Що таке екшен і як ним користуватися?

Екшен (Actions) в перекладі з англійської означає "дія, поведінка".

Окремо взятий екшен зберігає в пам'яті програми все стадії обробки зображення. Використовувати екшен можна багаторазово.

У російськомовній версії фотошопа CS5 інструмент екшен називається "операція". У програмі є цілий набір операцій, які завантажуються з меню командою "Вікно - Операції".

У програмі є цілий набір операцій, які завантажуються з меню командою Вікно - Операції

Стандартні екшени містяться в папці "Операції за замовчуванням". Знизу розташовуються елементи управління, зліва направо: зупинити дію, записати новий, відтворити, створити папку, створити операцію і кнопка видалення.

Для прикладу відкриваємо будь-яке фото і вибираємо операцію "Дерев'яна рамка - 50 пікселів на". Натискаємо кнопку "відтворити" (кнопка у вигляді трикутнички) і отримуємо фото у вигляді картини, вставленої в дерев'яну рамку.

Заново відкриваємо зображення з квітами. Інструментом "Прямокутна область" робимо виділену область. Вибираємо екшен (операцію) "Віньєтка (виділена область)". Натискаємо кнопку "відтворити". На екрані з'явилося вікно для введення параметра растушовкі. Можна залишити за замовчуванням, а можна виставити своє значення. У моєму прикладі поставила 25 пікс. Натискаємо кнопку "відтворити" і отримуємо готовий результат.

Натискаємо кнопку відтворити і отримуємо готовий результат

Нові екшени, які завантажили з інтернету, можна додати до списку вже наявних екшенів. Вожно пам'ятати, що нові екшени можуть працювати тільки в англомовній версії фотошопа. Перемикання мови інтерфейсу в фотошопі робиться просто командою "Редагування - Установки - Інтерфейс".

Перемикаємо мову на "Англійська", натискаємо "ОК" і закриваємо програму, щоб установки застосувались. Включаємо заново програму фотошоп і бачимо, що всі написи йдуть на англійській мові. Тепер нові екшени працюватимуть правильно. Докладніший урок з новими екшеном дивіться за цим посиланням .

Нові екшени легко знайти, якщо в рядку пошуку браузера набрати "екшени для Photoshop". Для оформлення інфопродуктов у вигляді електронних книг, пакувальних коробочок або баночок екшени знайдуться на сайті www.psdcovers.com . Ви БЕЗКОШТОВНО можете завантажити звідси потрібні екшени, за допомогою яких захочете оформити свій продукт.

Екшен дуже зручно користуватися, коли потрібно однаково обробити відразу багато фотографій, наприклад, змінити розмір або обрізати. Спеціально для такої мети є окремо винесена і більш розширена функція Бетча (дослівно "партія"). Активується командою "Файл / Автоматизація / Пакетна обробка". Всі файли для обробки ставите в певну папку. Для готових оброблених файлів створюєте окрему папку. Перед запуском команди "пакетна обробка" вказуєте операцію (екшен), шлях для папки з вихідними файлами і шлях до папки з готовими файлами.

джерело: adobemaster.ru/lesson030.html