«Smart Top» і «Забугоріще» від МТС в Красноярську - огляд

Оператор МТС в Красноярському краї викотив оновлену версію тарифу Smart Top і тариф з неоднозначним, здавалося б, назвою «Забугоріще» (який є одночасно архівної версією тарифу Smart +) Оператор МТС в Красноярському краї викотив оновлену версію тарифу Smart Top і тариф з неоднозначним, здавалося б, назвою «Забугоріще» (який є одночасно архівної версією тарифу Smart +).

Що це за пропозиції і наскільки вони вигідні для абонентів - розбираємося в нашому огляді.

Smart Top - один з небагатьох тарифів МТС, який ввели аж у вересні 2014 року і з тих пір жодного разу не чіпали до недавнього часу.

Що було?

 • 850 рублів / місяць - АП
 • дію по всій Росії
 • 8 ГБ інтернету;
 • 1800 хвилин вихідних дзвінків на всі мережі Росії (в поїздках по Росії тільки на телефони МТС Росії та домашнього регіону)
 • безлімітні дзвінки на номери МТС всій Росії (після пакета хвилин);
 • 1800 вихідних SMS на всі мобільні номери домашнього регіону.

Що тепер?

 • 1200 рублів / місяць - АП
 • дію по всій Росії
 • 15 ГБ інтернету;
 • 1800 хвилин вихідних дзвінків на всі мережі Росії;
 • безлімітні дзвінки на номери МТС всій Росії (після пакета хвилин);
 • 1800 вихідних SMS на всі мобільні номери домашнього регіону.

Очевидно, що зміни йдуть цілком на збільшення показників APRU. Змінився тільки пакет інтернету - плюс 7 ГБ інтернету за додаткові 350 рублів. Опція «всет» (з великою різноманітністю безлімітів на соцмережі) для даного тарифу надається за 4 рубля / добу, на відміну від «Безлімітіща» і «Забугоріща» (у них безкоштовно). Зате працює перенесення невикористаних залишків, як в Tele2.

Що є півгодини? Наприклад, «МегаФоновскій» тариф «Включайся. Дивись ». Він за 900 рублів / місяць пропонує ті ж 15 ГБ інтернету, плюс безліміт на багато соцмережі, месенджери і 20 ГБ окремо для YouTube, трохи менший пакет в 1500 хвилин для дзвінків на всі номери Росії. Правда, SMS взагалі відсутні. Також діє в поїздках по Росії.

Або рідна «Мегафон» Yota - за 1000 рублів в місяць 1200 хвилин на дзвінки в будь-який регіон Росії, 20 ГБ інтернету. І, як відомо, Yota перша повноцінно скасувала роумінг в поїздах в Росії, цим принципом вона дотримується і зараз.

Tele2 в порівняння не особливо потрапляє. Незважаючи на більш-менш нормальні умови і ціну (тариф «Мій онлайн +» за 999 рублів / місяць, 1600 хвилин на телефони домашнього регіону і Tele2 Росії, 50 SMS, 30 ГБ інтернету з безлімітом на соцмережі) він буде невигідний в поїздах по Росії, бо витрачати можна тільки інтернет. Вихідні дзвінки на будь-якому пакетному тарифі лінійки «Мій» - 2 рубля / хвилина. Вхідні безкоштовні.

Білайн пропонує тариф «Все 3», однак у них 1200 хвилин, 500 SMS, 15 ГБ інтернету без соцмереж і месенджерів, але можна отримати ще 15 ГБ (читайте, що не заплутатися: «Додаткові 15 ГБ надаються після активації нової SIM-карти, далі 2-го числа наступного місяця, в наступні розрахункові періоди - при поповненні рахунку на суму рівну місячної абонентської плати одним платежем. Після переходу на тариф додаткові 15 ГБ надаються при разовому поповненні балансу на суму рівну абонентській платі за тарифом. Додатковий обсяг інтернет-тр Фіка надається не більше одного разу протягом одного розрахункового періоду і діє до кінця розрахункового періоду, в якому він був наданий. Невитрачений залишок інтернет-трафіку на наступний розрахунковий період не переноситься »). Дуже клопітно, тому Мегафон краще.

Їдемо далі Їдемо далі. Наступна новинка «Забугоріще» у МТС це дійсно цікава задумка. Ноу-хау на ринку мобільного зв'язку, подібного я не пригадаю.

Під капотом - це все той же Smart +, за ті ж гроші (175 рубля / тиждень), з тими ж обсягами трафіку (7 ГБ інтернету, 350 хвилин і 350 SMS в тиждень і перенесенням залишків на наступний місяць), але дійсно крутими і вигідними умовами при знаходженні в міжнародному роумінгу.

Якщо ви перебуваєте в Вірменії, Чехії, Німеччини, Греції, Угорщини, Італії, Нідерландах, Португалії, Румунії, Іспанії, Туреччини, Великобританії, Абхазії, Болгарії, Франції, Швейцарії, Чорногорії, України, Австралії, Єгипті, США, Канаді, Ізраїлі, Тайвані, Таїланді, ОАЕ, Індії або ПАР, то за 290 рублів / добу умови даного тарифу стають практично домашніми! Вихідні дзвінки в Росію і мобільний інтернет витрачаються з наданого щотижневого пакета. Вхідні дзвінки доступні об'ємом не більше ніж в 100 хвилин / добу.

В інших країнах умовами є (щодоби 390 рублів треба платити):

 • вхідні дзвінки - 0 руб. / хв - з 1 по 10-у хвилину кожного розмови, далі по 25 руб. / хв.
 • вихідні дзвінки - 1 хвилина, а також 6-я і наступні хвилини розмови - роумінговий тариф , 25 руб. / Хв. - з 2 по 5-ю хвилину розмови
 • інтернет - від 1 до 100 Мбайт в день в рамках тарифу (в залежності від країни, докладніше тут )

Підсумовувати не стану, тут все очевидно - МТС зробив дійсно круту річ вперше за дуже довгий час. Сподіваюся, що абонентам це припаде до смаку. Адже альтернатив дійсно немає.

© Кирило Гавловський, IT Красноярья

Що було?
Що тепер?