Що таке тИЦ і PR - це повинен знати кожен веб-майстер

  1. Що таке тИЦ і PR. Їх значення в сучасних реаліях До недавнього часу тИЦ і PR були одними з важливих...
  2. Page Rank (PR) - Google-пузомерка, яка померла
  3. Які висновки варто зробити

Що таке тИЦ і PR. Їх значення в сучасних реаліях

До недавнього часу тИЦ і PR були одними з важливих показників оцінки авторитетності сайтів і кожному оптимізатора або власнику сайту необхідно було знати про них все.

Ці два показники на сленгу вебмайстрів ще називаються «пузомеркамі». Ну а на зрозумілому звичайній людині мовою:

тИЦ сайту - це тематичний індекс цитування, що відображає рівень авторитетності веб-сайту з точки зору пошукової системи Яндекс.

Page Rank (PR) - Google ввів цей показник (в далекому 1996 році) для числового відображення авторитетності (важливості) сторінки веб-ресурсу для пошукової системи.

А тепер детальніше про кожен з них.

На що впливає тИЦ сайту, як його перевірити і збільшити

Багато хто помилково вважає, що єдиним призначенням тИЦ було лише визначення рангів в межах тематичних розділів Яндекс.Каталогу , Який на даний момент вже закритий.

Каталогу   , Який на даний момент вже закритий

Насправді, тИЦ сайту - це один з важливих непрямих факторів, які впливають на просування веб-ресурсу в пошуковій видачі.

Тематичний індекс цитування може мати значення від 0 до нескінченності. Наприклад, у всім відомій соц. мережі Вконтакте цей показник - 330000.

Але дивлячись на цей результат, не варто впадати у відчай і закидати роботу над Вашим сайтом. Якщо перевірка тИЦ сайту показує значення не більш 20-30, це означає, що раз є навіть такі невеликі результати, Ви рухаєтеся в правильному напрямку.

Просто потрібно продовжувати нарощування маси . Адже тИЦ сайту - це показник, який присвоюється всьому сайту цілком в результаті оцінки всіх існуючих зовнішніх посилань. При цьому більш важливим ніж кількість є їх якість і тематичність (не забуваємо, що це саме ТЕМАТИЧНИЙ індекс цитування).

Тому якщо на Ваш сайт буде вести велику кількість неякісних посилань (особливо якщо вони придбані за допомогою бірж типу Sape), не дивуйтеся, якщо чергова перевірка тИЦ сайту покаже істотне зниження або взагалі обнулення, а сам сайт потрапить під фільтри пошукової системи Яндекс .

Так що займайтеся придбанням тільки якісних посилань з тематичних авторитетних видань і спостерігайте, як тематичний індекс цитування повільно, але вірно зростає.

Раніше, під час закупівлі посилань, тИЦ і наявність сайту в Яндекс були одним з параметрів фільтра пошуку майданчика для розміщення. І чим вище був показник тИЦ, тим дорожче оцінювалося розміщення посилання на сайті. Тепер же на біржах посилань на ці дані не варто звертати увагу.


Після закриття Яндекс.Каталогу, перевірити актуальний тИЦ можна тільки в сервісі Яндекс.Вебмастер, так як оновлюватися він буде тільки там. В інших публічних сервісах тематичний індекс цитування буде залишатися таким же, як на момент заморозки каталогу (20 грудня 2017).

В інших публічних сервісах тематичний індекс цитування буде залишатися таким же, як на момент заморозки каталогу (20 грудня 2017)

Page Rank (PR) - Google-пузомерка, яка померла

Показник Page Rank (PR) Google присвоює (привласнював) кожній сторінці окремо (на відміну від способу визначення тИЦ сайту).

Ще однією особливістю є врахування не лише зовнішніх, а й внутрішніх посилань. Тому правильна внутрішня перелінковка була для сторінок молодих сайтів способом отримання свого першого значення Page Rank (PR) - Google таким способом давав можливість скористатися невеликою форою.

Значення PR могло коливатися від 0 до 10 і досить сильно впливало на ранжування пошукової видачі (аж до 2007 року). Потім кількість факторів впливу стало стрімко зростати і вже в 2010 році Google повідомив про поступове зниження важливості цього показника.

І ось в жовтні 2014 року була опублікована офіційна заява про те, що Page Rank (PR) Google більше визначати і оновлювати не буде.

Тому в наші дні на значення цього показника не варто звертати увагу. майже будь-яка біржа вічних посилань все ще відображає PR в характеристиках, які обирають для розміщення майданчиків, але це чисто формальність, яка не повинна впливати на прийняття рішення про вибір. При цьому потрібно більше уваги приділяти аналізу інших наданих даних.

З панелі вебмастера показник Page Rank Google прибрав, тим самим підтвердивши припинення його обліку. Але незважаючи на це і офіційні заяви, існує думка, що Page Rank (PR) Google просто прибрав з публічного доступу, а для себе залишив. Інакше як же відбувається підвищення і зниження позицій веб-сайту в залежності від змін посилальної маси? Хоча, можливо, у цього пошукача просто з'явилися фактори ранжирування, що працюють за схожим принципом.

Які висновки варто зробити

І все ж, що таке тИЦ і PR для просування сайту?

Це всього лише непрямі чинники (один з яких перестав існувати) впливу на ранжування, які на сьогоднішній день обчислюються сотнями.

Значення цих показників було більш актуальним для тих, хто заробляв на рекламу і посилань на своїх веб-ресурсах (при цьому чітко проглядалася залежність ціни місця на майданчику від тИЦ і PR).

Але незважаючи на зниження важливості цих показників і припинення гонки по їх збільшенню, не варто вважати, що формування довідкового профілю більше не впливає на пошукове ранжування.

Можливо, у Вас є своя думка по темі статті? Не забудьте їм поділитися, залишивши коментар!

Інакше як же відбувається підвищення і зниження позицій веб-сайту в залежності від змін посилальної маси?
Можливо, у Вас є своя думка по темі статті?

Дополнительная информация

rss
Карта