Що потрібно, щоб перетворити квартиру в розумний будинок?

  1. Різноманіття варіантів і загальні принципи
  2. Трохи про відеоспостереження
  3. Що буде далі?

Ще 20-30 років тому системи автоматизації житлових будинків і квартир існували лише в уяві письменників і сценаристів фантастичних фільмів. Тепер обладнати своє житло системою «розумний будинок» може кожен - прогресу посприяли комп'ютеризація та постійне збільшення швидкості інтернет-з'єднання. З чого складаються подібні системи сьогодні? Як автоматизація житла може зробити вашу квартиру більш безпечною? Спробуємо відповісти на ці питання.

Різноманіття варіантів і загальні принципи

Любителі коміксів і серії фільмів «Залізна людина» напевно пам'ятають, який зручний особняк був у Тоні Старка - всіма гаджетами керував електронний помічник Д.Ж.А.Р.В.І.С., вміє спілкуватися з господарем, а в будівлі регулювалася температура і освітлення. Житло, показане у фільмі, - це і є один з варіантів розумного будинку, тобто приміщення, в якому контроль систем освітлення, водопостачання, вентиляції здійснюється автоматизовано, за допомогою електронних пристроїв (як правило, підключених до Інтернету).

У 2018 році багато функції особняка героя коміксів можуть бути повторені в звичайній квартирі. Щоб перетворити своє житло в розумний будинок, вам знадобляться додаткові пристрої. Більшість недорогих рішень, представлених сьогодні на ринку обладнання, припускають подібний випадок інтеграції компонентів. Всередині будинку встановлюється необхідний набір датчиків і центр управління (контролер), Контролер з'єднується з роутера через кабель або Wi-Fi, датчики з'єднуються з контролером по радіопротоколу Z-Wave.

За роботою пристроїв користувач стежить за допомогою гаджета зі спеціального мобільного додатку.

Давайте позначимо, які пристрої можуть вам знадобитися?

  • Центральний контролер: «мізки» розумного будинку. Саме цей пристрій з'єднує окремі пристрої в систему, керуючи поведінкою датчиків, термостатів і т.п. Щоб контролер міг взаємодіяти, наприклад, з датчиком відкриття дверей, обидва пристрої повинні використовувати один і той же протокол. Мабуть, найбільш поширеним є протокол Z-Wave: він розроблений спеціально для управління пристроями, що входять до складу розумного будинку. При виборі контролера необхідно враховувати, що якісне пристрій повинен легко управлятися через мобільний додаток або веб-інтерфейс.
  • Розумні розетки: вміють вмикати або вимикати пристрої за розкладом. З розумною розеткою можна не турбуватися, наприклад, про відключення кондиціонера при виході з квартири, також пристрій може автоматично включати світло або музику (це корисно, якщо ви поїхали у відпустку або відрядження). При виборі такого пристрою враховуйте, що розумні розетки можуть бути класичними (монтуються в стіну) або накладними. Накладна розетка просто вставляється в звичайну - це зручно, але від дітей розетку-накладку не "сховаєш».
  • Датчики газу, диму, протікання води: подадуть сигнал при виникненні небезпеки (а керуючий пристрій відряджає повідомлення господареві будинку). При виборі подібних пристроїв порадимо звернути увагу, перш за все, на радіус дії датчиків (пристрої повинні реагувати на потенційну небезпеку, що виникла в будь-якій точці квартири). Якщо датчик включається в розетку, важливо, щоб пристрій міг працювати і від батарейки: раптом відключать електрику?
  • Датчики відкриття дверей і вікон: сповістять про проникнення в квартиру сторонніх людей. Тут також звертаємо увагу на використовуваний пристроєм протокол - деякі виробники використовують замість Z-Wave свої закриті розробки, що дозволяє датчикам працювати тільки з деякими моделями контролерів. Як правило, працюють такі датчики від батарейок, тому може бути корисний індикатор низького заряду елемента живлення. Його наявність дозволить своєчасно замінити батарейку і не переживати, що датчик не спрацює в критичній ситуації.

Відзначимо, що в деяких випадках можна самостійно підібрати готові компоненти (іноді навіть від різних виробників) і налаштувати їх. Але найчастіше простіше купити вже готовий набір з контролера і декількох датчиків. наприклад, набори обладнання від ОнЛайм дозволяють зробити своє житло більш безпечним. У базовий набір входить контролер, датчик руху і датчик відкриття дверей і вікон. У розширеному комплекті пропонуються також датчики диму і протікання води. Усіма пристроями можна легко керувати за допомогою мобільного додатку, датчики і контролер використовують протокол Z-Wave - зручно і досить універсально.

Трохи про відеоспостереження

Говорячи про системи автоматизації будинків і квартир, необхідно згадати і про відеоспостереження. Потреба в відеоспостереження може виникнути досить часто і в самих різних ситуаціях. Деякі користувачі для здійснення відеоспостереження використовують звичайні веб-камери, підключені до ПК. Це недороге рішення має ряд недоліків:

  1. Вбудована оптика порівняно недорогих веб-камер не дозволяє отримувати якісну картинку в умовах недостатньої освітленості.
  2. Програмне забезпечення, детектуючий рух в кадрі, часто доводиться докуповувати окремо і налаштовувати самостійно.
  3. Далеко не завжди можна зручно управляти веб-камерою зі смартфона або планшета.

Вищевказані незручності призвели до поширення IP-камер, які можуть підключатися до електромережі або до USB. Найчастіше управляються ці пристрої через мобільні додатки, а відеозаписи можуть зберігатися в "хмарі" (дисковий простір надається за додаткову плату). Камера при цьому підключається до роутера.

На що звернути увагу при виборі IP-камери для розумного будинку?

  • на наявність інфрачервоного підсвічування: без неї камера буде марна в темний час доби;
  • на максимальний дозвіл камери: воно не повинно бути менше 1280х720 пікселів (HD-якість), інакше якість картинки буде незадовільним.

така послуга пропонується , Наприклад, ОнЛайм. Ви можете використовувати сервіс «Відеоспостереження», що не оплачуючи оренду обладнання окремо. Також можна відразу купити камеру і отримати рік безкоштовного сервісу.

Відеоспостереження дозволить вам не переживати за своє майно. Ви завжди будете знати, що відбувається в квартирі (навіть якщо перебуваєте на роботі або у відпустці).

Ви завжди будете знати, що відбувається в квартирі (навіть якщо перебуваєте на роботі або у відпустці)

Що буде далі?

Зрозуміло, автоматизація житла призначена не тільки для вирішення проблем безпеки, управління температурою, вологістю і т.д. Зараз і великі компанії, і ентузіасти зацікавлені в тому, щоб удома ставали «розумніші». Розробляються датчики для розумного будинку, які контролюють стан серцево-судинної системи господарів або дають рекомендації щодо поліпшення якості сну. Увага приділяється і адаптації розумних будинків до потреб людей похилого віку та інвалідів.

Таким чином, системи автоматизації будинків і квартир дозволяють зробити життя більш зручною і безпечною. Мабуть, через кілька років отримають більше поширення розумні будинки з інтегрованим медичним обладнанням. Але вже зараз ви можете зробити свою квартиру безпечніше за допомогою датчиків руху, диму, протікання води, а також відеоспостереження.

Зауважимо також, що в великих містах поступово з'являються житлові комплекси, в яких всі квартири оснащуються елементами автоматизації, ліфти можна викликати голосом і т.п. Поки ці інновації, як правило, пропонуються покупцям квартир комфорт-класу і елітного житла, але хочеться вірити, що поступово високі технології стануть більш доступними.

З чого складаються подібні системи сьогодні?
Як автоматизація житла може зробити вашу квартиру більш безпечною?
Давайте позначимо, які пристрої можуть вам знадобитися?
Якщо датчик включається в розетку, важливо, щоб пристрій міг працювати і від батарейки: раптом відключать електрику?
На що звернути увагу при виборі IP-камери для розумного будинку?
Що буде далі?

Дополнительная информация

rss
Карта