Шахраї успішно продавали користувачам Adobe Flash Player через Google Play

Фахівці компанії ESET розповіли про виявлення в каталозі Google Play незвичайного шкідливого програми. Мало кого можна здивувати фальшивими пропозиціями по завантаженню Adobe Flash Player, зловмисники експлуатують довірливість користувачів постійно. Однак, що якщо при цьому Flash Player буде справжній?

В офіційному каталозі виявили додаток під назвою F11, яке було додано в Google Play ще в листопаді 2016 року, і його встигли завантажити 100 000-500 000 раз. Додаток пропонувало користувачам придбати Flash Player для Android за € 18. При цьому Flash Player для Android дійсно існує, але він абсолютно безкоштовний і офіційно не підтримується з 2012 року, так як був визнаний небезпечним.

Автори F11 старанно видавали свою діяльність за легітимний бізнес. Так, після установки F11, користувач отримував докладну інструкцію по установці Flash Player і посилання на PayPal, щоб оплатити покупку. Дослідники відзначають, що це справжнісінький скам, так як продавати Flash Player має право тільки компанія Adobe, але навіть вона цього не робить.

Крім серії очевидних рад, після оплати шахраї пропонували користувачам встановити Firefox або Dolphin, в яких плагін для Flash-контенту є за замовчуванням. Тобто, сплативши € 18, жертва, як не дивно, дійсно отримувала працює Flash Player.

«Під кінець операції жертви отримували можливість програвати Flash-контент на своїх пристроях. Однак дякувати за це треба один з двох браузерів, який користувач вибрав для установки. Іншими словами, користувачі встановлювали не те, за що вони заплатили. І, до речі, Firefox і Dolphin теж абсолютно безкоштовні », - пишуть дослідники ESET.

На даний момент додаток було видалено з Google Play. Фахівці нагадують постраждалим, що протягом 180 днів після здійснення покупки через PayPal можна повернути гроші, відкривши диспут з продавцем.

Однак, що якщо при цьому Flash Player буде справжній?

Дополнительная информация

rss
Карта