Радник губернатора Іркутської області безпідставно заявив про корупційний скандал в облсуді

Радник губернатора Іркутської області Сергій Шишкін заявив в прямому ефірі радіо «Комсомольська правда», що 16 листопада в обласному суді пройшли обшуки у справі про хабарі в розмірі вісім мільйонів рублів.

Залізнична станція в Іркутську (Фото: public domain) Залізнична станція в Іркутську (Фото: public domain)

Шишкін стверджував, що заступник голови суду Микола Новокрещенов нібито затриманий, а вісім суддів були змушені подати у відставку. Радник губернатора пообіцяв, що офіційні коментарі з цього приводу будуть дані в найближчі десять днів.

Цю інформацію підтвердив анонімне джерело агентства «Бабр» в силових структурах. Джерело підкреслило, що Новокрещенов саме затриманий, а не звільнений або усунений.

Незабаром після цього на сайті облсуду з'явилася новина під заголовком «Не все кажи, що знаєш, але знай, що говориш». Прес-служба суду назвала поведінку Шишкіна «некомпетентним і деструктивним», а також попросила губернатора Сергія Левченка пояснити вчинок його радника.

Голова Іркутського обласного суду Володимир Ляхніцкого заявив в бесіді з агентством «Бабр»: «Микола Новокрещенов не затриманий, він у відпустці. Обшуків не проводилось. Це інформаційна атака на Новокрещенова, ми пов'язуємо її з політичним процесом ». Він навіть дозволив журналістам побачити самого Новокрещенова - правда, той з'явився лише на секунду і тут же пішов.

При цьому Ляхніцкого відмовився категорично виключити можливість того, що правоохоронні органи ведуть якесь розслідування. Крім того, в прес-службі суду повідомили , Що Новокрещенов подав заяву про відставку з 27 листопада.

У свою чергу, Шишкін прокоментував ситуацію наступним чином: «Я виклав неофіційну інформацію, яка у мене була». Він підкреслив, що участь в радіопередачі - його особиста справа, він діяв не за дорученням губернатора, а значить, вимагати пояснень від губернатора в даному випадку безглуздо. його позицію підтримали в прес-службі обласного уряду. «Питання судової влади, включаючи вимоги до поведінки суддів, рішення кадрових питань в обласному суді, що не входять в повноваження губернатора Іркутської області. Глава регіону не уповноважував позаштатного радника Сергія Шишкіна робити офіційні заяви по нинішній ситуації в Іркутському обласному суді », - йдеться в офіційному повідомленні прес-служби.

Відомий Іркутський журналіст Дмитро Наводніков вважає , Що Новокрещенова навряд чи могли затримати так просто і тихо. Журналіст нагадав, що згідно із законом рішення про затримання будь-якого судді має бути прийнято Вищою кваліфікаційною колегією за поданням генпрокурора РФ.