Що таке тИЦ сайту і як його перевірити? На що впливає тематичний індекс цитування?

 1. На що впливає тИЦ і що дає високий рівень цитування?
 2. Як перевірити тІЦ сайту онлайн?
 3. Як часто оновлюється тИЦ сайту?
 4. тИЦ 10 в Яндексі - багато це чи мало?
 5. Скільки посилань потрібно для тИЦ 10?
 6. Як збільшити тематичний індекс цитування?

тИЦ (тематичний індекс цитування) - це показник «авторитетності» сайту, який розраховується пошуковою системою Яндекс. Він враховує кількість і якість сайтів, а також тематичну близькість ресурсів, з яких встановлені посилання.

Точні значення тИЦ не розкриваються. Власники сайтів можуть подивитися якісь округлені значення. Чим більше значення, тим вище «авторитетність» проекту в своїй тематиці.

На рівень тИЦ не впливають:

 • Внутрішні посилання.
 • Наявність декількох посилань на сайт з будь-якого ресурсу. При визначенні рівня тематичного індексу цитування значення матиме тільки сам факт наявності посилань з одного сайту на інший, їх кількість значення не має.
 • Посилання з ресурсів, на яких відсутній модерація і будь-який бажаючий може встановити свій лінк.
 • Посилання з дощок оголошень, форумів, блогів, мережевих конференцій, немодерованих каталогів.
 • Посилання з сайтів на безкоштовному хостингу, які не описаних в Яндекс. Якщо такий сайт є в Яндекс, посилання з нього буде враховуватися при розрахунку тІЦ. UPD. В даний момент Яндекс.Каталог закритий, тому не ясно, як будуть працювати алгоритми надалі.

На що впливає тИЦ і що дає високий рівень цитування?

Теоретично більш авторитетний сайт може займати більш високі позиції при інших рівних умовах. Тому величину тематичного індексу цитування варто враховувати при просуванні, визначаючи по ній рівень «авторитетності» просувається ресурсу щодо конкурентів в тій же тематиці.

Також тИЦ враховують при розміщенні посилань. Чим більше тИЦ у ресурсу, де ви можете встановити посилання, тим вище може бути цінність даної посилання.

Однак безпосередньо значення тИЦ не впливає на позиції сайту в пошуку. Воно враховувалося при ранжируванні ресурсів а Яндекс. Високий тИЦ міг дати додатковий трафік на сайт з цього каталогу, однак із закриттям проекту це втратило сенс.

Перевірка цитованості веб-ресурсу в Яндекс
Перевірка цитованості веб-ресурсу в Яндекс.Вебмайстер

Як перевірити тІЦ сайту онлайн?

Дізнатися значення тематичного індексу цитування можна декількома способами:

 1. використовувати сервіси для проведення аудитів . У звіті за результатами проведення аудиту буде вказано значення тИЦ.
 2. Додати сайт в Яндекс.Вебмайстер - спеціальний сервіс Яндекса, в якому знаходиться корисна інформація для вебмайстрів. У тому числі виводиться значення тИЦ з історією зміни показника.
 3. Додати на сайт спеціальну кнопку, на якій виводиться тИЦ (тематичний індекс цитування). Інструкція по додаванню кнопки знаходиться тут . Нижче ви можете подивитися, як дана кнопка виглядає для нашого проекту:

Нижче ви можете подивитися, як дана кнопка виглядає для нашого проекту:

Як часто оновлюється тИЦ сайту?

Яндекс оновлює значення тИЦ приблизно 1-2 рази кожні три місяці. Однак періодичність оновлення не регламентована, тому на практиці зміни можуть відбуватися рідше.

Значення тИЦ може змінюватися в залежності від зміни посилальної маси сайту і величини даного показника у проектів-донорів. У ряді випадків Яндекс може обнуляти показник. Наприклад, при накладення фільтрів або підозрі на маніпуляції, спрямовані на штучне збільшення значення індексу.

тИЦ 10 в Яндексі - багато це чи мало?

тИЦ 10 - це мінімальне значення рівня цитування, яке починає виводитися Яндексом. Якщо у сайту рівень цитування менше 10, то Яндекс в якості тематичного індексу цитування виводить 0.

 • Для більшості сайтів тИЦ 10 - це мало, і варто працювати над збільшенням показника.
 • В цілому тИЦ 20, 30, 40 і 50 можна розглядати як невеликі показники.
 • На практиці блоги і персональні проекти можуть набирати тИЦ 50-100 і вище, корпоративні сайти невеликих і середніх компаній - тИЦ 50-300 і вище, популярні проекти в вузьких тематиках - тИЦ 300-500 і вище, великі проекти - від декількох сотень до десятків і сотень тисяч.

Наприклад, тИЦ самого Яндекса - 130000, Вікіпедії - 120000, ВКонтакте - 500000, Фейсбуку - 490000. Значення вказані на 09 жовтня 2017 року, і в подальшому можуть змінюватися.

При цьому не варто гнатися за максимальним значенням тематичного індексу цитування:

 • Пам'ятайте, що безпосередньо на результати пошуку значення тИЦ не впливає. Однак якщо тИЦ вашого сайту нижче, ніж у сайтів більшості конкурентів, і позиції далекі від ТОП-10 - варто приділити більше уваги посилальної масі проекту.
 • Якщо тИЦ невеликий, але позиції сайту хороші - спеціально збільшити даний показник не потрібно.

Скільки посилань потрібно для тИЦ 10?

Точне число посилань назвати неможливо, оскільки багато що залежить від їх якості. На практиці один хороший донор передає значення тИЦ від 0,15 до 0,5, рідше - більше.

 • Умовно можна сказати, що для отримання тИЦ 10 буде потрібно мінімум 20 якісних посилань з тематично близьких авторитетних сайтів.
 • Або більше лінків, але з менш авторитетних ресурсів.
 • Якщо ви будете ставити посилання на тематично не близько проектах - ви можете взагалі не отримати ефекту.

SEO-посилання можуть гірше передавати цитування. Тому для зростання показника варто користуватися методами PR , Розміщуючи публікації про свій проект на відомих ресурсах і в ЗМІ.

Як збільшити тематичний індекс цитування?

Необхідно отримати посилання на сайт з якісних тематично близьких ресурсів з високим рівнем тИЦ. Тематичну близькість можна визначити по Яндекс.Каталогу. Чим ближче рубрика, відповідна вашому сайту, до рубрики донора - тим ближче тематична близькість.

Наступні дії можуть підвищити тИЦ сайту:

 1. Переглядати сайти, описані в Яндекс у близькій вам рубриці, і шукати можливість розміщувати там посилання. Наприклад, за рахунок використання крауд-маркетингу.
 2. Зареєструвати сайт в тематичних каталогах з високим рівнем цитування. Пам'ятайте, що для розрахунку тИЦ не враховуються посилання тільки з немодерованих каталогів. Якщо ж рубрикатор модерується, посилання з нього можуть враховуватися при розрахунку тематичного індексу цитування сайту.
 3. Якщо ви просуваєте сайт компанії, зареєструйте компанію в галузевих каталогах.
 4. Розміщуйте статті на тематично близьких веб-ресурсах, наприклад, через біржі вічних посилань або домовляючись із власниками сайтів безпосередньо.
 5. Використовуйте інші способи безкоштовно підвищити тИЦ .

Корисні статті по темі:

На що впливає тИЦ і що дає високий рівень цитування?
Як перевірити тІЦ сайту онлайн?
Як часто оновлюється тИЦ сайту?
ИЦ 10 в Яндексі - багато це чи мало?
Скільки посилань потрібно для тИЦ 10?
Як збільшити тематичний індекс цитування?
На що впливає тИЦ і що дає високий рівень цитування?
ИЦ 10 в Яндексі - багато це чи мало?
Скільки посилань потрібно для тИЦ 10?
Як збільшити тематичний індекс цитування?