Рентген у стоматолога доведе до раку?

Всього десять рентгенівських знімків, зроблених під час лікування у стоматолога, збільшують   ризик розвитку раку   в п'ять разів, як попереджають вчені Всього десять рентгенівських знімків, зроблених під час лікування у стоматолога, збільшують ризик розвитку раку в п'ять разів, як попереджають вчені. Вони закликають скоротити широке використання рентгена в стоматології.

Останнім часом Великобританія переживає справжню спалах числа захворювань на рак щитовидної залози. Вчені вважають, що це безпосередньо пов'язано з широким розповсюдженням рентгенівських знімків в стоматології.

Якщо раніше рентген застосовувався стоматологами при якихось важких зубних хворобах і патологіях, а також складних хірургічних операціях, то тепер через ці знімки по багато разів проходять навіть здорові пацієнти. Британські стоматологи використовують рентген в якості однієї з рутинних форм профілактики зубних захворювань, а також при реєстрації нових пацієнтів.

Це і призвело до того, що кількість хворих на рак щитовидки зросла за останні 30 років більш ніж в два рази. "Наше дослідження підкреслює небезпеку широкого використання рентгена в стоматології, - говорить доктор Анжум Мемон з Медичної школи Сассекса. - Ці знімки повинні проводитися тільки в тому випадку, якщо для цього є медичні показання. Не слід використовувати рентген під час рутинних профілактичних оглядів або при реєстрації у нового дантиста ".

Крім того, експерти вважають, що проходять через рентген пацієнти повинні захищати свою щитовидну залозу за допомогою спеціальних свинцевих комірів. Такі висновки були зроблені на основі опитування 313 пацієнтів з раком щитовидної залози. Виявилося, що лише чотири рентгена у стоматолога збільшують ризик розвитку раку більш ніж в два рази. А десять знімків - в п'ять разів!


Додати в джерела Яндекс.Новости

Дополнительная информация

rss
Карта