Що робити, якщо зовнішній USB 3.0 диск не визначається в Windows 8.1

  1. Видаляємо зовнішній диск із системи і відключаємо від комп'ютера
  2. Перевстановлюємо USB-контролер
  3. Відключаємо режим управління харчуванням USB-пристроїв

Багато користувачів Windows 8.1 вже встигли зіткнутися з цією проблемою. Буває, що після приєднання зовнішнього жорсткого диска з інтерфейсом USB 3.0 до комп'ютера, він його не визначає. Знову підключений диск не визначається операційною системою і відповідно, дані на ньому не видно з Windows Explorer. Можливо, що єдиною причиною такої проблеми є неправильна установка USB драйверів на комп'ютері.

Тому для початку необхідно визначити тип помилки, яка виникла. По-друге, необхідно запустити майстер усунення неполадок комп'ютера «Hardware and Device Troubleshooter» або майстер «Windows USB Troubleshooter», і перевірити, який результат вони дадуть. Дані утиліти в автоматичному режимі перевірять, чи правильно приєднані USB пристрою до комп'ютера, правильно кваліфікують відому їм проблему і спробують усунути її самостійно.

Наступне, що необхідно зробити, це перевірити актуальність оновлень Windows Update, встановлених на комп'ютері. Деякі поновлення пов'язані з коректною роботою драйверів і в обов'язковому порядку повинні бути встановлені на комп'ютер. Тому обов'язково перевірте, що вони встановлені на ваш комп'ютер. Також відвідайте сайт виробника вашого диска і знайдіть на ньому найсвіжіший драйвер для моделі вашого зовнішнього носія даних.

Скачайте і встановіть драйвер на комп'ютер, після чого перевірте, чи вирішено проблему з підключенням.

Якщо і це не допомогло, спробуйте виконати наступні дії.

Видаляємо зовнішній диск із системи і відключаємо від комп'ютера

1. Спочатку деінсталліруем і відключаємо зовнішній жорсткий диск. Для цього набираємо в рядку пошуку «Search box» назву утиліти диспетчера пристроїв «Device Manager» і натискаємо на її іконці.

Для цього набираємо в рядку пошуку «Search box» назву утиліти диспетчера пристроїв «Device Manager» і натискаємо на її іконці

деінсталліруем і відключаємо зовнішній жорсткий диск

2. Далі вибираємо в списку Диспетчера пристроїв розділ дискових пристроїв «Disk Drives», натискаємо правою клавішею мишки на непрацюючому USB-диску і вибираємо пункт «Uninstall» для його видалення із системи.

3. Відразу після програмного видалення зовнішнього диска, відключіть від комп'ютера USB кабель. Зачекайте одну хвилину і знову підключіть пристрій до комп'ютера. Драйвер буде встановлено автоматично.

Перевірте, чи видно зовнішній USB-диск в Windows Explorer.

Перевстановлюємо USB-контролер

Цей спосіб добре працює в тому випадку, якщо виникли проблеми з самим USB драйвером. Це може проявлятися у вигляді нестабільної і неправильної роботи USB-диска.

1. Відкрийте знову Диспетчер пристроїв і розгорніть розділ з USB контролерами «Universal Serial Bus»

2. Потім, клікніть правою кнопкою на першому USB-контролері і натисніть «Uninstall» для його деінсталяції. Повторіть дію для всіх інших контролерів.

Повторіть дію для всіх інших контролерів

Перевстановлюємо USB-контролер

3. Перезавантажте комп'ютер. Драйвера для всіх USB-контролерів встановляться автоматично.

Відключаємо режим управління харчуванням USB-пристроїв

1. Клацніть на значку батареї, видимому в панелі завдань робочого столу. Зараз комп'ютер налаштований на заданий вами план харчування. Клацніть по посиланню «Change Plan Settings» для його зміни.

2. Для поточного плану харчування в новому діалоговому вікні виберіть опцію «Change advanced power settings», що дозволить змінити додаткові настройки живлення.

3. У новому вікні, в списку додаткових параметрів, знайдіть розділ «USB Settings». Розкрийте його.

4. Натисніть на посилання, що визначає параметр тимчасового відключення USB-порту «Plugged in» і надайте йому значення «Disabled».

Відключаємо режим управління харчуванням USB-пристроїв

5. Якщо ви використовуєте ноутбук, клікніть по посиланню «On battery» і виберіть у спадному меню «Disabled».

6. Натисніть послідовно по кнопках «Apply» і «OK».

Перед початком ваших експериментів не забувайте створювати системну точку відновлення. Також не забудьте відкотити внесені зміни назад, якщо ви звернули увагу, що вони не дали ефекту.

Дополнительная информация

rss
Карта