Що таке IP? Як дізнатися IP адресу. Мережеве ім'я комп'ютера - Швидкісний інтернет в Україні - Який підключити - Відгуки

Часто перед недосвідченими користувачами постає питання, як дізнатися свій IP-адресу в локальній мережі підприємства або будинку Часто перед недосвідченими користувачами постає питання, як дізнатися свій IP-адресу в локальній мережі підприємства або будинку. А також свій IP в мережі Інтернет. Потрібно це, наприклад, щоб отримати приз в нашому рейтингу позитиву . Або в будь-якому іншому дії в мережі Інтернет. Тобто ваш IP це така штука, що якщо ви через Інтернет образити Віталія Кличка, то він завжди може вас знайти і настукати по "кумполу". Також не можна писати на чужих форумах, що ви знаєте де захована голова Гонгадзе.


Примітка: Стаття написана для ліквідації комп'ютерної безграмотності. Просто до нас телефонують користувачі, які не можуть оперувати самими примітивними термінами комп'ютерної культури. Просунутим користувачам все це відомо. Тепер якщо дівчата будуть вас навантажувати питаннями як дізнатися IP або Mac можете відсилати їх сюди.

Євген Соболь, broadband.org.ua

Що таке IP адреса?
IP-адреса (Ай-пі адресу, скорочення від англ. Internet Protocol Address) - унікальний ідентифікатор (адреса) пристрою (зазвичай комп'ютера), підключеного до локальної мережі або до мережі Інтернет.


Як дізнатися зовнішній IP адреса вашого комп'ютера в мережі Інтернет?
Найпростіший спосіб - зайти на сайт в мережі Інтернет, на якому є сервіс визначення IP вашого комп'ютера.
Наприклад, rubroad.ru.

На рис. - на сайті rubroad.ru вискакує справа в колонці ваш IP, як визначився і мій, на даний момент динамічний Укртелекомівський


Як дізнатися на вашому комп'ютері ваш IP адреса в локальній мережі будинку або підприємства, якщо наприклад ви ходите в інтернет через маршрутизатор?
У складі операційної системи Windows є служба ipconfig, яка визначає налаштування протоколу IP. За допомогою цієї команди також можна дізнатися IP адресу в локальній мережі. Для цього:
1. Кількома Пуск> Виконати ...
2. У полі «Відкрити:" вікна, що з'явилося пишемо cmd і натискаємо Enter:
3. У який з'явився чорному вікні пишемо ipconfig і знову натискаємо Enter:

Якщо вам потрібно при цьому подивитися скажімо ще й фізичний (MAC) адреса вашої мережевої карти або бездротового адаптера, наприклад для підключення вашого комп'ютера до одного з провайдерів, то можна додати до команди ключ all. Тобто написати ipconfig / all натиснути Enter.


Що таке IP? Якщо міркувати складніше.
IP-адреса являє собою 32-бітове (за версією IPv4) або 128-бітове (за версією IPv6) двійкове число. Зручною формою запису IP-адреси (IPv4) є запис у вигляді чотирьох десяткових чисел (від 0 до 255), між якими ставлять крапку, наприклад, 192.168.0.1.
IP-адреси являють собою основний тип адрес, на підставі яких мережевий рівень протоколу IP передає пакети між мережами. IP-адреса призначається адміністратором під час конфігурування комп'ютерів і маршрутизаторів.
IP-адреса складається з двох частин: номера мережі і номера вузла. У разі ізольованої мережі її адресу може бути обраний адміністратором із спеціально зарезервованих для таких мереж блоків адрес (192.168.0.0/16, 172.16.0.0/12 або 10.0.0.0/8). Якщо ж мережа повинна працювати як складова частина Інтернету, то адреса мережі видається провайдером або Pегиональная інтернет-реєстратором (Regional Internet Registry, RIR). Всього існує п'ять RIR: ARIN, обслуговуючий Північну Америку; APNIC, обслуговуючий країни Південно-Східної Азії; AfriNIC, обслуговуючий країни Африки; LACNIC, обслуговуючий країни Південної Америки і басейну Карибського моря; і RIPE NCC, обслуговуючий Європу, Центральну Азію, Близький Схід. Регіональні реєстратори отримують номери автономних систем і великі блоки адрес у ICANN, а потім видають номери автономних систем і блоки адрес меншого розміру локальним інтернет-реєстраторам (Local Internet Registries, LIR), зазвичай є великими провайдерами.
Номер вузла в протоколі IP призначається незалежно від локальної адреси вузла. Маршрутизатор по визначенню входить відразу в кілька мереж. Тому кожен порт маршрутизатора має власну IP-адресу. Кінцевий вузол також може входити в кілька IP-мереж. У цьому випадку комп'ютер повинен мати кілька IP-адрес, по числу мережевих зв'язків. Таким чином, IP-адреса характеризує не окремий комп'ютер або маршрутизатор, а одне мережеве з'єднання.

Динамічні IP-адреси
IP-адреса називають динамічним, якщо він призначається автоматично при підключенні пристрою до мережі і використовується протягом обмеженого проміжку часу, як правило, до завершення сеансу підключення.

Додати коментар

Як дізнатися зовнішній IP адреса вашого комп'ютера в мережі Інтернет?
Що таке IP?

Дополнительная информация

rss
Карта