Росія блокувала систему GPS під час навчань НАТО

цею материал Доступний по-русски

18:52, 12 листопада 2018

світ

10815

Найбільші з часів Холодної війни навчання альянсу дратували Москву.

Ілюстрація REUTERS

Росія навмисне блокувала сигнал GPS в Фінляндії протягом останніх тижнів, щоб нашкодити союзникам НАТО, які проводили масштабні військові навчання в Північній Європі.

Про це, як пише Newsweek , Сказав глава фінського уряду Юха Сіпіля. Фінляндія не входить в НАТО. Але її армія теж брала участь в наймасштабніших маневрах західного військового блоку з часів Холодної війни. У них були задіяні 50 тисяч військових з 29 країн-учасниць НАТО, а також Швеції та Фінляндії. Коли в кінці жовтня розпочалися навчання, фінські чиновники помітили перебої в роботі GPS-мережі.

У четвер Фінська служба повітряної навігації випустила попередження всім учасникам повітряного руху про масштабні перебоях в роботі системи GPS на півночі країни. Норвегія теж скаржилася на такі проблеми і попередила своїх пілотів в кінці жовтня, коли розпочалися навчання Trident Juncture.

Читайте також Wall Street Journal: НАТО послав попередження Росії найбільшими навчаннями з часів Холодної війни

«Можливо це Росія була руйнівною стороною в цьому. Відомо, що у неї є такі можливості », - сказав фінський прем'єр телеканалу Yle.

Росія дуже агресивно відреагувала на навчання НАТО. Як тільки вони почалися, російський міністр оборони Сергій Шойгу заявив: «Військова активність НАТО біля наших кордонів досягла найвищого рівня з часів Холодної війни». При цьому, на його думку, мета цих маневрів було відпрацювати «наступальні військові дії».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter