Що Таке Статичний і Динамічний IP адреса Комп'ютера і Як Дізнатися Білий або Сірий в Windows?

  1. Що Таке Статичний і Динамічний IP адреса Комп'ютера і Як Дізнатися Білий або Сірий в Windows? Вітаю...
  2. Динамічний IP адреса
  3. Статичний IP адреса
  4. Сірий IP адреса
  5. Білий IP адреса
  6. Що Таке Статичний і Динамічний IP адреса Комп'ютера і Як Дізнатися Білий або Сірий в Windows?
  7. Як працюють IP адреси?
  8. Динамічний IP адреса
  9. Статичний IP адреса
  10. Сірий IP адреса
  11. Білий IP адреса
  12. Що Таке Статичний і Динамічний IP адреса Комп'ютера і Як Дізнатися Білий або Сірий в Windows?
  13. Як працюють IP адреси?
  14. Динамічний IP адреса
  15. Статичний IP адреса
  16. Сірий IP адреса
  17. Білий IP адреса

Що Таке Статичний і Динамічний IP адреса Комп'ютера і Як Дізнатися Білий або Сірий в Windows?

Вітаю всіх любителів технічних досліджень!
Сьогодні мова піде про такий міцно увійшло в наше життя поняття, як IP адресу. Упевнений, кожен колись чув це поняття, і більшість навіть знає, що це таке, тому що при будь-неполадку офісний співробітник йде до системного адміністратора, і перше питання, яке той йому задає - який у вас IP адреса ? Але при цьому мало хто має уявлення, чим відрізняється статичний від динамічного IP адреси, і який вплив на роботу з інтернетом надає сірий або білий? Давайте розбиратися разом.

Як працюють IP адреси?

Уявіть, що є великий будинок, в якому багато квартир.

У кожної з них є свій номер. Для того, щоб людина, підійшовши до будинку, зміг потрапити в під'їзд, йому необхідно набрати код в домофон, за яким він дзвонить на трубку всередині квартири, де йому відкривають двері.


Так ось за це аналогії будинок - це велика локальна мережа, в якій багато підключених пристроїв - квартир. Щоб потрапити на конкретний пристрій, потрібно знати його локальний IP адреса, тобто номер окремої квартири. Номери ці розташовані на щитку з дзвінками - це щось на зразок роутера. Тобто ми звертаємося до роутера, називаємо йому ip адреса комп'ютера, за яким він нас перекидає на даний ПК або інший пристрій.

Але сам будинок розташований на вулиці, де багато таких будинків, і у кожного також є свій номер. Це вже кілька локальних мереж, де номери будинків - ip адреси цих мереж, а вся вулиця разом являє собою більш велике об'єднання мереж, пов'язаних ще одним загальним IP адресою підмережі - назвою вулиці. А кілька вулиць складають вже ціле місто, а кілька міст - область ... Відчуваєте хід моїх думок?


По суті, зараз я вам описав у спрощеній формі загальна будова Інтернету, що є ні чим іншим, об'єднанням величезної кількості окремих внутрішніх підмереж, які взаємодіють один з одним за допомогою набору протоколів TCP / IP - це так звана міжнародна система ip адрес.

Для того, щоб комп'ютери в локальній мережі отримали доступ в Інтернет, необхідні як внутрішні IP адреси (номери квартир), які використовуються в локальній мережі в рамках одного роутера (будинку), так і унікальний зовнішній IP адреса (номер будинку, назва вулиці, міста) , який призначається постачальником послуг Інтернет або організацією, що займається видачею IР-адрес.

Стандартний IP-адреса являє собою 32-розрядне число, яке використовується для ідентифікації відправників і одержувачів інформації в локальній мережі. При цьому IP адреса складається з чотирьох октетів, кожен з яких містить три або менше числових значення, між якими ставлять крапку, наприклад 192.168.1.1.

В якості ідентифікатора мережі не використовується значення 127. Зокрема, IP-адреса 127.0.0.1 застосовується тільки для позначення локальних систем.


Всі мережеві пристрої, включаючи маршрутизатори, клієнтські і серверні системи, мають окремий IP адреса (або кілька адрес, по одному для кожного мережевого інтерфейсу). Частина ідентифікатора вузла використовується для позначення підмережі за допомогою ip адреси. При цьому для ідентифікації мережевих вузлів (комп'ютерів, мережевих принтерів і т.д.) застосовуються значення IP-адреси, що залишилися після вибору адреси підмережі. Наприклад, якщо в локальній мережі використовується IР-адреса 192.168.0.0 з 24-розрядної маскою підмережі, значення якої становить 255.255.255.0, то в одній підмережі можна буде задіяти до 254 мережевих вузлів.

Незважаючи на те, що IP адреси використовуються повсюдно у всіх комп'ютерних мережах, запам'ятати їх досить складно. Для вирішення цього завдання застосовується служба DNS, що дозволяє перетворити IP-адресу на адресу URL (Uniform Resource Locator), який виглядає як, наприклад, www.example.ru. Звідси беруть початок домени наших з вами сайтів, які фізично знаходяться на віддалених серверах.

Динамічний IP адреса

Це була теорія, що пояснює саме поняття - сподіваюся, тепер завіса мороку над тим, що таке ip адреса комп'ютера. Тепер подивимося, як це пов'язано безпосередньо з нашими пристроями.

Мережа, в якій працює ПК, набагато більше і складніше, ніж та домашня, яку ми вже створювали. Спрощуючи ситуацію, уявімо, що провайдер на ваш район зробив один сервер (будинки у нас його роль грає роутер). Він має вихід в інтернет, а до нього підключено купа комп'ютерів користувачів з будинків вашого району.

Більшість обладнання сучасних провайдерів налаштоване на роздачу ip-шників таким чином, що для виходу в інтернет вам досить просто увіткнути кабель в розетку мережевої карти компа або ноутбука і відкрити браузер. Це означає, що сервер працює в режимі DCHP і у вас динамічний IP адреса. Тобто тільки ви підключилися, тут же вам присвоюється вільний допустиме значення, яке закріплене за вами тільки на час поточної сесії підключення до інтернету. Зміна ip адреси відбувається або при перепідключенні, або за певним часовим відрізком - займаний вами адресу звільниться і буде присвоєно комусь ще, а ви при наступному заході на веб-сторінку отримаєте новий. Це те ж саме, як якщо б при кожному новому візит до вас гостя, у вас постійно змінювався номер квартири, і вам необхідно було б кожен раз його повідомляти заново.

Статичний IP адреса

Але бувають і такі провайдери, які дають вам параметри для настройки - IP, маску і шлюз. Це означає, що для вашого комп'ютера на їх сервері прописаний окремий статичний ip адресу. Більш того, у мене був один раз провайдер, який ще й не давав приєднати до мережі іншого комп, задавши фільтрацію по MAC адресу. Купив новий комп зі своїм ідентифікатором - телефонуй в техпідтримку і проси змінити його, інакше ніякого нету. Благо вже тоді роутери вміли підміняти свій MAC на адресу підключеного ПК. Шлюз ж - внутрішній ip самого сервера.

В аналогії з будинком це означає, що при такому типі підключення гостю вже не потрібно щоразу повідомляти новий номер своєї квартири - він завжди один і той же.

Дізнатися свій внутрішній ip адреса комп'ютера в Windows 10 легко - для цього треба:

Сірий IP адреса

Повторюся, це саме внутрішній мережеву адресу, виданий роутером. Але як ми пам'ятаємо, у провайдера є ще один роутер, до якого підключені всі квартири будинку, і у нього теж є свій IP адреса. А кілька маршрутизаторів з різних будинків - ще до одного, районному - і так далі. Тобто поки ви виходите в кінцевому підсумку потрапите в інтернет, то змініть свій ай-пі кілька разів, і на виході буде абсолютно інше значення.

В інтернеті є багато сервісів, в яких можна визначити ip адресу. Наприклад в уже відомому Інтернетометре Яндекса. Для отримання свого ip адреси навіть нічого робити не треба - він визначається відразу автоматично.

Для отримання свого ip адреси навіть нічого робити не треба - він визначається відразу автоматично

Є і його не менш популярний аналог - 2ip.ru

ru

Так ось, це - ваш зовнішній ip адресу, тобто не вашого ПК, а сервера району, через який ви виходите в інтернет. Такий же покаже у Васі з сусіднього під'їзду, який користується послугами того ж провайдера.

А тепер порівняйте його з тим, який відображається у властивостях підключення Windows - значення відрізняються, чи не так?

Це означає, що провайдер надав вам сірий ip адресу. Це характерно для потужних провайдерів з великою кількістю абонентів. Наприклад, якщо ви користуєтеся 3G модемом. У цьому випадку ні кидок портів, ні використання сервісу заміни динамічного адреси на домен (DDNS) не допоможуть і отримати доступ з інтернету до ваших ресурсів всередині домашньої мережі не вдасться. Коли ви намагаєтеся пробитися до себе, ви «приходьте» ні до свого маршрутизатора (як це буде при білому IP), а до шлюзу провайдера, який просто не звертає увагу на ваш запит.

Білий IP адреса

А ось якщо значення збігаються, значить у вас білий IP адреса - зовнішній, який видно в інтернеті. Це буває рідко, так як більшість білих адрес давно зайняте. Ну а якщо і сталося, то він буде динамічний - тобто він належить тільки вам, а не відразу всім абонентам району, але при цьому буде постійно змінюватися. Якщо ви хочете організувати віддалений доступ з інтернету до свого роутера, або запущеному на ньому сервера - медіа, FTP, ігровому - то на допомогу прийдуть сервіси DDNS (докладніше про них тут ).

А ось за те, щоб не мати замість всього це геморою з настройками білий, та ще й статичний, тобто постійний IP адресу, необхідно платити окремі гроші і чималі - це окрема послуга. Але зате, отримавши білий статичний зовнішній ip ви можете встановити у себе програму локальний сервер, типу Vertrigo, створити локальний сайт транслювати його в інтернеті, прямо зі свого комп'ютера.

Інший варіант - створити свою власну он-лайн радіостанцію і виходити безпосередньо в ефір без посередників у вигляді спеціальних сервісів по онлайновому мовлення.

Можна організувати на компі власний сервер для онлайн ігор, типу Counter Strike - і не тільки по локалке, але і з будь-якими людьми в інтернеті.

Також статичний білий айпішник знадобиться для організації прямої відправки відеокартинки з системи спостереження і для прийому від нього ж смсок без настройки всяких перекидань портів та інших складних надмірностей.

Загалом, відкривається багато корисних можливостей, обмежених лише вашою фантазією.

На цьому поки все - стаття вийшла великий і розумію, що новачкові можливо все це буде складно зрозуміти з першого разу, але я намагався викладати думки якомога більше просто і наочно і сподіваюся, що тепер ви знаєте, що таке ip адресу і як відрізнити статичний від динамічного і сірий від білого!

Що Таке Статичний і Динамічний IP адреса Комп'ютера і Як Дізнатися Білий або Сірий в Windows?

Вітаю всіх любителів технічних досліджень!
Сьогодні мова піде про такий міцно увійшло в наше життя поняття, як IP адресу. Упевнений, кожен колись чув це поняття, і більшість навіть знає, що це таке, тому що при будь-неполадку офісний співробітник йде до системного адміністратора, і перше питання, яке той йому задає - який у вас IP адреса ? Але при цьому мало хто має уявлення, чим відрізняється статичний від динамічного IP адреси, і який вплив на роботу з інтернетом надає сірий або білий? Давайте розбиратися разом.

Як працюють IP адреси?

Уявіть, що є великий будинок, в якому багато квартир.

У кожної з них є свій номер. Для того, щоб людина, підійшовши до будинку, зміг потрапити в під'їзд, йому необхідно набрати код в домофон, за яким він дзвонить на трубку всередині квартири, де йому відкривають двері.


Так ось за це аналогії будинок - це велика локальна мережа, в якій багато підключених пристроїв - квартир. Щоб потрапити на конкретний пристрій, потрібно знати його локальний IP адреса, тобто номер окремої квартири. Номери ці розташовані на щитку з дзвінками - це щось на зразок роутера. Тобто ми звертаємося до роутера, називаємо йому ip адреса комп'ютера, за яким він нас перекидає на даний ПК або інший пристрій.

Але сам будинок розташований на вулиці, де багато таких будинків, і у кожного також є свій номер. Це вже кілька локальних мереж, де номери будинків - ip адреси цих мереж, а вся вулиця разом являє собою більш велике об'єднання мереж, пов'язаних ще одним загальним IP адресою підмережі - назвою вулиці. А кілька вулиць складають вже ціле місто, а кілька міст - область ... Відчуваєте хід моїх думок?


По суті, зараз я вам описав у спрощеній формі загальна будова Інтернету, що є ні чим іншим, об'єднанням величезної кількості окремих внутрішніх підмереж, які взаємодіють один з одним за допомогою набору протоколів TCP / IP - це так звана міжнародна система ip адрес.

Для того, щоб комп'ютери в локальній мережі отримали доступ в Інтернет, необхідні як внутрішні IP адреси (номери квартир), які використовуються в локальній мережі в рамках одного роутера (будинку), так і унікальний зовнішній IP адреса (номер будинку, назва вулиці, міста) , який призначається постачальником послуг Інтернет або організацією, що займається видачею IР-адрес.

Стандартний IP-адреса являє собою 32-розрядне число, яке використовується для ідентифікації відправників і одержувачів інформації в локальній мережі. При цьому IP адреса складається з чотирьох октетів, кожен з яких містить три або менше числових значення, між якими ставлять крапку, наприклад 192.168.1.1.

В якості ідентифікатора мережі не використовується значення 127. Зокрема, IP-адреса 127.0.0.1 застосовується тільки для позначення локальних систем.


Всі мережеві пристрої, включаючи маршрутизатори, клієнтські і серверні системи, мають окремий IP адреса (або кілька адрес, по одному для кожного мережевого інтерфейсу). Частина ідентифікатора вузла використовується для позначення підмережі за допомогою ip адреси. При цьому для ідентифікації мережевих вузлів (комп'ютерів, мережевих принтерів і т.д.) застосовуються значення IP-адреси, що залишилися після вибору адреси підмережі. Наприклад, якщо в локальній мережі використовується IР-адреса 192.168.0.0 з 24-розрядної маскою підмережі, значення якої становить 255.255.255.0, то в одній підмережі можна буде задіяти до 254 мережевих вузлів.

Незважаючи на те, що IP адреси використовуються повсюдно у всіх комп'ютерних мережах, запам'ятати їх досить складно. Для вирішення цього завдання застосовується служба DNS, що дозволяє перетворити IP-адресу на адресу URL (Uniform Resource Locator), який виглядає як, наприклад, www.example.ru. Звідси беруть початок домени наших з вами сайтів, які фізично знаходяться на віддалених серверах.

Динамічний IP адреса

Це була теорія, що пояснює саме поняття - сподіваюся, тепер завіса мороку над тим, що таке ip адреса комп'ютера. Тепер подивимося, як це пов'язано безпосередньо з нашими пристроями.

Мережа, в якій працює ПК, набагато більше і складніше, ніж та домашня, яку ми вже створювали. Спрощуючи ситуацію, уявімо, що провайдер на ваш район зробив один сервер (будинки у нас його роль грає роутер). Він має вихід в інтернет, а до нього підключено купа комп'ютерів користувачів з будинків вашого району.

Більшість обладнання сучасних провайдерів налаштоване на роздачу ip-шників таким чином, що для виходу в інтернет вам досить просто увіткнути кабель в розетку мережевої карти компа або ноутбука і відкрити браузер. Це означає, що сервер працює в режимі DCHP і у вас динамічний IP адреса. Тобто тільки ви підключилися, тут же вам присвоюється вільний допустиме значення, яке закріплене за вами тільки на час поточної сесії підключення до інтернету. Зміна ip адреси відбувається або при перепідключенні, або за певним часовим відрізком - займаний вами адресу звільниться і буде присвоєно комусь ще, а ви при наступному заході на веб-сторінку отримаєте новий. Це те ж саме, як якщо б при кожному новому візит до вас гостя, у вас постійно змінювався номер квартири, і вам необхідно було б кожен раз його повідомляти заново.

Статичний IP адреса

Але бувають і такі провайдери, які дають вам параметри для настройки - IP, маску і шлюз. Це означає, що для вашого комп'ютера на їх сервері прописаний окремий статичний ip адресу. Більш того, у мене був один раз провайдер, який ще й не давав приєднати до мережі іншого комп, задавши фільтрацію по MAC адресу. Купив новий комп зі своїм ідентифікатором - телефонуй в техпідтримку і проси змінити його, інакше ніякого нету. Благо вже тоді роутери вміли підміняти свій MAC на адресу підключеного ПК. Шлюз ж - внутрішній ip самого сервера.

В аналогії з будинком це означає, що при такому типі підключення гостю вже не потрібно щоразу повідомляти новий номер своєї квартири - він завжди один і той же.

Дізнатися свій внутрішній ip адреса комп'ютера в Windows 10 легко - для цього треба:

Сірий IP адреса

Повторюся, це саме внутрішній мережеву адресу, виданий роутером. Але як ми пам'ятаємо, у провайдера є ще один роутер, до якого підключені всі квартири будинку, і у нього теж є свій IP адреса. А кілька маршрутизаторів з різних будинків - ще до одного, районному - і так далі. Тобто поки ви виходите в кінцевому підсумку потрапите в інтернет, то змініть свій ай-пі кілька разів, і на виході буде абсолютно інше значення.

В інтернеті є багато сервісів, в яких можна визначити ip адресу. Наприклад в уже відомому Інтернетометре Яндекса. Для отримання свого ip адреси навіть нічого робити не треба - він визначається відразу автоматично.

Для отримання свого ip адреси навіть нічого робити не треба - він визначається відразу автоматично

Є і його не менш популярний аналог - 2ip.ru

ru

Так ось, це - ваш зовнішній ip адресу, тобто не вашого ПК, а сервера району, через який ви виходите в інтернет. Такий же покаже у Васі з сусіднього під'їзду, який користується послугами того ж провайдера.

А тепер порівняйте його з тим, який відображається у властивостях підключення Windows - значення відрізняються, чи не так?

Це означає, що провайдер надав вам сірий ip адресу. Це характерно для потужних провайдерів з великою кількістю абонентів. Наприклад, якщо ви користуєтеся 3G модемом. У цьому випадку ні кидок портів, ні використання сервісу заміни динамічного адреси на домен (DDNS) не допоможуть і отримати доступ з інтернету до ваших ресурсів всередині домашньої мережі не вдасться. Коли ви намагаєтеся пробитися до себе, ви «приходьте» ні до свого маршрутизатора (як це буде при білому IP), а до шлюзу провайдера, який просто не звертає увагу на ваш запит.

Білий IP адреса

А ось якщо значення збігаються, значить у вас білий IP адреса - зовнішній, який видно в інтернеті. Це буває рідко, так як більшість білих адрес давно зайняте. Ну а якщо і сталося, то він буде динамічний - тобто він належить тільки вам, а не відразу всім абонентам району, але при цьому буде постійно змінюватися. Якщо ви хочете організувати віддалений доступ з інтернету до свого роутера, або запущеному на ньому сервера - медіа, FTP, ігровому - то на допомогу прийдуть сервіси DDNS (докладніше про них тут ).

А ось за те, щоб не мати замість всього це геморою з настройками білий, та ще й статичний, тобто постійний IP адресу, необхідно платити окремі гроші і чималі - це окрема послуга. Але зате, отримавши білий статичний зовнішній ip ви можете встановити у себе програму локальний сервер, типу Vertrigo, створити локальний сайт транслювати його в інтернеті, прямо зі свого комп'ютера.

Інший варіант - створити свою власну он-лайн радіостанцію і виходити безпосередньо в ефір без посередників у вигляді спеціальних сервісів по онлайновому мовлення.

Можна організувати на компі власний сервер для онлайн ігор, типу Counter Strike - і не тільки по локалке, але і з будь-якими людьми в інтернеті.

Також статичний білий айпішник знадобиться для організації прямої відправки відеокартинки з системи спостереження і для прийому від нього ж смсок без настройки всяких перекидань портів та інших складних надмірностей.

Загалом, відкривається багато корисних можливостей, обмежених лише вашою фантазією.

На цьому поки все - стаття вийшла великий і розумію, що новачкові можливо все це буде складно зрозуміти з першого разу, але я намагався викладати думки якомога більше просто і наочно і сподіваюся, що тепер ви знаєте, що таке ip адресу і як відрізнити статичний від динамічного і сірий від білого!

Що Таке Статичний і Динамічний IP адреса Комп'ютера і Як Дізнатися Білий або Сірий в Windows?

Вітаю всіх любителів технічних досліджень!
Сьогодні мова піде про такий міцно увійшло в наше життя поняття, як IP адресу. Упевнений, кожен колись чув це поняття, і більшість навіть знає, що це таке, тому що при будь-неполадку офісний співробітник йде до системного адміністратора, і перше питання, яке той йому задає - який у вас IP адреса ? Але при цьому мало хто має уявлення, чим відрізняється статичний від динамічного IP адреси, і який вплив на роботу з інтернетом надає сірий або білий? Давайте розбиратися разом.

Як працюють IP адреси?

Уявіть, що є великий будинок, в якому багато квартир.

У кожної з них є свій номер. Для того, щоб людина, підійшовши до будинку, зміг потрапити в під'їзд, йому необхідно набрати код в домофон, за яким він дзвонить на трубку всередині квартири, де йому відкривають двері.


Так ось за це аналогії будинок - це велика локальна мережа, в якій багато підключених пристроїв - квартир. Щоб потрапити на конкретний пристрій, потрібно знати його локальний IP адреса, тобто номер окремої квартири. Номери ці розташовані на щитку з дзвінками - це щось на зразок роутера. Тобто ми звертаємося до роутера, називаємо йому ip адреса комп'ютера, за яким він нас перекидає на даний ПК або інший пристрій.

Але сам будинок розташований на вулиці, де багато таких будинків, і у кожного також є свій номер. Це вже кілька локальних мереж, де номери будинків - ip адреси цих мереж, а вся вулиця разом являє собою більш велике об'єднання мереж, пов'язаних ще одним загальним IP адресою підмережі - назвою вулиці. А кілька вулиць складають вже ціле місто, а кілька міст - область ... Відчуваєте хід моїх думок?


По суті, зараз я вам описав у спрощеній формі загальна будова Інтернету, що є ні чим іншим, об'єднанням величезної кількості окремих внутрішніх підмереж, які взаємодіють один з одним за допомогою набору протоколів TCP / IP - це так звана міжнародна система ip адрес.

Для того, щоб комп'ютери в локальній мережі отримали доступ в Інтернет, необхідні як внутрішні IP адреси (номери квартир), які використовуються в локальній мережі в рамках одного роутера (будинку), так і унікальний зовнішній IP адреса (номер будинку, назва вулиці, міста) , який призначається постачальником послуг Інтернет або організацією, що займається видачею IР-адрес.

Стандартний IP-адреса являє собою 32-розрядне число, яке використовується для ідентифікації відправників і одержувачів інформації в локальній мережі. При цьому IP адреса складається з чотирьох октетів, кожен з яких містить три або менше числових значення, між якими ставлять крапку, наприклад 192.168.1.1.

В якості ідентифікатора мережі не використовується значення 127. Зокрема, IP-адреса 127.0.0.1 застосовується тільки для позначення локальних систем.


Всі мережеві пристрої, включаючи маршрутизатори, клієнтські і серверні системи, мають окремий IP адреса (або кілька адрес, по одному для кожного мережевого інтерфейсу). Частина ідентифікатора вузла використовується для позначення підмережі за допомогою ip адреси. При цьому для ідентифікації мережевих вузлів (комп'ютерів, мережевих принтерів і т.д.) застосовуються значення IP-адреси, що залишилися після вибору адреси підмережі. Наприклад, якщо в локальній мережі використовується IР-адреса 192.168.0.0 з 24-розрядної маскою підмережі, значення якої становить 255.255.255.0, то в одній підмережі можна буде задіяти до 254 мережевих вузлів.

Незважаючи на те, що IP адреси використовуються повсюдно у всіх комп'ютерних мережах, запам'ятати їх досить складно. Для вирішення цього завдання застосовується служба DNS, що дозволяє перетворити IP-адресу на адресу URL (Uniform Resource Locator), який виглядає як, наприклад, www.example.ru. Звідси беруть початок домени наших з вами сайтів, які фізично знаходяться на віддалених серверах.

Динамічний IP адреса

Це була теорія, що пояснює саме поняття - сподіваюся, тепер завіса мороку над тим, що таке ip адреса комп'ютера. Тепер подивимося, як це пов'язано безпосередньо з нашими пристроями.

Мережа, в якій працює ПК, набагато більше і складніше, ніж та домашня, яку ми вже створювали. Спрощуючи ситуацію, уявімо, що провайдер на ваш район зробив один сервер (будинки у нас його роль грає роутер). Він має вихід в інтернет, а до нього підключено купа комп'ютерів користувачів з будинків вашого району.

Більшість обладнання сучасних провайдерів налаштоване на роздачу ip-шників таким чином, що для виходу в інтернет вам досить просто увіткнути кабель в розетку мережевої карти компа або ноутбука і відкрити браузер. Це означає, що сервер працює в режимі DCHP і у вас динамічний IP адреса. Тобто тільки ви підключилися, тут же вам присвоюється вільний допустиме значення, яке закріплене за вами тільки на час поточної сесії підключення до інтернету. Зміна ip адреси відбувається або при перепідключенні, або за певним часовим відрізком - займаний вами адресу звільниться і буде присвоєно комусь ще, а ви при наступному заході на веб-сторінку отримаєте новий. Це те ж саме, як якщо б при кожному новому візит до вас гостя, у вас постійно змінювався номер квартири, і вам необхідно було б кожен раз його повідомляти заново.

Статичний IP адреса

Але бувають і такі провайдери, які дають вам параметри для настройки - IP, маску і шлюз. Це означає, що для вашого комп'ютера на їх сервері прописаний окремий статичний ip адресу. Більш того, у мене був один раз провайдер, який ще й не давав приєднати до мережі іншого комп, задавши фільтрацію по MAC адресу. Купив новий комп зі своїм ідентифікатором - телефонуй в техпідтримку і проси змінити його, інакше ніякого нету. Благо вже тоді роутери вміли підміняти свій MAC на адресу підключеного ПК. Шлюз ж - внутрішній ip самого сервера.

В аналогії з будинком це означає, що при такому типі підключення гостю вже не потрібно щоразу повідомляти новий номер своєї квартири - він завжди один і той же.

Дізнатися свій внутрішній ip адреса комп'ютера в Windows 10 легко - для цього треба:

Сірий IP адреса

Повторюся, це саме внутрішній мережеву адресу, виданий роутером. Але як ми пам'ятаємо, у провайдера є ще один роутер, до якого підключені всі квартири будинку, і у нього теж є свій IP адреса. А кілька маршрутизаторів з різних будинків - ще до одного, районному - і так далі. Тобто поки ви виходите в кінцевому підсумку потрапите в інтернет, то змініть свій ай-пі кілька разів, і на виході буде абсолютно інше значення.

В інтернеті є багато сервісів, в яких можна визначити ip адресу. Наприклад в уже відомому Інтернетометре Яндекса. Для отримання свого ip адреси навіть нічого робити не треба - він визначається відразу автоматично.

Для отримання свого ip адреси навіть нічого робити не треба - він визначається відразу автоматично

Є і його не менш популярний аналог - 2ip.ru

ru

Так ось, це - ваш зовнішній ip адресу, тобто не вашого ПК, а сервера району, через який ви виходите в інтернет. Такий же покаже у Васі з сусіднього під'їзду, який користується послугами того ж провайдера.

А тепер порівняйте його з тим, який відображається у властивостях підключення Windows - значення відрізняються, чи не так?

Це означає, що провайдер надав вам сірий ip адресу. Це характерно для потужних провайдерів з великою кількістю абонентів. Наприклад, якщо ви користуєтеся 3G модемом. У цьому випадку ні кидок портів, ні використання сервісу заміни динамічного адреси на домен (DDNS) не допоможуть і отримати доступ з інтернету до ваших ресурсів всередині домашньої мережі не вдасться. Коли ви намагаєтеся пробитися до себе, ви «приходьте» ні до свого маршрутизатора (як це буде при білому IP), а до шлюзу провайдера, який просто не звертає увагу на ваш запит.

Білий IP адреса

А ось якщо значення збігаються, значить у вас білий IP адреса - зовнішній, який видно в інтернеті. Це буває рідко, так як більшість білих адрес давно зайняте. Ну а якщо і сталося, то він буде динамічний - тобто він належить тільки вам, а не відразу всім абонентам району, але при цьому буде постійно змінюватися. Якщо ви хочете організувати віддалений доступ з інтернету до свого роутера, або запущеному на ньому сервера - медіа, FTP, ігровому - то на допомогу прийдуть сервіси DDNS (докладніше про них тут ).

А ось за те, щоб не мати замість всього це геморою з настройками білий, та ще й статичний, тобто постійний IP адресу, необхідно платити окремі гроші і чималі - це окрема послуга. Але зате, отримавши білий статичний зовнішній ip ви можете встановити у себе програму локальний сервер, типу Vertrigo, створити локальний сайт транслювати його в інтернеті, прямо зі свого комп'ютера.

Інший варіант - створити свою власну он-лайн радіостанцію і виходити безпосередньо в ефір без посередників у вигляді спеціальних сервісів по онлайновому мовлення.

Можна організувати на компі власний сервер для онлайн ігор, типу Counter Strike - і не тільки по локалке, але і з будь-якими людьми в інтернеті.

Також статичний білий айпішник знадобиться для організації прямої відправки відеокартинки з системи спостереження і для прийому від нього ж смсок без настройки всяких перекидань портів та інших складних надмірностей.

Загалом, відкривається багато корисних можливостей, обмежених лише вашою фантазією.

На цьому поки все - стаття вийшла великий і розумію, що новачкові можливо все це буде складно зрозуміти з першого разу, але я намагався викладати думки якомога більше просто і наочно і сподіваюся, що тепер ви знаєте, що таке ip адресу і як відрізнити статичний від динамічного і сірий від білого!

Що Таке Статичний і Динамічний IP адреса Комп'ютера і Як Дізнатися Білий або Сірий в Windows?
Як працюють IP адреси?
Як працюють IP адреси?
Як працюють IP адреси?
Відчуваєте хід моїх думок?
А тепер порівняйте його з тим, який відображається у властивостях підключення Windows - значення відрізняються, чи не так?
Що Таке Статичний і Динамічний IP адреса Комп'ютера і Як Дізнатися Білий або Сірий в Windows?
Як працюють IP адреси?
Відчуваєте хід моїх думок?
А тепер порівняйте його з тим, який відображається у властивостях підключення Windows - значення відрізняються, чи не так?

Дополнительная информация

rss
Карта