R-Style Softlab | Як об'єднати можливості Excel з інструментарієм сховища даних?

  1. Оцініть переваги

Скільки разів, готуючи черговий аналітичний звіт для керівництва (будь то аналіз структури активів / пасивів банку, його ліквідності, прибутковості портфеля цінних паперів, прибутковості за операціями, або ж аналіз фінансового результату по точках продажів), ви ловили себе на думці, «Як би вам зараз знадобилися функції, формули, графіки і таблиці Excel! »або« От би імпортувати цей звіт в таблиці Excel і розширити, додавши додаткові поля! »? Завдяки надбудові RSDH Excel все це стало реальністю.

Невід'ємним робочим інструментом будь-якого аналітика є програма для роботи з електронними таблицями MS Excel. При вмілому використанні її функцій ви отримаєте безліч варіантів аналізу та управління даними. І, звичайно ж, ми як розробники платформи для створення сховища даних і аналітичних бізнес-додатків задумалися про те, щоб в режимі реального часу об'єднати інструментарій Excel з можливостями по управлінню даними корпоративного сховища даних. Результатом цих зусиль стала нова розробка компанії - надбудова над Excel, яку ми назвали RSDH Excel.

Оцініть переваги


Ключова мета нового інструменту - надання користувачам можливості працювати з усіма наявними варіантами даних, табличних подань, звітів та інших об'єктів RS-DataHouse безпосередньо в Excel. Причому мова йде не тільки про імпорт цих об'єктів, а й редагуванні даних, додаванні нових елементів в таблиці бази даних безпосередньо з Excel, збереження даних в корпоративному ХД в онлайн-режимі без звернення до інтерфейсу сховища.
Найпростіше оцінити переваги нового інструменту RSDH Excel можна на конкретних прикладах. Цим і займемося.
Перше: доступ до призначеного для користувача документу можливий з будь-якого комп'ютера, підключеного до сховища даних. Ви створюєте шаблон робочого документа в Excel, зберігаєте його. Після цього його можна використовувати з будь-якого комп'ютера мережі - достатньо лише активувати сховище даних (рис. 1).
При підключенні до бази даних все імпортовані і збережені в шаблоні об'єкти і таблиці RS-DataHouse обновятcя, а все що відбулися з даними сховища зміни ви побачите в актуалізованому стані в призначеному для користувача документі Excel. Так само ви зможете оновлювати дані в процесі роботи з документом в режимі онлайн, для цього необхідно на робочій панелі натиснути кнопку «Оновити джерела», після чого дані імпортованих об'єктів RS-DataHouse актуалізуються.
Ключова мета нового інструменту - надання користувачам можливості працювати з усіма наявними варіантами даних, табличних подань, звітів та інших об'єктів RS-DataHouse безпосередньо в Excel
Мал. 1. Форма для підключення до сховища даних
Причому в шаблоні поряд з імпортованими з RS-DataHouse об'єктами будуть збережені також всі зміни, зроблені вами в документі з використанням стандартних інструментів Excel, таких як форматування, таблиці, графіки, формули та ін.
Друге: передбачається можливість роботи в Excel зі зв'язаними таблицями даних. Наприклад, в сховище даних ви отримали таблицю за кредитними договорами та хочете використовувати її в Excel як користувальницький об'єкт RS-DataHouse. Для цього ви повинні будете її імпортувати в табличний редактор.
Поряд з цією таблицею у вас сформована ще одна таблиця, пов'язана з першою і містить графік платежів за договорами. Цей об'єкт також потрібно буде імпортувати в Excel, але вже як перехід від таблиці кредитних договорів.
Імпортувати об'єкт і перехід об'єкта даних зовсім не складно - для цього на вкладці RSDH Excel передбачені дві функціональні кнопки - «Додати джерело» і «вивантажити перехід» (рис. 2)

Мал. 2. Меню інструменту RSDH Excel
Отримавши доступ до зазначених документів в інтерфейсі Excel, ви зможете їх переглядати, редагувати, доповнювати перелік кредитних договорів, переглядати графіки платежів за кожним договором і навіть вносити корективи в дані. Мало того, зберігши зроблені зміни, ви автоматично перенесете їх і безпосередньо в таблиці бази даних.
Третє: ви маєте доступ об'єкти всіх бізнес-додатків лінійки RS-DataHouse, включаючи «RSDH: Фінансове планування та контроль виконання бюджету», «RSDH: Звітність ЦБ», «RSDH: Звітність МСФЗ» та ін.
Для наочності наведу приклад створеного шаблону для роботи з об'єктами «RSDH: Фінансове планування та контроль виконання бюджету» (рис. 3).

Мал. 3. Робота з об'єктами «RSDH: Фінансове планування та контроль виконання бюджету»
Четверте: на багато користувачів режим. Створені таким чином шаблони можуть використовуватися в якості робочого документа кількома користувачами, які беруть участь в його формуванні. Причому для кожного користувача можна задати свій рівень доступу для роботи з об'єктами шаблону. Наприклад, якщо мова йде про формування консолідуючого звіту по банку, що об'єднує в собі дані всіх філій, ви можете обмежити доступ до таблиць даних (їх зміни і / або перегляду) для співробітників, що мають відношення до певного філії. І, навпаки, співробітнику, який відповідає за консолідацію даних по всьому банку, дозволити переглядати всі таблиці робочого документа.
Таким чином, тепер користувачам лінійки RS-DataHouse при роботі з формованими в бізнес-додатках звітами доступні не тільки базові функції платформи, але і інструменти табличного додатки Excel. А це означає, що їх можливості для аналізу даних і формування звітів істотно зросли.

»?