Розбираємося в умовах ліцензування Windows 10

 1. Розбираємося в умовах ліцензування Windows 10 У зв'язку з проведенням Microsoft кампанії з безкоштовного...
 2. Інші загальні питання про оновлення Windows 10
 3. Оновлення з 32-бітової версії Windows на 64-бітну
 4. Оновлення тільки до аналогічних версій
 5. Чи дійсно безкоштовна поточна версія Windows 10?
 6. Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?
 7. Windows як послуга
 8. Розбираємося в умовах ліцензування Windows 10
 9. Прив'язка ліцензії ОС до конкретної конфігурації обладнання
 10. Інші загальні питання про оновлення Windows 10
 11. Оновлення з 32-бітової версії Windows на 64-бітну
 12. Оновлення тільки до аналогічних версій
 13. Чи дійсно безкоштовна поточна версія Windows 10?
 14. Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?
 15. Windows як послуга
 16. Розбираємося в умовах ліцензування Windows 10
 17. Прив'язка ліцензії ОС до конкретної конфігурації обладнання
 18. Інші загальні питання про оновлення Windows 10
 19. Оновлення з 32-бітової версії Windows на 64-бітну
 20. Оновлення тільки до аналогічних версій
 21. Чи дійсно безкоштовна поточна версія Windows 10?
 22. Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?
 23. Windows як послуга
 24. Розбираємося в умовах ліцензування Windows 10
 25. Прив'язка ліцензії ОС до конкретної конфігурації обладнання
 26. Інші загальні питання про оновлення Windows 10
 27. Оновлення з 32-бітової версії Windows на 64-бітну
 28. Оновлення тільки до аналогічних версій
 29. Чи дійсно безкоштовна поточна версія Windows 10?
 30. Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?
 31. Windows як послуга
 32. Розбираємося в умовах ліцензування Windows 10
 33. Прив'язка ліцензії ОС до конкретної конфігурації обладнання
 34. Інші загальні питання про оновлення Windows 10
 35. Оновлення з 32-бітової версії Windows на 64-бітну
 36. Оновлення тільки до аналогічних версій
 37. Чи дійсно безкоштовна поточна версія Windows 10?
 38. Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?
 39. Windows як послуга

Розбираємося в умовах ліцензування Windows 10

У зв'язку з проведенням Microsoft кампанії з безкоштовного оновлення до споживчих версій Windows 10, у багатьох користувачів виникли питання з приводу ліцензії

Переклад  Comss
Переклад Comss.ru . за матеріалами Windows Secrets

Користувачі Windows ніколи не "володіли" ОС, за яку вони заплатили, але з виходом Windows 10 правила кардинально помінялися.

Прив'язка ліцензії ОС до конкретної конфігурації обладнання

Ліцензування Windows завжди було непрозорим і туманним. Наприклад, Windows 7 мала роздрібну версію, OEM-версію і корпоративні видання. Теоретично, OEM-версія (тобто коли ОС поставлялася з новим комп'ютерним обладнанням) була прив'язана до обладнання, з яким вона поставлялася. Роздрібні retail-версії були "портативними", і користувач отримувати можливість переносити свою копію Windows 7 з одного комп'ютера на інший, за умови, що на старій машині система більше не буде використовуватися. Більшість retail-версій застосовувалися як раз для установки на модернізовані машини або комп'ютери з ручним складанням окремих компонентів. Зазвичай вам потрібно було повторно авторизувати вашу копію Windows для нової системи, але в більшості випадків дана процедура була лише формальністю.

У довгостроковій перспективі, портативність не є властивістю безкоштовної версії Windows 10. Коли Ви встановлюєте Windows 10, сервери активації Microsoft створюють і зберігають унікальний ідентифікатор, заснований на старому ключі і враховує конфігурацію обладнання поточної машини. Нова Windows 10 буде прив'язана до оновленій системі, а оригінальний ключ Windows 7 / 8.1 більше не буде дійсним. (Таким чином, Ви зможете відкотитися назад до Windows 7, але не зможете одночасно запускати оригінальну ОС і Windows 10, наприклад, у віртуальній машині або в режимі вибору декількох ОС при завантаженні).

(Таким чином, Ви зможете відкотитися назад до Windows 7, але не зможете одночасно запускати оригінальну ОС і Windows 10, наприклад, у віртуальній машині або в режимі вибору декількох ОС при завантаженні)

Коментар офіційного представника Microsoft: "По закінченню першого року, Ви більше не зможете переносити копію на інший пристрій, тому що оновлення прив'язане до конкретного комп'ютера, а не до ліцензії або облікового запису Windows. Через рік після виходу Windows 10, якщо в ньому не була оновлена Windows, користувачеві потрібно буде окремо купувати копію Windows 10 в Магазині Microsoft або у офіційних дистриб'юторів продуктів Microsoft ".

Найцікавіше, то якщо Ви в кінцевому підсумку купите роздрібну retail-версію Windows 10, то зможете вільно переміщати її з одного комп'ютера на інший - ця версія поставляється з властивістю портативності.

Як би там не було, Ви як і раніше можете оновити систему Windows 10. Також як це було з попередніми версіями Windows (зазвичай прив'язаними до програми Windows Genuine Advantage), Вам потрібно буде подзвонити в Microsoft для повторної активації (реактивації) ліцензії, якщо Ви поміняєте основні компоненти комп'ютера після оновлення до Windows 10 (багатьох користувачів це дратує, але насправді це не дуже болючий процес).

На жаль, критерії змін, які вимагають реактивацію системи досить розпливчасті. Наприклад, при додаванні ОЗУ повторна активація не потрібно, але при заміні материнської плати вона потрібна (в OEM-версіях заміна материнської плати допускається, тільки якщо ПК ще на гарантії).

Інші загальні питання про оновлення Windows 10

Багато користувачів запитують, чи можна зарезервувати безкоштовне оновлення зараз, а провести це оновлення пізніше. Відповідь дуже проста: якщо Ви встигнете оновити операційну систему до кінця липня 2016 року, споживчі версії Windows 10 будуть для вас безкоштовні. Після липня 2016 Вам потрібно буде придбати ліцензію Windows 10.

Деякі користувачі Windows цікавляться, чи можуть вони придбати копію Windows 10 зараз безкоштовно, а почати користуватися новою ОС після липня 2016 року. Як правило, ці користувачів чекають моменту, коли розробники сторонніх додатків додасть підтримку Windows 10 в програми для корпоративних потреб. Щоб відкласти міграцію Windows 10 користувачі повинні створити резервну копію системи Windows 7 / 8.1, а потім встановити безкоштовне оновлення і відкотитися назад на Windows 7 / 8.1. У цьому випадку вони зможуть перейти на безкоштовну версію Windows 10 коли їм заманеться.

Проте, на старих системах можливо потрібно буде ввести ліцензійний ключ Windows 10. Ви можете дізнатися його використовуючи спеціальні переглядачі ключів, наприклад, утиліту NirSoft Produkey (Як не дивно, пошук Google видає велику кількість сайтів, що продають ключі для безкоштовної в даний момент Windows 10).

Нові системи з UEFI і підтримкою Microsoft Data Management будуть зберігати ключ Windows 10 в прошивці материнської плати. Якщо ви відновлюєте Windows 10 до вихідного стану або виконуєте чисту установку, операційна система знайде ліцензійний ключ самостійно.

У будь-якому випадку ваша система повинна бути успішно оновлено до Windows 10. Тільки в цьому випадку вона буде додана білий список продуктів Microsoft в якості справжньої. В даний час є у вас запитується ключ під час установки Windows 10, Ви можете використовувати загальний ключ (рисунок 1).

Малюнок 1
Малюнок 1. На даний момент, можна використовувати загальний ключ для установки Windows 10 (на малюнку показаний ключ Windows 10 Pro)

Оновлення з 32-бітової версії Windows на 64-бітну

Retail-версії Windows 7, Windows 8 і Windows 8.1 включали два настановних носія - один для 32-бітових систем і інший для 64-бітних. Безкоштовна версія Windows 10 дозволяє оновлювати тільки до системи з ідентичною оригінальної системі розрядністю. Іншими словами, Ви зможете оновити 32-бітову Windows 7 тільки до 32-бітової версії Windows 10. Якщо припустити, що ніхто не захоче оновити 64-бітну систему до 32-бітної, то для поновлення з 32-бітної системи до 64-бітної потрібно буде виконати чисту установку оригінальної Windows 7 / 8.1 використовуючи інсталяційний носій 64-бітової версії, а потім оновитися до Windows 10.

Оновлення тільки до аналогічних версій

Безкоштовне оновлення Windows 10 не дозволяє виконати апгрейд версії Windows. Якщо Ви володієте ліцензією Win7 Starter, Home Basic, або Home Premium, Ви отримаєте Windows 10 Home, а якщо у вас Windows 7 / 8.1 Pro - ви отримаєте Windows 10 Pro відповідно. Власники ліцензії Windows 7 Ultimate також отримають Windows 10 Pro через відсутність Ultimate-версії Windows 10.

Деякі користувачі Windows скаржаться на відсутність Media Center в Windows 10. відповідна сторінка на веб-порталі Microsoft відзначає, то на деяких системах можна безкоштовно отримати додаток для програвання DVD з Магазину Windows. Решта користувачі зможуть придбати цю програму. Звичайно, в мережі представлена ​​велика кількість хороших сторонніх плеєрів.

На відповідній сторінці сайту Microsoft є цілий список більш недоступних функції.

Чи дійсно безкоштовна поточна версія Windows 10?

Так, вона безкоштовна, але з деякими застереженнями. Як неодноразово повідомлялося, дане безкоштовне оновлення буде доступно до липня 2016 року. По закінченню цього терміну, якщо Ви не встигли скористатися правом безкоштовного оновлення, вам потрібно буде придбати Windows 10.

Все може змінитися. Користувачі Apple також завжди чекають безкоштовні оновлення ОС. Наприклад, iPhone може бути оновлений безкоштовно до тих пір, поки нова ОС не припинить підтримку застарілого обладнання. У деяких випадках Ви можете як і раніше отримати нову ОС, але смартфон не буде використовувати деякі нові функції. В той момент, користувачі зазвичай міняють телефон на новий, тому що старе пристрій не тримає заряд, а більші екрани і нові можливості виглядають спокусливо.

Зрештою, Microsoft може адаптувати схожу бізнес-модель: операційна система є лише майданчиком для високоприбуткових сервісів і програмного забезпечення. Але як зазначається в блозі TechNet UK, поточна безкоштовна версія Windows 10 не має терміну придатності - Вам не доведеться платити за неї через два або три роки. Як би там не було, Microsoft планує додати нові функції в Windows 10, і в якийсь момент деякі можливості можуть не заробити на вашому комп'ютері, а може пристрій і зовсім перестане отримувати майбутні оновлення.

Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?

Багато обережні користувачі прагнуть залишити на своїх машинах Windows 7 або Windows 8, встановлюючи Windows 10 на другий диск або логічний розділ. Як правило, вони хочуть скопіювати або створити образ установки Windows 7, оновитися до Windows 10, а потім відновити початковий стан системи на іншому диску або розділі. Вибачте, але подібні дії не дозволені. Якщо Windows 10 встановлена, вона забирає оригінальну ліцензію Windows 7 / 8.1. Протягом місяця після поновлення Windows 10 дозволяє відкотитися до Windows 7 або Windows 8.1, але в цьому випадку видаляється нова ОС.

Як завжди, у випадку з Windows, віртуальні копії повинні мати свої власні ліцензії, що відрізняються від хост-систем. Як згадано в блозі TechNet UK , Ліцензія Windows 10 "дозволяє встановлювати тільки один екземпляр програмного забезпечення для використання тільки на одному пристрої неважливо є воно фізичним або віртуальним. Якщо Ви хочете використовувати ПО на декількох пристроях, вам потрібно придбати окремі ліцензії ОС для кожного з них ".

Windows як послуга

Стара модель оновлення Windows (XP, Vista, Windows 7 і Windows 8) схоже вийшла з використання. Нова модель є заплутаною для довгострокових користувачів Windows. Вона передбачає, що для конкретної машини вам потрібно буде заплатити за Windows тільки один раз - при купівлі нового ПК, замовленні retail-версії або реєстрації на корпоративне ліцензування. Основними особливостями концепції "Windows як послуга" є :

 • Вам не потрібно платити за Windows кілька разів при використанні одного і того ж обладнання - Ви завжди маєте останню версію;
 • Більше не потрібно прати і переустаналівать поновлення;
 • Вендори і розробники ПЗ можуть гарантувати, що 90 відсотків користувачів мають одну і ту ж складання.

Microsoft передбачає, що використання абсолютною більшістю користувачів однієї і тієї ж версії ОС спростить процес розробки сторонніх додатків.

Корпоративні клієнти повинні взяти до відома: Для оновлення Windows 10 Ви повинні мати діючий контракт Software Assurance. Якщо Ви просто купили ліцензію Windows 7 Enterprise, Ви не маєте права оновитися до нової ОС. Клієнти з підписаним контрактом зможуть авторизуватися в ліцензійному центрі Microsoft і завантажити версію Enterprise. Ви також повинні будете пролонгувати поточний контракт Software Assurance для отримання майбутніх оновлень Windows 10.

Безкоштовний - це не означає, без деяких витрат. Напевно, для багатьох не сюрприз, що безкоштовне оновлення поставляється з обмеженнями. Можливо хтось знайде їх не надто обтяжливими, але слід ознайомитися з ними, перш ніж виконувати оновлення. Чи зможете Ви працювати в умовах даних обмежень залежить від вас. Якщо вони занадто критичні, нагадаємо, що незважаючи на те, що Windows 7 не отримає нових поліпшень, Microsoft буде виправляти помилки і проблеми безпеки даної ОС до 14 січня 2020 року, а термін підтримки Windows 8 закінчується в 2023 році.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Розбираємося в умовах ліцензування Windows 10

У зв'язку з проведенням Microsoft кампанії з безкоштовного оновлення до споживчих версій Windows 10, у багатьох користувачів виникли питання з приводу ліцензії

Переклад  Comss
Переклад Comss.ru . за матеріалами Windows Secrets

Користувачі Windows ніколи не "володіли" ОС, за яку вони заплатили, але з виходом Windows 10 правила кардинально помінялися.

Прив'язка ліцензії ОС до конкретної конфігурації обладнання

Ліцензування Windows завжди було непрозорим і туманним. Наприклад, Windows 7 мала роздрібну версію, OEM-версію і корпоративні видання. Теоретично, OEM-версія (тобто коли ОС поставлялася з новим комп'ютерним обладнанням) була прив'язана до обладнання, з яким вона поставлялася. Роздрібні retail-версії були "портативними", і користувач отримувати можливість переносити свою копію Windows 7 з одного комп'ютера на інший, за умови, що на старій машині система більше не буде використовуватися. Більшість retail-версій застосовувалися як раз для установки на модернізовані машини або комп'ютери з ручним складанням окремих компонентів. Зазвичай вам потрібно було повторно авторизувати вашу копію Windows для нової системи, але в більшості випадків дана процедура була лише формальністю.

У довгостроковій перспективі, портативність не є властивістю безкоштовної версії Windows 10. Коли Ви встановлюєте Windows 10, сервери активації Microsoft створюють і зберігають унікальний ідентифікатор, заснований на старому ключі і враховує конфігурацію обладнання поточної машини. Нова Windows 10 буде прив'язана до оновленій системі, а оригінальний ключ Windows 7 / 8.1 більше не буде дійсним. (Таким чином, Ви зможете відкотитися назад до Windows 7, але не зможете одночасно запускати оригінальну ОС і Windows 10, наприклад, у віртуальній машині або в режимі вибору декількох ОС при завантаженні).

(Таким чином, Ви зможете відкотитися назад до Windows 7, але не зможете одночасно запускати оригінальну ОС і Windows 10, наприклад, у віртуальній машині або в режимі вибору декількох ОС при завантаженні)

Коментар офіційного представника Microsoft: "По закінченню першого року, Ви більше не зможете переносити копію на інший пристрій, тому що оновлення прив'язане до конкретного комп'ютера, а не до ліцензії або облікового запису Windows. Через рік після виходу Windows 10, якщо в ньому не була оновлена Windows, користувачеві потрібно буде окремо купувати копію Windows 10 в Магазині Microsoft або у офіційних дистриб'юторів продуктів Microsoft ".

Найцікавіше, то якщо Ви в кінцевому підсумку купите роздрібну retail-версію Windows 10, то зможете вільно переміщати її з одного комп'ютера на інший - ця версія поставляється з властивістю портативності.

Як би там не було, Ви як і раніше можете оновити систему Windows 10. Також як це було з попередніми версіями Windows (зазвичай прив'язаними до програми Windows Genuine Advantage), Вам потрібно буде подзвонити в Microsoft для повторної активації (реактивації) ліцензії, якщо Ви поміняєте основні компоненти комп'ютера після оновлення до Windows 10 (багатьох користувачів це дратує, але насправді це не дуже болючий процес).

На жаль, критерії змін, які вимагають реактивацію системи досить розпливчасті. Наприклад, при додаванні ОЗУ повторна активація не потрібно, але при заміні материнської плати вона потрібна (в OEM-версіях заміна материнської плати допускається, тільки якщо ПК ще на гарантії).

Інші загальні питання про оновлення Windows 10

Багато користувачів запитують, чи можна зарезервувати безкоштовне оновлення зараз, а провести це оновлення пізніше. Відповідь дуже проста: якщо Ви встигнете оновити операційну систему до кінця липня 2016 року, споживчі версії Windows 10 будуть для вас безкоштовні. Після липня 2016 Вам потрібно буде придбати ліцензію Windows 10.

Деякі користувачі Windows цікавляться, чи можуть вони придбати копію Windows 10 зараз безкоштовно, а почати користуватися новою ОС після липня 2016 року. Як правило, ці користувачів чекають моменту, коли розробники сторонніх додатків додасть підтримку Windows 10 в програми для корпоративних потреб. Щоб відкласти міграцію Windows 10 користувачі повинні створити резервну копію системи Windows 7 / 8.1, а потім встановити безкоштовне оновлення і відкотитися назад на Windows 7 / 8.1. У цьому випадку вони зможуть перейти на безкоштовну версію Windows 10 коли їм заманеться.

Проте, на старих системах можливо потрібно буде ввести ліцензійний ключ Windows 10. Ви можете дізнатися його використовуючи спеціальні переглядачі ключів, наприклад, утиліту NirSoft Produkey (Як не дивно, пошук Google видає велику кількість сайтів, що продають ключі для безкоштовної в даний момент Windows 10).

Нові системи з UEFI і підтримкою Microsoft Data Management будуть зберігати ключ Windows 10 в прошивці материнської плати. Якщо ви відновлюєте Windows 10 до вихідного стану або виконуєте чисту установку, операційна система знайде ліцензійний ключ самостійно.

У будь-якому випадку ваша система повинна бути успішно оновлено до Windows 10. Тільки в цьому випадку вона буде додана білий список продуктів Microsoft в якості справжньої. В даний час є у вас запитується ключ під час установки Windows 10, Ви можете використовувати загальний ключ (рисунок 1).

Малюнок 1
Малюнок 1. На даний момент, можна використовувати загальний ключ для установки Windows 10 (на малюнку показаний ключ Windows 10 Pro)

Оновлення з 32-бітової версії Windows на 64-бітну

Retail-версії Windows 7, Windows 8 і Windows 8.1 включали два настановних носія - один для 32-бітових систем і інший для 64-бітних. Безкоштовна версія Windows 10 дозволяє оновлювати тільки до системи з ідентичною оригінальної системі розрядністю. Іншими словами, Ви зможете оновити 32-бітову Windows 7 тільки до 32-бітової версії Windows 10. Якщо припустити, що ніхто не захоче оновити 64-бітну систему до 32-бітної, то для поновлення з 32-бітної системи до 64-бітної потрібно буде виконати чисту установку оригінальної Windows 7 / 8.1 використовуючи інсталяційний носій 64-бітової версії, а потім оновитися до Windows 10.

Оновлення тільки до аналогічних версій

Безкоштовне оновлення Windows 10 не дозволяє виконати апгрейд версії Windows. Якщо Ви володієте ліцензією Win7 Starter, Home Basic, або Home Premium, Ви отримаєте Windows 10 Home, а якщо у вас Windows 7 / 8.1 Pro - ви отримаєте Windows 10 Pro відповідно. Власники ліцензії Windows 7 Ultimate також отримають Windows 10 Pro через відсутність Ultimate-версії Windows 10.

Деякі користувачі Windows скаржаться на відсутність Media Center в Windows 10. відповідна сторінка на веб-порталі Microsoft відзначає, то на деяких системах можна безкоштовно отримати додаток для програвання DVD з Магазину Windows. Решта користувачі зможуть придбати цю програму. Звичайно, в мережі представлена ​​велика кількість хороших сторонніх плеєрів.

На відповідній сторінці сайту Microsoft є цілий список більш недоступних функції.

Чи дійсно безкоштовна поточна версія Windows 10?

Так, вона безкоштовна, але з деякими застереженнями. Як неодноразово повідомлялося, дане безкоштовне оновлення буде доступно до липня 2016 року. По закінченню цього терміну, якщо Ви не встигли скористатися правом безкоштовного оновлення, вам потрібно буде придбати Windows 10.

Все може змінитися. Користувачі Apple також завжди чекають безкоштовні оновлення ОС. Наприклад, iPhone може бути оновлений безкоштовно до тих пір, поки нова ОС не припинить підтримку застарілого обладнання. У деяких випадках Ви можете як і раніше отримати нову ОС, але смартфон не буде використовувати деякі нові функції. В той момент, користувачі зазвичай міняють телефон на новий, тому що старе пристрій не тримає заряд, а більші екрани і нові можливості виглядають спокусливо.

Зрештою, Microsoft може адаптувати схожу бізнес-модель: операційна система є лише майданчиком для високоприбуткових сервісів і програмного забезпечення. Але як зазначається в блозі TechNet UK, поточна безкоштовна версія Windows 10 не має терміну придатності - Вам не доведеться платити за неї через два або три роки. Як би там не було, Microsoft планує додати нові функції в Windows 10, і в якийсь момент деякі можливості можуть не заробити на вашому комп'ютері, а може пристрій і зовсім перестане отримувати майбутні оновлення.

Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?

Багато обережні користувачі прагнуть залишити на своїх машинах Windows 7 або Windows 8, встановлюючи Windows 10 на другий диск або логічний розділ. Як правило, вони хочуть скопіювати або створити образ установки Windows 7, оновитися до Windows 10, а потім відновити початковий стан системи на іншому диску або розділі. Вибачте, але подібні дії не дозволені. Якщо Windows 10 встановлена, вона забирає оригінальну ліцензію Windows 7 / 8.1. Протягом місяця після поновлення Windows 10 дозволяє відкотитися до Windows 7 або Windows 8.1, але в цьому випадку видаляється нова ОС.

Як завжди, у випадку з Windows, віртуальні копії повинні мати свої власні ліцензії, що відрізняються від хост-систем. Як згадано в блозі TechNet UK , Ліцензія Windows 10 "дозволяє встановлювати тільки один екземпляр програмного забезпечення для використання тільки на одному пристрої неважливо є воно фізичним або віртуальним. Якщо Ви хочете використовувати ПО на декількох пристроях, вам потрібно придбати окремі ліцензії ОС для кожного з них ".

Windows як послуга

Стара модель оновлення Windows (XP, Vista, Windows 7 і Windows 8) схоже вийшла з використання. Нова модель є заплутаною для довгострокових користувачів Windows. Вона передбачає, що для конкретної машини вам потрібно буде заплатити за Windows тільки один раз - при купівлі нового ПК, замовленні retail-версії або реєстрації на корпоративне ліцензування. Основними особливостями концепції "Windows як послуга" є :

 • Вам не потрібно платити за Windows кілька разів при використанні одного і того ж обладнання - Ви завжди маєте останню версію;
 • Більше не потрібно прати і переустаналівать поновлення;
 • Вендори і розробники ПЗ можуть гарантувати, що 90 відсотків користувачів мають одну і ту ж складання.

Microsoft передбачає, що використання абсолютною більшістю користувачів однієї і тієї ж версії ОС спростить процес розробки сторонніх додатків.

Корпоративні клієнти повинні взяти до відома: Для оновлення Windows 10 Ви повинні мати діючий контракт Software Assurance. Якщо Ви просто купили ліцензію Windows 7 Enterprise, Ви не маєте права оновитися до нової ОС. Клієнти з підписаним контрактом зможуть авторизуватися в ліцензійному центрі Microsoft і завантажити версію Enterprise. Ви також повинні будете пролонгувати поточний контракт Software Assurance для отримання майбутніх оновлень Windows 10.

Безкоштовний - це не означає, без деяких витрат. Напевно, для багатьох не сюрприз, що безкоштовне оновлення поставляється з обмеженнями. Можливо хтось знайде їх не надто обтяжливими, але слід ознайомитися з ними, перш ніж виконувати оновлення. Чи зможете Ви працювати в умовах даних обмежень залежить від вас. Якщо вони занадто критичні, нагадаємо, що незважаючи на те, що Windows 7 не отримає нових поліпшень, Microsoft буде виправляти помилки і проблеми безпеки даної ОС до 14 січня 2020 року, а термін підтримки Windows 8 закінчується в 2023 році.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Розбираємося в умовах ліцензування Windows 10

У зв'язку з проведенням Microsoft кампанії з безкоштовного оновлення до споживчих версій Windows 10, у багатьох користувачів виникли питання з приводу ліцензії

Переклад  Comss
Переклад Comss.ru . за матеріалами Windows Secrets

Користувачі Windows ніколи не "володіли" ОС, за яку вони заплатили, але з виходом Windows 10 правила кардинально помінялися.

Прив'язка ліцензії ОС до конкретної конфігурації обладнання

Ліцензування Windows завжди було непрозорим і туманним. Наприклад, Windows 7 мала роздрібну версію, OEM-версію і корпоративні видання. Теоретично, OEM-версія (тобто коли ОС поставлялася з новим комп'ютерним обладнанням) була прив'язана до обладнання, з яким вона поставлялася. Роздрібні retail-версії були "портативними", і користувач отримувати можливість переносити свою копію Windows 7 з одного комп'ютера на інший, за умови, що на старій машині система більше не буде використовуватися. Більшість retail-версій застосовувалися як раз для установки на модернізовані машини або комп'ютери з ручним складанням окремих компонентів. Зазвичай вам потрібно було повторно авторизувати вашу копію Windows для нової системи, але в більшості випадків дана процедура була лише формальністю.

У довгостроковій перспективі, портативність не є властивістю безкоштовної версії Windows 10. Коли Ви встановлюєте Windows 10, сервери активації Microsoft створюють і зберігають унікальний ідентифікатор, заснований на старому ключі і враховує конфігурацію обладнання поточної машини. Нова Windows 10 буде прив'язана до оновленій системі, а оригінальний ключ Windows 7 / 8.1 більше не буде дійсним. (Таким чином, Ви зможете відкотитися назад до Windows 7, але не зможете одночасно запускати оригінальну ОС і Windows 10, наприклад, у віртуальній машині або в режимі вибору декількох ОС при завантаженні).

(Таким чином, Ви зможете відкотитися назад до Windows 7, але не зможете одночасно запускати оригінальну ОС і Windows 10, наприклад, у віртуальній машині або в режимі вибору декількох ОС при завантаженні)

Коментар офіційного представника Microsoft: "По закінченню першого року, Ви більше не зможете переносити копію на інший пристрій, тому що оновлення прив'язане до конкретного комп'ютера, а не до ліцензії або облікового запису Windows. Через рік після виходу Windows 10, якщо в ньому не була оновлена Windows, користувачеві потрібно буде окремо купувати копію Windows 10 в Магазині Microsoft або у офіційних дистриб'юторів продуктів Microsoft ".

Найцікавіше, то якщо Ви в кінцевому підсумку купите роздрібну retail-версію Windows 10, то зможете вільно переміщати її з одного комп'ютера на інший - ця версія поставляється з властивістю портативності.

Як би там не було, Ви як і раніше можете оновити систему Windows 10. Також як це було з попередніми версіями Windows (зазвичай прив'язаними до програми Windows Genuine Advantage), Вам потрібно буде подзвонити в Microsoft для повторної активації (реактивації) ліцензії, якщо Ви поміняєте основні компоненти комп'ютера після оновлення до Windows 10 (багатьох користувачів це дратує, але насправді це не дуже болючий процес).

На жаль, критерії змін, які вимагають реактивацію системи досить розпливчасті. Наприклад, при додаванні ОЗУ повторна активація не потрібно, але при заміні материнської плати вона потрібна (в OEM-версіях заміна материнської плати допускається, тільки якщо ПК ще на гарантії).

Інші загальні питання про оновлення Windows 10

Багато користувачів запитують, чи можна зарезервувати безкоштовне оновлення зараз, а провести це оновлення пізніше. Відповідь дуже проста: якщо Ви встигнете оновити операційну систему до кінця липня 2016 року, споживчі версії Windows 10 будуть для вас безкоштовні. Після липня 2016 Вам потрібно буде придбати ліцензію Windows 10.

Деякі користувачі Windows цікавляться, чи можуть вони придбати копію Windows 10 зараз безкоштовно, а почати користуватися новою ОС після липня 2016 року. Як правило, ці користувачів чекають моменту, коли розробники сторонніх додатків додасть підтримку Windows 10 в програми для корпоративних потреб. Щоб відкласти міграцію Windows 10 користувачі повинні створити резервну копію системи Windows 7 / 8.1, а потім встановити безкоштовне оновлення і відкотитися назад на Windows 7 / 8.1. У цьому випадку вони зможуть перейти на безкоштовну версію Windows 10 коли їм заманеться.

Проте, на старих системах можливо потрібно буде ввести ліцензійний ключ Windows 10. Ви можете дізнатися його використовуючи спеціальні переглядачі ключів, наприклад, утиліту NirSoft Produkey (Як не дивно, пошук Google видає велику кількість сайтів, що продають ключі для безкоштовної в даний момент Windows 10).

Нові системи з UEFI і підтримкою Microsoft Data Management будуть зберігати ключ Windows 10 в прошивці материнської плати. Якщо ви відновлюєте Windows 10 до вихідного стану або виконуєте чисту установку, операційна система знайде ліцензійний ключ самостійно.

У будь-якому випадку ваша система повинна бути успішно оновлено до Windows 10. Тільки в цьому випадку вона буде додана білий список продуктів Microsoft в якості справжньої. В даний час є у вас запитується ключ під час установки Windows 10, Ви можете використовувати загальний ключ (рисунок 1).

Малюнок 1
Малюнок 1. На даний момент, можна використовувати загальний ключ для установки Windows 10 (на малюнку показаний ключ Windows 10 Pro)

Оновлення з 32-бітової версії Windows на 64-бітну

Retail-версії Windows 7, Windows 8 і Windows 8.1 включали два настановних носія - один для 32-бітових систем і інший для 64-бітних. Безкоштовна версія Windows 10 дозволяє оновлювати тільки до системи з ідентичною оригінальної системі розрядністю. Іншими словами, Ви зможете оновити 32-бітову Windows 7 тільки до 32-бітової версії Windows 10. Якщо припустити, що ніхто не захоче оновити 64-бітну систему до 32-бітної, то для поновлення з 32-бітної системи до 64-бітної потрібно буде виконати чисту установку оригінальної Windows 7 / 8.1 використовуючи інсталяційний носій 64-бітової версії, а потім оновитися до Windows 10.

Оновлення тільки до аналогічних версій

Безкоштовне оновлення Windows 10 не дозволяє виконати апгрейд версії Windows. Якщо Ви володієте ліцензією Win7 Starter, Home Basic, або Home Premium, Ви отримаєте Windows 10 Home, а якщо у вас Windows 7 / 8.1 Pro - ви отримаєте Windows 10 Pro відповідно. Власники ліцензії Windows 7 Ultimate також отримають Windows 10 Pro через відсутність Ultimate-версії Windows 10.

Деякі користувачі Windows скаржаться на відсутність Media Center в Windows 10. відповідна сторінка на веб-порталі Microsoft відзначає, то на деяких системах можна безкоштовно отримати додаток для програвання DVD з Магазину Windows. Решта користувачі зможуть придбати цю програму. Звичайно, в мережі представлена ​​велика кількість хороших сторонніх плеєрів.

На відповідній сторінці сайту Microsoft є цілий список більш недоступних функції.

Чи дійсно безкоштовна поточна версія Windows 10?

Так, вона безкоштовна, але з деякими застереженнями. Як неодноразово повідомлялося, дане безкоштовне оновлення буде доступно до липня 2016 року. По закінченню цього терміну, якщо Ви не встигли скористатися правом безкоштовного оновлення, вам потрібно буде придбати Windows 10.

Все може змінитися. Користувачі Apple також завжди чекають безкоштовні оновлення ОС. Наприклад, iPhone може бути оновлений безкоштовно до тих пір, поки нова ОС не припинить підтримку застарілого обладнання. У деяких випадках Ви можете як і раніше отримати нову ОС, але смартфон не буде використовувати деякі нові функції. В той момент, користувачі зазвичай міняють телефон на новий, тому що старе пристрій не тримає заряд, а більші екрани і нові можливості виглядають спокусливо.

Зрештою, Microsoft може адаптувати схожу бізнес-модель: операційна система є лише майданчиком для високоприбуткових сервісів і програмного забезпечення. Але як зазначається в блозі TechNet UK, поточна безкоштовна версія Windows 10 не має терміну придатності - Вам не доведеться платити за неї через два або три роки. Як би там не було, Microsoft планує додати нові функції в Windows 10, і в якийсь момент деякі можливості можуть не заробити на вашому комп'ютері, а може пристрій і зовсім перестане отримувати майбутні оновлення.

Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?

Багато обережні користувачі прагнуть залишити на своїх машинах Windows 7 або Windows 8, встановлюючи Windows 10 на другий диск або логічний розділ. Як правило, вони хочуть скопіювати або створити образ установки Windows 7, оновитися до Windows 10, а потім відновити початковий стан системи на іншому диску або розділі. Вибачте, але подібні дії не дозволені. Якщо Windows 10 встановлена, вона забирає оригінальну ліцензію Windows 7 / 8.1. Протягом місяця після поновлення Windows 10 дозволяє відкотитися до Windows 7 або Windows 8.1, але в цьому випадку видаляється нова ОС.

Як завжди, у випадку з Windows, віртуальні копії повинні мати свої власні ліцензії, що відрізняються від хост-систем. Як згадано в блозі TechNet UK , Ліцензія Windows 10 "дозволяє встановлювати тільки один екземпляр програмного забезпечення для використання тільки на одному пристрої неважливо є воно фізичним або віртуальним. Якщо Ви хочете використовувати ПО на декількох пристроях, вам потрібно придбати окремі ліцензії ОС для кожного з них ".

Windows як послуга

Стара модель оновлення Windows (XP, Vista, Windows 7 і Windows 8) схоже вийшла з використання. Нова модель є заплутаною для довгострокових користувачів Windows. Вона передбачає, що для конкретної машини вам потрібно буде заплатити за Windows тільки один раз - при купівлі нового ПК, замовленні retail-версії або реєстрації на корпоративне ліцензування. Основними особливостями концепції "Windows як послуга" є :

 • Вам не потрібно платити за Windows кілька разів при використанні одного і того ж обладнання - Ви завжди маєте останню версію;
 • Більше не потрібно прати і переустаналівать поновлення;
 • Вендори і розробники ПЗ можуть гарантувати, що 90 відсотків користувачів мають одну і ту ж складання.

Microsoft передбачає, що використання абсолютною більшістю користувачів однієї і тієї ж версії ОС спростить процес розробки сторонніх додатків.

Корпоративні клієнти повинні взяти до відома: Для оновлення Windows 10 Ви повинні мати діючий контракт Software Assurance. Якщо Ви просто купили ліцензію Windows 7 Enterprise, Ви не маєте права оновитися до нової ОС. Клієнти з підписаним контрактом зможуть авторизуватися в ліцензійному центрі Microsoft і завантажити версію Enterprise. Ви також повинні будете пролонгувати поточний контракт Software Assurance для отримання майбутніх оновлень Windows 10.

Безкоштовний - це не означає, без деяких витрат. Напевно, для багатьох не сюрприз, що безкоштовне оновлення поставляється з обмеженнями. Можливо хтось знайде їх не надто обтяжливими, але слід ознайомитися з ними, перш ніж виконувати оновлення. Чи зможете Ви працювати в умовах даних обмежень залежить від вас. Якщо вони занадто критичні, нагадаємо, що незважаючи на те, що Windows 7 не отримає нових поліпшень, Microsoft буде виправляти помилки і проблеми безпеки даної ОС до 14 січня 2020 року, а термін підтримки Windows 8 закінчується в 2023 році.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Розбираємося в умовах ліцензування Windows 10

У зв'язку з проведенням Microsoft кампанії з безкоштовного оновлення до споживчих версій Windows 10, у багатьох користувачів виникли питання з приводу ліцензії

Переклад  Comss
Переклад Comss.ru . за матеріалами Windows Secrets

Користувачі Windows ніколи не "володіли" ОС, за яку вони заплатили, але з виходом Windows 10 правила кардинально помінялися.

Прив'язка ліцензії ОС до конкретної конфігурації обладнання

Ліцензування Windows завжди було непрозорим і туманним. Наприклад, Windows 7 мала роздрібну версію, OEM-версію і корпоративні видання. Теоретично, OEM-версія (тобто коли ОС поставлялася з новим комп'ютерним обладнанням) була прив'язана до обладнання, з яким вона поставлялася. Роздрібні retail-версії були "портативними", і користувач отримувати можливість переносити свою копію Windows 7 з одного комп'ютера на інший, за умови, що на старій машині система більше не буде використовуватися. Більшість retail-версій застосовувалися як раз для установки на модернізовані машини або комп'ютери з ручним складанням окремих компонентів. Зазвичай вам потрібно було повторно авторизувати вашу копію Windows для нової системи, але в більшості випадків дана процедура була лише формальністю.

У довгостроковій перспективі, портативність не є властивістю безкоштовної версії Windows 10. Коли Ви встановлюєте Windows 10, сервери активації Microsoft створюють і зберігають унікальний ідентифікатор, заснований на старому ключі і враховує конфігурацію обладнання поточної машини. Нова Windows 10 буде прив'язана до оновленій системі, а оригінальний ключ Windows 7 / 8.1 більше не буде дійсним. (Таким чином, Ви зможете відкотитися назад до Windows 7, але не зможете одночасно запускати оригінальну ОС і Windows 10, наприклад, у віртуальній машині або в режимі вибору декількох ОС при завантаженні).

(Таким чином, Ви зможете відкотитися назад до Windows 7, але не зможете одночасно запускати оригінальну ОС і Windows 10, наприклад, у віртуальній машині або в режимі вибору декількох ОС при завантаженні)

Коментар офіційного представника Microsoft: "По закінченню першого року, Ви більше не зможете переносити копію на інший пристрій, тому що оновлення прив'язане до конкретного комп'ютера, а не до ліцензії або облікового запису Windows. Через рік після виходу Windows 10, якщо в ньому не була оновлена Windows, користувачеві потрібно буде окремо купувати копію Windows 10 в Магазині Microsoft або у офіційних дистриб'юторів продуктів Microsoft ".

Найцікавіше, то якщо Ви в кінцевому підсумку купите роздрібну retail-версію Windows 10, то зможете вільно переміщати її з одного комп'ютера на інший - ця версія поставляється з властивістю портативності.

Як би там не було, Ви як і раніше можете оновити систему Windows 10. Також як це було з попередніми версіями Windows (зазвичай прив'язаними до програми Windows Genuine Advantage), Вам потрібно буде подзвонити в Microsoft для повторної активації (реактивації) ліцензії, якщо Ви поміняєте основні компоненти комп'ютера після оновлення до Windows 10 (багатьох користувачів це дратує, але насправді це не дуже болючий процес).

На жаль, критерії змін, які вимагають реактивацію системи досить розпливчасті. Наприклад, при додаванні ОЗУ повторна активація не потрібно, але при заміні материнської плати вона потрібна (в OEM-версіях заміна материнської плати допускається, тільки якщо ПК ще на гарантії).

Інші загальні питання про оновлення Windows 10

Багато користувачів запитують, чи можна зарезервувати безкоштовне оновлення зараз, а провести це оновлення пізніше. Відповідь дуже проста: якщо Ви встигнете оновити операційну систему до кінця липня 2016 року, споживчі версії Windows 10 будуть для вас безкоштовні. Після липня 2016 Вам потрібно буде придбати ліцензію Windows 10.

Деякі користувачі Windows цікавляться, чи можуть вони придбати копію Windows 10 зараз безкоштовно, а почати користуватися новою ОС після липня 2016 року. Як правило, ці користувачів чекають моменту, коли розробники сторонніх додатків додасть підтримку Windows 10 в програми для корпоративних потреб. Щоб відкласти міграцію Windows 10 користувачі повинні створити резервну копію системи Windows 7 / 8.1, а потім встановити безкоштовне оновлення і відкотитися назад на Windows 7 / 8.1. У цьому випадку вони зможуть перейти на безкоштовну версію Windows 10 коли їм заманеться.

Проте, на старих системах можливо потрібно буде ввести ліцензійний ключ Windows 10. Ви можете дізнатися його використовуючи спеціальні переглядачі ключів, наприклад, утиліту NirSoft Produkey (Як не дивно, пошук Google видає велику кількість сайтів, що продають ключі для безкоштовної в даний момент Windows 10).

Нові системи з UEFI і підтримкою Microsoft Data Management будуть зберігати ключ Windows 10 в прошивці материнської плати. Якщо ви відновлюєте Windows 10 до вихідного стану або виконуєте чисту установку, операційна система знайде ліцензійний ключ самостійно.

У будь-якому випадку ваша система повинна бути успішно оновлено до Windows 10. Тільки в цьому випадку вона буде додана білий список продуктів Microsoft в якості справжньої. В даний час є у вас запитується ключ під час установки Windows 10, Ви можете використовувати загальний ключ (рисунок 1).

Малюнок 1
Малюнок 1. На даний момент, можна використовувати загальний ключ для установки Windows 10 (на малюнку показаний ключ Windows 10 Pro)

Оновлення з 32-бітової версії Windows на 64-бітну

Retail-версії Windows 7, Windows 8 і Windows 8.1 включали два настановних носія - один для 32-бітових систем і інший для 64-бітних. Безкоштовна версія Windows 10 дозволяє оновлювати тільки до системи з ідентичною оригінальної системі розрядністю. Іншими словами, Ви зможете оновити 32-бітову Windows 7 тільки до 32-бітової версії Windows 10. Якщо припустити, що ніхто не захоче оновити 64-бітну систему до 32-бітної, то для поновлення з 32-бітної системи до 64-бітної потрібно буде виконати чисту установку оригінальної Windows 7 / 8.1 використовуючи інсталяційний носій 64-бітової версії, а потім оновитися до Windows 10.

Оновлення тільки до аналогічних версій

Безкоштовне оновлення Windows 10 не дозволяє виконати апгрейд версії Windows. Якщо Ви володієте ліцензією Win7 Starter, Home Basic, або Home Premium, Ви отримаєте Windows 10 Home, а якщо у вас Windows 7 / 8.1 Pro - ви отримаєте Windows 10 Pro відповідно. Власники ліцензії Windows 7 Ultimate також отримають Windows 10 Pro через відсутність Ultimate-версії Windows 10.

Деякі користувачі Windows скаржаться на відсутність Media Center в Windows 10. відповідна сторінка на веб-порталі Microsoft відзначає, то на деяких системах можна безкоштовно отримати додаток для програвання DVD з Магазину Windows. Решта користувачі зможуть придбати цю програму. Звичайно, в мережі представлена ​​велика кількість хороших сторонніх плеєрів.

На відповідній сторінці сайту Microsoft є цілий список більш недоступних функції.

Чи дійсно безкоштовна поточна версія Windows 10?

Так, вона безкоштовна, але з деякими застереженнями. Як неодноразово повідомлялося, дане безкоштовне оновлення буде доступно до липня 2016 року. По закінченню цього терміну, якщо Ви не встигли скористатися правом безкоштовного оновлення, вам потрібно буде придбати Windows 10.

Все може змінитися. Користувачі Apple також завжди чекають безкоштовні оновлення ОС. Наприклад, iPhone може бути оновлений безкоштовно до тих пір, поки нова ОС не припинить підтримку застарілого обладнання. У деяких випадках Ви можете як і раніше отримати нову ОС, але смартфон не буде використовувати деякі нові функції. В той момент, користувачі зазвичай міняють телефон на новий, тому що старе пристрій не тримає заряд, а більші екрани і нові можливості виглядають спокусливо.

Зрештою, Microsoft може адаптувати схожу бізнес-модель: операційна система є лише майданчиком для високоприбуткових сервісів і програмного забезпечення. Але як зазначається в блозі TechNet UK, поточна безкоштовна версія Windows 10 не має терміну придатності - Вам не доведеться платити за неї через два або три роки. Як би там не було, Microsoft планує додати нові функції в Windows 10, і в якийсь момент деякі можливості можуть не заробити на вашому комп'ютері, а може пристрій і зовсім перестане отримувати майбутні оновлення.

Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?

Багато обережні користувачі прагнуть залишити на своїх машинах Windows 7 або Windows 8, встановлюючи Windows 10 на другий диск або логічний розділ. Як правило, вони хочуть скопіювати або створити образ установки Windows 7, оновитися до Windows 10, а потім відновити початковий стан системи на іншому диску або розділі. Вибачте, але подібні дії не дозволені. Якщо Windows 10 встановлена, вона забирає оригінальну ліцензію Windows 7 / 8.1. Протягом місяця після поновлення Windows 10 дозволяє відкотитися до Windows 7 або Windows 8.1, але в цьому випадку видаляється нова ОС.

Як завжди, у випадку з Windows, віртуальні копії повинні мати свої власні ліцензії, що відрізняються від хост-систем. Як згадано в блозі TechNet UK , Ліцензія Windows 10 "дозволяє встановлювати тільки один екземпляр програмного забезпечення для використання тільки на одному пристрої неважливо є воно фізичним або віртуальним. Якщо Ви хочете використовувати ПО на декількох пристроях, вам потрібно придбати окремі ліцензії ОС для кожного з них ".

Windows як послуга

Стара модель оновлення Windows (XP, Vista, Windows 7 і Windows 8) схоже вийшла з використання. Нова модель є заплутаною для довгострокових користувачів Windows. Вона передбачає, що для конкретної машини вам потрібно буде заплатити за Windows тільки один раз - при купівлі нового ПК, замовленні retail-версії або реєстрації на корпоративне ліцензування. Основними особливостями концепції "Windows як послуга" є :

 • Вам не потрібно платити за Windows кілька разів при використанні одного і того ж обладнання - Ви завжди маєте останню версію;
 • Більше не потрібно прати і переустаналівать поновлення;
 • Вендори і розробники ПЗ можуть гарантувати, що 90 відсотків користувачів мають одну і ту ж складання.

Microsoft передбачає, що використання абсолютною більшістю користувачів однієї і тієї ж версії ОС спростить процес розробки сторонніх додатків.

Корпоративні клієнти повинні взяти до відома: Для оновлення Windows 10 Ви повинні мати діючий контракт Software Assurance. Якщо Ви просто купили ліцензію Windows 7 Enterprise, Ви не маєте права оновитися до нової ОС. Клієнти з підписаним контрактом зможуть авторизуватися в ліцензійному центрі Microsoft і завантажити версію Enterprise. Ви також повинні будете пролонгувати поточний контракт Software Assurance для отримання майбутніх оновлень Windows 10.

Безкоштовний - це не означає, без деяких витрат. Напевно, для багатьох не сюрприз, що безкоштовне оновлення поставляється з обмеженнями. Можливо хтось знайде їх не надто обтяжливими, але слід ознайомитися з ними, перш ніж виконувати оновлення. Чи зможете Ви працювати в умовах даних обмежень залежить від вас. Якщо вони занадто критичні, нагадаємо, що незважаючи на те, що Windows 7 не отримає нових поліпшень, Microsoft буде виправляти помилки і проблеми безпеки даної ОС до 14 січня 2020 року, а термін підтримки Windows 8 закінчується в 2023 році.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Розбираємося в умовах ліцензування Windows 10

У зв'язку з проведенням Microsoft кампанії з безкоштовного оновлення до споживчих версій Windows 10, у багатьох користувачів виникли питання з приводу ліцензії

Переклад  Comss
Переклад Comss.ru . за матеріалами Windows Secrets

Користувачі Windows ніколи не "володіли" ОС, за яку вони заплатили, але з виходом Windows 10 правила кардинально помінялися.

Прив'язка ліцензії ОС до конкретної конфігурації обладнання

Ліцензування Windows завжди було непрозорим і туманним. Наприклад, Windows 7 мала роздрібну версію, OEM-версію і корпоративні видання. Теоретично, OEM-версія (тобто коли ОС поставлялася з новим комп'ютерним обладнанням) була прив'язана до обладнання, з яким вона поставлялася. Роздрібні retail-версії були "портативними", і користувач отримувати можливість переносити свою копію Windows 7 з одного комп'ютера на інший, за умови, що на старій машині система більше не буде використовуватися. Більшість retail-версій застосовувалися як раз для установки на модернізовані машини або комп'ютери з ручним складанням окремих компонентів. Зазвичай вам потрібно було повторно авторизувати вашу копію Windows для нової системи, але в більшості випадків дана процедура була лише формальністю.

У довгостроковій перспективі, портативність не є властивістю безкоштовної версії Windows 10. Коли Ви встановлюєте Windows 10, сервери активації Microsoft створюють і зберігають унікальний ідентифікатор, заснований на старому ключі і враховує конфігурацію обладнання поточної машини. Нова Windows 10 буде прив'язана до оновленій системі, а оригінальний ключ Windows 7 / 8.1 більше не буде дійсним. (Таким чином, Ви зможете відкотитися назад до Windows 7, але не зможете одночасно запускати оригінальну ОС і Windows 10, наприклад, у віртуальній машині або в режимі вибору декількох ОС при завантаженні).

(Таким чином, Ви зможете відкотитися назад до Windows 7, але не зможете одночасно запускати оригінальну ОС і Windows 10, наприклад, у віртуальній машині або в режимі вибору декількох ОС при завантаженні)

Коментар офіційного представника Microsoft: "По закінченню першого року, Ви більше не зможете переносити копію на інший пристрій, тому що оновлення прив'язане до конкретного комп'ютера, а не до ліцензії або облікового запису Windows. Через рік після виходу Windows 10, якщо в ньому не була оновлена Windows, користувачеві потрібно буде окремо купувати копію Windows 10 в Магазині Microsoft або у офіційних дистриб'юторів продуктів Microsoft ".

Найцікавіше, то якщо Ви в кінцевому підсумку купите роздрібну retail-версію Windows 10, то зможете вільно переміщати її з одного комп'ютера на інший - ця версія поставляється з властивістю портативності.

Як би там не було, Ви як і раніше можете оновити систему Windows 10. Також як це було з попередніми версіями Windows (зазвичай прив'язаними до програми Windows Genuine Advantage), Вам потрібно буде подзвонити в Microsoft для повторної активації (реактивації) ліцензії, якщо Ви поміняєте основні компоненти комп'ютера після оновлення до Windows 10 (багатьох користувачів це дратує, але насправді це не дуже болючий процес).

На жаль, критерії змін, які вимагають реактивацію системи досить розпливчасті. Наприклад, при додаванні ОЗУ повторна активація не потрібно, але при заміні материнської плати вона потрібна (в OEM-версіях заміна материнської плати допускається, тільки якщо ПК ще на гарантії).

Інші загальні питання про оновлення Windows 10

Багато користувачів запитують, чи можна зарезервувати безкоштовне оновлення зараз, а провести це оновлення пізніше. Відповідь дуже проста: якщо Ви встигнете оновити операційну систему до кінця липня 2016 року, споживчі версії Windows 10 будуть для вас безкоштовні. Після липня 2016 Вам потрібно буде придбати ліцензію Windows 10.

Деякі користувачі Windows цікавляться, чи можуть вони придбати копію Windows 10 зараз безкоштовно, а почати користуватися новою ОС після липня 2016 року. Як правило, ці користувачів чекають моменту, коли розробники сторонніх додатків додасть підтримку Windows 10 в програми для корпоративних потреб. Щоб відкласти міграцію Windows 10 користувачі повинні створити резервну копію системи Windows 7 / 8.1, а потім встановити безкоштовне оновлення і відкотитися назад на Windows 7 / 8.1. У цьому випадку вони зможуть перейти на безкоштовну версію Windows 10 коли їм заманеться.

Проте, на старих системах можливо потрібно буде ввести ліцензійний ключ Windows 10. Ви можете дізнатися його використовуючи спеціальні переглядачі ключів, наприклад, утиліту NirSoft Produkey (Як не дивно, пошук Google видає велику кількість сайтів, що продають ключі для безкоштовної в даний момент Windows 10).

Нові системи з UEFI і підтримкою Microsoft Data Management будуть зберігати ключ Windows 10 в прошивці материнської плати. Якщо ви відновлюєте Windows 10 до вихідного стану або виконуєте чисту установку, операційна система знайде ліцензійний ключ самостійно.

У будь-якому випадку ваша система повинна бути успішно оновлено до Windows 10. Тільки в цьому випадку вона буде додана білий список продуктів Microsoft в якості справжньої. В даний час є у вас запитується ключ під час установки Windows 10, Ви можете використовувати загальний ключ (рисунок 1).

Малюнок 1
Малюнок 1. На даний момент, можна використовувати загальний ключ для установки Windows 10 (на малюнку показаний ключ Windows 10 Pro)

Оновлення з 32-бітової версії Windows на 64-бітну

Retail-версії Windows 7, Windows 8 і Windows 8.1 включали два настановних носія - один для 32-бітових систем і інший для 64-бітних. Безкоштовна версія Windows 10 дозволяє оновлювати тільки до системи з ідентичною оригінальної системі розрядністю. Іншими словами, Ви зможете оновити 32-бітову Windows 7 тільки до 32-бітової версії Windows 10. Якщо припустити, що ніхто не захоче оновити 64-бітну систему до 32-бітної, то для поновлення з 32-бітної системи до 64-бітної потрібно буде виконати чисту установку оригінальної Windows 7 / 8.1 використовуючи інсталяційний носій 64-бітової версії, а потім оновитися до Windows 10.

Оновлення тільки до аналогічних версій

Безкоштовне оновлення Windows 10 не дозволяє виконати апгрейд версії Windows. Якщо Ви володієте ліцензією Win7 Starter, Home Basic, або Home Premium, Ви отримаєте Windows 10 Home, а якщо у вас Windows 7 / 8.1 Pro - ви отримаєте Windows 10 Pro відповідно. Власники ліцензії Windows 7 Ultimate також отримають Windows 10 Pro через відсутність Ultimate-версії Windows 10.

Деякі користувачі Windows скаржаться на відсутність Media Center в Windows 10. відповідна сторінка на веб-порталі Microsoft відзначає, то на деяких системах можна безкоштовно отримати додаток для програвання DVD з Магазину Windows. Решта користувачі зможуть придбати цю програму. Звичайно, в мережі представлена ​​велика кількість хороших сторонніх плеєрів.

На відповідній сторінці сайту Microsoft є цілий список більш недоступних функції.

Чи дійсно безкоштовна поточна версія Windows 10?

Так, вона безкоштовна, але з деякими застереженнями. Як неодноразово повідомлялося, дане безкоштовне оновлення буде доступно до липня 2016 року. По закінченню цього терміну, якщо Ви не встигли скористатися правом безкоштовного оновлення, вам потрібно буде придбати Windows 10.

Все може змінитися. Користувачі Apple також завжди чекають безкоштовні оновлення ОС. Наприклад, iPhone може бути оновлений безкоштовно до тих пір, поки нова ОС не припинить підтримку застарілого обладнання. У деяких випадках Ви можете як і раніше отримати нову ОС, але смартфон не буде використовувати деякі нові функції. В той момент, користувачі зазвичай міняють телефон на новий, тому що старе пристрій не тримає заряд, а більші екрани і нові можливості виглядають спокусливо.

Зрештою, Microsoft може адаптувати схожу бізнес-модель: операційна система є лише майданчиком для високоприбуткових сервісів і програмного забезпечення. Але як зазначається в блозі TechNet UK, поточна безкоштовна версія Windows 10 не має терміну придатності - Вам не доведеться платити за неї через два або три роки. Як би там не було, Microsoft планує додати нові функції в Windows 10, і в якийсь момент деякі можливості можуть не заробити на вашому комп'ютері, а може пристрій і зовсім перестане отримувати майбутні оновлення.

Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?

Багато обережні користувачі прагнуть залишити на своїх машинах Windows 7 або Windows 8, встановлюючи Windows 10 на другий диск або логічний розділ. Як правило, вони хочуть скопіювати або створити образ установки Windows 7, оновитися до Windows 10, а потім відновити початковий стан системи на іншому диску або розділі. Вибачте, але подібні дії не дозволені. Якщо Windows 10 встановлена, вона забирає оригінальну ліцензію Windows 7 / 8.1. Протягом місяця після поновлення Windows 10 дозволяє відкотитися до Windows 7 або Windows 8.1, але в цьому випадку видаляється нова ОС.

Як завжди, у випадку з Windows, віртуальні копії повинні мати свої власні ліцензії, що відрізняються від хост-систем. Як згадано в блозі TechNet UK , Ліцензія Windows 10 "дозволяє встановлювати тільки один екземпляр програмного забезпечення для використання тільки на одному пристрої неважливо є воно фізичним або віртуальним. Якщо Ви хочете використовувати ПО на декількох пристроях, вам потрібно придбати окремі ліцензії ОС для кожного з них ".

Windows як послуга

Стара модель оновлення Windows (XP, Vista, Windows 7 і Windows 8) схоже вийшла з використання. Нова модель є заплутаною для довгострокових користувачів Windows. Вона передбачає, що для конкретної машини вам потрібно буде заплатити за Windows тільки один раз - при купівлі нового ПК, замовленні retail-версії або реєстрації на корпоративне ліцензування. Основними особливостями концепції "Windows як послуга" є :

 • Вам не потрібно платити за Windows кілька разів при використанні одного і того ж обладнання - Ви завжди маєте останню версію;
 • Більше не потрібно прати і переустаналівать поновлення;
 • Вендори і розробники ПЗ можуть гарантувати, що 90 відсотків користувачів мають одну і ту ж складання.

Microsoft передбачає, що використання абсолютною більшістю користувачів однієї і тієї ж версії ОС спростить процес розробки сторонніх додатків.

Корпоративні клієнти повинні взяти до відома: Для оновлення Windows 10 Ви повинні мати діючий контракт Software Assurance. Якщо Ви просто купили ліцензію Windows 7 Enterprise, Ви не маєте права оновитися до нової ОС. Клієнти з підписаним контрактом зможуть авторизуватися в ліцензійному центрі Microsoft і завантажити версію Enterprise. Ви також повинні будете пролонгувати поточний контракт Software Assurance для отримання майбутніх оновлень Windows 10.

Безкоштовний - це не означає, без деяких витрат. Напевно, для багатьох не сюрприз, що безкоштовне оновлення поставляється з обмеженнями. Можливо хтось знайде їх не надто обтяжливими, але слід ознайомитися з ними, перш ніж виконувати оновлення. Чи зможете Ви працювати в умовах даних обмежень залежить від вас. Якщо вони занадто критичні, нагадаємо, що незважаючи на те, що Windows 7 не отримає нових поліпшень, Microsoft буде виправляти помилки і проблеми безпеки даної ОС до 14 січня 2020 року, а термін підтримки Windows 8 закінчується в 2023 році.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?
Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?
Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?
Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?
Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?
Чи дійсно безкоштовна поточна версія Windows 10?
Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?
Знайшли друкарську помилку?
Чи дійсно безкоштовна поточна версія Windows 10?
Чи можна запустити Windows 10 на віртуальній машині в режимі подвійного завантаження?

Дополнительная информация

rss
Карта