Регулярні вирази в PHP. пропуск

Від автора: вітаю вас, друзі

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми поговоримо про символ пробілу в PHP. Ми дізнаємося, якими способами можна описати пробіл в шаблоні регулярного виразу, а в якості практики складемо регулярний вираз, яке буде шукати зайві прогалини і видаляти їх. Почнемо?

Отже, як же вказати пробіл в шаблоні регулярного виразу? Все просто. У регулярному виразі пробіл позначає сам себе. Тобто ми можемо натиснути ту саму довгасту клавішу SPACE на клавіатурі і шаблон регулярного виразу відшукає всі прогалини в рядку.

Тобто ми можемо натиснути ту саму довгасту клавішу SPACE на клавіатурі і шаблон регулярного виразу відшукає всі прогалини в рядку

У складних шаблонах не завжди зручно використовувати символ пробілу, оскільки він важко розрізнити і на практиці часто замість пробілу використовують метасимвол \ s. Однак тут варто пам'ятати, що цей метасимвол збігається не тільки з пропуском, а й з іншими нецензурними символами (символи табуляції, перекладу рядка, нового рядка).

Однак тут варто пам'ятати, що цей метасимвол збігається не тільки з пропуском, а й з іншими нецензурними символами (символи табуляції, перекладу рядка, нового рядка)

Безкоштовний курс по PHP програмування

Освойте курс і дізнайтеся, як створити динамічний сайт на PHP і MySQL з повного нуля, використовуючи модель MVC

В курсі 39 уроків | 15 годин відео | исходники для кожного уроку

Отримати курс зараз!

Як бачимо, в прикладі вище, крім пробілів, є ще й символ табуляції, який був також знайдений. Тепер, коли ми можемо знайти прогалину, то можемо і замінити його. Наприклад, перед нами класична задача в PHP - замінити в URL прогалини символами тире.

У використовуваному нами для тестування сервісі regexr.com є інструмент Replace, який дозволяє замінити знайдені символи. Як бачимо, все вийшло.

Іншою можливою завданням на практиці може бути видалення зайвих пробілів. Наприклад, в текст випадково вкрали два і більше прогалин, що йдуть підряд. Відповідно, зайві прогалини необхідно видалити. Цю задачу вирішити також досить просто. Ось один з варіантів:

Ось один з варіантів:

Як видно, шаблон шукає один і більше пробільних символів і замінює їх одним пропуском. Не забувайте, що метасимвол \ s збігається не тільки з пропуском. Саме тому для вирішення поточної задачі я використовував саме символ пробілу, щоб не замінити прогалиною, скажімо, табуляцію.

На цьому ми будемо завершувати сьогоднішню статтю. Більше про регулярні вирази ви можете дізнатися з нашого курсу за регулярними виразами . Успіхів!

Успіхів

Подивіться 12-ти годинний відео курс за регулярними виразами на PHP!

дивитися

Почнемо?
Отже, як же вказати пробіл в шаблоні регулярного виразу?