Шпигунського мікрочіпа, швидше за все, не було, але він може з'явитися

13.11.2018 22:43:52

Джерело: ІА «Безпека Сегодня»

Компанії, згадані в публікації про шпигунський мікрочіпі, який китайська влада нібито впровадили в відеосервери, вироблені для США, продовжують спростовувати зроблені в ній твердження. Глава корпорації Apple Тім Кук в закликав агентство Bloomberg анулювати публікацію. Він заявив, що інформація про те, ніби такі чіпи були знайдені, в тому числі, на серверах, що поставлялися в Apple, не має під собою ніяких підстав.

Він заявив, що інформація про те, ніби такі чіпи були знайдені, в тому числі, на серверах, що поставлялися в Apple, не має під собою ніяких підстав

За твердженням агентства Bloomberg, шпигунський мікрочіп впроваджувався в сервера для потокової передачі відеозображення , Які постачав стартап Elemental Technologies, пізніше куплений компанією Amazon.com. За версією розслідувачів чіп ставилося на материнську плату виробництва компанії Super Micro Computer її китайськими постачальниками.

Інші компанії, які фігурують в даному повідомленні, як і Apple, не тільки не підтверджують факт виявлення у них в відеосервер нештатного мікрочіпа, але і заперечують, що хтось із ФБР звертався до них з даного питання.

У заяві компанії Amazon наголошується, що свого часу при вивченні стартапу Elemental Technologies вона не виявляла жодних шпигунських чіпів. Тепер, після виходу статті, компанія перевірила всю пов'язану з цим інформацію і не знайшла в ній ніяких підтверджень «легенди про чіп».

Сама компанія Super Micro Computer заявила, що «ніколи не знаходила будь-які шкідливі чіпи» на що випускаються нею материнських платах і «не отримувала інформації від кого-небудь із замовників про знаходження таких чіпів». Після виходу статті вартість її акцій впала на 40%.

Спростування прийшло і на рівні федеральних відомств. Міністерство внутрішньої безпеки заявило, що у нього немає ніяких доказів фактів, викладених в статті, і немає підстав сумніватися в словах компаній, які заперечують ці факти. ФБР, в свою чергу, повідомило, що не може ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію.

У той же час, багато фахівців з інформаційної безпеки погоджуються з тим, що ситуація з впровадженням шпигунського чіпа цілком може трапитися в майбутньому. Безпека ланцюжків поставок з підприємств, що випускають електроніку, дійсно знаходиться на низькому рівні.

Дополнительная информация

rss
Карта