Різниця між: вірус, черв'як і троянський кінь (троян)

  1. Що таке вірус?
  2. Що таке черв'як?
  3. Що таке троянський кінь?
  4. Методи боротьби з шкідливим ПЗ.

Всім привіт Всім привіт. В наш час, дуже часто можна почути слова такі як - вірус, черв'як, троянський кінь, але от не кожен знає, що це все зовсім не одне і теж. Все це різновиди шкідливого програмного забезпечення. Сьогодні я розповім про відмінності між цими, трьома, видами і як кожен з них діє потрапивши на комп'ютер жертви.

Одна з поширених помилок, які здійснюють користувачі комп'ютерів, це хробака і троянського коня називати комп'ютерним вірусом. Це, звичайно ж не вірно, вірус це окрема різновид шкідливого програмного забезпечення (далі: ПО), як і черв'як з троянським конем теж окремі види шкідливого ПЗ. Так, даний пост, написаний з метою пояснити людям, відмінності між ними.

Що таке вірус?

Вірус комп'ютерний прикріплюється до програми або файлу і таким чином він поширюється від одного комп'ютера до іншого Вірус комп'ютерний прикріплюється до програми або файлу і таким чином він поширюється від одного комп'ютера до іншого. Так само як і людський вірус, комп'ютерний може завдати як злегка подразнюючий ефект (напр: гальмування комп'ютера), так і повністю пошкодити операційну систему. Так само, вірус не може поширюватися без дій людини. Заражаються від вірусу шляхом обміну зараженої програми, через флешки, диски, вкладення в листах по e-mail. Для видалення вірусів можна використовувати одноразові утиліти .

Що таке черв'як?

Черв'як, в деякій мірі він вважається подклассом вірусів Черв'як, в деякій мірі він вважається подклассом вірусів. Черви поширюються від комп'ютера до комп'ютера, але на відміну від вірусів, вони мають можливість подорожувати без будь-якого людського дії. Найбільша небезпека хробака, є його здатність копіювати себе на вашій системі, тим самим може посилати сотні і тисячі копій самого себе.

Що таке троянський кінь?

Троянський кінь повне насилля, як це було і з міфологічним троянським конем Троянський кінь повне насилля, як це було і з міфологічним троянським конем. Троянський кінь, на перший погляд виявиться корисною програмою, але після запуску на ПК, все виявиться зовсім навпаки. Він діє як би обманним шляхом, з початку користувач знаходить нібито корисну програму, з надійних джерел, але після установки троян може завдати шкоди видаляючи файли і знищуючи інформацію, але є і трояни, що не завдають особливо великої шкоди, а просто виконує дратівливі дії, змінюючи щось на комп'ютері жертви без видалення нічого. На відміну від вірусів і черв'яків, трояни не розмножуються шляхом зараження інших файлів і вони не самовідтворюються.

Методи боротьби з шкідливим ПЗ.

Шкідливе програмне забезпечення, як уже говорилося вище, може завдати величезної шкоди вашому комп'ютеру, а може і накоїти що-небудь, що може просто дратувати користувача, це може бути наприклад просто ярлики на флешці , А може бути і видалення будь-яких файлів з комп'ютера і тут доведеться скористатися відновленням інформації . Що б захиститися від усього цього, потрібно встановити хороший антивірус, оновлювати його періодично.

На цьому все, захищайтеся від шкідливого ПО (вірус, троян, черв'як), хорошим антивірусом і брандмауером.

На цьому все, захищайтеся від шкідливого ПО (вірус, троян, черв'як), хорошим антивірусом і брандмауером

Що таке вірус?
Що таке черв'як?
Що таке троянський кінь?
Що таке вірус?
Що таке черв'як?
Що таке троянський кінь?