Rubbernet: Моніторинг мережевих підключень

Розробник:   Conceited Software   Версія: 1

Розробник: Conceited Software
Версія: 1.2
Вартість: $ 49.99 [ Mac App Store ]

«Попереджений - значить озброєний», думаю всі чули цю знамениту фразу. І дійсно, не тільки системного адміністратора, але і простому користувачеві корисно буває знати про те, які програми виходять в мережу, який обсяг інформації вони передають або приймають, наскільки ефективно використовується наявний інтернет-канал і багато іншого.

Для моніторингу мережевої активності існує маса програм, багато з яких мають свої особливості, наприклад Little Snitch , Крім можливостей моніторингу, має деякі функції брандмауера, що дозволяють управляти доступом додатків до мережі Інтернет. Сьогодні я хочу розповісти ще про одного представника подібного жанру додатків. Це Rubbernet, який представляє з себе досить зручний інструмент для моніторингу мережних підключень в OS X.

При першому запуску програми користувачеві буде показано вікно налаштувань програми. Всі настройки Rubbernet зводяться до можливості вибору комп'ютерів для моніторингу та установок виведеної інформації. При виборі опції «Display live bandwidth data» вам буде запропоновано завантажити і встановити агент (Live Bandwidth Monitoring Daemon) зі сторінки розробників. Це стосується тільки версії додатка, придбаної в Mac App Store. Версія додатка на сайті розробників вже включає в себе, всі необхідні компоненти.

Версія додатка на сайті розробників вже включає в себе, всі необхідні компоненти

Далі ви побачите вікно, в якому буде відображатися список доступних комп'ютерів, на яких запущено агент Rubbernet. Для перегляду інформації про мережеву активність того чи іншого Мака, його досить виділити в списку і натиснути Connect.

Для перегляду інформації про мережеву активність того чи іншого Мака, його досить виділити в списку і натиснути Connect

Після цього ми потрапляємо в основне вікно програми, яке розділене на чотири панелі. Інтерфейс програми цілком пізнаваний: в лівій частині вікна знаходиться список певних категорій, а в правій частині вікна виводиться інформація по кожній із вибраних категорій. Дизайн Rubbernet досить акуратний, виконаний в спокійній колірній гамі і має в своєму розпорядженні до комфортної роботи з додатком.

Для отримання сумарної інформації по локальному або якого-небудь віддаленого комп'ютера досить вибрати категорію Summary і в правій частині вікна програми буде показана детальна інформація по всіх з'єднаннях в цілому і конкретно по кожній, що працює з мережею, програмою.

На панелі, розташованій трохи нижче, виводиться таблиця працюють з мережею додатків, для кожного з яких показується інформація про його активності (active, idle, inactive), ким запущено додаток, швидкість прийому і передачі даних, із зазначенням загального обсягу отриманої і відправленої інформації, а також час останньої активності програми. Ще нижче виводяться два графіка, що показують в реальному часі мережеву активність виділеного додатки з представленого списку.

Ще нижче виводяться два графіка, що показують в реальному часі мережеву активність виділеного додатки з представленого списку

Клікнувши на замок в правому верхньому куті вікна, користувач отримує можливість захистити дані про мережеву активність свого Мака паролем. Пароль потрібен, перш за все, для запобігання несакціонірованного перегляду даних про мережеві підключення з віддаленого комп'ютера, на якому теж встановлений Rubbernet.

Пароль потрібен, перш за все, для запобігання несакціонірованного перегляду даних про мережеві підключення з віддаленого комп'ютера, на якому теж встановлений Rubbernet

Якщо вас цікавить детальніша інформація з мережевої активності конкретного додатка, то потрібно клікнути по його назві в лівій панелі, після чого в правій частині ви отримаєте вичерпну інформацію по віддалених хостів, з якими з'єднується додаток, відкритим портам і інше.

Якщо вас цікавить детальніша інформація з мережевої активності конкретного додатка, то потрібно клікнути по його назві в лівій панелі, після чого в правій частині ви отримаєте вичерпну інформацію по віддалених хостів, з якими з'єднується додаток, відкритим портам і інше

Клік на будь-якому з імен користувачів покаже інформацію про мережеву активність всіх додатків, запущених від його імені.

Клік на будь-якому з імен користувачів покаже інформацію про мережеву активність всіх додатків, запущених від його імені

Хоча Rubbernet позиціонується як додаток для системного адміністратора, нічого не заважає використовувати його і простим користувачам OS X. Особливістю програми є можливість моніторингу мережевої активності на будь-якому комп'ютері в локальній мережі, на якому встановлений і запущений агент (Live Bandwidth Monitoring Daemon), який у фоновому режимі відстежує мережеву активність, а отриману інформацію передає в Rubbernet.

Ось, власне, і всі можливості програми. Rubbernet володіє простим і зрозумілим інтерфейсом, маса інформації в режимі реального часу виводиться на зручні інтерактивні панелі, контроль можливий не тільки за локальним комп'ютером, а й за віддаленими машинами. Здавалося б, маючи стільки достоїнств, додаток може бути рекомендовано всім користувачам, якби не одне АЛЕ - висока вартість, яка становить майже 50 доларів. Навіть з урахуванням усіх плюсів додатки така ціна виглядає завищеною.

Дополнительная информация

rss
Карта