Розумний будинок від Apple, Google і Amazon - голосове управління

  1. Що таке Розумний Дім
  2. Навіщо потрібен розумний будинок
  3. Застаріла модель розумного будинку
  4. Розумний Дім від Apple, Google і Amazon
  5. Голосове управління: Siri, Google Assistant, Аліса
  6. Як вібрато систему розумного будинку

Все частіше можна почути про розумне освітлення, розумні розетки, розумні замки, самообучающиеся термостати, датчики протікання води і розумні камери відеоспостереження. Здається, за останні кілька років у кожного виробника побутової електроніки з'явилися «розумні» прилади для будинку, але мало хто зі споживачів розуміє, що з себе представляють ці пристрої і як їх пов'язати один з одним.

З'явилося настільки багато систем Розумного будинку, така кількість всіляких розумних пристроїв, що виникла гігантська за масштабами плутанина, відбивають у людей все бажання розбиратися в цій новій і цікавій темі. Ситуація ускладнюється ще й тим, що на ринку з'явилися компанії, які вводять нас в оману: вони продають свої пристрої без сертифікації у Apple і Google, видаючи свої системи розумного будинку за сучасне і універсальне рішення.

Деякі вважають, що розумний будинок - це занадто «сира» і інноваційна область, і що в Росії він з'явиться ще не скоро. Інші, навпаки, хотіли б уже сьогодні зробити своє житло більш інноваційним і комфортним, але не знають з чого почати. Треті називають розумний будинок дорогою іграшкою для багатіїв, придбання якої обійдеться в мільйон інший. Прийшов час розвіяти міфи і розкласти все по поличках. Цю статтю ми постаралися зробити зрозумілою для кожного, хто цікавиться розумним будинком.

Що таке Розумний Дім

Розумний будинок - це система пов'язаних між собою пристроїв, яка допомагає виконувати повсякденні завдання в будинку або квартирі.

Багато хто помилково вважає, що Розумний Дім - це спеціальним чином спроектований котедж зі складною електричною схемою і дорогущими унікальними домашніми приладами. Але насправді, розумний будинок - це всього лише набір пристроїв, якими можна керувати за допомогою смартфона або взагалі голосом. Причому не має значення, де ці пристрої знаходяться: в будинку або квартирі.

У більш широкому сенсі, розумний будинок (Smart Home) або домашня автоматизація (Home Automation) - це система пов'язаних між собою пристроїв, яка допомагає виконувати повсякденні завдання в будинку / квартирі. Ця система дозволяє контролювати і управляти освітленням, температурою, вологістю, безпекою і навіть побутовою технікою, такий як холодильник, пральна машина, мікрохвильова піч, і багатьма іншими електроприладами.

Важливо розуміти, що не всі пристрої є "розумними". Електроприлад можна назвати "розумним" в тому випадку, якщо він може зв'язуватися з іншими пристроями через бездротовий зв'язок.

Всі розумні пристрої можна поділити на 2 види:

  1. Датчики (сенсори) - отримують інформацію з навколишнього середовища і передають її іншим пристроям. До них відносяться датчик руху, датчик протікання води, датчики температури і ін. Також до сенсорам можна віднести і пристрої з голосовими помічниками, які здатні розпізнавати вашу мову і передавати сигнал на виконання команди. Але про це пізніше.
  2. Виконавчі пристрої (актори) - це все ті розумні електроприлади, які виконують команди: лампочки, вимикачі, розетки, кондиціонери, зволожувачі повітря, камери, замки, двері гаража і багато інших.

Виконавчі пристрої (актори) - це все ті розумні електроприлади, які виконують команди: лампочки, вимикачі, розетки, кондиціонери, зволожувачі повітря, камери, замки, двері гаража і багато інших

Уважний читач скаже, що виходячи з цих визначень, звичайну лампу розжарювання в парі з датчиком руху (така схема використовується повсюдно вже багато років) теж можна назвати елементом Розумного будинку. Напевно, можна, але сучасна система розумного будинку надає набагато більші можливості:

  1. Бездротовий зв'язок між пристроями.
  2. Можливість об'єднувати в єдину систему пристрої різних виробників.
  3. Можливість управляти розумним будинком зі смартфона.
  4. Підтримка голосового управління.
  5. Можливість створювати сценарії автоматизації.

Система розумного будинку позбавляє нас від рутинних повторюваних дій.

Призначення Розумного Дому полягає в тому, щоб зробити наше життя комфортніше і безпечніше, позбавити нас від рутинних повторюваних дій. Крім цього, автоматизований будинок значно підвищує якість життя людей з обмеженими можливостями, допомагаючи їм взаємодіяти з навколишнім світом.

Навіщо потрібен розумний будинок

Одне з найпоширеніших застосувань системи розумного будинку - розумне освітлення, що дозволяє включати і вимикати світло голосом, регулювати теплоту світла, управляти яскравістю. Розумний світло неймовірно зручний. Варто почати керувати освітленням тільки за допомогою голосу, як звичні вимикачі здадуться застарілим способом для людей з минулого, 20-го століття. Вам більше не потрібно вставати з ліжка, щоб вимкнути світло в спальні - просто попросите про це свого голосового помічника.
Одне з найпоширеніших застосувань системи розумного будинку - розумне освітлення, що дозволяє включати і вимикати світло голосом, регулювати теплоту світла, управляти яскравістю

Інша часто використовуваний пристрій розумного будинку - розумна розетка , Застосування якої знаходять відразу. Уявіть: ви пішли з дому або зовсім поїхали у відпустку, і згадали, що забули вимкнути праску. Або занепокоїлися і хочете перевірити. Що робить людина без розумного будинку? Правильно! Починає щосили згадувати, вимкнув він праска, потім намагається згадати чи є у його праски авто-вимикання, ну і, нарешті, починає перебирати в голові всі можливі варіанти розвитку подій. Хтось не витримує і повертається додому, інші просять близьких прийти і перевірити горезвісний праска. А якщо у вас є розумна розетка, досить зайти в додаток і вимкнути живлення натисненням однієї кнопки. Ось так просто можна врятувати свою відпустку. Або квартиру.

Додаток для управління розумної розеткою TP-Link

Крім лампочок і розеток існує величезна кількість різних розумних пристроїв: вимикачі, термостати, вентилятори, кондиціонери, зволожувачі повітря, дверні замки, аудиоколонки, різні датчики, охоронні системи, відеокамери і багато іншого. Число розумних пристроїв постійно зростає, і, по всій видимості, в найближчі кілька років підключення до платформи розумного будинку стане стандартом для електроприладів.

Крім цього, розумний будинок дозволяє не тільки керувати і контролювати окремі пристрої, але і створювати так звані сценарії, щоб управляти відразу групою пристроїв за допомогою однієї команди. Наприклад, сценарій «Я вдома» одночасно включить світло, заборона вхідні двері, встановить температуру в будинку на 23 градуса, а музична система почне програвати вашу улюблену музику. А завдяки можливості створювати автоматизації для запуску сценаріїв, цю послідовність «Я вдома» можна запускати не тільки голосом, а взагалі без вашої участі. Розумний будинок помітить ваше повернення завдяки геолокації вашого телефону.

Розумний будинок помітить ваше повернення завдяки геолокації вашого телефону

Сценарії в Apple HomeKit можуть запускатися автоматично, без вашої участі

Сучасні платформи домашньої автоматизації є вкрай гнучкими системами, які кожен підлаштовує індивідуально під свої потреби. Причому зовсім не обов'язково прив'язуватися до одного певного виробника пристроїв або витрачати великі гроші, наймаючи фахівців. І тим більше, не потрібно програмувати ніякі мікрокомп'ютери (як радять деякі "експерти") і допрацьовувати програмне забезпечення. Але так було не завжди.

Застаріла модель розумного будинку

Ідея розумного будинку не нова. Починаючи з 50-х років минулого століття інженери багатьох країн працювали над домашньої автоматизацією. Найбільший розвиток цих систем відбувалося в США і західних Європейських країнах. Перші системи домашньої автоматизації використовували дротове з'єднання і тільки потім бездротовий зв'язок. Частина з них не отримала подальшого практичного застосування, але деяким великим виробникам вдалося створити не дуже дорогі системи, які користувалися попитом в кінці минулого століття, наприклад British Telecom, Siemens, Philips.

На тлі розвитку Інтернету і електроніки системи розумного будинку активно розвивалися, але технологічний ривок в домашньої автоматизації стався тільки в 2007 році, коли вийшов iPhone, а потім інші смартфони. З'явилася можливість управляти будинком, натискаючи на екран телефону - чи це не технічне диво. Відразу ж почався бурхливий ріст нових компаній, що виробляють різні розумні пристрої та мобільні додатки для них.

Проривом виявилася проста, але геніальна розробка компанії Nest, яка в 2011 році випустила термостат з вбудованим Wi-Fi датчиком. Це пристрій давало можливість включити опалення або охолодження в будинку по дорозі з роботи прямо через додаток на смартфоні, щоб власник будинку приїхав в комфортну для себе температуру. Така корисна щоденна потреба, але до компанії Nest нікому і в голову не приходило її вирішити. Своєю розробкою компанія Nest досягла великого успіху, і пізніше була куплена компанією Google.

Виробники пристроїв стали повторювати за Nest - робити кожен свій мобільний додаток для управління своїми ж розумними електроприладами. Так з'явилися Hue від Philips, Mi Smart Home від Xiaomi і багато інших.

Лінійкою пристроїв Xiaomi Smart Home, на жаль, можна управляти тільки з «рідного» додатка Mi Home

Для керування пристроями від різних виробників потрібно запускати на смартфоні різні додатки, що було вкрай незручно. Пристрої того часу не могли зв'язуватися з приладами інших виробників. Сумно те, що деякі компанії досі пропонують покупцям такі "закриті" лінійки девайсів, рекламуючи свою продукцію як сучасне рішення для розумного будинку.

Розумний Дім від Apple, Google і Amazon

Переломним моментом у розвитку систем розумного будинку став вихід платформи HomeKit від Apple в 2014 році. Ідея Хоумкіт дуже проста - надати користувачеві єдиний центр управління пристроями розумного будинку від різних виробників. Замість кількох сторонніх додатків на своєму iPhone тепер вам потрібно тільки один додаток від Apple - Будинок (Home).

Замість кількох сторонніх додатків на своєму iPhone тепер вам потрібно тільки один додаток від Apple - Будинок (Home)

Додаток Будинок від Apple з доданими HomeKit-пристроями від різних виробників

При цьому всіма пристроями, що були додані в програму Дом на айфоне, можна управляти голосовими командами через персонального асистента Siri навіть без розблокування телефону. Як же це зручно, просто сказати "Привіт Siri, вимкни світло" для того, щоб вимкнути світло у всіх кімнатах, незважаючи на те, що в вітальні у вас лампочки від Ікея, а в спальні - від Philips. Фантастичні фільми про Залізну Людину і його віртуального помічника, керуючого будинком, стають реальністю.

Можливість пов'язувати воєдино пристрої різних виробників через голосового помічника стала настільки успішною у користувачів, що компанія Amazon в кінці 2014 року випустила окремий гаджет для дому з "живуть" в ньому голосовим помічником - розумну колонку Amazon Echo з асистентом Alexa. Ця колонка може розуміти голосові команди і управляти побутовими пристроями в будинку.

Ці події означали, що на ринок дорогих закритих систем, які не сумісні між собою, прийшли технологічні гіганти. Прийшли і почали вводити стандарти, що дозволяють поєднати продукцію різних виробників і управляти всім цим з однієї програми на вашому телефоні або взагалі за допомогою голосу з будь-якої точки вашої квартири.

З 2016, слідом за Амазон, вийшла розумна колонка Google Home з голосовим помічником Google Асистент. А пізніше, в 2018-му році, Гугл випустив додаток для управління своєю платформою розумного будинку - Google Home . Компанія Apple же представила свою колонку HomePod з вбудованим помічником Siri. А потім і російська компанія Яндекс випустила свою станцію з Алісою.

А потім і російська компанія Яндекс випустила свою   станцію   з Алісою

Розумні колонки від Google, Apple і Amazon з вбудованими голосовими помічниками

Почалася нова епоха домашньої автоматизації: три найбільші IT-корпорації взяли на себе роль лідерів у розробці програмного забезпечення для розумного будинку, почавши ставити свої правила гри. Тепер Apple, Google і Amazon надають програмну частину розумного будинку, а виробники техніки тепер роблять тільки те, що у них виходить найкраще - побутові електроприлади. При цьому оснащуючи їх модулями для підключення до бездротової мережі розумного будинку (Wi-Fi або Zigbee ). Вибудовується схема дуже схожа на взаємодію виробників телефонів і операційної системи Android, яку робить Google.

Виходить, сьогодні ми маємо 3 передових конкуруючих між собою платформи для розумного будинку: HomeKit від компанії Apple, Google Асистент від компанії Google і Amazon Alexa від Amazon. У Росії також розвивається своя платформа Розумного будинку Yandex . І будь-яка компанія, яка займається пристроями розумного будинку, повинна співпрацювати, як мінімум, з однією з цих платформ, інтегрувати свої пристрої в екосистеми цих компаній. Якщо виробник «заліза» не співпрацюватиме з Apple і Google, то з ним, ймовірно, відбудеться те ж, що сталося з виробниками мобільних телефонів, які відмовилися від використання Android. Його прилади не зможуть зв'язуватися з Siri і Google Асистентом, і їх не будуть купувати.

Провідні світові виробники побутової електроніки вже почали активно співпрацювати з Apple, Google і Amazon і активно випускати сумісні з їх системами прилади. Для того, щоб покупець міг легко відрізнити сумісні пристрої від несумісних, лідери ринку придумали спеціальну позначку для сертифікованих «схвалених» товарів. Так, пристрої сумісні з платформою HomeKit від Apple маю наклейку Works with HomeKit (працює з Apple HomeKit). Аналогічна ситуація з розумними пристроями, які сумісні з Google, Amazon і Яндекс (Works with Google Assistant, Works with Amazon Alexa, Працює з Аліса).



Логотипи на упаковках схвалених і сертифікованих розумних пристроїв

Саме сумісність пристроїв з екосистемами Епл, Гугл, Амазон або Яндекс і робить розумний будинок сучасним. Тому сьогодні кожен, хто хоче автоматизувати свій будинок, повинен вибрати одну з цих провідних платформ, точно так же, як ми це робимо при виборі операційної системи телефону: Андроїд або iOS.

Саме сумісність пристроїв з екосистемами Apple, Google, Amazon і Яндекс і робить розумний будинок сучасним.

Голосове управління: Siri, Google Assistant, Аліса

Голосове управління розумними пристроями здійснюється через персональних помічників. Детальніше про те, що таке голосовий помічник, можна прочитати в нашій статті про Siri .

Голосовий помічник тепер є центром управління автоматизованим будинком.

Голосове управління - необхідна характеристика для сучасного розумного будинку в 2018 році. Більш того, завдяки технологічним досягненням в області голосового управління і штучного інтелекту, голосовий асистент тепер є центром управління автоматизованим будинком.

Розумний будинок з керуванням через додаток в телефоні, без голосового помічника - це рівень, в кращому випадку, 2011 року. І для того, щоб елементарно включити або вимкнути світло, потрібно знайти телефон, відкрити програму виробника, знайти відповідний пристрій і тільки потім виконати потрібну дію. З голосовим помічником вам досить сказати: «Включи світло».

На даний момент серед чотирьох голосових асистентів для розумного будинку управління будинком російською мовою працює тільки в Аліса і Siri. Google Асистент заговорив російською, але викликати команди будинку поки не можна, і Siri не працює російською в HomePod. Тому для Росії зараз найбільш актуальний помічник Yandex Аліса .

Голосові асистенти вже вбудовані в телефони, годинники, планшети, комп'ютери, TV приставки і розумні колонки
Голосові асистенти вже вбудовані в телефони, годинники, планшети, комп'ютери, TV приставки і розумні колонки. У найближчі кілька років розумні помічники проникнуть в усі пристрої, якими ми користуємося, включаючи велику побутову техніку.

Найбільш популярним пристроєм з голосовим помічником сьогодні виступає смартфон. Голосовий помічник зараз є практично у всіх сучасних телефонах: на iPhone вбудована Siri, на смартфонах під Android додаток Google Асистент. Активувати помічник можна натисканням на кнопку або ж стартовою командою, якщо асистент на вашому телефоні знаходиться в режимі «Завжди слухати». Так, якщо у вас iPhone, вам необхідно сказати: «Привіт, Siri», а потім вимовити команду.

Головним же пристроєм для управління Розумним Будинком в 2018 році стають розумні колонки з вбудованим голосовим помічником. Це принципово новий спосіб взаємодії людини з квартирою. Кожен IT-гігант вже випустив свою розумну колонку або цілу лінійку колонок: у Амазон це Amazon Echo і Amazon Echo Dot, у Гугл - Google Home і Google Home Mini , У Епл - HomePod , У Яндекска - станція і Irbis A.

Управління будинком через колонку має ряд переваг:

  • Колонка завжди підключена до харчування, вона не може розрядитися.
  • Колонка завжди вас слухає, не потрібно носити з собою по дому телефон / планшет / годинник.
  • Не потрібно власний дорогий телефон кожному члену сім'ї.
  • Колонку можна використовувати як домашню аудіосистему з високою якістю звуку, особливо якщо мова йде про HomePod або Amazon Echo.

Колонку можна використовувати як домашню аудіосистему з високою якістю звуку, особливо якщо мова йде про HomePod або Amazon Echo

Розумна колонка дозволяє давати команди голосовому помічнику на відстані

Управління сучасним розумним будинком - це не тільки додаток на телефоні з іконками підключених пристроїв, але і повноцінний діалог з вашим віртуальним «дворецьким», у якого можна дізнатися про погоду і пробках, попросити розповісти останні новини, попросити виконати якесь прохання і отримати від нього відповідь в самій звичній формі для людського сприйняття - голосом, на рідній мові. При цьому у персонального асистента не буває поганого настрою, він завжди буде вам радий, і завжди буде готовий допомогти, варто лише йому сказати «Привіт, Аліса» або «Ей, Гугл».

Як вібрато систему розумного будинку

Сьогодні можна з упевненістю сказати, що сьогодення і майбутнє розумного будинку повністю за найбільшими IT-компаніями, передусім за Apple, Google, Amazon, в Росії - Яндекс. І таке явне домінування провідних технологічних корпорацій на ринку Розумного Дому для нас, як для споживачів, позначається виключно позитивно, як мінімум, з таких причин:

  1. Вартість пристроїв постійно знижується.
  2. Підключення і настройка розумних пристроїв стає все простіше.
  3. З'являється гнучкість у використанні пристроїв різних виробників.
  4. Програмне забезпечення постійно оновлюється, а значить ваші пристрої будуть все «розумніші» і корисніше в роботі.

На нашому сайті доступний каталог різних пристроїв для кожної платформи з цінами і докладними характеристиками.

Якщо вам сподобалася ця стаття, і ви розібралися з тим, що таке домашня автоматизація, і тепер хочете почати додавати розумні пристрої в свою квартиру або котедж - підписуйтесь на нашу розсилку , telegram и youtube-канал . Ми розповімо і покажемо з чого почати і як крок за кроком вибудувати недорогу просунуту систему розумного будинку.

Схожі статті

Що робить людина без розумного будинку?

Дополнительная информация

rss
Карта