Розробка сайту CastleRock - найбільший магазин рок-атрибутики в Європі

 1. Розробка
 2. фішки
 3. Всі товари і весь інформаційний контент про рок-групі в одному місці
 4. Визначення регіону користувачів
 5. Зберігся весь контент старої версії сайту
 6. Новинки на сайті
 7. І композит
 8. Атрибути сучасного інтернет-магазина.
 9. результат

CastleRock - найбільший оффлайн магазин рок-атрибутики в Європі. Це сотні тисяч товарів, величезна кількість відданих фанатів і найвідоміші групи в гостях, автограф-сесії, фото і виступи.

Попередня версія інтернет-магазину була розроблена іншим підрядником на 1С-Бітрікс ще в 2012 році. До 2017 він морально і технічно застарів:

 • Верстка повинна була стати адаптивної. Це критично і для користувачів, і для SEO.
 • Дизайн морально застарів. Ми зберегли його дух і переодягли в нову шиповану косуху :)
 • Сайт працював дуже повільно. Склалася ситуація, при якій чим корисніше розділ для SEO і користувачів, тим повільніше він працює.
 • Рукописний розумний фільтр. У далекого 2012 нічого стандартного для реалізації розумного фільтра не було - все програмували. Як могли. Фільтр працював, але «гальмував» і підтримувати його було неможливо. Вірним рішенням стала його заміна на стандартний розумний фільтр, з фасетного індексом звичайно.

Вірним рішенням стала його заміна на стандартний розумний фільтр, з фасетного індексом звичайно

Завдання стояло велика, її можна було виконувати «по-старому» - повне ТЗ, створення дизайну всіх сторінок, верстка, програмування, здача проекту.
Так робити, звичайно, можна. Але не потрібно.

Розробка

Ми робили ітераціями - визначали «маленьку» завдання (наприклад, створення каталогу), узгоджували її, описували і виконували. Плюс такого підходу в тому, що по-перше, можна вести роботи паралельно - наприклад, виконувати дизайн одного розділу і програмування зовсім іншого.

А по-друге, замовник має можливість занурюватися в проектування і більш детально висловлювати свої вимоги: дуже мало хто в змозі прочитати технічне завдання на сто сторінок і зрозуміти його цілком.

По-третє, по ходу роботи можна коригувати курс. Наприклад, реагувати на раптово виниклі вимоги ФЗ-152, ФЗ-54.

фішки

Ціна і термін доставки відразу в картці товару

Ми зробили автоматичний розрахунок вартості і термінів доставки для всієї Росії прямо в картці товару. Відбувається звернення до служб доставки і розрахунок збігається з цифрами, які отримуються при оформленні замовлення.
У «звичайної» картці товару показується або приблизна інформація, що заповнюється вручну, або можливо застаріла. У нашому випадку розрахунок завжди точний.

Всі товари і весь інформаційний контент про рок-групі в одному місці

На сайті є спеціальний розділ «збірки» - сторінки, об'єднані однією тематикою. Наприклад, всі товари з атрибутикою групи Пікнік. Однак, вибірки - це не тільки товари, але і:

 1. статті рок-блогу,
 2. фотогалерея, якщо група була в гостях у Castle Rock (а таких груп багато!),
 3. інформація про групу.

Усі добірки «збираються» автоматично - якщо є стаття, товар або галерея, об'єднані однією темою, то вони все доступні в одному місці. До речі, це дуже зручно і для просування сайту в пошукових системах.
Зі статті рок-блогу можна перейти відразу до атрибутики групи, а з фотогалереї - до посту блогу. Зв'язок працює у всіх напрямках.

Визначення регіону користувачів

Це вже звична функція, але в даному випадку використаний модуль нашої власної розробки, який звертається відразу до 4 баз відповідності IP і регіону . Він відрізняється швидкістю роботи, автооновлення баз, зв'язком з місцями розташування Бітрікс і багатьом іншим.

Зберігся весь контент старої версії сайту

Бітрікс був оновлений з 15-ої версії відразу на 17-ту. Система сильно змінилася, і весь нестандартний код, служби доставки і оплати вимагали підвищеної уваги.

Ми зберегли всі замовлення і користувачів, їхні запитання службі підтримки інтернет-магазину, відгуки, статті рок-блогу: весь контент сайту. І якщо багато з цього Бітрікс «вміє» переносити сам, то замовлення і користувачі переносяться тільки після написання коду міграції.

Але ж на сайті змінилися служби доставки і оплати. А якщо користувач захоче повторити замовлення? А якщо він захоче побачити статус замовлення зробленого за 2 дня до готовності нового магазину? І замовлення відправлений поштою Росії?
І якщо раніше було близько 10 служб доставки, кілька оплати, то залишилося тільки 4.

Все працює! Виконано не просто перенесення, а й зіставлення старих і нових служб.

Новинки на сайті

Товари, вперше вивантажені на сайт, показуються першими, окремо помічені і продубльовані в спеціальному розділі. Це відбувається «саме», не потрібно нічого налаштовувати в 1С: якщо товар вперше на сайті, значить це новинка, окреме властивість не потрібно (а саме так зазвичай вирішується це завдання). Кількість днів, протягом яких товар вважається новинкою, звичайно, налаштовується.

І композит

композитний сайт працює швидше в півтора-два рази.
При використанні технології сторінки стали відкривати в півтора-два рази швидше

Атрибути сучасного інтернет-магазина.

Про стандартному - повної адаптивності, автоматизованих службах доставки і оплати, обміні з 1С товарами і замовленнями - говорити ніяково. Непристойно в 2017 році НЕ мати таких функцій в інтернет-магазині.

результат

З одного боку магазин залишився звичним для постійних покупців. З іншого - обріс новими функціями і зберіг всю накопичену за роки історію.

У проекті castlerock.ru були досягнуті наступні бізнес-результати:

 1. Підвищилася лояльність користувачів через високу швидкість роботи сайту та сучасного дизайну.
 2. Знизилися витрати на подальшу модернізацію сайту через використання нових функцій Бітрікс.
 3. Поліпшилася монетизація інформаційного трафіку в розділах галерея і рок-блог.
Show must go on!

Читайте також - Розробка завдовжки в рік: віруси на сервері; нас Парс, а ми міцнішаємо; відправ платіж в систему оплати і не зійди з розуму

А якщо користувач захоче повторити замовлення?
А якщо він захоче побачити статус замовлення зробленого за 2 дня до готовності нового магазину?
І замовлення відправлений поштою Росії?

Дополнительная информация

rss
Карта