Що робити якщо Windows заблокований і вимагають відправити смс?

симптоми

Раптом несподівано при включенні ПК ви побачите не звичний оку робочий стіл, а повідомлення на весь екран про те, що Windows тепер заблокований. Щоб зняти це блокування, вам пропонується відправити смс, і ввести код розблокування. І заздалегідь попереджають, що перевстановлення Windows може викликати псування даних і ін. Загалом, різновидів цієї зарази багато, і описувати детально поведінку кожної - безглуздий.

Загалом, різновидів цієї зарази багато, і описувати детально поведінку кожної - безглуздий

Типове вікно, що сигналізує про зараження ПК вірусом.

лікування

1. Для початку не відправляйте ніякі смс ні на які короткі номери. Просто втратите гроші і систему не відновите.

2. Спробуйте скористатися сервісами від Доктора Веба і Нода:

https://www.drweb.com/xperf/unlocker/

https://www.esetnod32.ru/download/utilities/online_scanner/

Цілком можливо, що вам вдасться підібрати код для розблокування. До речі, для багатьох операцій вам знадобитися другий комп'ютер; якщо немає свого, попросіть сусіда, друга, брата / сестру і т.п.

3. Малоймовірно, але іноді допомагає. Спробуйте в налаштуваннях Bios (при завантаженні ПК натисніть на кнопку F2 або Del (в залежності від моделі)) поміняти дату і час на місяць-другий вперед. Після чого перезавантажте Windows. Далі, якщо комп'ютер завантажився, очистіть все в автозавантаження і перевірте ПК антивірусними програмами .

4. Перезавантажте комп'ютер у безпечному режимі з підтримкою командного рядка. Для цього, при включенні і завантаженні ПК тисніть кнопку F8 - перед вам повинне спливти меню завантаження Windows.

Після завантаження введіть в командний рядок слово «explorer» і натисніть на клавішу Enter. Потім відкриваєте меню пуск, вибирайте команду виконати і вводите «msconfig».

Якщо все зробили правильно, відкриється вікно, в якому можна подивитися автозавантаження програм, і, звичайно, частина з них відключити. Взагалі, можна відключити всі, і спробувати перезавантажити ПК. Якщо вийшло - завантажуйте останню версію будь-якого антивіруса і перевіряйте комп'ютер. До речі, непогані результати дає перевірка CureIT.

5. Якщо попередні кроки не допомогли, варто спробувати відновити Windows . Для цього може знадобитися інсталяційний диск, добре б його мати на полиці заздалегідь, щоб в разі чого ... До речі, про те, як записати завантажувальний диск з Windows можете почитати тут .

6. Для відновлення роботи ПК існують спеціальні live cd образи, завдяки яким можна завантажитися, перевірити комп'ютер на віруси і видалити їх, скопіювати важливі дані на інші носії і т.д. Такий образ можна записати на звичайний CD диск (якщо у вас є дисковод) або на флешку ( запис образу на диск , на флешку ). Далі включити в Bios завантаження з диска / флешки ( про це можна прочитати в статті про установку Windows 7 ) І завантажитися з неї.

Найпопулярніші, це:

Dr.Web® LiveCD - (~ 260мб) хороший спосіб, який здатний швидко перевірити систему на віруси. Є підтримка декількох мов, в числі яких є і російська. Працює досить швидко!

LiveCD ESET NOD32 - (~ 200Мб) образ трохи менше за розміром, ніж перший, зате завантажується автоматично * (Поясню. На одному ПК, намагався відновити роботу Windows. Як виявилося, клавіатура була підключена до USB і відмовлялася працювати поки не завантажитися ОС. Тобто при завантаженні аварійного диска, не можна було вибрати в меню перевірити комп'ютер, а тому за замовчуванням на багатьох аварійних дисках варто завантаження ОС Windows - то вона і завантажувалася замість Live CD. Але включивши завантаження з диска LiveCD ESET NOD32 - виявилося, що по замовчуванням, він завантажує свою міні-ОС і починає перевірку жорсткого диска. Здорово!). Правда, перевірка цим антивірусом тривати досить довго, можна сміливо годину-другу йти відпочивати ...

Kaspersky Rescue Disk 10 - завантажувальний аварійний диск від Касперського. До речі, його не так давно використовував і є навіть парочка скріншотів його роботи.

При завантаженні, зверніть увагу, вам дається 10 секунд, щоб натиснути на будь-яку кнопку клавіатури. Якщо не встигнете, або у вас відмовиться працювати USB клавіатура, то краще скачайте образ від NOD32 (див. Вище).

Вище)

Після завантаження аварійного диска автоматично запуститися перевірка жорсткого диска ПК. До речі, працює програма дуже швидко, особливо якщо порівнювати з Nod32.

До речі, працює програма дуже швидко, особливо якщо порівнювати з Nod32

Після перевірки таким диском, комп'ютер потрібно перезавантажити, а диск вийняти з лотка. Якщо вірус був знайдений і вилучений антивірусною програмою - ви, швидше за все, зможете нормально почати працювати в ОС Windows.

7. Якщо ж нічого не допомагає, можливо варто задуматися про перевстановлення Windows . Перед цією операцією, збережіть всі потрібні файли з жорсткого диска на інші носії.

Є так само ще один варіант: викликати фахівця, правда, доведеться заплатити ...