Ритуал: все, що ви хотіли знати про гоління небезпечною бритвою

bit.ua відправився в барбершоп Frisor, щоб досконально вивчити процедуру.

ua відправився в барбершоп Frisor, щоб досконально вивчити процедуру

Доісторичні люди використовували для цього черепашки і гострі уламки кварцу, саме ж гоління мало ритуальне значення. Греки голилися з міркувань безпеки, щоб противник в бою не міг схопитися за довгу бороду. У Стародавньому Єгипті це було питанням естетики: волосся видаляли на обличчі, голові й всьому тілі. Сьогодні такі радикальні заходи не актуальні, але ось гоління особи не зайвим буде приділити особливу увагу.

Сьогодні такі радикальні заходи не актуальні, але ось гоління особи не зайвим буде приділити особливу увагу

століттями небезпечне гоління залишається для чоловіків свого роду золотим стандартом, альтернативи якому не було до винаходу в 1901 році Жілетт бритвеного верстата. Одноразові верстати сучасного типу стали поширені десь з 70-х. Сьогодні, незважаючи на їх безпеку і простоту використання, багато чоловіків вибирають повернення до традиції небезпечного гоління. Крім автентичності і підкресленою маскулінності, це - ще й повноцінна уходовая процедура, яка далеко не обмежується простим Збривання щетини.

Крім автентичності і підкресленою маскулінності, це - ще й повноцінна уходовая процедура, яка далеко не обмежується простим Збривання щетини

- перш за все необхідно підготувати шкіру. Майстер очищає обличчя і розпарює шкіру за допомогою гарячого рушники з маслом лаванди або чайного дерева. Завдяки цій процедурі вдається розкрити пори і пом'якшити щетину, щоб гоління було більш гладким і менш травматичним. Під час нанесення майстер виконує також легкий масаж обличчя.

- після цього наноситься спеціально підготовлена піна. Спочатку перукарі використовували для неї мило, сьогодні ж доступний цілий арсенал різноманітних засобів: піни, гелі, креми. Піна збивається вручну за допомогою помазка з натурального барсучьего ворсу.

Піна збивається вручну за допомогою помазка з натурального барсучьего ворсу

Існує така послуга, як щоденне гоління. Вона передбачає сбривание волоса по діагоналі з використанням спеціального масла для гоління. Такий спосіб ідеально підходить для підтримки доглянутого вигляду, коли не потрібно домагатися ідеальної гладкості. У Frisor, крім італійських і англійських брендів, є і масло для гоління власного виробництва.

- після нанесення піни необхідно почекати 5-10 хвилин. Принцип дії всіх пенообразующих засобів однаковий: вони пом'якшують волосся і утворюють пористу субстанцію, яка піднімає його над поверхнею шкіри. Якщо щетина жорстка, цей етап можна повторити двічі.

- переходимо до власне гоління. Найбільш небезпечний і хвилюючий момент процедури. Втім, якщо довіритися кваліфікованому майстру, то небезпека зводиться до нуля. Є деякі обов'язкові прийоми гоління небезпечною бритвою: шкіру потрібно ретельно натягувати, бритву тримати під кутом 20-30 градусів, голити спочатку по росту волосся, а потім - проти і так далі.

Є деякі обов'язкові прийоми гоління небезпечною бритвою: шкіру потрібно ретельно натягувати, бритву тримати під кутом 20-30 градусів, голити спочатку по росту волосся, а потім - проти і так далі

Втім, знати ці тонкощі зовсім не обов'язково, так як братися за таку бритву самому - затія трудомістка і небезпечна. Мало того, що без належної вправності легко порізатися (фатальний результат малоймовірний, але ось екстер'єр і настрій ризикуєте зіпсувати), так ще й догляд за такою бритвою - ціла історія. Бритву потрібно регулярно точити, використовуючи спеціальні камені і ремені. До того ж, цього теж навчаєшся не відразу.

До того ж, цього теж навчаєшся не відразу

Часто навіть за час одного гоління доводиться кілька разів підточувати лезо. Бритва неодмінно повинна бути ідеально гострої, адже затупленою куди легше травмувати шкіру. Якщо все ж хочеться освоїти небезпечну техніку самому - фахівці рекомендують спробувати бритву зі знімними лезами. Виглядає вона приблизно так само, але замість стаціонарного леза - спеціальний затискач для одноразового. Таким чином вам не доведеться точити бритву самостійно. Але доведеться точно так же бути обережним.

Але доведеться точно так же бути обережним

- після завершення гоління обличчя ополіскується холодною водою. Це допомагає звузити пори. Потім наносять одеколон або лосьйон після гоління. Також вкрай бажано використовувати тальк. Він знімає роздратування, прибирає почервоніння і робить шкіру свіже. Краще, щоб в складі тальку був пантенол.

- альтернатива лосьйону після гоління - алунітовий стик. Це засіб було популярним ще в XIX столітті, і до цих пір аналогів йому не знайшли. Гірничо-вулканічний мінерал алуніт моментально знімає роздратування, заспокоює шкіру і загоює дрібні ранки. Потрібно всього лише намочити стик і провести по шкірі.

Варто відзначити, що відчуття після небезпечного гоління непорівнянні з домашнім голінням верстатом. Жодна безпечна бритва не дозволить домогтися такої ж ідеальної гладкості і свіжості. Крім того, за час процедури шкіра зволожується, пом'якшується і насичується корисними компонентами натуральних ефірних масел.

Підсумком буде відмінний зовнішній вигляд, прекрасне самопочуття і, з великою ймовірністю, бажання повторити.

Frisor

Київ
вул. Саксаганського, 27
тел. 098 120 80 32

вул. Пушкінська, 9б
тел. 096 688 06 97

Facebook: Frisor

Наш YouTube-канал