Скринер акцій - ваш провідник на фондових ринках світу

  1. 1. Google Finance Stock Screener
  2. 2. Finviz.com
  3. 3. Screener.finance.yahoo.com
  4. 4. Stock-Watcher

Тільки за останній рік фондові ринки світу зросли більш ніж на 30%, обновивши історичні максимуми:

  • індекс ММВБ піднявся з рівня 1 711 до 2 162 (за станом на 11 лютого);

  • індекс S & P - c рівня тисяча вісімсот двадцять дев'ять до 2 316;

  • індекс NASDAQ - з рівня 4 266 до 5734.

У 2017 році на хвилі перемоги Трампа і відновленні товарно-сировинних ринків фондові індекси США, Росії і Європи, за найсміливішими прогнозами аналітиків, можуть вирости на 10-20%, а окремо взяті галузеві індекси та акції окремих компаній можуть принести понад 30% річних .

Найприбутковішими в США можуть виявитися компанії інфраструктурних і біотехнологічних галузей, в Росії - фінансові, телекомунікаційні компанії і рітейл (енергетика, нафтогазова галузь і машинобудування також перспективні, але своє зростання вони відіграли в 2016 році - галузеві індекси виросли понад 100%).

А ось з інвестиціями в ЄС не все так однозначно. Аналітики Goldman Sachs пропонують робити ставку на європейські індекси і економіку Німеччини. На їхню думку, індекс Stoxx Europe 600 може майже в 2 рази обігнати S & P500 і принести інвесторові близько 8-10% річних. При формуванні власного інвестиційного портфеля аналітики рекомендують дотримуватися також компаній, що входять до бази розрахунку індексу DAX. З іншого боку, вибори у Франції та Німеччині, невизначеність з Великобританією і структурні проблеми банківської системи ЄС (зокрема банків Італії та Deutsche Bank) можуть стримати зростання економіки ЄС в цілому.

У Китаї інвесторам можуть бути цікаві високотехнологічні компанії, що працюють в області інтелектуальних розробок і електроніки. Також аналітики прогнозують зростання сектора споживчих товарів. Правда, в світлі митних воєн США і КНР, падаюча економіка Китаю через експортної орієнтації може постраждати ще більше.

І якщо з галузевим напрямком інвестування питання майже ясний, то як вибрати акції потрібних компаній, кількість яких у світі обчислюється тисячами? У цьому вам допоможуть Скринер акцій.

Скринер акцій - це сервіс, що дозволяє підібрати компанії, чиї акції котируються на тій чи іншій біржі, за заданими параметрами. Список компаній і дані про них постійно оновлюються, досить виставити потрібні фільтри і з тисяч компаній отримати список з декількох десятків, найбільш точно відповідають вашим вимогам.

Основні принципи роботи з Скринер:

  • жоден Скринер не є досконалим, оскільки інформація по всіх компаніях не може оновлюватися миттєво. Тому рекомендується використовувати кілька Скринер. Найчастіше певні Скринер «заточені» під фондовий ринок конкретної країни;

  • Скринер, орієнтовані на біржі США і Європи вимагають знань англійської мови;

  • не потрібно керуватися принципом «чим більше виставлених фільтрів, тим краще». Важливо ранжувати значимість фільтрів в порядку убування і по черзі їх виставляти. Принцип виставлення фільтрів можна порівняти з індикаторами на Форексі: одного фільтра мало, 10 фільтрів приведуть до результату, що не відповідає завданню. Важливий оптимальний набір фільтрів, який в деякій мірі є відображенням стратегії трейдера;

  • Скринер аналізує історичні дані, тому його дані рекомендується використовувати для довгострокових стратегій, на волатильних ринках і у внутрішньоденних стратегіях Скринер не працюють.

Нижче я приведу огляди декількох найбільш цікавих і зручних, на мою думку, Скринер, які мають найбільший список фільтрів і які інтуїтивно зрозумілі в роботі.

1. Google Finance Stock Screener

Один з найпростіших і зручних Скринер, який охоплює практично всі основні біржі світу. По-перше, у нього інтуїтивно зрозумілий не переобтяжений зайвою інформацією інтерфейс. По-друге, в ньому зібрана найпотрібніша оптимальна інформація. У верхньому меню потрібно вибрати країну, біржу і економічний сектор. У базовому варіанті на екран виводяться компанії, відсортовані по 4-ма критеріями, але, натиснувши на «Add criteria», можна вивести необхідні фільтри і виставити їх значення.

У базовому варіанті на екран виводяться компанії, відсортовані по 4-ма критеріями, але, натиснувши на «Add criteria», можна вивести необхідні фільтри і виставити їх значення

Розшифровка деяких фільтрів (критеріїв):

  • Market Cup - ринкова капіталізація компанії;

  • P / E Ratio - відношення ціни акції до прибутку на кожну акцію. Цей критерій дозволяє оцінити, наскільки цінний папір переоцінена (недооцінена);

  • Div yield - сума дивідендів за рік (за умови їх виплати);

  • Last Price - поточна ціна акцій компанії;

  • Average Volume - ліквідність акцій.

Для прикладу відкриємо біржу МБ і виведемо список акцій, за якими планується виплата дивідендів в сумі понад 10%:

Єдиний недолік Скринер - іноді бувають технічні збої, все-таки сервіс не розрахований для професіоналів і служить скоріше для швидкого ознайомлення зі списком компаній.

2. Finviz.com

Один з кращих аналітичних сайтів, заточений під фондовий ринок США. За його аналітиці часто визначають бичаче або ведмеже настрій ринків, а розділ «Screener» - додатковий торговельний інструмент. У його арсеналі всього три американські біржі, але кількість фільтрів по компаніям в кілька разів більше, ніж у попереднього Скринер.

У його арсеналі всього три американські біржі, але кількість фільтрів по компаніям в кілька разів більше, ніж у попереднього Скринер

Яскравий приклад: якщо в попередньому Скринер виставити біржі USA, то їх кількість буде тільки лише трохи більше 600, в цьому Скринер їх понад 1000 тільки за трьома бірж США. А ось за європейськими біржами цей Скринер показує тільки 190 компаній, хоча тільки по Італії Google Finance показує понад 400 акцій. За Росії даних майже немає.

Цей сервіс також зручний тим, що в його арсеналі є відмінний інформаційно-аналітичний інструмент, виведений в окремі розділи:

  • Maps. Показує акції по секторам і підсекторів. Сектора (галузі) виділені в окремі квадрати, кожен актив якого представлений у вигляді прямокутника. Чим більше прямокутник, тим більше капіталізація компанії. При наведенні на кожен актив (прямокутник) відображається зміна котирувань. Колірний відтінок означає зростання (зелений колір) або падіння (червоний колір).

  • Groups. У розділі ви можете бачити різницю за минулі періоди по секторам, індустрії, країнам і капіталізації.

Висновок: відмінний професійний Скринер для американського ринку, правда, злегка перевантажений інформацією. screener.finance.yahoo.com

3. Screener.finance.yahoo.com

Цей Скринер поки залишається в числі лідерів по відбору акцій і орієнтований виключно на фондовий ринок США. На головній сторінці сервіс пропонує користувачеві вибрати будь-який з більш ніж 10-ти розділів: найприбутковіші і збиткові акції за день, недооцінені цінні папери і т.д. У кожному розділі є список компаній з параметрами P / E (відношення ціни акції до прибутку на акцію), денна зміна ціни в абсолютних і відносних размерностях. Щоб отримати детальну інформацію по котируваннях кожної компанії, знайдіть з пошуку потрібний тікер.

Щоб отримати детальну інформацію по котируваннях кожної компанії, знайдіть з пошуку потрібний тікер

Думка про Скринер неоднозначне. З одного боку, на багатьох форумах (наприклад, СмартЛаб) його хвалять. З іншого боку, розібратися в його функціонал непросто. Принципи фільтрації інтуїтивно незрозумілі, в порівнянні з іншими Скринер сервіс незручний. Наприклад, немає розшифровки значень фільтрів (зручно для тих, хто тільки починає розбиратися в фондовому ринку), так і самих фільтрів занадто мало для комфортної роботи. Втім, кому як зручніше.

4. Stock-Watcher

Цей сервіс пошукова система при запиті "Скринер акцій" показує першим. Він також орієнтований виключно на фондовий ринок США, але має російський інтерфейс. Нижче наведено приклад списку компаній по публікації звітності.

Нижче наведено приклад списку компаній по публікації звітності

Фільтри розділені на кілька підміню:

  • основні параметри: ціна, обсяг торгованих за день акцій, сортування по галузях, країнам, індексам і т.д .;

  • технічні фільтри: зміна ціни акції за поточну сесію, діапазон ціни, який пройшла акція за сесію, зміни ціни за різні періоди і т.д .;

  • фундаментальні фільтри: відношення ціни акції до прибутку на одну акцію, загальна кількість акцій у вільному обігу і т.д.

Також є фільтри за найкращою ціною покупки і продажу, за сигналами і т.д. Частина налаштувань (наприклад, моніторинг або настройка графіків) доступні тільки після реєстрації.

Котирування акцій оновлюються кожні 15 хвилин (якщо вірити сайту), по кожній компанії є графік, що відображає історичне зміна котирувань. Наприклад, натискаємо на розділ "Скринер", в розділі галузей шукаємо "Electrinic Equipment" і спускаємося до тікера AAPL. Перед вами історичні котирування Apple.

До недоліків також віднесу технічні збої в виставленні фільтрів (іноді буває неправильна переадресація) і відсутність розшифровки токарів в загальному списку компаній.

Висновок. Скринер акцій - це ще один додатковий інструмент, інформаційно-аналітичний помічник, як, наприклад, економічний календар або теплова карта з точками Півот. Скринер допомагають швидко знайти цінні папери компаній, максимально точно відповідають інвестиційним цілям і побачити порівняльні характеристики їх фінансових показників. Їх переваги:

  • економія часу трейдера;

  • швидкий пошук привабливих активів на фондових ринках всього світу;

  • можливість візуального порівняння роботи компаній різних країн і галузей.

Універсального Скринер немає, але порівняння декількох Скринер по певній країні і галузі зможе не тільки дати загальне уявлення по інвестиційному напрямку, але і відповісти на питання: «Який Скринер в даному випадку точніше відображає інформацію».

У кого є досвід роботи з Скринер - запрошую до обговорення!

PS Сподобалася моя стаття? Поділися їй в соцмережах, це краще спасибі :)

Задавайте мені питання і коментуйте матеріал нижче. Із задоволенням відповім і дам необхідні пояснення.

Корисні посилання:

  • Торгівлю з перевіреним брокером рекомендую спробувати тут . Система дозволяє торгувати самостійно або копіювати угоди успішних трейдерів з усього світу.
  • Чат трейдерів в телеграм: https://t.me/marketanalysischat . Ділимося сигналами і досвідом.
  • Канал в телеграм з відмінною аналітикою, форекс оглядами, статті з підказками та іншими корисними речами для трейдерів: https://t.me/forexandcryptoanalysis

Зміст даної статті є виключно приватною думкою автора і може не збігатися з офіційною позицією LiteForex. Матеріали, що публікуються на даній сторінці, надані виключно в інформаційних цілях і не можуть розглядатися як інвестиційний рада або консультація для цілей Директиви 2004/39 / EC.

І якщо з галузевим напрямком інвестування питання майже ясний, то як вибрати акції потрібних компаній, кількість яких у світі обчислюється тисячами?
PS Сподобалася моя стаття?

Дополнительная информация

rss
Карта