Скільки байт в кілобайті, мегабайті, гігабайті, терабайте, петабайте і ексабайте?

  1. Одиниці виміру інформації
  2. Біти, Байти і кілобайт
  3. Мегабайти ( «МБ»)
  4. Гігабайти ( «ГБ»)
  5. Терабайти ( «ТБ»)
  6. Петабайт ( «ПБ»)
  7. Ексабайт ( «ЕБ»)

Детальна стаття про основні одиницях виміру інформації і скільки байт, мегабайт, гігабайт, петабайт вони вміщають в себе. З розвитком комп'ютерних технологій, обсяг навколишнього нас інформації надзвичайно зріс. Ми отримуємо її звідусіль і використовуємо повсюдно. Основними джерелами інформації є персональні комп'ютери і всесвітня інформаційна мережа «Інтернет». Для обробки, зберігання, обміну та управління інформацією її необхідно представити в цифровому вигляді. Цей метод подачі інформації значно спрощує процес її використання, підвищує мобільність інформації та розширює можливі способи її зберігання. Детальна стаття про основні одиницях виміру інформації і скільки байт, мегабайт, гігабайт, петабайт вони вміщають в себезміст:

  1. Одиниці виміру інформації.
  2. Біти, Байти і кілобайт.
  3. Мегабайти ( «МБ»).
  4. Гігабайти ( «ГБ»).
  5. Терабайти ( «ТБ»).
  6. Петабайт ( «ПБ»).
  7. Ексабайт ( «ЕБ»).

Одиниці виміру інформації

Але, як і будь-який обчислюється вид, інформація повинна мати свою власну одиницю виміру, яка буде прийнята всіма виробниками і зрозуміла кожному користувачеві. Одиниця виміру повинна повною мірою відображати кількісний обсяг інформації, дозволяючи її впорядкувати і підібрати потрібне сховище.

Вам, безсумнівно, доводилося чути терміни: гігабайти, терабайти або петабайт, на які ви раніше не звертали особливої ​​уваги. Але що саме вони мають на увазі, стосовно до обсягу реального сховища? Давайте більш детально зупинимося і розглянемо можливі розміри ємностей сховищ.

Такі слова, як байт, мегабайт, гігабайт, петабайт і т.д., відносяться до ємкісному кількості цифрового сховища. І вони іноді плутаються з такими співзвучними термінами, як мегабіт і гігабіт. Корисно знати, що означають ці терміни (і як вони співвідносяться один з одним) при порівнянні розмірів сховища на жорстких дисках, планшетах і пристроях флеш-пам'яті. А також корисно знати основні характеристики при порівнянні швидкості передачі даних, якщо ви виконуєте Інтернет-з'єднання або купуєте мережеве обладнання.

Біти, Байти і кілобайт

По-перше, давайте розберемо цифрові одиниці виміру початкового рівня, що є основою для цифрового зберігання інформації.

Як вам відомо, вся цифрова інформація зберігається на персональних комп'ютерах і передається через цифрові мережі у вигляді двійкового коду, з використанням символів «0» і «1». Найменша одиниця виміру інформації називається «біт» ( «bit»), відповідна однієї з цифр двійкового коду ( «0» або «1»). Коли ми посилаємося на одиницю виміру біт, особливо як частина більшого слова, ми використовуємо для позначення малу літеру «b» в нижньому регістрі. Біт, як і всі наступні похідні одиниці, застосовуються спільно з приставками, використовуваними для формування кратних одиниць. Наприклад, кілобіт - одна тисяча біт, або мегабіт - одна тисяча кілобіт.

Наступним в лінійці одиниць вимірювання цифрової інформації виступає байт (міжнародне позначення «byte», «B») - сукупна одиниця зберігання і обробки цифрової інформації, що складається з восьми біт, і використовувана для одномоментного збереження одного символу тексту. Для позначення байта, як форма скорочення, в основному використовується прописна буква «Б» (в англомовному варіанті «B»). Наприклад, для зберігання звичайного середнього слова потрібно близько 10Б.

Застосовуючи кратні приставки для утворення похідних одиниць, отримаємо, наступну за «байтом», одиницю виміру цифрової інформації - «кілобайт» ( «КБ»), що еквівалентно «1024 байтам» даних (або «8192 бітам»). Ми скорочуємо назву «кілобайти» до позначення «КБ», тому, наприклад, для зберігання однієї сторінки звичайного тексту орієнтовно буде потрібно близько «10 КБ».

Тепер, отримавши початкове уявлення про базові поняття та значення одиниць зберігання цифрової інформації, ми можемо перейти до більш об'ємним поняттям, з якими ви обов'язково зіткнетеся при покупці різних комп'ютерних пристроїв.

Мегабайти ( «МБ»)

Одна з найбільш найменших одиниць виміру, що застосовується для зберігання інформації, на сьогоднішній день, називається мегабайт ( «МБ»), що включає в себе «1 024 Кбайт». В кінці дев'яностих років минулого століття в «МБ» вимірювалися звичайні споживчі товари, наприклад, комп'ютерні жорсткі диски. Ось кілька прикладів того, скільки ви можете зберігати в діапазоні поняття мегабайт ( «МБ»):

«1 МБ» = Близько чотирьохсот сторінок книги.

«5 МБ» = Звичайна чотирихвилинного «mp3» пісня.

«650 МБ» = Один компакт-диск «CD-ROM» з семідесятімінутной звуковим записом.

Примітка: В цьому і в наступних розділах ви знайдете часто повторюване значення «1024». Як правило, після етапу кілобайт, кожне наступне значення одиниці вимірювання зростає в арифметичній прогресії і кратно «тисячу двадцять-чотири» в порівнянні з попереднім значенням. Наприклад, «1024 байт» - один кілобайт, «1024 кілобайт» - один мегабайт, і так далі.

Гігабайти ( «ГБ»)

Отже, слідуючи описаним вище принципам розподілу одиниць виміру інформації, в одному гігабайті ( «ГБ») присутній «1024 мегабайт (« МБ »)». Гігабайти (в міжнародній версії «GB») як і раніше дуже поширені, коли мова заходить про споживчі рівнях пристроїв для зберігання даних. Хоча ємність більшості звичайних внутрішніх жорстких дисків ( «HDD») вимірюється в терабайт, окремі види пристроїв, такі як «USB-накопичувачі» і багато твердотільні диски ( «SSD»), як і раніше вимірюються в гигабайтах.

Ось кілька реальних прикладів, який обсяг інформації ви зможете зберегти, використовуючи за основу значення одиниці виміру гігабайт ( «ГБ»):

«1 ГБ» = Близько однієї тисячі книг, в залежності від виду формату збереження книги.

«4,7 ГБ» = Ємність одного оптичного диска «DVD-ROM».

«7 ГБ» = Така кількість даних в годину ви використовуєте при потокової передачі «Netflix Ultra HD відео».

Терабайти ( «ТБ»)

Грунтуючись на вищеописаної закономірності, вірне твердження, що в одному терабайте ( «ТБ») знаходиться «тисячі двадцять-чотири гігабайт (« ГБ »)». В даний час терабайти є найбільш поширеною одиницею виміру обсягу зберігання цифрової інформації, особливо, коли мова йде про стандартні розміри жорстких дисків ( «HDD»).

Деякі приклади можливого масиву інформації, стосовно до значення одиниці виміру терабайт, в реальному світі:

«1 ТБ» = Двісті тисяч п'ятихвилинних звичайних стандартних пісень; триста десять тисяч знімків і зображень; або п'ятсот годин фільмів.

«10 ТБ» = Кількість даних, отриманих космічним телескопом «Хаббл» ( «Hubble Space Telescope») за рік.

«24 ТБ» = Кількість відеоданих, завантажених на відеохостинг «YouTube» за день в 2016 році.

Петабайт ( «ПБ»)

Проводячи лінію, по аналогії з раніше описаними одиницями виміру обсягу цифрових даних, у одному петабайте ( «ПБ») знаходиться «1024» терабайт ( «ТБ») (або близько мільйона гігабайт «ГБ»). Якщо тенденції розвитку комп'ютерних технологій і розробки нових сучасних матеріалів продовжаться, то одиниці виміру обсягу цифрової інформації петабайт, швидше за все, замінять собою терабайти, в якості стандартного значення для зберігання даних на рівні споживача в майбутньому.

Реальні приклади можливого обсягу зберігання цифрових даних в стандарті петабайт ( «ПБ»):

«1 ПБ» = П'ятсот мільярдів сторінок стандартного тексту (або сімсот сорок п'ять мільйонів гнучких дисків «floppy disks»).

«1,5 ПБ» = Десять мільярдів фотографій і зображень в соціальній мережі «Facebook».

«20 ПБ» = Сукупний обсяг даних, які обробляються «Google» щодня в 2008 році.

Ексабайт ( «ЕБ»)

І значення одиниці вимірювання цифрового обсягу інформації з найближчого майбутнього - це ексабайт, який, як логічно стверджувати, складається з «1024 петабайт». Світові технічні гіганти, такі як «Amazon», «Google» і «Facebook» (які обробляють немислимі обсяги даних), як правило, єдині, хто турбується про подібному вигляді сховища прямо зараз. На споживчому рівні, деякі (але не всі) файлові системи, які використовуються операційними системами в даний час, мають теоретичну межу десь в ексабайт.

Реальні приклади зберігання цифрового масиву інформації в ексабайт ( «ЕБ»):

«1 ЕБ» = Одинадцять мільйонів відео в стандарті високої чіткості «4К».

«5 ЕБ» = Включає всі слова, сказані людством.

«15 ЕБ» = Загальні розрахункові дані, проведені «Google».

Звичайно, цей список можна продовжувати. Наступні три можливих значення в списку одиниць виміру обсягу цифрової інформації (для тих, кому це цікаво) - це зеттабайт, йоттабайт і бронтобайт. Але, чесно кажучи, використовуючи ексабайт, ви отримаєте астрономічні можливості для зберігання різноманітної інформації, які зараз, практично, не мають реального застосування.

Тепер, знаючи основні одиниці вимірювання цифрової інформації і можливий обсяг збережених даних для кожної з них, ви легко зможете визначитися, в різноманітті пристроїв для зберігання, і вибрати найбільш підходяще для вас .

Але що саме вони мають на увазі, стосовно до обсягу реального сховища?

Дополнительная информация

rss
Карта