Система CMS для сайту: види, огляд

Один з найпростіших способів створення сайту - використання CMS або системи управління сайтом. У таких програм є і інші назви: движок, платформа, система управління контентом (content management system - CMS) або система керування вмістом. Системи управління сайтом (CMS) дозволяють створити сайт, налаштувати його зовнішній вигляд, наповнити змістом, змінювати дизайн, управляти функціоналом.

Системи управління сайтом (CMS) дозволяють створити сайт, налаштувати його зовнішній вигляд, наповнити змістом, змінювати дизайн, управляти функціоналом

CMS системи можуть бути доступні у вигляді хмарного веб-сервісу, який «орендується» клієнтом і належить компанії-виробнику, або у вигляді "коробочки" версії - програмного комплексу, який встановлюється на сервер власника і повністю належить йому. Ось кілька прикладів систем управління сайтом: WordPress, Joomla, UMI.CMS (В хмарної версії - 1С-UMI ), Бітрікс, Drupal, MediaWiki, OpenCMS.

Є й інші види CMS систем - наприклад, платні і безкоштовні. Другі поділяються на повністю безкоштовні і умовно платні. Найчастіше популярні движки - це умовно платні рішення. Їх базовий функціонал доступний безкоштовно, але за додаткові можливості потрібно заплатити. Крім того, CMS можуть бути універсальними або спеціалізованими. Перші підійдуть практично для будь-якого сайту або легко модифікуються. Спеціалізовані - призначені для сайтів опредёленного типу.

Щоб зрозуміти, яка система управління сайтами вам підійде, почитайте в інтернеті про види і огляд двигунів для сайту. Огляд CMS систем дозволить вам скласти уявлення про можливості тієї чи іншої системи і її зручність.

Навіть найпростіша CMS дозволяє розділяти ролі відвідувачів сайту. Звичайні користувачі можуть бачити тільки публічні матеріали сайту, зареєстровані - переглядати закриті сторінки, адміністратори - додавати контент, змінювати структуру, для цього призначена панель управління сайтом CMS. Якщо власник сайту - не дуже досвідчений користувач, то йому потрібна легка CMS, яку він зможе швидко освоїти.

Ще одна вимога до сучасних сайтів - коректне відображення на різних пристроях. Для цього багато популярних системи управління сайтом включають адаптивні шаблони або мобільну версію сайту. Якщо майбутній сайт призначений, в основному, для мобільних користувачів, потрібно враховувати, що через мобільний інтернет він може відкриватися повільно. Тому для мобільних сайтів потрібно вибирати найшвидший движок.

Щоб знати і розуміти свою аудиторію, потрібно, щоб сайт був підключений до систем веб-аналітики. Популярні CMS для сайтів дозволяють підключати лічильники і сервіси статистики, проте перед вибором движка варто упевнитися, що така можливість існує. Якщо для майбутнього сайту планується наявність обмежень доступу до контенту - наприклад, частина контенту буде закрита для перегляду без пароля, то вам потрібно шукати CMS для закритих сайтів.

Серед різноманіття систем управління складно вибрати кращу CMS. Але перед стартом проекту по розробці веб-проекту слід уважно вивчити представлені на ринку платформи, щоб зрозуміти, на який CMS краще створити сайт.

Дополнительная информация

rss
Карта