Що таке поштовий спам і навіщо з ним боротися

  1. Як зробити розсилку, щоб вона не потрапила в спам?
  2. Як сталося слово "спам"?

Вам напевно часто приходять на електронну пошту небажані рекламні повідомлення, але ви не звертаєте на них особливої ​​уваги? Дана стаття присвячена тому, щоб пояснити що таке спам і причин, за якими з ним потрібно боротися.

Дана стаття присвячена тому, щоб пояснити що таке спам і причин, за якими з ним потрібно боротися

І так перш за все, відповімо на запитання, що таке спам? - Якщо по суті, то спам - це отримані рекламні повідомлення, на які ви не давали згоди. На сьогоднішній день спам щоденне явище. Багато хто навіть не замислюються про те, що спам не такий вже й нешкідливий.

Спам-листи можуть нести в собі певний вірус, який може нашкодити вашому комп'ютеру, а також спам створює великий трафік, який серйозно навантажує мережу. Найчастіше розсилають нікому не потрібну рекламу, наприклад, продаж вікон, навчальні курси, таблетки для схуднення, заробіток в інтернеті і тп. Адреси для таких розсилок збираються автоматично, без згоди власника ящика, тому коли ви залишаєте свій мейл у відкритому джерелі, то краще це робити в зашифрованому вигляді, наприклад, mymail (dog) mail.ru. Правда, цей метод теж не дає 100% гарантії, що ваша адреса не потрапить в списки розсилок для спаму. Як підвищити вивозили на Ваші листи? Детальніше тут .

Останнім часом йде активна боротьба зі спамом. Навіщо ж це робиться?

По-перше, ніхто не бажає отримувати на свою пошту непотрібні листи і постійно їх видаляти. По-друге, багато таких розсилок проводяться з метою заразити ваш комп'ютер вірусом або отримати якісь ваші конфіденційні дані для подальших дій. По-третє, спам забирає дуже багато цінного часу, наприклад, в співробітників великих фірм, а це веде тільки до збитку.

Як уже писалося вище, можна зашифровувати свої мейл адреси у відкритих джерелах. Якщо Ви стали отримувати непотрібні листи на свою пошту, можна скористатися спам-фільтром. Ця програма входить в поштові клієнти і за певними ознаками розпізнає спамерські листи. Програма аналізує вміст отриманого листа і порівнює з листом, в якому міститься відвертий спам. Другий спосіб - це аналіз IP адреси, з якого вже було отримано спам. Правда, цей метод не особливо ефективний, так як спамери постійно змінюють сервера для розсилки подібних листів. У разі, коли розглядається варіант з розміщенням поштового домену на хостингу і використання власного домену, для поштових скриньок, то можна розглянути ще один варіант з розміщенням захисту на самому сервері хостингу. Багато хостери використовують так звані спам-фільтри на своїх серверах (прикладом ми у себе використовуємо spam-assassin). При грамотній настройці вони в цілому досить ефективні. Є ще багато способів визначення спаму автоматично і вручну (аналіз заголовка, відмова від листи з неіснуючого домену, визначення масовості розсилки), але не один з них поки не дає 100% захисту від небажаної кореспонденції.

Як зробити розсилку, щоб вона не потрапила в спам?

  1. Одержувачі листів повинні бути вашими передплатниками або дати явне згоди на отримання кореспонденції. Чим менше буде на вас скарг, тим менше ймовірність, що вас віднесуть в спам-лист.
  2. У вашому листі повинна обов'язково бути функція "описатися від розсилки" (автоматично або вручну).
  3. На початку листа потрібно вказати ім'я або нікнейм користувача, до якого ви звертаєтеся.
  4. Розсилку потрібно робити з одних і тих же адрес мейла а IP адрес.
  5. Вкажіть причину, по якій користувач отримав цей лист (... так як ви підписані на наші новини і тп.).
  6. Обов'язково використовуєте так звану rDNS або PTR-запис для IP-адреси сервера, з якого виробляється розсилання.
  7. Систематично перевіряйте наявність IP-адреси сервера, з якого проводите розсилку, в спам-базах (spamhouse, spamcop і т.д.). Якщо адреса потрапляє в такі бази, його потрібно звідти "діставати" і обов'язково вирішувати проблему, завдяки якій IP був туди занесений.
  8. Якщо Ви використовуєте звичайний віртуальний хостинг для свого аккаунта / сайту, з якого проводите розсилки по передплатникам, найкраще додатково купувати виділений IP-адреса.

Якщо ваша пошта або IP потрапила в чорний список по боротьбі зі спамом, ваші листи не будуть доставлятися одержувачу і це негативно вплине на репутацію вашого домену і IP-адреси. Також не варто рекламувати свій сайт спамерскими листами. Програми аналізують лист, бачать посилання на ваш сайт і позначають його як ресурс, який рекламується за допомогою спаму. І в подальшому всі ваші листи будуть визначатися як небажані. Ваш IP потрапив в blacklist? Як цього не допустити .

Як сталося слово "спам"?

Але і під кінець трохи фактів з історії. Існує версія, що після Другої світової війни залишилися величезні запаси консерви Hormel Foods, яка призначалася для солдатів. Щоб продати не дуже свіжі продукти, фірма провела рекламну кампанію. Слово SPAM (SPiced hAM - гостра шинка) було абсолютно всюди, воно було у всіх газетах, транслювалося по радіо. Від цього слова неможливо було сховатися. Дана акція викликала тільки невдоволення, так як купувати консерви ніхто не поспішав.

Якщо у вас залишилися питання або доповнення до цієї статті, залишайте коментарі. компанія гіпер Хост відкрита для спілкування!

Email-Маркетинг: основні правила розсилки листів клієнтам в наступного матеріалі на нашому блозі.

3212 раз (а) 1 Сьогодні переглянуто раз (а)

Як зробити розсилку, щоб вона не потрапила в спам?
Як сталося слово "спам"?
Вам напевно часто приходять на електронну пошту небажані рекламні повідомлення, але ви не звертаєте на них особливої ​​уваги?
Як підвищити вивозили на Ваші листи?
Навіщо ж це робиться?
Як зробити розсилку, щоб вона не потрапила в спам?
Ваш IP потрапив в blacklist?
Як сталося слово "спам"?