Щоденник трейдера бінарних опціонів. Ведення електронного щоденники трейдера

Сьогоднішня стаття присвячена такому важливому інструменту як щоденник трейдера опціонів неспроста

Сьогоднішня стаття присвячена такому важливому інструменту як щоденник трейдера опціонів неспроста. Одна з ключових складових успішного трейдингу - це самодисципліна. Якщо БО для вас всього лише гра на гроші , То можете не читати цю статтю, вона, напевно, здасться вам нудним. Для всіх інших я розповім про те, як і чому деякі трейдери приходять до успіху , А деякі - ні.

Насправді, тут немає ніякого секрету . У 2009 році журнал Forbes опублікував цікаву статтю, яка називалася «Правило 10 000 годин»: постійний автор журналу проводив дослідження на тему того, чи є талант тих чи інших людей випадковим або ж це результат величезної кількості досвіду і докладених зусиль. Дослідження проводилося серед скрипалів і піаністів, які почали займатися музикою приблизно в одному віці, але до 20 років деякі з них домоглися видатних результатів, а деяким не судилося стати професійними музикантами. Цікаво, що автор не знайшов жодного музиканта, який би домігся значних успіхів, займаючись менше своїх однолітків. Більш того, кращі з них до 20 років мали в своєму багажі досвід в більш ніж 10 000 годин занять. Теж саме і в усіх інших областях:

 • Щоб стати гросмейстером в шахах, потрібно 10 років практики;
 • Білл Гейтс в свої шкільні роки займався програмуванням, не тільки прогулюючи уроки, а й у вихідні;
 • Колись нікому не відомий гурт «Бітлз» на початку свого шляху грала по барам 8 годин підряд 7 днів на тиждень.

Так чому ж трейдери так багато часу присвячують пошуку чарівних індикаторів, замість того, щоб годинами відпрацьовувати вже перевірені часом стратегії?

Все, що вам потрібно, для того, щоб почати заробляти, все, що було потрібно мені, для того, щоб почати заробляти і все, що було потрібно будь-якого іншого успішному трейдеру - це досвід аналізу графіків . І єдиний спосіб навчитися прибутково торгувати - це почати записувати свої угоди за сигналами для бінарних опціонів. Це нудно, нудно і не кожному це під силу, але якщо ви навіть не готові вчитися, чому ви вважаєте, що ви зможете домогтися успіху самостійно?

Як говорить народна мудрість: «Якщо ви зайшли в глухий кут, поверніться назад до того, з чого почали». Для того, щоб почати накопичувати досвід, аналізувати свої помилки і не забувати сьогодні про тих граблях, на які ви наступали місяць назад, потрібно вести щоденник трейдера. Плюс щоденник - відмінний помічник для боротьби психологічними проблемами трейдерів, такими як азарт, страхи та ін.

В інтернеті ви зможете знайти десятки вже готових і при цьому абсолютно різних варіантів електронних щоденників трейдера, я ж, в свою чергу, розповім про те, як виглядав мій.
В інтернеті ви зможете знайти десятки вже готових і при цьому абсолютно різних варіантів електронних щоденників трейдера, я ж, в свою чергу, розповім про те, як виглядав мій
Розглянемо докладніше мого справжнього помічника, а саме щоденник трейдера:

 • актив - той актив, на який я робив ставку. Не секрет, що різні активи поводяться по-різному. Ведучи статистику найбільш прибуткових активів, ви зможете зосередитися саме на них;
 • Напрямок - в який бік ви робили ставку (call або put);
 • Розмір ставки - допоможе вести грамотний ризик менеджмент на підставі своїх попередніх помилок;
 • Час опціону - запис часу ставки і часу експірації допоможе вам відібрати найбільш прийнятне для вас час торгівлі опціонами і найбільш прибуткові терміни експірації згідно вашої стратегії;
 • Результат - допоможе підрахувати підсумкову суму прибутку;
 • Умови входу - тут я записую найголовніше - умови входу в угоду. Будь-яка стратегія є набором правил, і тільки дотримуючись усіх правила разом, ви зможете проаналізувати, наскільки та чи інша стратегія прибуткова. Можна створювати додаткові умови або прибирати попередні, але найголовніше, можна аналізувати кількість прибуткових операцій, яке виходить в результаті. Багато трейдерів також підкріплюють умови для входу візуальним доповненням, наприклад, скріншотом з МТ4 .

Безумовно, щоденник трейдера дисциплінує, нагадує про те, чи всі умови ви дотримуєтеся при вході в угоду і допомагає аналізувати ваші сигнали для бінарних опціонів в довгостроковому періоді. Навряд чи ви зможете самостійно згадати, як і які операції ви відкривали місяць назад, 2 місяці тому або тим більше рік. Так чи інакше щоденник трейдера - відмінний інструмент для навчання торгівлі бінарними опціонами .

Я раджу вам скласти і використовувати свій власний щоденник трейдера в тому форматі, в якому вам буде зручніше повертатися до старих записів, можна:

 • зробити його на комп'ютері,
 • на папері,
 • зберігати скріншоти,
 • складати графіки прибутковості.

Але робити це варто так, як буде зручно особисто вам. Головне пам'ятайте: 10 000 годин + аналіз виконаної роботи так чи інакше принесуть свої плоди!

Дізнатися інші аспекти торгівлі, важливі для починаючого трейдера, ви можете тут . Також рекомендую ознайомитися з моїми порадами для початківців трейдерів .

Це нудно, нудно і не кожному це під силу, але якщо ви навіть не готові вчитися, чому ви вважаєте, що ви зможете домогтися успіху самостійно?