користувачів "неможлива за визначенням".

"Одна з основних технологій, яка гарантує безпеку даних - end-to-end шифрування, яке відбувається на кінцевому пристрої користувача. Передача будь-яких ключів і отримання доступу до інформації за межами пристрою неможлива за визначенням. Так працюють більшість провідних сервісів обміну повідомленнями в світі. Кінцеве шифрування дозволяє забезпечити конфіденційність розмов і захист від отримання до них доступу третьою стороною ", - заявив він.

"Ми відчуваємо відповідальність за комунікацію десятків мільйонів людей і робимо свій внесок у розвиток безпечного спілкування. Найближчим часом ми запустимо голосові і відеодзвінки з end-to-end шифруванням. Це означає, що ніхто крім вас і вашого співрозмовника ніколи не зможе отримати вміст розмови ", - уклав Рогозів.

Раніше газета "Коммерсант" повідомляла , Що Роскомнадзор вніс до реєстру заборонених сайтів IP-адреси "Яндекса", "ВКонтакте", Twitter, Facebook, "Однокласників", Yahoo і Liveinternet, проте пізніше вони були прибрані зі списку блокування.

Після цього Роскомнадзор заявив, що не блокував доцільно IP-адреси соціальних мереж, зазначивши, що їх потрапляння реєстр блокувань "було пов'язано з технологічними особливостями роботи системи".

Суду 13 квітня ухвалив рішення про блокування Telegram в зв'язку з тим, що месенджер відмовився виконати вимогу про надання ФСБ ключів для дешифрування повідомлень користувачів. Після цього Роскомнадзор заблокував 18 VPN і проксі-сервісів, які надавали доступ до месенджер в Росії, а також IP-адреси Amazon, Microsoft і Google, які Telegram використовував для обходу блокування.

Як наслідок, користувачі і власники інтернет-ресурсів зіткнулися з труднощами при доступі до сервісів і сайтів, проте сам Telegram, хоч і з перебоями, на території Росії все одно працює .

Дополнительная информация

rss
Карта