Що таке формула?

 1. Пошук по мітках
хитрощі

»1. Май 2011 Дмитро 95822 переглядів

В першу чергу Excel, звичайно ж, таблиця. Але таблиці можна малювати і в Word. Головна перевага Excel - це функції і формули. Воістину потужний інструмент цього додатка і будь-який, хто почав користуватися Excel, рано чи пізно починає використовувати формули для вирішення своїх завдань. Тут я приведу основні поняття. Якщо Ви знаєте що таке функція, де її знайти і як записати в осередок, то цей розділ Вам читати явно не треба.

Функція - вбудований обчислювальний інструмент Excel, здатний повернути значення, в залежності від переданого йому параметра і призначений для розрахунків, обчислень і аналізу даних. Кожна функція може включати в себе константу, оператор, посилання, ім'я комірки (діапазону) і формулу.
Формула - спеціальний інструмент Excel, призначений для розрахунків, обчислень і аналізу даних. Формула може включати в себе константу, оператор, посилання, ім'я комірки (діапазону) і функцію. Головна відмінність формули від функції це те, що формула не обов'язково повинна включати в себе одну з вбудованих функцій і може бути самостійним обчислюваним виразом (= 12 + 34) .В повсякденному використанні найчастіше використовують слово формула, а не функція. Не думаю, що це важливо і треба відмовитися. Це вже усталений вираз і ніякої помилки і непорозуміння з боку оточуючих явно не буде, якщо функцію назвати формулою
Константа - це фіксоване значення, яке представляє собою число або текст і не змінюється в процесі розрахунків.
Оператори бувають трьох видів:

 • Арифметичний оператор - призначений для виконання арифметичних дій і повертає числове значення;
 • Оператор порівняння - призначений для порівняння даних і повертає логічне значення ІСТИНА або БРЕХНЯ (TRUE або FALSE);
 • Текстовий оператор - застосовується для об'єднання даних (в Excel їм є амперсанд - &).

Посилання - вказівка ​​на адресу осередки. Посилання бувають абсолютними (тобто не змінюються при переміщенні і копіюванні комірки), відносними (ці посилання змінюються при переміщенні і копіюванні комірки) і змішаними. Зовнішнє посилання - посилання на осередок, розташовану в іншій робочій книзі. Простіше кажучи - посилання на осередок це вказівка ​​осередку або діапазону в інший формулою. Якщо виділити формулу, яка містить посилання на комірки / діапазон - різні діапазони і осередки будуть виділені різними кольорами як всередині самої формули, так і на аркуші:
Посилання - вказівка ​​на адресу осередки

Вставка функції в клітинку
Функцію в клітинку можна вставити декількома способами:
Майстер функцій
Для виклику Майстра функцій необхідно натиснути значок Вставка функції в клітинку  Функцію в клітинку можна вставити декількома способами:  Майстер функцій  Для виклику Майстра функцій необхідно натиснути значок  лівіше рядки формул:  Уточнити за категорією і потрібну функцію лівіше рядки формул:

Уточнити за категорією і потрібну функцію. При перегляді функцій внизу вікна майстра функцій з'являється опис виділеної функції. Через даний майстер доступний перегляд всіх наявних у вашій версії Excel функцій. Так само перелік функцій з описом можна подивитися на даному сайті: функції Excel .

Вкладка Формули (Formulas)
Вкладка Формули (Formulas)  На вкладці Формули (Formulas) всі функції так само розбиті на категорії
На вкладці Формули (Formulas) всі функції так само розбиті на категорії. Після натискання на кнопку категорії з'являється список, що випадає, з якого можна вибрати потрібну функцію. Якщо затримати курсор на назві функції більш 2-х секунд з'явиться підказка, коротко описує функцію.

Безпосереднє введення в осередок
Якщо в будь-який осередок ввести знак рівності (=) і почати набирати назву функції - з'явиться список, що випадає з усіма функціями, які починаються часткою на введені літери.
Безпосереднє введення в осередок  Якщо в будь-який осередок ввести знак рівності (=) і почати набирати назву функції - з'явиться список, що випадає з усіма функціями, які починаються часткою на введені літери
Переміщення по списку з клавіатури здійснюється клавішами стрілок, а введення функції в комірку клавішею TAB. Або можна просто вибрати потрібну функцію мишкою, клацнувши подвійним кліком. Після вставки назви з'явиться підказка по аргументам обраної функції:

Для користувачів Excel 2003, що випадає функцій відсутній і тому вимагає від користувача точного знання найменування функції, тому що її доведеться вводити повністю в клітинку на пам'ять. Так само на пам'ять доведеться вводити і всі аргументи функції.

Функція або формула завжди повинні починатися зі знака =, інакше Excel сприйме написане як текст.

Excel так само буде розпізнавати як формулу дані в осередку, якщо вони будуть починатися з - або +. Якщо далі буде йти текст - Excel поверне в клітинку # ІМ'Я ?. Якщо числа - Excel постарається зробити математичні дії над числами (скласти, відняти, помножити, розділити і т.д. - залежно від того, чи будуть відповідні символи + - * /). Але це більше недокументированная особливість, ніж правило. Просто в даному випадку Excel сам підставить перед математичним знаком оператор рівності (=), вважаючи, що планується щось знайти.
Так само безпосередньо функцію можна записати, починаючи не з знака одно, а з "собаки" - @ ТДАТУ (). Excel сам замінити @ на =. Це може бути застосовано виключно до вбудованим функціям і пояснюється зворотну сумісність (такий введення функцій застосовувався ще в Lotus), щоб документи, створені в старих версіях Excel могли працювати в більш пізніх без втрати функціональності.

аргументи функції
Практично всі функції вимагають вказівки аргументів.
Аргумент - посилання на осередок, текст або число, які необхідні для виконання функцією розрахунків. Наприклад, функція ЕНЕЧЁТ (ISODD) вимагає вказівки в якості аргументу числа, яке необхідно перевірити. Результатом функції буде логічне значення, яке вказує парне число чи ні. Аргументом в даному випадку можна вказати як безпосередньо число:
= ЕНЕЧЁТ (5) - поверне ІСТИНА
= ISODD (5) - поверне TRUE
Так і посилання на клітинку, яка містить число:
= ЕНЕЧЁТ (C4) - в C4 має бути число

Або візьмемо функцію СУММ (SUM) - аргументами функції є числа, які необхідно підсумувати. Без них функція працювати не буде, тому що підсумовувати нічого.

Якщо функція вимагає як аргумент число або текст - то це завжди може бути так само і посиланням на осередок. Якщо в якості аргументу потрібно діапазон - то завжди необхідно вказувати саме посилання на осередок / діапазон комірок
Роздільником аргументів в російській локалізації є точка-з-коми (;). В англійській локалізації це кома (,)
Однак не всі функції вимагають обов'язкового введення параметрів. Наведені нижче функції не мають жодного параметра:

 • ТДАТУ () - повертає поточний час і дату в форматі дати і часу - 01.01.2001 10:00
 • СЬОГОДНІ () - повертає поточну дату в форматі дати - 01.01.2001
 • ІСТИНА () - повертає логічне значення ІСТИНА
 • БРЕХНЯ () - повертає логічне значення ЛОЖЬ
 • НД () - повертає невизначене значення # Н / Д
 • ПІ () - повертає округлене до 15 знаків число Пі - +3,14159265358979
 • СЛЧИС () - повертає рівномірно розподілене випадкове число більше або рівне нулю і менше одиниці - +0,376514074162531

Особливості формул / функцій

 • Формули оновлюють свій результат (обчислюються) як тільки осередок, задіяна у формулі (впливає осередок) поміняє значення. Наприклад, якщо в осередку А1 записати таку формулу: = D1, то при зміні в осередку D1 значення воно так само зміниться і в А1. Посилання на осередки може бути не тільки в такому вигляді, але і в складі більш складних формул і функцій і правило перерахунку буде діяти для них так само
 • Функції не можуть змінювати значення і формати інших осередків, вони можуть повернути результат тільки в ту клітинку, в яку записані

Природно, результат можна отримати, використовуючи лише одну функцію, але найчастіше використовуються саме різні комбінації з декількох функцій. За допомогою формул можна вирішити багато завдань, не вдаючись до допомоги Visual Basic for Application (VBA).

Також див .:
Як видалити в осередку формулу, залишивши значення?
Що таке формула масиву

Стаття допомогла?Поділися посиланням з друзями!

Відео уроки

{ "Bottom bar": { "textstyle": "static", "textpositionstatic": "bottom", "textautohide": true, "textpositionmarginstatic": 0, "textpositiondynamic": "bottomleft", "textpositionmarginleft": 24, " textpositionmarginright ": 24," textpositionmargintop ": 24," textpositionmarginbottom ": 24," texteffect ":" slide "," texteffecteasing ":" easeOutCubic "," texteffectduration ": 600," texteffectslidedirection ":" left "," texteffectslidedistance " : 30, "texteffectdelay": 500, "texteffectseparate": false, "texteffect1": "slide", "texteffectslidedirection1": "right", "texteffectslidedistance1": 120, "texteffecteasing1": "easeOutCubic", "texteffectduration1": 600 , "texteffectdelay1" 1000, "texteffect2": "slide", "texteffectslidedirection2": "right", "texteffectslidedistance2": 120, "texteffecteasing2": "easeOutCubic", "texteffectduration2": 600, "texteffectdelay2": 1500, " textcss ":" display: block; padding: 12px; text-align: left; "," textbgcss ":" display: block; position: absolute; top: 0px; left: 0px; width: 100%; height: 100% ; background-color: # 333333; opacity: 0.6; filter: a lpha (opacity = 60); "," titlecss ":" display: block; position: relative; font: bold 14px \ "Lucida Sans Unicode \", \ "Lucida Grande \", sans-serif, Arial; color: #fff; "," descriptioncss ":" display: block; position: relative; font: 12px \ "Lucida Sans Unicode \", \ "Lucida Grande \", sans-serif, Arial; color: #fff; margin-top: 8px; "," buttoncss ":" display: block; position: relative; margin-top: 8px; "," texteffectresponsive ": true," texteffectresponsivesize ": 640," titlecssresponsive ":" font-size: 12px; "," descriptioncssresponsive ":" display: none! important; "," buttoncssresponsive ": "", "addgooglefonts": false, "googlefonts": "", "textleftrightpercentforstatic": 40}}

Пошук по мітках

Access apple watch Multex Outlook Power Query і Power BI VBA робота в редакторі VBA управління кодами Безкоштовні надбудови дата та час Діаграми і графіки записки захист даних Інтернет Картинки і об'єкти Листи і книги Макроси і VBA надбудови Налаштування печатка Пошук даних Політика конфіденційності Пошта програми Робота з додатками Робота з файлами Розробка додатків зведені таблиці списки Тренінги та вебінари фінансові форматування Формули і функції функції Excel функції VBA Осередки і діапазони акції MulTEx аналіз даних баги і глюки в Excel посилання
Якщо далі буде йти текст - Excel поверне в клітинку # ІМ'Я ?
Як видалити в осередку формулу, залишивши значення?