Що таке тИЦ і PR сайту? На що вони впливають і як підвищити тИЦ і PR

  1. тИЦ Яндекса
  2. Page Rank Google

Тематичний Індекс Цитування Яндекса (тИЦ, скасований з серпня 2018) і PageRank (PR) Google - агреговані показники оцінки якості оптимізації сайту, розраховуються на основі посилального ваги.

тИЦ Яндекса

тИЦ був введений Яндексом для оцінки сайтів в 1999 році і замінений новим показником ІКС (Індекс якості сайту) в 2018 році.

тИЦ демонстрував, наскільки значущий і авторитетний сайт, тобто наскільки часто інші сайти посилаються на нього, і наскільки авторитетні ці сайти (так можна оцінити ступінь довіри до них, як джерел посилання). Відслідковуються ці посилання пошуковою системою Яндекс, вона-то і визначала, який рівень тИЦ відповідає сайту. Для визначення індивідуального тИЦ пошукова система аналізувала не тільки частоту цитування інформації з сайту, або інакше кажучи, кількість посилань на ресурс, але і якість цих зовнішніх посилань.

Ось як в офіційній довідці Яндекса описана технологія вимірювання тИЦ:


тИЦ сайту був величиною непостійною, він міг не тільки рости, але й падати. Проверка тИЦ сайту відбувалася 1-2 рази на місяць, коли Яндекс виробляв аналіз всіх Інтернет-ресурсів, і в залежності від отриманих даних визначав рейтинг сайтів в Яндекс (який закрився в 2017 році ). Цей показник визначав релевантність (відповідність запитам користувачів) ресурсу і його позиції в пошуковій видачі. Дізнатися тИЦ сайту можна було спочатку з Я.Каталога, або, скориставшись спеціальними онлайн сервісами і плагінами, наприклад, Яндекс.Бар, а після закриття Каталогу тИЦ показувався в Яндекс.Вебмастере.

Page Rank Google

Система ранжирування пошукової системи Google називається PageRank. Якщо перевірка тИЦ показує загальне значення всього сайту, то PR враховує вагу кожної сторінки сайту в інтервалі від 0 до 10. Важливу роль в підвищенні цього показника грає кількість і якість зовнішніх посилань, які ведуть на сайт. Чим їх більше і чим авторитетніше сайти з URL, тим показник PR вище. Перерахунки показників PageRank відбуваються в середньому кожні 3-6 місяців.

Не слід також забувати про те, що PR прямо впливає на пошукову видачу в Google, а ось показники тИЦ використовуються лише для ранжирування в Яндекс і в пошуковій видачі відношення не має. Так для чого ж тоді піднімати ці показники?

Як вже говорилося вище, показники PageRank вашого сайту будуть впливати на позицію сайту в пошуковій системі Google, і тому даний показник варто збільшувати при оптимізації сайту. А ось тИЦ не враховується і його нарощують зазвичай для продажу посилань зі сторінок сайту або недобросовісні горе-оптимізатори видають високі показники тИЦ за успішне просування, хоча насправді це далеко не так. Єдине, чого може сприяти тИЦ, так це безкоштовне потрапляння в Яндекс.Каталог, де знаходяться тільки обрані і перевірені на думку Яндекса сайти.

Перевірити тИЦ сайту і PageRank можна за допомогою простих seo-програм або онлайн сервісів. І якщо користувачам ці показники не особливо цікаві, то ось веб-майстрам слід ретельно стежити за ними, підвищуючи показники для успішного просування.

15 квітня 2016 року Google повністю відключив показ тулбарного значення PageRank в браузерах і онлайн-інструменти, які використовувалися для отримання цієї інформації. Але незважаючи на закриття тулбарного показника, реальний PageRank як і раніше залишається важливим фактором в алгоритмі ранжирування Google.

Так для чого ж тоді піднімати ці показники?

Дополнительная информация

rss
Карта