Шпаргалка за регулярними виразами

Уявити веб-розробку без використання регулярних виразів (RegExp) неможливо. Синтаксис цього інструменту на перший погляд здається нереально складним і абсолютно не зрозумілим. Однак, це не так. Сьогодні я трохи розповім про регулярки, поділюся гарною шпаргалкою, парочкою сервісів і книгами. Уявити веб-розробку без використання регулярних виразів (RegExp) неможливо

По-перше, що таке регулярні вирази.

Вікіпедія дає вичерпне визначення, до якого навіть нема чого додати.

Регулярні вирази (англ. Regular Expressions) - формальна мова пошуку і здійснення маніпуляцій з підрядками в тексті, заснований на використанні метасимволов (символів-джокерів, англ. Wildcard Characters). Для пошуку використовується рядок-зразок (англ. Pattern, по-російськи її часто називають «шаблоном», «маскою»), що складається з символів і метасимволов і задає правило пошуку. Для маніпуляцій з текстом додатково задається рядок заміни, яка також може містити в собі спеціальні символи.

Мені часто доводиться користуватися регулярними виразами при розробці та фронтенда, і бекенд. Регулярні вирази найчастіше використовуються для обробки строкових даних, при запитах з БД, в терміналі, при налаштуванні mod_rewrite. Навіть пошук усередині Sublime Text 3 , Яким я зазвичай користуюся в роботі з кодом, підтримує регулярні вирази і часто виручає при виконанні складних операцій з масивами даних.

Шпаргалка англійською мовою.

завантажити

Потренуватися і протестувати свої регулярки можна на спеціальних сервісах.

І кілька книг.

Дополнительная информация

rss
Карта