Скарбничка для даних: Тестування жорстких дисків

Незважаючи на бурхливий розвиток твердотільних технологій, старі добрі вінчестери і раніше залишаються найбільш затребуваними пристроями для зберігання даних. І це не дивно, адже тільки вони можуть забезпечити неперевершене співвідношення ціна / обсяг, та й швидкість роботи сучасних моделей продовжує рости. Звичайно, існують швидкодіючі SSD, але, на жаль, в даний час вартість подібних рішень досить висока, що поки ще обмежує область їх застосування.

Провідні виробники пропонують безліч виробів, здатних задовольнити потреби споживачів у великому обсязі дискового простору. Ціна на них щодо демократична, а ємність давно перевищила 4-Тбайт кордон, і тому питання придбання нового жорсткого диска виникає у багатьох користувачів персональних комп'ютерів. Ми вирішили протестувати кілька найбільш цікавих моделей, представлених в широкому продажі, і познайомити вас з ними.

Як ми тестували

Для оцінки продуктивності накопичувачів ми використовували три програмних тесту. Спочатку ми вимірювали швидкість послідовного читання і запису програмою HD Tune, а потім тією ж програмою визначалася швидкість читання і запису випадкових блоків даних. Потім c допомогою програми Paragon Hard Disk Manager на диску створювався NTFS-розділ, який займає всю його ємність, і запускався пакетний тест продуктивності HDD Suite з програми FutureMark PCMark Vantage, що імітує роботу на ПК за різними сценаріями.

Як тестовий стенд ми застосували комп'ютер на основі системної плати ASRock P67 Extreme6. Для підключення накопичувачів використовувалися порти SATA-III мікросхеми Intel P67.

Toshiba DT01ACA200 (середня ціна - 4600 руб Toshiba DT01ACA200 (середня ціна - 4600 руб.)

Цей 2-Тбайт накопичувач поставляється в барвисто оформленої картонній коробці, в якій до самого пристрою прикладається і досить важке керівництво по установці на різних мовах.

Швидкість обертання шпинделя становить 7200 об / хв, об'єм кеш-пам'яті - 32 Мбайт. Ця модель була розроблена нині не існуючим підрозділом Hitachi GST для роботи в складі файлових серверів, мережевих сховищ і, звичайно, звичайних ПК. Незважаючи на не найвищу продуктивність, девайс відрізняється відносно низьким енергоспоживанням, що сприяє кращому охолодженню пристрою, коли воно використовується в великих сховищах даних.

Seagate Desktop SSHD ST1000DX001 (середня ціна - 4500 руб Seagate Desktop SSHD ST1000DX001 (середня ціна - 4500 руб.)

Гібридні жорсткі диски увійшли в асортимент компанії Seagate досить давно. По суті, SSHD (Solid State Hybrid Drive) представляють собою гібрид звичайного вінчестера і невеликого твердотільного накопичувача, який за допомогою спеціального програмного забезпечення об'єднує в собі високу швидкість SSD і велику ємність класичних вінчестерів.

По суті, SSHD (Solid State Hybrid Drive) представляють собою гібрид звичайного вінчестера і невеликого твердотільного накопичувача, який за допомогою спеціального програмного забезпечення об'єднує в собі високу швидкість SSD і велику ємність класичних вінчестерів

Вже згадана модель ST1000DX001 відноситься вже до третього покоління гібридних пристроїв компанії Seagate, будучи при цьому першим SSHD-диском, випущеним в

3,5-дюймовому формфакторі.

Модель несе на борту одну терабайтний пластину, а для кешування даних застосовується вбудований SSD ємністю 8 Гбайт. При цьому швидкість обертання шпинделя становить 7200 об / хв, а інтерфейсом підключення є SATA III з технологією NCQ.

Втім, головний секрет пристрою - його твердотільна частина. За допомогою технології Seagate Adaptive Memory гібридний диск автоматично визначає найбільш часто використовувані дані і записує їх на вбудований SSD. В результаті затребувані додатки, а також сама система завантажуються значно швидше, ніж при використанні звичайного диска. Наприклад, в популярних тестових додатках накопичувач Seagate ST1000DX001 продемонстрував дуже непогані показники швидкості: близько 165 Мбіт / с при читанні і 150 Мбіт / с при записі.

Seagate Barracuda ST2000DM001 (середня ціна - 4700 руб.)

Жорсткі диски з еріі Barracuda - відносно недорогі накопичувачі з діапазоном ємностей від 250 Гбайт до 4 Тбайт, мають широкий спектр застосувань, починаючи від установки в корпуси зовнішніх накопичувачів і закінчуючи RAID-масивами настільних ПК.

Надана на тестування модель має дві пластини ємністю по 1000 Гбайт, що обертаються зі швидкістю 7200 об / хв, 64-Мбайт буфер і інтерфейс SATA-3. У тестах на продуктивність пристрій показав досить непогані результати, цілком відповідні його цінової категорії, тому цей диск має сенс купувати, якщо, звичайно, ваша системна плата підтримує специфікацію GPT.

Western Digital WD20EZRX (середня ціна - 4900 руб.)

Компанія Western Digital пропонує російському користувачеві кілька лінійок накопичувачів, що розрізняються продуктивністю і рекомендованим застосуванням. Лінійка WD Blue забезпечує базову продуктивність для масових застосувань, WD Green включає тихі і «холодні» моделі великої місткості, WD Black видає максимальну продуктивність для вимогливих додатків. Моделі серії WD Red призначені для установки в мережеві накопичувачі, а WD Purple, за задумом виробника, повинні забезпечити безперебійну роботу в складі систем відеоспостереження.

Найбільш популярна серед домашніх користувачів лінійка Green, представлена ​​в даному огляді 2-Тбайт моделлю WD20EZRX, відрізняється порівняно невисокою вартістю зберігання інформації, малим енергоспоживанням і тепловиділенням, а також низьким рівнем шуму. Ціною за це буде невисока продуктивність, причому, що цікаво, точна швидкість обертання пластин жорстких дисків цієї серії в офіційній документації не вказується.

підсумки

Підводячи підсумки нашого тестування, ми прийшли до висновку, що всі розглянуті нами жорсткі диски здатні забезпечити надійне зберігання і відносно швидке переміщення призначених для користувача даних. Що ж стосується наших переваг, то цього разу «Вибір редакції» дістається накопичувача Seagate Desktop SSHD ST1000DX001, а ось «Кращою покупкою» ми порахували Toshiba DT01ACA200 - незважаючи на не найвищу швидкість передачі даних, цей пристрій має найбільш привабливу вартість зберігання інформації.