Скільки разів на тиждень потрібно мити волосся, чистити зуби і приймати душ

Не потрібно приймати душ занадто часто.

Фото: pixabay.com

Група британських і американських лікарів-гігієністів заявила про те, що більшість людей не знає головних правил особистої гігієни. За словами експертів, багато поширені уявлення про догляд за тілом йдуть врозріз з офіційними рекомендаціями організацій охорони здоров'я, повідомляє сайт Independent .

Зокрема, фахівці розповіли про те, що багато людей занадто стараються з чистотою волосся, але не дотягують до гігієнічних норм в своєму догляді за зубами. До поширених помилок вони, наприклад, зарахували звичку мити голову кожен день - такий ритуал насправді порушує процеси природного вироблення шкірного сала і підвищує схильність до лупи.

"В середньому досить мити голову один-два рази на тиждень", - переконані експерти.

Що стосується чистки зубів, то представники Американської стоматологічна асоціації відзначили: чистити зуби потрібно мінімум один-два рази на день протягом двох хвилин, а також очищати порожнину рота після кожного прийому їжі обполіскуванням.

Цікаво, що в цей раз стоматологи не підтримали думки про необхідність використання зубної нитки.

"Раніше зубною ниткою рекомендувалося користуватися щодня, але останні наукові роботи в цій сфері показали, що процес її застосування не так ефективний", - пояснили вони свою позицію.

Також експерти спростували важливість для здоров'я щоденного прийому душу. В умовах помірного клімату приймати душ цілком достатньо один раз в три дні, констатували санітарні лікарі. Часте миття, за їхніми словами, порушує мікробіом на поверхні шкіри, що знижує імунний захист організму.

Помилкою фахівці назвали і використання дезодорантів відразу після миття. Медики рекомендують користуватися антиперспірантами і дезодорантами перед сном, обробляючи ними чисту, але суху, а не вологу шкіру.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram