Що таке зовнішні посилання на сайт? Як перевірити беклінки (вхідні посилання)?

  1. Що таке зовнішні посилання на сайт
  2. Як перевіряти беклінки

посилання входять

У попередній статті поговорили про зовнішні посилання, що йдуть з сайту , Тепер опишу посилання, які ведуть на конкретний ресурс (часто їх називають вхідними, або беклінк - backlinks).

Що таке зовнішні посилання на сайт

Тут все просто: будь-яке посилання в інтернет , Яка вказує на ваш веб-ресурс, а сама перебуває на іншому сайті, буде по відношенню до вашого проекту зовнішньої (або входить).

В SEO багато «зав'язано» на вхідних посиланнях, так як вони часто здатні вплинути на ранжування сайту в пошукових системах . Грубо кажучи, гарна посилання «піднімає» сайт у видачі, «погана» - опускає. Тому необхідно хоча б приблизно знати, хто посилається на ваш ресурс.

Як перевіряти беклінки

Раніше це було досить просто здійснити за допомогою сервісу Yahoo! Site Explorer. Але тому що тепер Yahoo інтегрувався в Bing, то даний сервіс більш не діє, а в самому Bing.com поки що немає хорошого інструменту для перевірки вхідних посилань (взагалі, дещо там є, але на даний момент не дуже зручно).

Переваги сервісу від Yahoo були в тому, що він:

  • безкоштовно показував все беклінки;
  • враховував закриті посилання , Заборонені до індексації (у тегах <noindex> і з атрибутом rel = "nofollow»);
  • враховував редіректи (перенаправлення), в тому числі і 302-й редирект ;
  • можна було проаналізувати будь-який веб-ресурс (не тільки свій);
  • не була потрібна реєстрація;
  • швидко знаходив нові, недавно з'явилися зовнішні посилання.

За потужністю, швидкості і зручності альтернатив даного сервісу поки немає. Тим не менш, деякі їх беклінків можна перевіряти за допомогою сервісів Яндекс.Вебмайстер і Google Webmaster Tools .

У Яндекс.Вебмастере можна переглянути кількість посилань, які на даний час виявили роботи Яндекса. Просто вибираємо будь-який зі своїх проектів і відразу бачимо:

Яндекс.Вебмайстер - кількість зовнішніх посилань на сайт

Якщо клікнути на число сторінок, то будуть показані окремі веб-ресурси (відповідно, число це трохи зменшиться). Такий спосіб перевірки беклінків не дуже зручний, тому що необхідно, щоб ці посилання були проіндексовані Яндексом.

В інструментах для Вебмастера від Google приблизно те ж саме. В акаунті вебмастера вибираємо ваш конкретний проект, потім клацаємо «Посилання на ваш сайт» (див. Малюнок):

Google Webmaster - вхідні посилання

На сторінці будуть показані найбільш часто посилаються домени (кілька штук) . Нижче цього списку можна клікнути «Додатково» »і подивитися всі веб-ресурси, що посилаються на ваш сайт на даний момент, а також кількість сторінок, з яких ведуть беклінки і число сторінок, на які вони ведуть:

Google webmaster - список посилань

Якщо тепер клацнути на домен, то можна буде побачити наступне - конкретні сторінки ( «Ваші сторінки»), на які посилається домен ( rambler.ru ) І число вхідних посилань на кожну зі сторінок:

Google webmaster - список сторінок і зовнішніх посилань на сайт

Залишається тільки натиснути на будь-яку сторінку зі списку «Ваші сторінки» і подивитися вхідні посилання (в даному прикладі, з Рамблера).

Варто відзначити, що Гугл, також як Яху раніше, показує і nofollow-посилання .

В принципі, і Яндекс, і Google надають в цілому непогані сервіси, щоб перевірити беклінки. Основний недолік в порівнянні з Yahoo! - це неможливість оцінити ресурси конкурентів, тому що можна аналізувати лише свої веб-ресурси.

У наступній статті опишу деякі способи і сервіси для перегляду вхідних на сайт посилань (наприклад, MajesticSeo & Ahrefs ).

Подивіться також відео про користування Yahoo! Site Explorer ...

- …як це було.

Дополнительная информация

rss
Карта