Росія законом України про перетин кордону незадоволена

Марія Захарова. Фото: facebook.com/maria.zakharova

Захарова вибухнула істерикою через нового закону України з перетинання кордону https://cdn.segodnya.ua/img/article/11868/85_main_new.1541669963.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/11868/85_tn .1541669963.jpg 2018-11-08T11: 40: 43 + 02: 00 Політика У МЗС РФ упевнені, що тепер до відповідальності можуть притягнути "на рівному місці" будь-якого росіянина

Москва незадоволена новим українським законом, який вводить кримінальну відповідальність за порушення правил перетину кордону. Речник Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова впевнена, що тепер нібито постраждають багато росіян.

На її думку, нововведення з контролю перетину кордону нібито дають Україні можливість вільного трактування закону в разі затримання росіянина, і що "під порушення можна буде підвести" будь-якого громадянина РФ.

"З огляду на, з якою легкістю лунають титули без якихось підстав, то наявність пункту" Нанесення шкоди Україні "можна застосувати взагалі в принципі до будь-якій людині. Закон сфокусований на представниках Росії, яку нинішній український режим, слідуючи тільки їм одним зрозумілою логікою, називає країною-агресором ", - сказала Захарова.

Вона нагадала, що спочатку в Україні забороняли в'їзд деяким артистам з РФ, а тепер нібито чекають проблеми і простих росіян.

"Розцінюємо це як чергову спробу київського керівництва під вигаданим приводом захисту суверенітету і територіальної цілісності України продовжувати нагнітати антиросійську істерику в країні напередодні президентських виборів", - підкреслила речник МЗС РФ.

Як повідомлялося, днями президент Петро Порошенко підписав закон про кримінальну відповідальність за незаконне перетинання держкордону . Якщо незаконний перетин кордону буде супроводжуватися насильством або застосуванням зброї, зловмисників чекає покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 8 років.

Нагадаємо, 1 січня 2018 року почала роботу система фіксації біометричних даних для громадян 71 країни . Але ще 27 грудня Україна запустила тестовий режим біоконтролю на кордоні з Росією. Відзначимо, що біоконтроль на адміністративному кордоні з окупованих Росією Кримом не стосується громадян України, які проживають на півострові.

Так, нова система фіксації біометричних даних не тільки дозволяє контролювати термін перебування в країні, але і підключена до баз Інтерполу. На кордоні перевіряються паспорта, ID-карти, водійські посвідчення і навіть техпаспорта. Передбачалося, що можуть виникнути технічні проблеми тільки у туристів, які не мають біометричних паспортів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Дополнительная информация

rss
Карта