Що значить хештег і як ним користуватися?

 1. Що значить хештег?
 2. Де і навіщо застосовуються хештеги
 3. Як зробити хештег
 4. приклади хештегів
 5. Спам в хештегом
 6. Історія хештега
 7. #Facebook
 8. #Instagram
 9. #Twitter
 10. # ВКонтакте
 11. #Мій світ
 12. Прошу проголосувати "А Ви користуєтеся хештегом?"

«Мене звуть хештег, я родом з  Інтернету  » «Мене звуть хештег, я родом з Інтернету ». Звучить як жарт? Зовсім ні ... Примітна решітка (#) не тільки завоювала кіберпростір, а й увійшла в нормальне життя.

На вулицях, у метро можна побачити білборди (від англ. Billboard - великі рекламні щити) з написами, у яких в тексті є значок решітки.

Наприклад, # ЯWORLDCLASS - це хештег мережі фітнес-клубів.

Мал. 1 Хештег мережі фітнес-клубів

Зміст статті:

Що значить хештег?
Де і навіщо застосовуються хештеги
Як самому зробити хештег?
приклади хештегів
Спам в хештегом
Історія хештега
#Facebook
#Instagram
#Twitter
# ВКонтакте
#Мій світ

Розберемо основні моменти щодо того, що слід знати про хештег, щоб залишатися в тренді або просто бути грамотним користувачем Інтернету.

Що значить хештег?

Хештег (або хештег) походить від англійського слова «hashtag», яке складається з 2 слів: hash - символ «грати» і tag - мітка. Можна зустріти такий переклад слова «hashtag» як «розподільна мітка».

Хештег - це знак решітки #, після якого може бути будь-яке слово. Поєднання решітки і слова (або слів без пробілів) дає такий ефект, що ця комбінація автоматично перетворюється на заслання. Якщо клікнути по хештегом-посиланню, відкриється добірка всіх повідомлень (як ваших, так і чужих), в яких присутній цей хештег. Або можна ввести хештег в пошук, наприклад, в рядок пошуку в соціальної мережі , Після чого будуть знайдені всі повідомлення з таким хештегом.

Про повідомлення, записи, публікації, що містять один хештег або кілька, кажуть, що вони «позначені хештегом». Ви запитаєте: як позначити повідомлення хештегом? Потрібно просто в повідомлення написати один хештег. Можна вставити кілька різних хештегов. Хештеги можна писати на початку повідомлення, в кінці або в середині.

Де і навіщо застосовуються хештеги

Хештеги застосовуються, в основному, в соціальних мережах. Їх використовують прості користувачі, але найбільш активно застосовуються маркетологами, веб-майстрами, фахівцями з просування в соціальних мережах бренду компанії, товару, послуги, сайту або чогось іншого.

Звичайно, можна використовувати хештеги не тільки в соціальних мережах, але і, наприклад, в пошукових системах :

Мал. 2 Вводимо хештег # СпасібоЯндекс в пошуковик Яндекс

Хештеги використовують для того, щоб маркувати (мітити, як раз від слова «мітка» - «tag») будь-які власні повідомлення, що публікуються в Інтернеті. Ці мітки покликані об'єднувати розрізнену інформацію за загальними ознаками, в якості яких і виступають хештеги.

Тоді по такій мітці будь-який користувач Інтернету може легко і швидко знайти необхідну інформацію. Хто б і де б не помітив різні повідомлення однаковими хештегом, ці повідомлення як би автоматично стануть належати одній групі. Це об'єднує, це допомагає з'єднувати разом багато в чому різні або, навпаки, схожі слова, думки, фрази, статті, картинки тощо.

Як зробити хештег

Можна взяти будь-яке слово або кілька слів (всі слова в хештегом пишуться разом, без пробілів між словами), обов'язково попереду поставити решітку # і ... все, готовий хештег.

5 правил написання:

1) Хештег можна писати кирилицею або латиницею.

В рунеті (російськомовний інтернет) можна також використовувати в одному хештегом і кирилицю, і латиницю, як на рис. 1. Якщо в буржунете (англомовному інтернеті) використовувати хештеги, написані кирилицею, то толку від цього не буде, бо буржунете «дружить» в основному тільки з латиницею.

2) В хештегом можна використовувати знаки пунктуації та символи ~ `! @ # $% ^ & * () = +

3) Будь-хештег починається зі знака решітки #, після якого без пробілу пишуть слово.

4) Хештег з декількох слів починається з символу #, після чого без пробілів йдуть слова, наприклад, популярний хештег в соц.сети Instagram серед російськомовних користувачів # мірдолжензнатьчтояем.

Замість пробілу в одному хештегом, що складається з декількох слів, допускається між словами використовувати знак підкреслення «_», не плутайте його зі знаком тире «-». Наприклад, # інтернет_грамотность.

5) Між двома хештегом повинен бути пробіл. наприклад,

 • # Інтернет # грамотність - це два хештега, розділені пропуском,
 • # Інтернетграмотность - це один хештег, тому в ньому немає пробілу.

Отже, хештег складений, почнемо хештегіровать. Для цього треба ввести хештег, наприклад,

 • в повідомлення в соціальній мережі для того, щоб це повідомлення могли знайти інші користувачі,
 • або ввести в рядок пошуку в соц.сети, щоб знайти всі записи, що містять такий хештег.

приклади хештегів

# СпасібоЯндексу (зазвичай пишуть без заголовних букв: # спасібояндексу, рідко використовують символ підкреслення між словами # спасібо_яндексу)
# вкжіві
#сім'я
# інтернет
# заробіток
#facebook
# мірдолжензнатьчтояем

Спам в хештегом

Деякі оптимізатори, користувачі, маркетологи зловживають хештегом, вставляють масу хештегов в свої повідомлення. Іноді вставляють один популярний хештег (або кілька) в одне повідомлення тільки для того, щоб за рахунок популярності вставленого хештега залучити до мого повідомлення якомога більше уваги, кліків, переходів.

спам в хештегом - це коли популярний хештег не має ніякого відношення до змісту повідомлення або має до нього дуже віддалене відношення. Такий спам можна охарактеризувати як «введення в оману користувачів».

Історія хештега

Хештег (або знак «#») користується популярністю в Інтернеті вже протягом декількох років. Він навіть був обраний дітьми Великобританії словом (чи то пак, знаком) року.

Винахід популярного символу приписують сервісу Twitter, що далеко від істини, оскільки ця соціальна платформа тільки сприяла його поширенню. Насправді хештег був створений в кінці 80-х років і спочатку служив інструментом для класифікації даних в Internet Relay Chat, більш відомого як «IRC».

Повернення хештега сталося в серпні 2007 року, коли дизайнер Кріс Мессіна поцікавився, що думають про це значку його передплатники в Twitter. З цього моменту кар'єра «решітки» почала набирати обертів.

У 2009 році Twitter впровадив її в свою мережу, а з 2010 року з її допомогою почали виділяти тенденції і гарячі теми в медіа. І хоча соціальні мережі піклуються про унікальність свого функціоналу, хештеги вийшли за межі єдиною онлайн-платформи (Twitter). З ними швидко подружилися розробники Facebook, Google+, Instagram, Pinterest, Youtube і ВКонтакте.

#Facebook

Facebook прийняв хештеги (як і майже кожну примітну новинку) з відкритими обіймами. Деякі шанувальники сервісу почали активно їх використовувати, а фахівці з просування в соціальних мережах (або SMM - Social media marketing) зайнялися підрахунком оптимальної кількості хештегов для кращих результатів.

Якщо в стрічці Фейсбук клікнути по хештегом, то можна отримати всі записи, які будуть знайдені по цій соц.сети.

Іноді буває простіше щось знайти в Фейсбуці, якщо в адресний рядок браузера ввести facebook.com/hashtag/ і додати без решітки і без пробілу сам хештег. Наприклад, для хештега # компьютернаяграмотность потрібно буде ввести:

facebook.com/hashtag/компьютернаяграмотность

В адресному рядку браузера це буде виглядати так (цифра 1 на рис. 3):

3):

Мал. 3 Як шукати інформацію в Facebook за допомогою хештега

Якщо Ви хочете, щоб Ваше повідомлення знаходили інші користувачі Фейсбуку, тоді слід свого повідомлення додавати один або більше хештегов. Наприклад, на рис. 3 в повідомленні містяться 3 хештега: # Посткроссинг, # сайт, # компьютернаяграмотность.

Якщо, наприклад, в повідомленні клікнути по хештегом # Посткроссинг (цифра 2 на рис. 3), тоді Facebook знайде і покаже всі записи, що містять такий хештег.

Не всі користувачі Фейсбуку використовують хештеги, бо багато хто вважає, що вони там особливого ефекту не мають.

#Instagram

Instagram і Twitter - це «натуральне середовище» для хештегов. В обох випадках їх використання є не тільки розумним, але й бажаним.

#Love, #Instagood, #Me, #tbt, #follow #cute, #followme, #photooftheday, #happy, #tagsforlikes - це приклади найбільш популярних хештегов в Instagram. Вражає не якість, а їх кількість. Наприклад, користувачі додали вже більше 900 мільйонів зображень, зазначених символом #love.

Для того щоб переглянути базу фотографій Instagram, введіть будь-який тег і через деякий час Ви побачите ряд фотографій з різних куточків світу або ті, які відображають певні емоції. Ми, користувачі, самі створюємо тренди: якщо вдається переконати спільноту використовувати вибраний тег, Instagram перетворюється в сховище знань про користувачів на певну тему.

#Twitter

Те ж саме стосується Twitter. Шанувальники Twitter в курсі, що без хештегів у повідомлення немає ніяких шансів досягти уваги широкої аудиторії. Слід також пам'ятати, що використання дуже популярних тегів підвищує ризик загубитися серед моря інших записів з такими ж хештегом.

На рис. 4 наведено приклад повідомлення (інакше - твіти) з Твіттера, а в кінці повідомлення доданий хештег # вкжіві.

Мал. 4 Повідомлення (твіт) в Twitter з хештегом в кінці твіти # вкжіві

4 серпня 2015 року було 3-х годинний збій ВКонтакте. Співробітник ВКонтакте Георгій Лобушкін розмістив твіт, щоб заспокоїти користувач. Хештег # вкжіві став в Твіттері популярним буквально за кілька хвилин. Якщо по ньому клікнути або ввести його в пошук Твіттера, то можна прочитати всі повідомлення, які містять такий же хештег.

# ВКонтакте

ВКонтакте можна вставляти в кожне своє повідомлення від 1 до 5 (можна і більше, але це буде перебір, близький до спаму) хештегов для того, щоб інші користувачі мали б можливість знайти це повідомлення.

Можна використовувати хештеги для пошуку інформації. Для цього в рядок пошуку ВКонтакте вводимо хештег, натискаємо Enter, дивимося на результати пошуку (цифра 1 на рис. 5). Ці результати змінюються, якщо шукати по різних рубриках (цифри 2-5 на рис. 5).

Наприклад, якщо ввести хештег # комп'ютер, то в рубриці Новини (цифра 3 на рис. 5), яка пропонується за замовчуванням, буде знайдено більш 44.500 записів.

500 записів

Мал. 5 Пошук ВКонтакте по хештегом # комп'ютер в рубриці «Новини»

Крім Новин (цифра 3 на рис. 5), можна шукати інформацію з тим же хештегом # комп'ютер в рубриках

 • Люди (цифра 2 на рис. 5),
 • Спільноти (цифра 3 на рис. 5),
 • Аудіозаписи (цифра 4 на рис. 5),
 • Відеозаписи (цифра 5 на рис. 5).

Якщо потрібно вести пошук інформації не по всьому ВКонтакте, а тільки в межах однієї групи , Тоді до хештегом потрібно додати знак @, після нього без пробілу - адреса групи. Приблизно це буде виглядати так: # хештег @ gruppa

Приблизно це буде виглядати так: # хештег @ gruppa

Мал. 6 Адреса групи ВКонтакте в адресному рядку браузера

Адреса групи можна побачити у верхній адресному рядку браузера в той момент, коли ця група відкрита ВКонтакте (цифра 1 на рис. 6). Наприклад, для пошуку по моїй групі «Комп'ютерна грамотність з Надією» хештег може мати вигляд:

# Комп'ютер @ compgramotnost

або

# Компьютернаяграмотность @ compgramotnost

Хештеги також є в Youtube. Для них діють всі ті ж правила, які описані вище.

#Мій світ

В Моєму Світі хештеги з'явилися в 2016 році.

Хештеги можна помістити зверху поста або знизу, як самостійне посилання, наприклад, # Моймир. Також можна розміщувати хештеги в самому пості: для цього поставте знак # перед потрібним словом, як показано на рис. 7 нижче. Знак хештегом можна вставити прямо з клавіатури або використовувати той, який знаходиться в правому нижньому кутку (обведений в червону рамку на рис. 7):

Мал. 7. Додаємо хештеги в запис в Моєму Світі

Після того, як буде натиснута синя кнопка "Поділитися", хештеги в запису стануть синього кольору і будуть клікабельні (рис. 8):

Мал. 8 (клікніть, щоб збільшити). Як виглядають хештеги в Моєму Світі

Прошу проголосувати "А Ви користуєтеся хештегом?"

Можна вибрати один або два варіанти відповіді з тих 4-х, які запропоновані нижче.

Ваш голос - головний!

додатково:

Види спаму в інтернеті

Збір персональних даних у Facebook

3 способи прискорити Ваш пошук в мережі Інтернет

Етикет в соціальних мережах


Що значить хештег?
Звучить як жарт?
Що значить хештег?
Ви запитаєте: як позначити повідомлення хештегом?