Що таке wi-fi роутер, для чого він потрібен і як ним користуватися

 1. Що таке wi-fi роутер, для чого він потрібен і як ним користуватися На сьогоднішній день у багатьох...
 2. Які бувають роутери
 3. Про підключення Wi-Fi роутера
 4. Пароль на Wi-Fi
 5. Перезавантаження Wi-Fi роутера
 6. Вимкнення Wi-Fi роутера
 7. Про вибір Wi-Fi роутера
 8. Що таке wi-fi роутер, для чого він потрібен і як ним користуватися
 9. Для чого потрібен wi-fi роутер
 10. Які бувають роутери
 11. Про підключення Wi-Fi роутера
 12. Пароль на Wi-Fi
 13. Перезавантаження Wi-Fi роутера
 14. Вимкнення Wi-Fi роутера
 15. Про вибір Wi-Fi роутера
 16. Що таке wi-fi роутер, для чого він потрібен і як ним користуватися
 17. Для чого потрібен wi-fi роутер
 18. Які бувають роутери
 19. Про підключення Wi-Fi роутера
 20. Пароль на Wi-Fi
 21. Перезавантаження Wi-Fi роутера
 22. Вимкнення Wi-Fi роутера
 23. Про вибір Wi-Fi роутера
 24. Що таке wi-fi роутер, для чого він потрібен і як ним користуватися
 25. Для чого потрібен wi-fi роутер
 26. Які бувають роутери
 27. Про підключення Wi-Fi роутера
 28. Пароль на Wi-Fi
 29. Перезавантаження Wi-Fi роутера
 30. Вимкнення Wi-Fi роутера
 31. Про вибір Wi-Fi роутера
 32. Що таке wi-fi роутер, для чого він потрібен і як ним користуватися
 33. Для чого потрібен wi-fi роутер
 34. Які бувають роутери
 35. Про підключення Wi-Fi роутера
 36. Пароль на Wi-Fi
 37. Перезавантаження Wi-Fi роутера
 38. Вимкнення Wi-Fi роутера
 39. Про вибір Wi-Fi роутера
 40. Що таке wi-fi роутер, для чого він потрібен і як ним користуватися
 41. Для чого потрібен wi-fi роутер
 42. Які бувають роутери
 43. Про підключення Wi-Fi роутера
 44. Пароль на Wi-Fi
 45. Перезавантаження Wi-Fi роутера
 46. Вимкнення Wi-Fi роутера
 47. Про вибір Wi-Fi роутера
 48. Що таке wi-fi роутер, для чого він потрібен і як ним користуватися
 49. Для чого потрібен wi-fi роутер
 50. Які бувають роутери
 51. Про підключення Wi-Fi роутера
 52. Пароль на Wi-Fi
 53. Перезавантаження Wi-Fi роутера
 54. Вимкнення Wi-Fi роутера
 55. Про вибір Wi-Fi роутера

Що таке wi-fi роутер, для чого він потрібен і як ним користуватися

На сьогоднішній день у багатьох сім'ях є кілька різних видів комп'ютерної техніки: комп'ютер, ноутбук та інші  гаджети  , Якими часто користуються На сьогоднішній день у багатьох сім'ях є кілька різних видів комп'ютерної техніки: комп'ютер, ноутбук та інші гаджети , Якими часто користуються. Всіх пристроїв потрібен Інтернет, і вони люблять, щоб це було підключення по wi-fi. А для цього потрібен Wi-Fi роутер, щоб для всієї техніки надати інтернет через вай-фай.

Почнемо з того, що таке Wi-Fi роутер?

Wi-Fi роутер (маршрутизатор) - пристрій для бездротового підключення користувачів до Інтернету.

Роутер по-англійськи - це router. А на російську це слово перекладається як маршрутизатор. Тому роутер і маршрутизатор - це одне і теж.

Будь-яке кафе і будь-який офіс уже майже не уявити без wi-fi. Для того щоб об'єднати всі ці пристрої, необхідна робота wi-fi роутера або маршрутизатора. А без нього буде просто невигідно або неможливо забезпечувати всю цю техніку доступом в Інтернет.

Для чого потрібен wi-fi роутер

Для чого потрібен wi-fi роутер

Wi-Fi роутер, або по-іншому його називають маршрутизатор, являє собою пристрій, що допомагає побудувати загальну мережу між окремими видами комп'ютерної техніки (комп'ютер, планшет , Смартфон, принтер і т.п.) і підключити їх до Інтернету.

Нові моделі роутерів відрізняються тим, що можуть обмежувати доступ на деякі сайти з високою ймовірністю небезпеки. Також можуть зашифрувати трафік, теж з метою забезпечення інформаційної безпеки.

У комплекті домашнього роутера зазвичай йдуть антена, апаратний блок, шнур і блок живлення.

Роутер за своїм принципом приймає з мережі Інтернет певні сигнали і передає їх комп'ютерній техніці, принтерів, навіть холодильників і іншим «розумним» електронним пристроям.

Якщо це виразити простими словами, то бездротовий маршрутизатор (вай-фай роутер) пов'язує міні-сервер, підключений до мережі Інтернет, з пристроями користувачів.

Всі пристрої в окремо отримують свої власні IP-адреси. При цьому завдяки посиленому сигналу, Інтернетом можуть користуватися одночасно кілька підключених пристроїв. Наприклад, у деяких новітніх моделей роутерів є можливість підключення до 100 різних пристроїв.

Передаючи інформацію на комп'ютер, wi-fi роутери працюють ще й в іншому напрямку, тобто, направляють ті чи інші відомості назад в Інтернет. Для безпеки проводиться кодування всіх сигналів за допомогою захисту WPA.

Рекомендую свій безкоштовний курс " Про доступ в Інтернет для початківців користувачів ". Для його проходження перейдіть за вказаною вище посиланням, введіть свій e-mail в форму для підписки і підтвердіть свою підписку. Якщо лист для підтвердження на вашу пошту не прийшло, перевірте папку Спам. Після підтвердження підписки Ви відразу отримаєте перший лист курсу. Питання, задані Вами в коментарях до будь-якої статті, вітаються, відповідаю протягом максимум 48 годин.

Які бувають роутери

Роутери бувають верхні, середні і нижні, якщо розглядати область їх застосування. До першого типу відносяться моделі з високою продуктивністю, які об'єднують мережі підприємств, фірм та організацій.

У кожному пристрої, призначеному для роботи в локальних (всередині приміщення, квартири, будинки, офісу) і глобальних мережах (підключення до «зовнішнього» Інтернету, до зовнішньої мережі через одного провайдера або декількох провайдерів), може бути близько 50 портів.

Середній тип придатний для невеликих мереж. У таких роутерах для локальної мережі може бути до 8-и портів і до 3-х - для глобальної мережі.

А нижній тип роутерів служить для домашнього користування і локальної мережі зовсім невеликого офісу, в якому може бути до 2-х портів глобальної мережі, і локальної мережі - до 4-х портів.

Що стосується способу підключення, то маршрутизатор може бути

 • як бездротовим,
 • так і проводовим.

У наших квартирах поки ще досить часто застосовують провідні роутери.

Провід від такого роутера підключається окремо до кожного комп'ютера. Незручність в тому, що дроти треба якось вести від роутера до місця розміщення комп'ютера або декількох комп'ютерів. До кожного комп'ютера потрібно вести окремий провід від роутера.

Бездротовий wi-fi роутер може використовуватися

 • як без проводів за допомогою передачі сигналу,
 • так і з проводами, як і в дротовому роутере.

Багато побутові пристрої, за винятком настільних комп'ютерів, можуть підтримувати два види підключення:

 1. проводове через роз'єм LAN і
 2. бездротове по wi-fi.

Наприклад, деякі ноутбуки можуть підтримувати обидва види підключення. Ймовірно, дротове підключення вже йде в небуття і на перший план впевнено виходить бездротове.

Про локальної мережі

У wi-fi роутера великі можливості в об'єднанні багатьох пристроїв у велику мережу з підключенням Інтернету або навіть без підключення до Інтернету. Між пристроями або технікою можна налагодити зв'язок всередині квартири, будинку або офісу за допомогою маршрутизатора.

Бездротове підключення всередині локальної мережі дає обмін інформацією без прокладки проводів, що часто буває дуже зручно.

Про підключення Wi-Fi роутера

Як показала практика, сучасний роутер є довговічним і вельми надійним пристроєм. Якщо його купити і зробити правильне підключення, то після цього він може довго працювати без збоїв. Його не потрібно буде перенастроювати або проводити будь-які інші дії. Що називається, включив один раз і забув надовго!

Налаштовувати роутер не складає великих труднощів, і займає ця процедура близько 15-20 хвилин. Це може зробити як представник провайдера, так і сам користувач за допомогою диска, на якому є докладна інструкція, або за допомогою звичної паперової інструкції, яка може додаватися до роутера.

Деякі корисні інструкції по налаштуванню роутера і підключення до роутера також можуть бути поміщені прямо на корпусі роутера у вигляді наклейок.

У мене іноді запитують приблизно так: надішліть покрокову інструкцію, як підключити Wi-Fi роутер на ноутбуці з операційною системою Windows 10. У зв'язку з цим хочу звернути увагу на кілька моментів.

При підключенні роутера операційна система (ОС) не має значення, це може бути Windows XP, 7, 8, 10, Mac OS, Android або інша ОС. Тому що налаштовується роутер зі своїм, вбудованим в нього програмним забезпеченням, а НЕ через комп'ютер з його операційною системою.

У кожного роутера своя інструкція по його настройці. Виробники роутерів - молодці в тому сенсі, що «хто на що здатний», тобто, немає єдиних стандартів, єдиних інструкцій по підключенню роутерів. Тому, повторюся, бажано залучати технічну інтернет-провайдера для підключення роутера, якщо багато в інструкціях незрозуміло. Або самостійно налаштовувати за інструкцією, що додається до Wi-Fi роутера.

Більш того, перш ніж купувати Wi-Fi роутер краще порадитися саме зі своїм інтернет-провайдером (а не з консультантом в магазині), який роутер варто придбати і чи зможе такий роутер вирішити Ваші потреби в підключенні пристроїв по Wi-Fi.

Пароль на Wi-Fi

Буквально вчора отримала лист від користувача, який пише, що у нього крадуть Wi-Fi, скільки можна терпіти це неподобство, в загальному, допоможіть розібратися.

Якщо підключений Wi-Fi роутер без пароля, то він може роздавати Wi-Fi найближчим сусідам і повз проходять випадковим людям на їх мобільні гаджети, а ті в свою чергу можуть до нього легко підключатися. Якщо безкоштовно роздавати Wi-Fi в Ваші плани не входить, то треба ставити пароль на Wi-Fi роутер. Тоді з'єднання з Вашим інтернету зможуть тільки ті, у кого є пароль від Wi-Fi.

Колись чула, що є рух, щоб роздавати Wi-Fi всім бажаючим безкоштовно і не ставити паролі на Wi-Fi. Чи не особливо видно, щоб такий рух мало багато прихильників.

Захищаючи сигнал роутера паролем, Ви також захищаєтеся від тих, хто навмисне хоче «залізти» в Вашу домашню або офісну мережу для несанкціонованого пошуку потрібної інформації.

Наприклад, зловмисників може цікавити інформація особистого характеру , Паспортні дані (скажімо, для отримання кредитів або для шантажу власника), дані банківських карт, паролі для входу в акаунти і системи банк-клієнт і т.п.

Також треба пам'ятати, що саме Ви відповідаєте за відправлені через Вашу локальну мережу дані

 • будь то звичайні листи, але мають характер спаму,
 • або некоректні коментарі, за які можуть навіть «залучити».

Так що захищати свою домашню мережу потрібно.

Перезавантаження Wi-Fi роутера

Буває так, що був Інтернет і все, немає Інтернету. Іноді в таких випадках допомагає перезавантаження роутера (перегрівся, бідолаха, і перестав працювати). Втім, комп'ютера іноді теж допомагає перезавантаження .

Перезавантажувати роутер легко - потрібно всього лише від'єднати його від харчування, почекати кілька секунд (краще кілька хвилин), і заново включити.

Вимкнення Wi-Fi роутера

Іноді запитують, чи варто відключати роутер, наприклад, на ніч і взагалі, як часто його потрібно відключати.

Роутер можна не відключати, він може працювати постійно, тобто, бути постійно включеним в мережу 220В. При бажанні можна роутер відключати, наприклад, на ніч, якщо від цього сон міцніше, скажімо, якщо заважає симпатичне підморгування лампочок на панелі роутера.

Щоб відключити Wi-Fi роутер, потрібно його просто відключити від живлення 220В.

Електроніка влаштована так, що не любить частих включень, відключень, тому роутер часто (наприклад, в день по кілька разів) відключати і включати - не дуже здорово. Роутер коштує або не відключати взагалі, або відключати рідко.

Їдучи надовго - у відпустку, на дачу, у відрядження, роутер краще завжди відключати. Бо роутер, включений в 220В, Ваш інтернет-провайдер бачить як працюючий пристрій, тобто, з точки зору провайдера, Ви продовжуєте користуватися Інтернетом. А з цього випливає, що після повернення Вам, найімовірніше, доведеться сплатити послугу згідно з тарифами провайдера, хоча по факту інтернетом Ви не користувалися.

Про вибір Wi-Fi роутера

При виборі роутера потрібно для себе визначити, для яких цілей він буде призначений, і враховувати можливості приладу. Не варто для будинку купувати складне високопродуктивне пристрій, який, скажімо, призначене для обслуговування великого офісу.

Для домашнього використання цілком підійдуть прості і дешеві моделі. Тільки треба уважно стежити за тим, щоб у роутера була можливість як проводового підключення (якщо воно потрібно), так і підключення через wi-fi (знову ж таки, якщо це потрібно для підключення до Інтернету комп'ютерів і гаджетів через wi-fi).

Досить часто провайдери, пропонуючи Вам послуги підключення до Інтернету, одночасно пропонують певні моделі роутерів, і це непогана пропозиція, узгоджене з можливостями провайдера. Такі роутери провайдери навіть не завжди продають, а іноді просто здають в оренду за гроші або взагалі безкоштовно, аби Ви стали їх клієнтами.

Також потрібно враховувати особливості різних пристроїв, які планується підключати до Інтернету через роутер. Так, наприклад, старі ПК або принтери мають підключення тільки через єдиний порт LAN для проводового підключення до Інтернету, значить, потрібен роутер з можливістю проводового підключення.

А ноутбуки та планшети можна підключити бездротовим способом за допомогою Wi-Fi, значить, в цьому випадку можна користуватися роутером, що роздає Інтернет по wi-fi.

підсумки

Wi-fi роутер можна вважати корисним і сучасним пристроєм для нашого часу. Вартість його сьогодні відносно невисока, і можна припустити, що з поліпшенням характеристик нові моделі будуть коштувати ще дешевше.

Роутер не підвищує швидкість Інтернету, яку надає провайдер. У кращому випадку роутер збереже його колишню швидкість. Якщо роутер ділить Інтернет між кількома пристроями, то для кожного з пристроїв швидкість може виявитися навіть нижче, ніж швидкість, яку надає (декларує) провайдер.

Сучасні моделі роутерів підтримують великі швидкості Інтернету, приблизно 100 Мбіт / с. Багатьом такій швидкості більш ніж достатньо для того, щоб зручно і швидко працювати в Інтернеті.

Є роутери, які мають величезні можливості по швидкості і функцій. Незважаючи на це, вони працюють простіше інших комутаторів, наприклад, телефонних модемів.

Але якщо в мережі офісу працює безліч пристроїв (комп'ютерів, ноутбуків, гаджетів), то може знадобитися постійний контроль фахівців для того, щоб робота роутерів була синхронізована. В основному, у користувачів, які встановлюють роутери у себе вдома, таких проблем немає.

На даний момент роутери досить поширені, і тому велика кількість виробників починають створювати пристрої початкового рівня, які будуть в подальшому замінювати складні роутери верхніх класів. І життя стане ще простіше, Інтернет буде доступніше.

Інші статті:

Плюси і мінуси ноутбука в порівнянні з ПК

Два антивіруса на комп'ютері, чому це погана затія

Що таке Блютуз і як включити Блютуз на Windows 8 і на телефоні Андроїд


Автор: Надія


Що таке wi-fi роутер, для чого він потрібен і як ним користуватися

На сьогоднішній день у багатьох сім'ях є кілька різних видів комп'ютерної техніки: комп'ютер, ноутбук та інші  гаджети  , Якими часто користуються На сьогоднішній день у багатьох сім'ях є кілька різних видів комп'ютерної техніки: комп'ютер, ноутбук та інші гаджети , Якими часто користуються. Всіх пристроїв потрібен Інтернет, і вони люблять, щоб це було підключення по wi-fi. А для цього потрібен Wi-Fi роутер, щоб для всієї техніки надати інтернет через вай-фай.

Почнемо з того, що таке Wi-Fi роутер?

Wi-Fi роутер (маршрутизатор) - пристрій для бездротового підключення користувачів до Інтернету.

Роутер по-англійськи - це router. А на російську це слово перекладається як маршрутизатор. Тому роутер і маршрутизатор - це одне і теж.

Будь-яке кафе і будь-який офіс уже майже не уявити без wi-fi. Для того щоб об'єднати всі ці пристрої, необхідна робота wi-fi роутера або маршрутизатора. А без нього буде просто невигідно або неможливо забезпечувати всю цю техніку доступом в Інтернет.

Для чого потрібен wi-fi роутер

Для чого потрібен wi-fi роутер

Wi-Fi роутер, або по-іншому його називають маршрутизатор, являє собою пристрій, що допомагає побудувати загальну мережу між окремими видами комп'ютерної техніки (комп'ютер, планшет , Смартфон, принтер і т.п.) і підключити їх до Інтернету.

Нові моделі роутерів відрізняються тим, що можуть обмежувати доступ на деякі сайти з високою ймовірністю небезпеки. Також можуть зашифрувати трафік, теж з метою забезпечення інформаційної безпеки.

У комплекті домашнього роутера зазвичай йдуть антена, апаратний блок, шнур і блок живлення.

Роутер за своїм принципом приймає з мережі Інтернет певні сигнали і передає їх комп'ютерній техніці, принтерів, навіть холодильників і іншим «розумним» електронним пристроям.

Якщо це виразити простими словами, то бездротовий маршрутизатор (вай-фай роутер) пов'язує міні-сервер, підключений до мережі Інтернет, з пристроями користувачів.

Всі пристрої в окремо отримують свої власні IP-адреси. При цьому завдяки посиленому сигналу, Інтернетом можуть користуватися одночасно кілька підключених пристроїв. Наприклад, у деяких новітніх моделей роутерів є можливість підключення до 100 різних пристроїв.

Передаючи інформацію на комп'ютер, wi-fi роутери працюють ще й в іншому напрямку, тобто, направляють ті чи інші відомості назад в Інтернет. Для безпеки проводиться кодування всіх сигналів за допомогою захисту WPA.

Рекомендую свій безкоштовний курс " Про доступ в Інтернет для початківців користувачів ". Для його проходження перейдіть за вказаною вище посиланням, введіть свій e-mail в форму для підписки і підтвердіть свою підписку. Якщо лист для підтвердження на вашу пошту не прийшло, перевірте папку Спам. Після підтвердження підписки Ви відразу отримаєте перший лист курсу. Питання, задані Вами в коментарях до будь-якої статті, вітаються, відповідаю протягом максимум 48 годин.

Які бувають роутери

Роутери бувають верхні, середні і нижні, якщо розглядати область їх застосування. До першого типу відносяться моделі з високою продуктивністю, які об'єднують мережі підприємств, фірм та організацій.

У кожному пристрої, призначеному для роботи в локальних (всередині приміщення, квартири, будинки, офісу) і глобальних мережах (підключення до «зовнішнього» Інтернету, до зовнішньої мережі через одного провайдера або декількох провайдерів), може бути близько 50 портів.

Середній тип придатний для невеликих мереж. У таких роутерах для локальної мережі може бути до 8-и портів і до 3-х - для глобальної мережі.

А нижній тип роутерів служить для домашнього користування і локальної мережі зовсім невеликого офісу, в якому може бути до 2-х портів глобальної мережі, і локальної мережі - до 4-х портів.

Що стосується способу підключення, то маршрутизатор може бути

 • як бездротовим,
 • так і проводовим.

У наших квартирах поки ще досить часто застосовують провідні роутери.

Провід від такого роутера підключається окремо до кожного комп'ютера. Незручність в тому, що дроти треба якось вести від роутера до місця розміщення комп'ютера або декількох комп'ютерів. До кожного комп'ютера потрібно вести окремий провід від роутера.

Бездротовий wi-fi роутер може використовуватися

 • як без проводів за допомогою передачі сигналу,
 • так і з проводами, як і в дротовому роутере.

Багато побутові пристрої, за винятком настільних комп'ютерів, можуть підтримувати два види підключення:

 1. проводове через роз'єм LAN і
 2. бездротове по wi-fi.

Наприклад, деякі ноутбуки можуть підтримувати обидва види підключення. Ймовірно, дротове підключення вже йде в небуття і на перший план впевнено виходить бездротове.

Про локальної мережі

У wi-fi роутера великі можливості в об'єднанні багатьох пристроїв у велику мережу з підключенням Інтернету або навіть без підключення до Інтернету. Між пристроями або технікою можна налагодити зв'язок всередині квартири, будинку або офісу за допомогою маршрутизатора.

Бездротове підключення всередині локальної мережі дає обмін інформацією без прокладки проводів, що часто буває дуже зручно.

Про підключення Wi-Fi роутера

Як показала практика, сучасний роутер є довговічним і вельми надійним пристроєм. Якщо його купити і зробити правильне підключення, то після цього він може довго працювати без збоїв. Його не потрібно буде перенастроювати або проводити будь-які інші дії. Що називається, включив один раз і забув надовго!

Налаштовувати роутер не складає великих труднощів, і займає ця процедура близько 15-20 хвилин. Це може зробити як представник провайдера, так і сам користувач за допомогою диска, на якому є докладна інструкція, або за допомогою звичної паперової інструкції, яка може додаватися до роутера.

Деякі корисні інструкції по налаштуванню роутера і підключення до роутера також можуть бути поміщені прямо на корпусі роутера у вигляді наклейок.

У мене іноді запитують приблизно так: надішліть покрокову інструкцію, як підключити Wi-Fi роутер на ноутбуці з операційною системою Windows 10. У зв'язку з цим хочу звернути увагу на кілька моментів.

При підключенні роутера операційна система (ОС) не має значення, це може бути Windows XP, 7, 8, 10, Mac OS, Android або інша ОС. Тому що налаштовується роутер зі своїм, вбудованим в нього програмним забезпеченням, а НЕ через комп'ютер з його операційною системою.

У кожного роутера своя інструкція по його настройці. Виробники роутерів - молодці в тому сенсі, що «хто на що здатний», тобто, немає єдиних стандартів, єдиних інструкцій по підключенню роутерів. Тому, повторюся, бажано залучати технічну інтернет-провайдера для підключення роутера, якщо багато в інструкціях незрозуміло. Або самостійно налаштовувати за інструкцією, що додається до Wi-Fi роутера.

Більш того, перш ніж купувати Wi-Fi роутер краще порадитися саме зі своїм інтернет-провайдером (а не з консультантом в магазині), який роутер варто придбати і чи зможе такий роутер вирішити Ваші потреби в підключенні пристроїв по Wi-Fi.

Пароль на Wi-Fi

Буквально вчора отримала лист від користувача, який пише, що у нього крадуть Wi-Fi, скільки можна терпіти це неподобство, в загальному, допоможіть розібратися.

Якщо підключений Wi-Fi роутер без пароля, то він може роздавати Wi-Fi найближчим сусідам і повз проходять випадковим людям на їх мобільні гаджети, а ті в свою чергу можуть до нього легко підключатися. Якщо безкоштовно роздавати Wi-Fi в Ваші плани не входить, то треба ставити пароль на Wi-Fi роутер. Тоді з'єднання з Вашим інтернету зможуть тільки ті, у кого є пароль від Wi-Fi.

Колись чула, що є рух, щоб роздавати Wi-Fi всім бажаючим безкоштовно і не ставити паролі на Wi-Fi. Чи не особливо видно, щоб такий рух мало багато прихильників.

Захищаючи сигнал роутера паролем, Ви також захищаєтеся від тих, хто навмисне хоче «залізти» в Вашу домашню або офісну мережу для несанкціонованого пошуку потрібної інформації.

Наприклад, зловмисників може цікавити інформація особистого характеру , Паспортні дані (скажімо, для отримання кредитів або для шантажу власника), дані банківських карт, паролі для входу в акаунти і системи банк-клієнт і т.п.

Також треба пам'ятати, що саме Ви відповідаєте за відправлені через Вашу локальну мережу дані

 • будь то звичайні листи, але мають характер спаму,
 • або некоректні коментарі, за які можуть навіть «залучити».

Так що захищати свою домашню мережу потрібно.

Перезавантаження Wi-Fi роутера

Буває так, що був Інтернет і все, немає Інтернету. Іноді в таких випадках допомагає перезавантаження роутера (перегрівся, бідолаха, і перестав працювати). Втім, комп'ютера іноді теж допомагає перезавантаження .

Перезавантажувати роутер легко - потрібно всього лише від'єднати його від харчування, почекати кілька секунд (краще кілька хвилин), і заново включити.

Вимкнення Wi-Fi роутера

Іноді запитують, чи варто відключати роутер, наприклад, на ніч і взагалі, як часто його потрібно відключати.

Роутер можна не відключати, він може працювати постійно, тобто, бути постійно включеним в мережу 220В. При бажанні можна роутер відключати, наприклад, на ніч, якщо від цього сон міцніше, скажімо, якщо заважає симпатичне підморгування лампочок на панелі роутера.

Щоб відключити Wi-Fi роутер, потрібно його просто відключити від живлення 220В.

Електроніка влаштована так, що не любить частих включень, відключень, тому роутер часто (наприклад, в день по кілька разів) відключати і включати - не дуже здорово. Роутер коштує або не відключати взагалі, або відключати рідко.

Їдучи надовго - у відпустку, на дачу, у відрядження, роутер краще завжди відключати. Бо роутер, включений в 220В, Ваш інтернет-провайдер бачить як працюючий пристрій, тобто, з точки зору провайдера, Ви продовжуєте користуватися Інтернетом. А з цього випливає, що після повернення Вам, найімовірніше, доведеться сплатити послугу згідно з тарифами провайдера, хоча по факту інтернетом Ви не користувалися.

Про вибір Wi-Fi роутера

При виборі роутера потрібно для себе визначити, для яких цілей він буде призначений, і враховувати можливості приладу. Не варто для будинку купувати складне високопродуктивне пристрій, який, скажімо, призначене для обслуговування великого офісу.

Для домашнього використання цілком підійдуть прості і дешеві моделі. Тільки треба уважно стежити за тим, щоб у роутера була можливість як проводового підключення (якщо воно потрібно), так і підключення через wi-fi (знову ж таки, якщо це потрібно для підключення до Інтернету комп'ютерів і гаджетів через wi-fi).

Досить часто провайдери, пропонуючи Вам послуги підключення до Інтернету, одночасно пропонують певні моделі роутерів, і це непогана пропозиція, узгоджене з можливостями провайдера. Такі роутери провайдери навіть не завжди продають, а іноді просто здають в оренду за гроші або взагалі безкоштовно, аби Ви стали їх клієнтами.

Також потрібно враховувати особливості різних пристроїв, які планується підключати до Інтернету через роутер. Так, наприклад, старі ПК або принтери мають підключення тільки через єдиний порт LAN для проводового підключення до Інтернету, значить, потрібен роутер з можливістю проводового підключення.

А ноутбуки та планшети можна підключити бездротовим способом за допомогою Wi-Fi, значить, в цьому випадку можна користуватися роутером, що роздає Інтернет по wi-fi.

підсумки

Wi-fi роутер можна вважати корисним і сучасним пристроєм для нашого часу. Вартість його сьогодні відносно невисока, і можна припустити, що з поліпшенням характеристик нові моделі будуть коштувати ще дешевше.

Роутер не підвищує швидкість Інтернету, яку надає провайдер. У кращому випадку роутер збереже його колишню швидкість. Якщо роутер ділить Інтернет між кількома пристроями, то для кожного з пристроїв швидкість може виявитися навіть нижче, ніж швидкість, яку надає (декларує) провайдер.

Сучасні моделі роутерів підтримують великі швидкості Інтернету, приблизно 100 Мбіт / с. Багатьом такій швидкості більш ніж достатньо для того, щоб зручно і швидко працювати в Інтернеті.

Є роутери, які мають величезні можливості по швидкості і функцій. Незважаючи на це, вони працюють простіше інших комутаторів, наприклад, телефонних модемів.

Але якщо в мережі офісу працює безліч пристроїв (комп'ютерів, ноутбуків, гаджетів), то може знадобитися постійний контроль фахівців для того, щоб робота роутерів була синхронізована. В основному, у користувачів, які встановлюють роутери у себе вдома, таких проблем немає.

На даний момент роутери досить поширені, і тому велика кількість виробників починають створювати пристрої початкового рівня, які будуть в подальшому замінювати складні роутери верхніх класів. І життя стане ще простіше, Інтернет буде доступніше.

Інші статті:

Плюси і мінуси ноутбука в порівнянні з ПК

Два антивіруса на комп'ютері, чому це погана затія

Що таке Блютуз і як включити Блютуз на Windows 8 і на телефоні Андроїд


Автор: Надія


Що таке wi-fi роутер, для чого він потрібен і як ним користуватися

На сьогоднішній день у багатьох сім'ях є кілька різних видів комп'ютерної техніки: комп'ютер, ноутбук та інші  гаджети  , Якими часто користуються На сьогоднішній день у багатьох сім'ях є кілька різних видів комп'ютерної техніки: комп'ютер, ноутбук та інші гаджети , Якими часто користуються. Всіх пристроїв потрібен Інтернет, і вони люблять, щоб це було підключення по wi-fi. А для цього потрібен Wi-Fi роутер, щоб для всієї техніки надати інтернет через вай-фай.

Почнемо з того, що таке Wi-Fi роутер?

Wi-Fi роутер (маршрутизатор) - пристрій для бездротового підключення користувачів до Інтернету.

Роутер по-англійськи - це router. А на російську це слово перекладається як маршрутизатор. Тому роутер і маршрутизатор - це одне і теж.

Будь-яке кафе і будь-який офіс уже майже не уявити без wi-fi. Для того щоб об'єднати всі ці пристрої, необхідна робота wi-fi роутера або маршрутизатора. А без нього буде просто невигідно або неможливо забезпечувати всю цю техніку доступом в Інтернет.

Для чого потрібен wi-fi роутер

Для чого потрібен wi-fi роутер

Wi-Fi роутер, або по-іншому його називають маршрутизатор, являє собою пристрій, що допомагає побудувати загальну мережу між окремими видами комп'ютерної техніки (комп'ютер, планшет , Смартфон, принтер і т.п.) і підключити їх до Інтернету.

Нові моделі роутерів відрізняються тим, що можуть обмежувати доступ на деякі сайти з високою ймовірністю небезпеки. Також можуть зашифрувати трафік, теж з метою забезпечення інформаційної безпеки.

У комплекті домашнього роутера зазвичай йдуть антена, апаратний блок, шнур і блок живлення.

Роутер за своїм принципом приймає з мережі Інтернет певні сигнали і передає їх комп'ютерній техніці, принтерів, навіть холодильників і іншим «розумним» електронним пристроям.

Якщо це виразити простими словами, то бездротовий маршрутизатор (вай-фай роутер) пов'язує міні-сервер, підключений до мережі Інтернет, з пристроями користувачів.

Всі пристрої в окремо отримують свої власні IP-адреси. При цьому завдяки посиленому сигналу, Інтернетом можуть користуватися одночасно кілька підключених пристроїв. Наприклад, у деяких новітніх моделей роутерів є можливість підключення до 100 різних пристроїв.

Передаючи інформацію на комп'ютер, wi-fi роутери працюють ще й в іншому напрямку, тобто, направляють ті чи інші відомості назад в Інтернет. Для безпеки проводиться кодування всіх сигналів за допомогою захисту WPA.

Рекомендую свій безкоштовний курс " Про доступ в Інтернет для початківців користувачів ". Для його проходження перейдіть за вказаною вище посиланням, введіть свій e-mail в форму для підписки і підтвердіть свою підписку. Якщо лист для підтвердження на вашу пошту не прийшло, перевірте папку Спам. Після підтвердження підписки Ви відразу отримаєте перший лист курсу. Питання, задані Вами в коментарях до будь-якої статті, вітаються, відповідаю протягом максимум 48 годин.

Які бувають роутери

Роутери бувають верхні, середні і нижні, якщо розглядати область їх застосування. До першого типу відносяться моделі з високою продуктивністю, які об'єднують мережі підприємств, фірм та організацій.

У кожному пристрої, призначеному для роботи в локальних (всередині приміщення, квартири, будинки, офісу) і глобальних мережах (підключення до «зовнішнього» Інтернету, до зовнішньої мережі через одного провайдера або декількох провайдерів), може бути близько 50 портів.

Середній тип придатний для невеликих мереж. У таких роутерах для локальної мережі може бути до 8-и портів і до 3-х - для глобальної мережі.

А нижній тип роутерів служить для домашнього користування і локальної мережі зовсім невеликого офісу, в якому може бути до 2-х портів глобальної мережі, і локальної мережі - до 4-х портів.

Що стосується способу підключення, то маршрутизатор може бути

 • як бездротовим,
 • так і проводовим.

У наших квартирах поки ще досить часто застосовують провідні роутери.

Провід від такого роутера підключається окремо до кожного комп'ютера. Незручність в тому, що дроти треба якось вести від роутера до місця розміщення комп'ютера або декількох комп'ютерів. До кожного комп'ютера потрібно вести окремий провід від роутера.

Бездротовий wi-fi роутер може використовуватися

 • як без проводів за допомогою передачі сигналу,
 • так і з проводами, як і в дротовому роутере.

Багато побутові пристрої, за винятком настільних комп'ютерів, можуть підтримувати два види підключення:

 1. проводове через роз'єм LAN і
 2. бездротове по wi-fi.

Наприклад, деякі ноутбуки можуть підтримувати обидва види підключення. Ймовірно, дротове підключення вже йде в небуття і на перший план впевнено виходить бездротове.

Про локальної мережі

У wi-fi роутера великі можливості в об'єднанні багатьох пристроїв у велику мережу з підключенням Інтернету або навіть без підключення до Інтернету. Між пристроями або технікою можна налагодити зв'язок всередині квартири, будинку або офісу за допомогою маршрутизатора.

Бездротове підключення всередині локальної мережі дає обмін інформацією без прокладки проводів, що часто буває дуже зручно.

Про підключення Wi-Fi роутера

Як показала практика, сучасний роутер є довговічним і вельми надійним пристроєм. Якщо його купити і зробити правильне підключення, то після цього він може довго працювати без збоїв. Його не потрібно буде перенастроювати або проводити будь-які інші дії. Що називається, включив один раз і забув надовго!

Налаштовувати роутер не складає великих труднощів, і займає ця процедура близько 15-20 хвилин. Це може зробити як представник провайдера, так і сам користувач за допомогою диска, на якому є докладна інструкція, або за допомогою звичної паперової інструкції, яка може додаватися до роутера.

Деякі корисні інструкції по налаштуванню роутера і підключення до роутера також можуть бути поміщені прямо на корпусі роутера у вигляді наклейок.

У мене іноді запитують приблизно так: надішліть покрокову інструкцію, як підключити Wi-Fi роутер на ноутбуці з операційною системою Windows 10. У зв'язку з цим хочу звернути увагу на кілька моментів.

При підключенні роутера операційна система (ОС) не має значення, це може бути Windows XP, 7, 8, 10, Mac OS, Android або інша ОС. Тому що налаштовується роутер зі своїм, вбудованим в нього програмним забезпеченням, а НЕ через комп'ютер з його операційною системою.

У кожного роутера своя інструкція по його настройці. Виробники роутерів - молодці в тому сенсі, що «хто на що здатний», тобто, немає єдиних стандартів, єдиних інструкцій по підключенню роутерів. Тому, повторюся, бажано залучати технічну інтернет-провайдера для підключення роутера, якщо багато в інструкціях незрозуміло. Або самостійно налаштовувати за інструкцією, що додається до Wi-Fi роутера.

Більш того, перш ніж купувати Wi-Fi роутер краще порадитися саме зі своїм інтернет-провайдером (а не з консультантом в магазині), який роутер варто придбати і чи зможе такий роутер вирішити Ваші потреби в підключенні пристроїв по Wi-Fi.

Пароль на Wi-Fi

Буквально вчора отримала лист від користувача, який пише, що у нього крадуть Wi-Fi, скільки можна терпіти це неподобство, в загальному, допоможіть розібратися.

Якщо підключений Wi-Fi роутер без пароля, то він може роздавати Wi-Fi найближчим сусідам і повз проходять випадковим людям на їх мобільні гаджети, а ті в свою чергу можуть до нього легко підключатися. Якщо безкоштовно роздавати Wi-Fi в Ваші плани не входить, то треба ставити пароль на Wi-Fi роутер. Тоді з'єднання з Вашим інтернету зможуть тільки ті, у кого є пароль від Wi-Fi.

Колись чула, що є рух, щоб роздавати Wi-Fi всім бажаючим безкоштовно і не ставити паролі на Wi-Fi. Чи не особливо видно, щоб такий рух мало багато прихильників.

Захищаючи сигнал роутера паролем, Ви також захищаєтеся від тих, хто навмисне хоче «залізти» в Вашу домашню або офісну мережу для несанкціонованого пошуку потрібної інформації.

Наприклад, зловмисників може цікавити інформація особистого характеру , Паспортні дані (скажімо, для отримання кредитів або для шантажу власника), дані банківських карт, паролі для входу в акаунти і системи банк-клієнт і т.п.

Також треба пам'ятати, що саме Ви відповідаєте за відправлені через Вашу локальну мережу дані

 • будь то звичайні листи, але мають характер спаму,
 • або некоректні коментарі, за які можуть навіть «залучити».

Так що захищати свою домашню мережу потрібно.

Перезавантаження Wi-Fi роутера

Буває так, що був Інтернет і все, немає Інтернету. Іноді в таких випадках допомагає перезавантаження роутера (перегрівся, бідолаха, і перестав працювати). Втім, комп'ютера іноді теж допомагає перезавантаження .

Перезавантажувати роутер легко - потрібно всього лише від'єднати його від харчування, почекати кілька секунд (краще кілька хвилин), і заново включити.

Вимкнення Wi-Fi роутера

Іноді запитують, чи варто відключати роутер, наприклад, на ніч і взагалі, як часто його потрібно відключати.

Роутер можна не відключати, він може працювати постійно, тобто, бути постійно включеним в мережу 220В. При бажанні можна роутер відключати, наприклад, на ніч, якщо від цього сон міцніше, скажімо, якщо заважає симпатичне підморгування лампочок на панелі роутера.

Щоб відключити Wi-Fi роутер, потрібно його просто відключити від живлення 220В.

Електроніка влаштована так, що не любить частих включень, відключень, тому роутер часто (наприклад, в день по кілька разів) відключати і включати - не дуже здорово. Роутер коштує або не відключати взагалі, або відключати рідко.

Їдучи надовго - у відпустку, на дачу, у відрядження, роутер краще завжди відключати. Бо роутер, включений в 220В, Ваш інтернет-провайдер бачить як працюючий пристрій, тобто, з точки зору провайдера, Ви продовжуєте користуватися Інтернетом. А з цього випливає, що після повернення Вам, найімовірніше, доведеться сплатити послугу згідно з тарифами провайдера, хоча по факту інтернетом Ви не користувалися.

Про вибір Wi-Fi роутера

При виборі роутера потрібно для себе визначити, для яких цілей він буде призначений, і враховувати можливості приладу. Не варто для будинку купувати складне високопродуктивне пристрій, який, скажімо, призначене для обслуговування великого офісу.

Для домашнього використання цілком підійдуть прості і дешеві моделі. Тільки треба уважно стежити за тим, щоб у роутера була можливість як проводового підключення (якщо воно потрібно), так і підключення через wi-fi (знову ж таки, якщо це потрібно для підключення до Інтернету комп'ютерів і гаджетів через wi-fi).

Досить часто провайдери, пропонуючи Вам послуги підключення до Інтернету, одночасно пропонують певні моделі роутерів, і це непогана пропозиція, узгоджене з можливостями провайдера. Такі роутери провайдери навіть не завжди продають, а іноді просто здають в оренду за гроші або взагалі безкоштовно, аби Ви стали їх клієнтами.

Також потрібно враховувати особливості різних пристроїв, які планується підключати до Інтернету через роутер. Так, наприклад, старі ПК або принтери мають підключення тільки через єдиний порт LAN для проводового підключення до Інтернету, значить, потрібен роутер з можливістю проводового підключення.

А ноутбуки та планшети можна підключити бездротовим способом за допомогою Wi-Fi, значить, в цьому випадку можна користуватися роутером, що роздає Інтернет по wi-fi.

підсумки

Wi-fi роутер можна вважати корисним і сучасним пристроєм для нашого часу. Вартість його сьогодні відносно невисока, і можна припустити, що з поліпшенням характеристик нові моделі будуть коштувати ще дешевше.

Роутер не підвищує швидкість Інтернету, яку надає провайдер. У кращому випадку роутер збереже його колишню швидкість. Якщо роутер ділить Інтернет між кількома пристроями, то для кожного з пристроїв швидкість може виявитися навіть нижче, ніж швидкість, яку надає (декларує) провайдер.

Сучасні моделі роутерів підтримують великі швидкості Інтернету, приблизно 100 Мбіт / с. Багатьом такій швидкості більш ніж достатньо для того, щоб зручно і швидко працювати в Інтернеті.

Є роутери, які мають величезні можливості по швидкості і функцій. Незважаючи на це, вони працюють простіше інших комутаторів, наприклад, телефонних модемів.

Але якщо в мережі офісу працює безліч пристроїв (комп'ютерів, ноутбуків, гаджетів), то може знадобитися постійний контроль фахівців для того, щоб робота роутерів була синхронізована. В основному, у користувачів, які встановлюють роутери у себе вдома, таких проблем немає.

На даний момент роутери досить поширені, і тому велика кількість виробників починають створювати пристрої початкового рівня, які будуть в подальшому замінювати складні роутери верхніх класів. І життя стане ще простіше, Інтернет буде доступніше.

Інші статті:

Плюси і мінуси ноутбука в порівнянні з ПК

Два антивіруса на комп'ютері, чому це погана затія

Що таке Блютуз і як включити Блютуз на Windows 8 і на телефоні Андроїд


Автор: Надія


Що таке wi-fi роутер, для чого він потрібен і як ним користуватися

На сьогоднішній день у багатьох сім'ях є кілька різних видів комп'ютерної техніки: комп'ютер, ноутбук та інші  гаджети  , Якими часто користуються На сьогоднішній день у багатьох сім'ях є кілька різних видів комп'ютерної техніки: комп'ютер, ноутбук та інші гаджети , Якими часто користуються. Всіх пристроїв потрібен Інтернет, і вони люблять, щоб це було підключення по wi-fi. А для цього потрібен Wi-Fi роутер, щоб для всієї техніки надати інтернет через вай-фай.

Почнемо з того, що таке Wi-Fi роутер?

Wi-Fi роутер (маршрутизатор) - пристрій для бездротового підключення користувачів до Інтернету.

Роутер по-англійськи - це router. А на російську це слово перекладається як маршрутизатор. Тому роутер і маршрутизатор - це одне і теж.

Будь-яке кафе і будь-який офіс уже майже не уявити без wi-fi. Для того щоб об'єднати всі ці пристрої, необхідна робота wi-fi роутера або маршрутизатора. А без нього буде просто невигідно або неможливо забезпечувати всю цю техніку доступом в Інтернет.

Для чого потрібен wi-fi роутер

Для чого потрібен wi-fi роутер

Wi-Fi роутер, або по-іншому його називають маршрутизатор, являє собою пристрій, що допомагає побудувати загальну мережу між окремими видами комп'ютерної техніки (комп'ютер, планшет , Смартфон, принтер і т.п.) і підключити їх до Інтернету.

Нові моделі роутерів відрізняються тим, що можуть обмежувати доступ на деякі сайти з високою ймовірністю небезпеки. Також можуть зашифрувати трафік, теж з метою забезпечення інформаційної безпеки.

У комплекті домашнього роутера зазвичай йдуть антена, апаратний блок, шнур і блок живлення.

Роутер за своїм принципом приймає з мережі Інтернет певні сигнали і передає їх комп'ютерній техніці, принтерів, навіть холодильників і іншим «розумним» електронним пристроям.

Якщо це виразити простими словами, то бездротовий маршрутизатор (вай-фай роутер) пов'язує міні-сервер, підключений до мережі Інтернет, з пристроями користувачів.

Всі пристрої в окремо отримують свої власні IP-адреси. При цьому завдяки посиленому сигналу, Інтернетом можуть користуватися одночасно кілька підключених пристроїв. Наприклад, у деяких новітніх моделей роутерів є можливість підключення до 100 різних пристроїв.

Передаючи інформацію на комп'ютер, wi-fi роутери працюють ще й в іншому напрямку, тобто, направляють ті чи інші відомості назад в Інтернет. Для безпеки проводиться кодування всіх сигналів за допомогою захисту WPA.

Рекомендую свій безкоштовний курс " Про доступ в Інтернет для початківців користувачів ". Для його проходження перейдіть за вказаною вище посиланням, введіть свій e-mail в форму для підписки і підтвердіть свою підписку. Якщо лист для підтвердження на вашу пошту не прийшло, перевірте папку Спам. Після підтвердження підписки Ви відразу отримаєте перший лист курсу. Питання, задані Вами в коментарях до будь-якої статті, вітаються, відповідаю протягом максимум 48 годин.

Які бувають роутери

Роутери бувають верхні, середні і нижні, якщо розглядати область їх застосування. До першого типу відносяться моделі з високою продуктивністю, які об'єднують мережі підприємств, фірм та організацій.

У кожному пристрої, призначеному для роботи в локальних (всередині приміщення, квартири, будинки, офісу) і глобальних мережах (підключення до «зовнішнього» Інтернету, до зовнішньої мережі через одного провайдера або декількох провайдерів), може бути близько 50 портів.

Середній тип придатний для невеликих мереж. У таких роутерах для локальної мережі може бути до 8-и портів і до 3-х - для глобальної мережі.

А нижній тип роутерів служить для домашнього користування і локальної мережі зовсім невеликого офісу, в якому може бути до 2-х портів глобальної мережі, і локальної мережі - до 4-х портів.

Що стосується способу підключення, то маршрутизатор може бути

 • як бездротовим,
 • так і проводовим.

У наших квартирах поки ще досить часто застосовують провідні роутери.

Провід від такого роутера підключається окремо до кожного комп'ютера. Незручність в тому, що дроти треба якось вести від роутера до місця розміщення комп'ютера або декількох комп'ютерів. До кожного комп'ютера потрібно вести окремий провід від роутера.

Бездротовий wi-fi роутер може використовуватися

 • як без проводів за допомогою передачі сигналу,
 • так і з проводами, як і в дротовому роутере.

Багато побутові пристрої, за винятком настільних комп'ютерів, можуть підтримувати два види підключення:

 1. проводове через роз'єм LAN і
 2. бездротове по wi-fi.

Наприклад, деякі ноутбуки можуть підтримувати обидва види підключення. Ймовірно, дротове підключення вже йде в небуття і на перший план впевнено виходить бездротове.

Про локальної мережі

У wi-fi роутера великі можливості в об'єднанні багатьох пристроїв у велику мережу з підключенням Інтернету або навіть без підключення до Інтернету. Між пристроями або технікою можна налагодити зв'язок всередині квартири, будинку або офісу за допомогою маршрутизатора.

Бездротове підключення всередині локальної мережі дає обмін інформацією без прокладки проводів, що часто буває дуже зручно.

Про підключення Wi-Fi роутера

Як показала практика, сучасний роутер є довговічним і вельми надійним пристроєм. Якщо його купити і зробити правильне підключення, то після цього він може довго працювати без збоїв. Його не потрібно буде перенастроювати або проводити будь-які інші дії. Що називається, включив один раз і забув надовго!

Налаштовувати роутер не складає великих труднощів, і займає ця процедура близько 15-20 хвилин. Це може зробити як представник провайдера, так і сам користувач за допомогою диска, на якому є докладна інструкція, або за допомогою звичної паперової інструкції, яка може додаватися до роутера.

Деякі корисні інструкції по налаштуванню роутера і підключення до роутера також можуть бути поміщені прямо на корпусі роутера у вигляді наклейок.

У мене іноді запитують приблизно так: надішліть покрокову інструкцію, як підключити Wi-Fi роутер на ноутбуці з операційною системою Windows 10. У зв'язку з цим хочу звернути увагу на кілька моментів.

При підключенні роутера операційна система (ОС) не має значення, це може бути Windows XP, 7, 8, 10, Mac OS, Android або інша ОС. Тому що налаштовується роутер зі своїм, вбудованим в нього програмним забезпеченням, а НЕ через комп'ютер з його операційною системою.

У кожного роутера своя інструкція по його настройці. Виробники роутерів - молодці в тому сенсі, що «хто на що здатний», тобто, немає єдиних стандартів, єдиних інструкцій по підключенню роутерів. Тому, повторюся, бажано залучати технічну інтернет-провайдера для підключення роутера, якщо багато в інструкціях незрозуміло. Або самостійно налаштовувати за інструкцією, що додається до Wi-Fi роутера.

Більш того, перш ніж купувати Wi-Fi роутер краще порадитися саме зі своїм інтернет-провайдером (а не з консультантом в магазині), який роутер варто придбати і чи зможе такий роутер вирішити Ваші потреби в підключенні пристроїв по Wi-Fi.

Пароль на Wi-Fi

Буквально вчора отримала лист від користувача, який пише, що у нього крадуть Wi-Fi, скільки можна терпіти це неподобство, в загальному, допоможіть розібратися.

Якщо підключений Wi-Fi роутер без пароля, то він може роздавати Wi-Fi найближчим сусідам і повз проходять випадковим людям на їх мобільні гаджети, а ті в свою чергу можуть до нього легко підключатися. Якщо безкоштовно роздавати Wi-Fi в Ваші плани не входить, то треба ставити пароль на Wi-Fi роутер. Тоді з'єднання з Вашим інтернету зможуть тільки ті, у кого є пароль від Wi-Fi.

Колись чула, що є рух, щоб роздавати Wi-Fi всім бажаючим безкоштовно і не ставити паролі на Wi-Fi. Чи не особливо видно, щоб такий рух мало багато прихильників.

Захищаючи сигнал роутера паролем, Ви також захищаєтеся від тих, хто навмисне хоче «залізти» в Вашу домашню або офісну мережу для несанкціонованого пошуку потрібної інформації.

Наприклад, зловмисників може цікавити інформація особистого характеру , Паспортні дані (скажімо, для отримання кредитів або для шантажу власника), дані банківських карт, паролі для входу в акаунти і системи банк-клієнт і т.п.

Також треба пам'ятати, що саме Ви відповідаєте за відправлені через Вашу локальну мережу дані

 • будь то звичайні листи, але мають характер спаму,
 • або некоректні коментарі, за які можуть навіть «залучити».

Так що захищати свою домашню мережу потрібно.

Перезавантаження Wi-Fi роутера

Буває так, що був Інтернет і все, немає Інтернету. Іноді в таких випадках допомагає перезавантаження роутера (перегрівся, бідолаха, і перестав працювати). Втім, комп'ютера іноді теж допомагає перезавантаження .

Перезавантажувати роутер легко - потрібно всього лише від'єднати його від харчування, почекати кілька секунд (краще кілька хвилин), і заново включити.

Вимкнення Wi-Fi роутера

Іноді запитують, чи варто відключати роутер, наприклад, на ніч і взагалі, як часто його потрібно відключати.

Роутер можна не відключати, він може працювати постійно, тобто, бути постійно включеним в мережу 220В. При бажанні можна роутер відключати, наприклад, на ніч, якщо від цього сон міцніше, скажімо, якщо заважає симпатичне підморгування лампочок на панелі роутера.

Щоб відключити Wi-Fi роутер, потрібно його просто відключити від живлення 220В.

Електроніка влаштована так, що не любить частих включень, відключень, тому роутер часто (наприклад, в день по кілька разів) відключати і включати - не дуже здорово. Роутер коштує або не відключати взагалі, або відключати рідко.

Їдучи надовго - у відпустку, на дачу, у відрядження, роутер краще завжди відключати. Бо роутер, включений в 220В, Ваш інтернет-провайдер бачить як працюючий пристрій, тобто, з точки зору провайдера, Ви продовжуєте користуватися Інтернетом. А з цього випливає, що після повернення Вам, найімовірніше, доведеться сплатити послугу згідно з тарифами провайдера, хоча по факту інтернетом Ви не користувалися.

Про вибір Wi-Fi роутера

При виборі роутера потрібно для себе визначити, для яких цілей він буде призначений, і враховувати можливості приладу. Не варто для будинку купувати складне високопродуктивне пристрій, який, скажімо, призначене для обслуговування великого офісу.

Для домашнього використання цілком підійдуть прості і дешеві моделі. Тільки треба уважно стежити за тим, щоб у роутера була можливість як проводового підключення (якщо воно потрібно), так і підключення через wi-fi (знову ж таки, якщо це потрібно для підключення до Інтернету комп'ютерів і гаджетів через wi-fi).

Досить часто провайдери, пропонуючи Вам послуги підключення до Інтернету, одночасно пропонують певні моделі роутерів, і це непогана пропозиція, узгоджене з можливостями провайдера. Такі роутери провайдери навіть не завжди продають, а іноді просто здають в оренду за гроші або взагалі безкоштовно, аби Ви стали їх клієнтами.

Також потрібно враховувати особливості різних пристроїв, які планується підключати до Інтернету через роутер. Так, наприклад, старі ПК або принтери мають підключення тільки через єдиний порт LAN для проводового підключення до Інтернету, значить, потрібен роутер з можливістю проводового підключення.

А ноутбуки та планшети можна підключити бездротовим способом за допомогою Wi-Fi, значить, в цьому випадку можна користуватися роутером, що роздає Інтернет по wi-fi.

підсумки

Wi-fi роутер можна вважати корисним і сучасним пристроєм для нашого часу. Вартість його сьогодні відносно невисока, і можна припустити, що з поліпшенням характеристик нові моделі будуть коштувати ще дешевше.

Роутер не підвищує швидкість Інтернету, яку надає провайдер. У кращому випадку роутер збереже його колишню швидкість. Якщо роутер ділить Інтернет між кількома пристроями, то для кожного з пристроїв швидкість може виявитися навіть нижче, ніж швидкість, яку надає (декларує) провайдер.

Сучасні моделі роутерів підтримують великі швидкості Інтернету, приблизно 100 Мбіт / с. Багатьом такій швидкості більш ніж достатньо для того, щоб зручно і швидко працювати в Інтернеті.

Є роутери, які мають величезні можливості по швидкості і функцій. Незважаючи на це, вони працюють простіше інших комутаторів, наприклад, телефонних модемів.

Але якщо в мережі офісу працює безліч пристроїв (комп'ютерів, ноутбуків, гаджетів), то може знадобитися постійний контроль фахівців для того, щоб робота роутерів була синхронізована. В основному, у користувачів, які встановлюють роутери у себе вдома, таких проблем немає.

На даний момент роутери досить поширені, і тому велика кількість виробників починають створювати пристрої початкового рівня, які будуть в подальшому замінювати складні роутери верхніх класів. І життя стане ще простіше, Інтернет буде доступніше.

Інші статті:

Плюси і мінуси ноутбука в порівнянні з ПК

Два антивіруса на комп'ютері, чому це погана затія

Що таке Блютуз і як включити Блютуз на Windows 8 і на телефоні Андроїд


Автор: Надія


Що таке wi-fi роутер, для чого він потрібен і як ним користуватися

На сьогоднішній день у багатьох сім'ях є кілька різних видів комп'ютерної техніки: комп'ютер, ноутбук та інші  гаджети  , Якими часто користуються На сьогоднішній день у багатьох сім'ях є кілька різних видів комп'ютерної техніки: комп'ютер, ноутбук та інші гаджети , Якими часто користуються. Всіх пристроїв потрібен Інтернет, і вони люблять, щоб це було підключення по wi-fi. А для цього потрібен Wi-Fi роутер, щоб для всієї техніки надати інтернет через вай-фай.

Почнемо з того, що таке Wi-Fi роутер?

Wi-Fi роутер (маршрутизатор) - пристрій для бездротового підключення користувачів до Інтернету.

Роутер по-англійськи - це router. А на російську це слово перекладається як маршрутизатор. Тому роутер і маршрутизатор - це одне і теж.

Будь-яке кафе і будь-який офіс уже майже не уявити без wi-fi. Для того щоб об'єднати всі ці пристрої, необхідна робота wi-fi роутера або маршрутизатора. А без нього буде просто невигідно або неможливо забезпечувати всю цю техніку доступом в Інтернет.

Для чого потрібен wi-fi роутер

Для чого потрібен wi-fi роутер

Wi-Fi роутер, або по-іншому його називають маршрутизатор, являє собою пристрій, що допомагає побудувати загальну мережу між окремими видами комп'ютерної техніки (комп'ютер, планшет , Смартфон, принтер і т.п.) і підключити їх до Інтернету.

Нові моделі роутерів відрізняються тим, що можуть обмежувати доступ на деякі сайти з високою ймовірністю небезпеки. Також можуть зашифрувати трафік, теж з метою забезпечення інформаційної безпеки.

У комплекті домашнього роутера зазвичай йдуть антена, апаратний блок, шнур і блок живлення.

Роутер за своїм принципом приймає з мережі Інтернет певні сигнали і передає їх комп'ютерній техніці, принтерів, навіть холодильників і іншим «розумним» електронним пристроям.

Якщо це виразити простими словами, то бездротовий маршрутизатор (вай-фай роутер) пов'язує міні-сервер, підключений до мережі Інтернет, з пристроями користувачів.

Всі пристрої в окремо отримують свої власні IP-адреси. При цьому завдяки посиленому сигналу, Інтернетом можуть користуватися одночасно кілька підключених пристроїв. Наприклад, у деяких новітніх моделей роутерів є можливість підключення до 100 різних пристроїв.

Передаючи інформацію на комп'ютер, wi-fi роутери працюють ще й в іншому напрямку, тобто, направляють ті чи інші відомості назад в Інтернет. Для безпеки проводиться кодування всіх сигналів за допомогою захисту WPA.

Рекомендую свій безкоштовний курс " Про доступ в Інтернет для початківців користувачів ". Для його проходження перейдіть за вказаною вище посиланням, введіть свій e-mail в форму для підписки і підтвердіть свою підписку. Якщо лист для підтвердження на вашу пошту не прийшло, перевірте папку Спам. Після підтвердження підписки Ви відразу отримаєте перший лист курсу. Питання, задані Вами в коментарях до будь-якої статті, вітаються, відповідаю протягом максимум 48 годин.

Які бувають роутери

Роутери бувають верхні, середні і нижні, якщо розглядати область їх застосування. До першого типу відносяться моделі з високою продуктивністю, які об'єднують мережі підприємств, фірм та організацій.

У кожному пристрої, призначеному для роботи в локальних (всередині приміщення, квартири, будинки, офісу) і глобальних мережах (підключення до «зовнішнього» Інтернету, до зовнішньої мережі через одного провайдера або декількох провайдерів), може бути близько 50 портів.

Середній тип придатний для невеликих мереж. У таких роутерах для локальної мережі може бути до 8-и портів і до 3-х - для глобальної мережі.

А нижній тип роутерів служить для домашнього користування і локальної мережі зовсім невеликого офісу, в якому може бути до 2-х портів глобальної мережі, і локальної мережі - до 4-х портів.

Що стосується способу підключення, то маршрутизатор може бути

 • як бездротовим,
 • так і проводовим.

У наших квартирах поки ще досить часто застосовують провідні роутери.

Провід від такого роутера підключається окремо до кожного комп'ютера. Незручність в тому, що дроти треба якось вести від роутера до місця розміщення комп'ютера або декількох комп'ютерів. До кожного комп'ютера потрібно вести окремий провід від роутера.

Бездротовий wi-fi роутер може використовуватися

 • як без проводів за допомогою передачі сигналу,
 • так і з проводами, як і в дротовому роутере.

Багато побутові пристрої, за винятком настільних комп'ютерів, можуть підтримувати два види підключення:

 1. проводове через роз'єм LAN і
 2. бездротове по wi-fi.

Наприклад, деякі ноутбуки можуть підтримувати обидва види підключення. Ймовірно, дротове підключення вже йде в небуття і на перший план впевнено виходить бездротове.

Про локальної мережі

У wi-fi роутера великі можливості в об'єднанні багатьох пристроїв у велику мережу з підключенням Інтернету або навіть без підключення до Інтернету. Між пристроями або технікою можна налагодити зв'язок всередині квартири, будинку або офісу за допомогою маршрутизатора.

Бездротове підключення всередині локальної мережі дає обмін інформацією без прокладки проводів, що часто буває дуже зручно.

Про підключення Wi-Fi роутера

Як показала практика, сучасний роутер є довговічним і вельми надійним пристроєм. Якщо його купити і зробити правильне підключення, то після цього він може довго працювати без збоїв. Його не потрібно буде перенастроювати або проводити будь-які інші дії. Що називається, включив один раз і забув надовго!

Налаштовувати роутер не складає великих труднощів, і займає ця процедура близько 15-20 хвилин. Це може зробити як представник провайдера, так і сам користувач за допомогою диска, на якому є докладна інструкція, або за допомогою звичної паперової інструкції, яка може додаватися до роутера.

Деякі корисні інструкції по налаштуванню роутера і підключення до роутера також можуть бути поміщені прямо на корпусі роутера у вигляді наклейок.

У мене іноді запитують приблизно так: надішліть покрокову інструкцію, як підключити Wi-Fi роутер на ноутбуці з операційною системою Windows 10. У зв'язку з цим хочу звернути увагу на кілька моментів.

При підключенні роутера операційна система (ОС) не має значення, це може бути Windows XP, 7, 8, 10, Mac OS, Android або інша ОС. Тому що налаштовується роутер зі своїм, вбудованим в нього програмним забезпеченням, а НЕ через комп'ютер з його операційною системою.

У кожного роутера своя інструкція по його настройці. Виробники роутерів - молодці в тому сенсі, що «хто на що здатний», тобто, немає єдиних стандартів, єдиних інструкцій по підключенню роутерів. Тому, повторюся, бажано залучати технічну інтернет-провайдера для підключення роутера, якщо багато в інструкціях незрозуміло. Або самостійно налаштовувати за інструкцією, що додається до Wi-Fi роутера.

Більш того, перш ніж купувати Wi-Fi роутер краще порадитися саме зі своїм інтернет-провайдером (а не з консультантом в магазині), який роутер варто придбати і чи зможе такий роутер вирішити Ваші потреби в підключенні пристроїв по Wi-Fi.

Пароль на Wi-Fi

Буквально вчора отримала лист від користувача, який пише, що у нього крадуть Wi-Fi, скільки можна терпіти це неподобство, в загальному, допоможіть розібратися.

Якщо підключений Wi-Fi роутер без пароля, то він може роздавати Wi-Fi найближчим сусідам і повз проходять випадковим людям на їх мобільні гаджети, а ті в свою чергу можуть до нього легко підключатися. Якщо безкоштовно роздавати Wi-Fi в Ваші плани не входить, то треба ставити пароль на Wi-Fi роутер. Тоді з'єднання з Вашим інтернету зможуть тільки ті, у кого є пароль від Wi-Fi.

Колись чула, що є рух, щоб роздавати Wi-Fi всім бажаючим безкоштовно і не ставити паролі на Wi-Fi. Чи не особливо видно, щоб такий рух мало багато прихильників.

Захищаючи сигнал роутера паролем, Ви також захищаєтеся від тих, хто навмисне хоче «залізти» в Вашу домашню або офісну мережу для несанкціонованого пошуку потрібної інформації.

Наприклад, зловмисників може цікавити інформація особистого характеру , Паспортні дані (скажімо, для отримання кредитів або для шантажу власника), дані банківських карт, паролі для входу в акаунти і системи банк-клієнт і т.п.

Також треба пам'ятати, що саме Ви відповідаєте за відправлені через Вашу локальну мережу дані

 • будь то звичайні листи, але мають характер спаму,
 • або некоректні коментарі, за які можуть навіть «залучити».

Так що захищати свою домашню мережу потрібно.

Перезавантаження Wi-Fi роутера

Буває так, що був Інтернет і все, немає Інтернету. Іноді в таких випадках допомагає перезавантаження роутера (перегрівся, бідолаха, і перестав працювати). Втім, комп'ютера іноді теж допомагає перезавантаження .

Перезавантажувати роутер легко - потрібно всього лише від'єднати його від харчування, почекати кілька секунд (краще кілька хвилин), і заново включити.

Вимкнення Wi-Fi роутера

Іноді запитують, чи варто відключати роутер, наприклад, на ніч і взагалі, як часто його потрібно відключати.

Роутер можна не відключати, він може працювати постійно, тобто, бути постійно включеним в мережу 220В. При бажанні можна роутер відключати, наприклад, на ніч, якщо від цього сон міцніше, скажімо, якщо заважає симпатичне підморгування лампочок на панелі роутера.

Щоб відключити Wi-Fi роутер, потрібно його просто відключити від живлення 220В.

Електроніка влаштована так, що не любить частих включень, відключень, тому роутер часто (наприклад, в день по кілька разів) відключати і включати - не дуже здорово. Роутер коштує або не відключати взагалі, або відключати рідко.

Їдучи надовго - у відпустку, на дачу, у відрядження, роутер краще завжди відключати. Бо роутер, включений в 220В, Ваш інтернет-провайдер бачить як працюючий пристрій, тобто, з точки зору провайдера, Ви продовжуєте користуватися Інтернетом. А з цього випливає, що після повернення Вам, найімовірніше, доведеться сплатити послугу згідно з тарифами провайдера, хоча по факту інтернетом Ви не користувалися.

Про вибір Wi-Fi роутера

При виборі роутера потрібно для себе визначити, для яких цілей він буде призначений, і враховувати можливості приладу. Не варто для будинку купувати складне високопродуктивне пристрій, який, скажімо, призначене для обслуговування великого офісу.

Для домашнього використання цілком підійдуть прості і дешеві моделі. Тільки треба уважно стежити за тим, щоб у роутера була можливість як проводового підключення (якщо воно потрібно), так і підключення через wi-fi (знову ж таки, якщо це потрібно для підключення до Інтернету комп'ютерів і гаджетів через wi-fi).

Досить часто провайдери, пропонуючи Вам послуги підключення до Інтернету, одночасно пропонують певні моделі роутерів, і це непогана пропозиція, узгоджене з можливостями провайдера. Такі роутери провайдери навіть не завжди продають, а іноді просто здають в оренду за гроші або взагалі безкоштовно, аби Ви стали їх клієнтами.

Також потрібно враховувати особливості різних пристроїв, які планується підключати до Інтернету через роутер. Так, наприклад, старі ПК або принтери мають підключення тільки через єдиний порт LAN для проводового підключення до Інтернету, значить, потрібен роутер з можливістю проводового підключення.

А ноутбуки та планшети можна підключити бездротовим способом за допомогою Wi-Fi, значить, в цьому випадку можна користуватися роутером, що роздає Інтернет по wi-fi.

підсумки

Wi-fi роутер можна вважати корисним і сучасним пристроєм для нашого часу. Вартість його сьогодні відносно невисока, і можна припустити, що з поліпшенням характеристик нові моделі будуть коштувати ще дешевше.

Роутер не підвищує швидкість Інтернету, яку надає провайдер. У кращому випадку роутер збереже його колишню швидкість. Якщо роутер ділить Інтернет між кількома пристроями, то для кожного з пристроїв швидкість може виявитися навіть нижче, ніж швидкість, яку надає (декларує) провайдер.

Сучасні моделі роутерів підтримують великі швидкості Інтернету, приблизно 100 Мбіт / с. Багатьом такій швидкості більш ніж достатньо для того, щоб зручно і швидко працювати в Інтернеті.

Є роутери, які мають величезні можливості по швидкості і функцій. Незважаючи на це, вони працюють простіше інших комутаторів, наприклад, телефонних модемів.

Але якщо в мережі офісу працює безліч пристроїв (комп'ютерів, ноутбуків, гаджетів), то може знадобитися постійний контроль фахівців для того, щоб робота роутерів була синхронізована. В основному, у користувачів, які встановлюють роутери у себе вдома, таких проблем немає.

На даний момент роутери досить поширені, і тому велика кількість виробників починають створювати пристрої початкового рівня, які будуть в подальшому замінювати складні роутери верхніх класів. І життя стане ще простіше, Інтернет буде доступніше.

Інші статті:

Плюси і мінуси ноутбука в порівнянні з ПК

Два антивіруса на комп'ютері, чому це погана затія

Що таке Блютуз і як включити Блютуз на Windows 8 і на телефоні Андроїд


Автор: Надія


Що таке wi-fi роутер, для чого він потрібен і як ним користуватися

На сьогоднішній день у багатьох сім'ях є кілька різних видів комп'ютерної техніки: комп'ютер, ноутбук та інші  гаджети  , Якими часто користуються На сьогоднішній день у багатьох сім'ях є кілька різних видів комп'ютерної техніки: комп'ютер, ноутбук та інші гаджети , Якими часто користуються. Всіх пристроїв потрібен Інтернет, і вони люблять, щоб це було підключення по wi-fi. А для цього потрібен Wi-Fi роутер, щоб для всієї техніки надати інтернет через вай-фай.

Почнемо з того, що таке Wi-Fi роутер?

Wi-Fi роутер (маршрутизатор) - пристрій для бездротового підключення користувачів до Інтернету.

Роутер по-англійськи - це router. А на російську це слово перекладається як маршрутизатор. Тому роутер і маршрутизатор - це одне і теж.

Будь-яке кафе і будь-який офіс уже майже не уявити без wi-fi. Для того щоб об'єднати всі ці пристрої, необхідна робота wi-fi роутера або маршрутизатора. А без нього буде просто невигідно або неможливо забезпечувати всю цю техніку доступом в Інтернет.

Для чого потрібен wi-fi роутер

Для чого потрібен wi-fi роутер

Wi-Fi роутер, або по-іншому його називають маршрутизатор, являє собою пристрій, що допомагає побудувати загальну мережу між окремими видами комп'ютерної техніки (комп'ютер, планшет , Смартфон, принтер і т.п.) і підключити їх до Інтернету.

Нові моделі роутерів відрізняються тим, що можуть обмежувати доступ на деякі сайти з високою ймовірністю небезпеки. Також можуть зашифрувати трафік, теж з метою забезпечення інформаційної безпеки.

У комплекті домашнього роутера зазвичай йдуть антена, апаратний блок, шнур і блок живлення.

Роутер за своїм принципом приймає з мережі Інтернет певні сигнали і передає їх комп'ютерній техніці, принтерів, навіть холодильників і іншим «розумним» електронним пристроям.

Якщо це виразити простими словами, то бездротовий маршрутизатор (вай-фай роутер) пов'язує міні-сервер, підключений до мережі Інтернет, з пристроями користувачів.

Всі пристрої в окремо отримують свої власні IP-адреси. При цьому завдяки посиленому сигналу, Інтернетом можуть користуватися одночасно кілька підключених пристроїв. Наприклад, у деяких новітніх моделей роутерів є можливість підключення до 100 різних пристроїв.

Передаючи інформацію на комп'ютер, wi-fi роутери працюють ще й в іншому напрямку, тобто, направляють ті чи інші відомості назад в Інтернет. Для безпеки проводиться кодування всіх сигналів за допомогою захисту WPA.

Рекомендую свій безкоштовний курс " Про доступ в Інтернет для початківців користувачів ". Для його проходження перейдіть за вказаною вище посиланням, введіть свій e-mail в форму для підписки і підтвердіть свою підписку. Якщо лист для підтвердження на вашу пошту не прийшло, перевірте папку Спам. Після підтвердження підписки Ви відразу отримаєте перший лист курсу. Питання, задані Вами в коментарях до будь-якої статті, вітаються, відповідаю протягом максимум 48 годин.

Які бувають роутери

Роутери бувають верхні, середні і нижні, якщо розглядати область їх застосування. До першого типу відносяться моделі з високою продуктивністю, які об'єднують мережі підприємств, фірм та організацій.

У кожному пристрої, призначеному для роботи в локальних (всередині приміщення, квартири, будинки, офісу) і глобальних мережах (підключення до «зовнішнього» Інтернету, до зовнішньої мережі через одного провайдера або декількох провайдерів), може бути близько 50 портів.

Середній тип придатний для невеликих мереж. У таких роутерах для локальної мережі може бути до 8-и портів і до 3-х - для глобальної мережі.

А нижній тип роутерів служить для домашнього користування і локальної мережі зовсім невеликого офісу, в якому може бути до 2-х портів глобальної мережі, і локальної мережі - до 4-х портів.

Що стосується способу підключення, то маршрутизатор може бути

 • як бездротовим,
 • так і проводовим.

У наших квартирах поки ще досить часто застосовують провідні роутери.

Провід від такого роутера підключається окремо до кожного комп'ютера. Незручність в тому, що дроти треба якось вести від роутера до місця розміщення комп'ютера або декількох комп'ютерів. До кожного комп'ютера потрібно вести окремий провід від роутера.

Бездротовий wi-fi роутер може використовуватися

 • як без проводів за допомогою передачі сигналу,
 • так і з проводами, як і в дротовому роутере.

Багато побутові пристрої, за винятком настільних комп'ютерів, можуть підтримувати два види підключення:

 1. проводове через роз'єм LAN і
 2. бездротове по wi-fi.

Наприклад, деякі ноутбуки можуть підтримувати обидва види підключення. Ймовірно, дротове підключення вже йде в небуття і на перший план впевнено виходить бездротове.

Про локальної мережі

У wi-fi роутера великі можливості в об'єднанні багатьох пристроїв у велику мережу з підключенням Інтернету або навіть без підключення до Інтернету. Між пристроями або технікою можна налагодити зв'язок всередині квартири, будинку або офісу за допомогою маршрутизатора.

Бездротове підключення всередині локальної мережі дає обмін інформацією без прокладки проводів, що часто буває дуже зручно.

Про підключення Wi-Fi роутера

Як показала практика, сучасний роутер є довговічним і вельми надійним пристроєм. Якщо його купити і зробити правильне підключення, то після цього він може довго працювати без збоїв. Його не потрібно буде перенастроювати або проводити будь-які інші дії. Що називається, включив один раз і забув надовго!

Налаштовувати роутер не складає великих труднощів, і займає ця процедура близько 15-20 хвилин. Це може зробити як представник провайдера, так і сам користувач за допомогою диска, на якому є докладна інструкція, або за допомогою звичної паперової інструкції, яка може додаватися до роутера.

Деякі корисні інструкції по налаштуванню роутера і підключення до роутера також можуть бути поміщені прямо на корпусі роутера у вигляді наклейок.

У мене іноді запитують приблизно так: надішліть покрокову інструкцію, як підключити Wi-Fi роутер на ноутбуці з операційною системою Windows 10. У зв'язку з цим хочу звернути увагу на кілька моментів.

При підключенні роутера операційна система (ОС) не має значення, це може бути Windows XP, 7, 8, 10, Mac OS, Android або інша ОС. Тому що налаштовується роутер зі своїм, вбудованим в нього програмним забезпеченням, а НЕ через комп'ютер з його операційною системою.

У кожного роутера своя інструкція по його настройці. Виробники роутерів - молодці в тому сенсі, що «хто на що здатний», тобто, немає єдиних стандартів, єдиних інструкцій по підключенню роутерів. Тому, повторюся, бажано залучати технічну інтернет-провайдера для підключення роутера, якщо багато в інструкціях незрозуміло. Або самостійно налаштовувати за інструкцією, що додається до Wi-Fi роутера.

Більш того, перш ніж купувати Wi-Fi роутер краще порадитися саме зі своїм інтернет-провайдером (а не з консультантом в магазині), який роутер варто придбати і чи зможе такий роутер вирішити Ваші потреби в підключенні пристроїв по Wi-Fi.

Пароль на Wi-Fi

Буквально вчора отримала лист від користувача, який пише, що у нього крадуть Wi-Fi, скільки можна терпіти це неподобство, в загальному, допоможіть розібратися.

Якщо підключений Wi-Fi роутер без пароля, то він може роздавати Wi-Fi найближчим сусідам і повз проходять випадковим людям на їх мобільні гаджети, а ті в свою чергу можуть до нього легко підключатися. Якщо безкоштовно роздавати Wi-Fi в Ваші плани не входить, то треба ставити пароль на Wi-Fi роутер. Тоді з'єднання з Вашим інтернету зможуть тільки ті, у кого є пароль від Wi-Fi.

Колись чула, що є рух, щоб роздавати Wi-Fi всім бажаючим безкоштовно і не ставити паролі на Wi-Fi. Чи не особливо видно, щоб такий рух мало багато прихильників.

Захищаючи сигнал роутера паролем, Ви також захищаєтеся від тих, хто навмисне хоче «залізти» в Вашу домашню або офісну мережу для несанкціонованого пошуку потрібної інформації.

Наприклад, зловмисників може цікавити інформація особистого характеру , Паспортні дані (скажімо, для отримання кредитів або для шантажу власника), дані банківських карт, паролі для входу в акаунти і системи банк-клієнт і т.п.

Також треба пам'ятати, що саме Ви відповідаєте за відправлені через Вашу локальну мережу дані

 • будь то звичайні листи, але мають характер спаму,
 • або некоректні коментарі, за які можуть навіть «залучити».

Так що захищати свою домашню мережу потрібно.

Перезавантаження Wi-Fi роутера

Буває так, що був Інтернет і все, немає Інтернету. Іноді в таких випадках допомагає перезавантаження роутера (перегрівся, бідолаха, і перестав працювати). Втім, комп'ютера іноді теж допомагає перезавантаження .

Перезавантажувати роутер легко - потрібно всього лише від'єднати його від харчування, почекати кілька секунд (краще кілька хвилин), і заново включити.

Вимкнення Wi-Fi роутера

Іноді запитують, чи варто відключати роутер, наприклад, на ніч і взагалі, як часто його потрібно відключати.

Роутер можна не відключати, він може працювати постійно, тобто, бути постійно включеним в мережу 220В. При бажанні можна роутер відключати, наприклад, на ніч, якщо від цього сон міцніше, скажімо, якщо заважає симпатичне підморгування лампочок на панелі роутера.

Щоб відключити Wi-Fi роутер, потрібно його просто відключити від живлення 220В.

Електроніка влаштована так, що не любить частих включень, відключень, тому роутер часто (наприклад, в день по кілька разів) відключати і включати - не дуже здорово. Роутер коштує або не відключати взагалі, або відключати рідко.

Їдучи надовго - у відпустку, на дачу, у відрядження, роутер краще завжди відключати. Бо роутер, включений в 220В, Ваш інтернет-провайдер бачить як працюючий пристрій, тобто, з точки зору провайдера, Ви продовжуєте користуватися Інтернетом. А з цього випливає, що після повернення Вам, найімовірніше, доведеться сплатити послугу згідно з тарифами провайдера, хоча по факту інтернетом Ви не користувалися.

Про вибір Wi-Fi роутера

При виборі роутера потрібно для себе визначити, для яких цілей він буде призначений, і враховувати можливості приладу. Не варто для будинку купувати складне високопродуктивне пристрій, який, скажімо, призначене для обслуговування великого офісу.

Для домашнього використання цілком підійдуть прості і дешеві моделі. Тільки треба уважно стежити за тим, щоб у роутера була можливість як проводового підключення (якщо воно потрібно), так і підключення через wi-fi (знову ж таки, якщо це потрібно для підключення до Інтернету комп'ютерів і гаджетів через wi-fi).

Досить часто провайдери, пропонуючи Вам послуги підключення до Інтернету, одночасно пропонують певні моделі роутерів, і це непогана пропозиція, узгоджене з можливостями провайдера. Такі роутери провайдери навіть не завжди продають, а іноді просто здають в оренду за гроші або взагалі безкоштовно, аби Ви стали їх клієнтами.

Також потрібно враховувати особливості різних пристроїв, які планується підключати до Інтернету через роутер. Так, наприклад, старі ПК або принтери мають підключення тільки через єдиний порт LAN для проводового підключення до Інтернету, значить, потрібен роутер з можливістю проводового підключення.

А ноутбуки та планшети можна підключити бездротовим способом за допомогою Wi-Fi, значить, в цьому випадку можна користуватися роутером, що роздає Інтернет по wi-fi.

підсумки

Wi-fi роутер можна вважати корисним і сучасним пристроєм для нашого часу. Вартість його сьогодні відносно невисока, і можна припустити, що з поліпшенням характеристик нові моделі будуть коштувати ще дешевше.

Роутер не підвищує швидкість Інтернету, яку надає провайдер. У кращому випадку роутер збереже його колишню швидкість. Якщо роутер ділить Інтернет між кількома пристроями, то для кожного з пристроїв швидкість може виявитися навіть нижче, ніж швидкість, яку надає (декларує) провайдер.

Сучасні моделі роутерів підтримують великі швидкості Інтернету, приблизно 100 Мбіт / с. Багатьом такій швидкості більш ніж достатньо для того, щоб зручно і швидко працювати в Інтернеті.

Є роутери, які мають величезні можливості по швидкості і функцій. Незважаючи на це, вони працюють простіше інших комутаторів, наприклад, телефонних модемів.

Але якщо в мережі офісу працює безліч пристроїв (комп'ютерів, ноутбуків, гаджетів), то може знадобитися постійний контроль фахівців для того, щоб робота роутерів була синхронізована. В основному, у користувачів, які встановлюють роутери у себе вдома, таких проблем немає.

На даний момент роутери досить поширені, і тому велика кількість виробників починають створювати пристрої початкового рівня, які будуть в подальшому замінювати складні роутери верхніх класів. І життя стане ще простіше, Інтернет буде доступніше.

Інші статті:

Плюси і мінуси ноутбука в порівнянні з ПК

Два антивіруса на комп'ютері, чому це погана затія

Що таке Блютуз і як включити Блютуз на Windows 8 і на телефоні Андроїд


Автор: Надія


Що таке wi-fi роутер, для чого він потрібен і як ним користуватися

На сьогоднішній день у багатьох сім'ях є кілька різних видів комп'ютерної техніки: комп'ютер, ноутбук та інші  гаджети  , Якими часто користуються На сьогоднішній день у багатьох сім'ях є кілька різних видів комп'ютерної техніки: комп'ютер, ноутбук та інші гаджети , Якими часто користуються. Всіх пристроїв потрібен Інтернет, і вони люблять, щоб це було підключення по wi-fi. А для цього потрібен Wi-Fi роутер, щоб для всієї техніки надати інтернет через вай-фай.

Почнемо з того, що таке Wi-Fi роутер?

Wi-Fi роутер (маршрутизатор) - пристрій для бездротового підключення користувачів до Інтернету.

Роутер по-англійськи - це router. А на російську це слово перекладається як маршрутизатор. Тому роутер і маршрутизатор - це одне і теж.

Будь-яке кафе і будь-який офіс уже майже не уявити без wi-fi. Для того щоб об'єднати всі ці пристрої, необхідна робота wi-fi роутера або маршрутизатора. А без нього буде просто невигідно або неможливо забезпечувати всю цю техніку доступом в Інтернет.

Для чого потрібен wi-fi роутер

Для чого потрібен wi-fi роутер

Wi-Fi роутер, або по-іншому його називають маршрутизатор, являє собою пристрій, що допомагає побудувати загальну мережу між окремими видами комп'ютерної техніки (комп'ютер, планшет , Смартфон, принтер і т.п.) і підключити їх до Інтернету.

Нові моделі роутерів відрізняються тим, що можуть обмежувати доступ на деякі сайти з високою ймовірністю небезпеки. Також можуть зашифрувати трафік, теж з метою забезпечення інформаційної безпеки.

У комплекті домашнього роутера зазвичай йдуть антена, апаратний блок, шнур і блок живлення.

Роутер за своїм принципом приймає з мережі Інтернет певні сигнали і передає їх комп'ютерній техніці, принтерів, навіть холодильників і іншим «розумним» електронним пристроям.

Якщо це виразити простими словами, то бездротовий маршрутизатор (вай-фай роутер) пов'язує міні-сервер, підключений до мережі Інтернет, з пристроями користувачів.

Всі пристрої в окремо отримують свої власні IP-адреси. При цьому завдяки посиленому сигналу, Інтернетом можуть користуватися одночасно кілька підключених пристроїв. Наприклад, у деяких новітніх моделей роутерів є можливість підключення до 100 різних пристроїв.

Передаючи інформацію на комп'ютер, wi-fi роутери працюють ще й в іншому напрямку, тобто, направляють ті чи інші відомості назад в Інтернет. Для безпеки проводиться кодування всіх сигналів за допомогою захисту WPA.

Рекомендую свій безкоштовний курс " Про доступ в Інтернет для початківців користувачів ". Для його проходження перейдіть за вказаною вище посиланням, введіть свій e-mail в форму для підписки і підтвердіть свою підписку. Якщо лист для підтвердження на вашу пошту не прийшло, перевірте папку Спам. Після підтвердження підписки Ви відразу отримаєте перший лист курсу. Питання, задані Вами в коментарях до будь-якої статті, вітаються, відповідаю протягом максимум 48 годин.

Які бувають роутери

Роутери бувають верхні, середні і нижні, якщо розглядати область їх застосування. До першого типу відносяться моделі з високою продуктивністю, які об'єднують мережі підприємств, фірм та організацій.

У кожному пристрої, призначеному для роботи в локальних (всередині приміщення, квартири, будинки, офісу) і глобальних мережах (підключення до «зовнішнього» Інтернету, до зовнішньої мережі через одного провайдера або декількох провайдерів), може бути близько 50 портів.

Середній тип придатний для невеликих мереж. У таких роутерах для локальної мережі може бути до 8-и портів і до 3-х - для глобальної мережі.

А нижній тип роутерів служить для домашнього користування і локальної мережі зовсім невеликого офісу, в якому може бути до 2-х портів глобальної мережі, і локальної мережі - до 4-х портів.

Що стосується способу підключення, то маршрутизатор може бути

 • як бездротовим,
 • так і проводовим.

У наших квартирах поки ще досить часто застосовують провідні роутери.

Провід від такого роутера підключається окремо до кожного комп'ютера. Незручність в тому, що дроти треба якось вести від роутера до місця розміщення комп'ютера або декількох комп'ютерів. До кожного комп'ютера потрібно вести окремий провід від роутера.

Бездротовий wi-fi роутер може використовуватися

 • як без проводів за допомогою передачі сигналу,
 • так і з проводами, як і в дротовому роутере.

Багато побутові пристрої, за винятком настільних комп'ютерів, можуть підтримувати два види підключення:

 1. проводове через роз'єм LAN і
 2. бездротове по wi-fi.

Наприклад, деякі ноутбуки можуть підтримувати обидва види підключення. Ймовірно, дротове підключення вже йде в небуття і на перший план впевнено виходить бездротове.

Про локальної мережі

У wi-fi роутера великі можливості в об'єднанні багатьох пристроїв у велику мережу з підключенням Інтернету або навіть без підключення до Інтернету. Між пристроями або технікою можна налагодити зв'язок всередині квартири, будинку або офісу за допомогою маршрутизатора.

Бездротове підключення всередині локальної мережі дає обмін інформацією без прокладки проводів, що часто буває дуже зручно.

Про підключення Wi-Fi роутера

Як показала практика, сучасний роутер є довговічним і вельми надійним пристроєм. Якщо його купити і зробити правильне підключення, то після цього він може довго працювати без збоїв. Його не потрібно буде перенастроювати або проводити будь-які інші дії. Що називається, включив один раз і забув надовго!

Налаштовувати роутер не складає великих труднощів, і займає ця процедура близько 15-20 хвилин. Це може зробити як представник провайдера, так і сам користувач за допомогою диска, на якому є докладна інструкція, або за допомогою звичної паперової інструкції, яка може додаватися до роутера.

Деякі корисні інструкції по налаштуванню роутера і підключення до роутера також можуть бути поміщені прямо на корпусі роутера у вигляді наклейок.

У мене іноді запитують приблизно так: надішліть покрокову інструкцію, як підключити Wi-Fi роутер на ноутбуці з операційною системою Windows 10. У зв'язку з цим хочу звернути увагу на кілька моментів.

При підключенні роутера операційна система (ОС) не має значення, це може бути Windows XP, 7, 8, 10, Mac OS, Android або інша ОС. Тому що налаштовується роутер зі своїм, вбудованим в нього програмним забезпеченням, а НЕ через комп'ютер з його операційною системою.

У кожного роутера своя інструкція по його настройці. Виробники роутерів - молодці в тому сенсі, що «хто на що здатний», тобто, немає єдиних стандартів, єдиних інструкцій по підключенню роутерів. Тому, повторюся, бажано залучати технічну інтернет-провайдера для підключення роутера, якщо багато в інструкціях незрозуміло. Або самостійно налаштовувати за інструкцією, що додається до Wi-Fi роутера.

Більш того, перш ніж купувати Wi-Fi роутер краще порадитися саме зі своїм інтернет-провайдером (а не з консультантом в магазині), який роутер варто придбати і чи зможе такий роутер вирішити Ваші потреби в підключенні пристроїв по Wi-Fi.

Пароль на Wi-Fi

Буквально вчора отримала лист від користувача, який пише, що у нього крадуть Wi-Fi, скільки можна терпіти це неподобство, в загальному, допоможіть розібратися.

Якщо підключений Wi-Fi роутер без пароля, то він може роздавати Wi-Fi найближчим сусідам і повз проходять випадковим людям на їх мобільні гаджети, а ті в свою чергу можуть до нього легко підключатися. Якщо безкоштовно роздавати Wi-Fi в Ваші плани не входить, то треба ставити пароль на Wi-Fi роутер. Тоді з'єднання з Вашим інтернету зможуть тільки ті, у кого є пароль від Wi-Fi.

Колись чула, що є рух, щоб роздавати Wi-Fi всім бажаючим безкоштовно і не ставити паролі на Wi-Fi. Чи не особливо видно, щоб такий рух мало багато прихильників.

Захищаючи сигнал роутера паролем, Ви також захищаєтеся від тих, хто навмисне хоче «залізти» в Вашу домашню або офісну мережу для несанкціонованого пошуку потрібної інформації.

Наприклад, зловмисників може цікавити інформація особистого характеру , Паспортні дані (скажімо, для отримання кредитів або для шантажу власника), дані банківських карт, паролі для входу в акаунти і системи банк-клієнт і т.п.

Також треба пам'ятати, що саме Ви відповідаєте за відправлені через Вашу локальну мережу дані

 • будь то звичайні листи, але мають характер спаму,
 • або некоректні коментарі, за які можуть навіть «залучити».

Так що захищати свою домашню мережу потрібно.

Перезавантаження Wi-Fi роутера

Буває так, що був Інтернет і все, немає Інтернету. Іноді в таких випадках допомагає перезавантаження роутера (перегрівся, бідолаха, і перестав працювати). Втім, комп'ютера іноді теж допомагає перезавантаження .

Перезавантажувати роутер легко - потрібно всього лише від'єднати його від харчування, почекати кілька секунд (краще кілька хвилин), і заново включити.

Вимкнення Wi-Fi роутера

Іноді запитують, чи варто відключати роутер, наприклад, на ніч і взагалі, як часто його потрібно відключати.

Роутер можна не відключати, він може працювати постійно, тобто, бути постійно включеним в мережу 220В. При бажанні можна роутер відключати, наприклад, на ніч, якщо від цього сон міцніше, скажімо, якщо заважає симпатичне підморгування лампочок на панелі роутера.

Щоб відключити Wi-Fi роутер, потрібно його просто відключити від живлення 220В.

Електроніка влаштована так, що не любить частих включень, відключень, тому роутер часто (наприклад, в день по кілька разів) відключати і включати - не дуже здорово. Роутер коштує або не відключати взагалі, або відключати рідко.

Їдучи надовго - у відпустку, на дачу, у відрядження, роутер краще завжди відключати. Бо роутер, включений в 220В, Ваш інтернет-провайдер бачить як працюючий пристрій, тобто, з точки зору провайдера, Ви продовжуєте користуватися Інтернетом. А з цього випливає, що після повернення Вам, найімовірніше, доведеться сплатити послугу згідно з тарифами провайдера, хоча по факту інтернетом Ви не користувалися.

Про вибір Wi-Fi роутера

При виборі роутера потрібно для себе визначити, для яких цілей він буде призначений, і враховувати можливості приладу. Не варто для будинку купувати складне високопродуктивне пристрій, який, скажімо, призначене для обслуговування великого офісу.

Для домашнього використання цілком підійдуть прості і дешеві моделі. Тільки треба уважно стежити за тим, щоб у роутера була можливість як проводового підключення (якщо воно потрібно), так і підключення через wi-fi (знову ж таки, якщо це потрібно для підключення до Інтернету комп'ютерів і гаджетів через wi-fi).

Досить часто провайдери, пропонуючи Вам послуги підключення до Інтернету, одночасно пропонують певні моделі роутерів, і це непогана пропозиція, узгоджене з можливостями провайдера. Такі роутери провайдери навіть не завжди продають, а іноді просто здають в оренду за гроші або взагалі безкоштовно, аби Ви стали їх клієнтами.

Також потрібно враховувати особливості різних пристроїв, які планується підключати до Інтернету через роутер. Так, наприклад, старі ПК або принтери мають підключення тільки через єдиний порт LAN для проводового підключення до Інтернету, значить, потрібен роутер з можливістю проводового підключення.

А ноутбуки та планшети можна підключити бездротовим способом за допомогою Wi-Fi, значить, в цьому випадку можна користуватися роутером, що роздає Інтернет по wi-fi.

підсумки

Wi-fi роутер можна вважати корисним і сучасним пристроєм для нашого часу. Вартість його сьогодні відносно невисока, і можна припустити, що з поліпшенням характеристик нові моделі будуть коштувати ще дешевше.

Роутер не підвищує швидкість Інтернету, яку надає провайдер. У кращому випадку роутер збереже його колишню швидкість. Якщо роутер ділить Інтернет між кількома пристроями, то для кожного з пристроїв швидкість може виявитися навіть нижче, ніж швидкість, яку надає (декларує) провайдер.

Сучасні моделі роутерів підтримують великі швидкості Інтернету, приблизно 100 Мбіт / с. Багатьом такій швидкості більш ніж достатньо для того, щоб зручно і швидко працювати в Інтернеті.

Є роутери, які мають величезні можливості по швидкості і функцій. Незважаючи на це, вони працюють простіше інших комутаторів, наприклад, телефонних модемів.

Але якщо в мережі офісу працює безліч пристроїв (комп'ютерів, ноутбуків, гаджетів), то може знадобитися постійний контроль фахівців для того, щоб робота роутерів була синхронізована. В основному, у користувачів, які встановлюють роутери у себе вдома, таких проблем немає.

На даний момент роутери досить поширені, і тому велика кількість виробників починають створювати пристрої початкового рівня, які будуть в подальшому замінювати складні роутери верхніх класів. І життя стане ще простіше, Інтернет буде доступніше.

Інші статті:

Плюси і мінуси ноутбука в порівнянні з ПК

Два антивіруса на комп'ютері, чому це погана затія

Що таке Блютуз і як включити Блютуз на Windows 8 і на телефоні Андроїд


Автор: Надія


Почнемо з того, що таке Wi-Fi роутер?
Почнемо з того, що таке Wi-Fi роутер?
Почнемо з того, що таке Wi-Fi роутер?
Почнемо з того, що таке Wi-Fi роутер?
Почнемо з того, що таке Wi-Fi роутер?
Почнемо з того, що таке Wi-Fi роутер?
Почнемо з того, що таке Wi-Fi роутер?

Дополнительная информация

rss
Карта